Nowe nazwy przystanków

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 gru 2011, 14:51

Bastian pisze:No jak cię dowiózł do Kieleckiej, skoro skręca w Łowicką? :>
Do ZP Kielecka mnie dowiózł i tak się powinien nazywać jego przystanek krańcowy.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 22 gru 2011, 15:00

A wyszukiwarka połączeń oczywiście w przesiadkach operuje tylko nazwami zespołów, nie odległościami i przesiadki na inny zespół nie znajdzie.

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 3846
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 22 gru 2011, 15:10

MichalJ pisze:A wyszukiwarka połączeń oczywiście w przesiadkach operuje tylko nazwami zespołów, nie odległościami i przesiadki na inny zespół nie znajdzie.
A idź. Przesiadki ze 105 na metro nigdy nie jest w stanie ogarnąć ;/

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 gru 2011, 19:52

MichalJ pisze:A wyszukiwarka połączeń oczywiście w przesiadkach operuje tylko nazwami zespołów, nie odległościami i przesiadki na inny zespół nie znajdzie.
To tym bardziej przemawia za zmianą nazwy krańca 168 na "Kielecka"...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 gru 2011, 20:18

Tam nie ma żadnych ciekawych przesiadek :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 gru 2011, 20:19

168 na 17 jak ktoś chce jechać na Mokotów? Choć fakt, gdyby przystanek był normalnie przy sanktuarium, jak sugeruje błędna nazwa, byłaby to przesiadka sensowniejsza.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 gru 2011, 0:53

168 na 17? W tym miejscu?!
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 gru 2011, 5:42

No i? Wsiadł na Rakowieckiej, chce jechać do szpitala MSWiA, a po schodach na Metropolu nie przejdzie bo nie może nóg wysoko zadzierać np.

Poza tym, co to ma do rzeczy? Czy to, że Ty nie przewidujesz, by tam się ktoś przesiadał oznacza, że:
a) nikt się nie przesiada
b) może być wprowadzająca w błąd nazwa krańca?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 gru 2011, 8:36

Nie, chodziło mi o to, że zawijas przez Batorego powoduje bezsensowność przesiadania się w rejonie pętli w cokolwiek i w którąkolwiek stronę. Natomiast zgadzam się, że argument ze schodami na Metropolu ma sens. W ostateczności zostaje wtedy Kulskiego, ale postój...

BTW Problem "wsiadł na Rakowieckiej" dotyczy wyłącznie ZP WIŚNIOWA. Wcześniejsi pasażerowie mają 117, 138 i 210 (lub przesiadkę w poziomie na nie).
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Stary Pingwin
Posty: 5836
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 14 sty 2012, 1:55

Chyba tu była dyskusja o odległości Metro Politechnika od Politechniki. Znalazłem w Warszawie przystanek oddalony o 950 metrów od obiektu, którego nazwę nosi.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27447
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 14 sty 2012, 2:21

UKSW, no wiadomo :>
Instytut Kardiologii też jest fajny.
the only thing that closes quicker than our caskets be the factories

Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 362
Rejestracja: 04 cze 2011, 13:20
Lokalizacja: Warszawa-Mokot
Kontakt:

Post autor: Wasyl » 14 sty 2012, 12:55

Stary Pingwin pisze:Chyba tu była dyskusja o odległości Metro Politechnika od Politechniki.
To było w "Nazwach stacji metra".
Stary Pingwin pisze:Znalazłem w Warszawie przystanek oddalony o 950 metrów od obiektu, którego nazwę nosi.
No właśnie, a Politechnika od stacji metra - o jakąś połowę mniej.
fik pisze:UKSW, no wiadomo :>
Pasuje do opisu jak znalazł.

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 16 sty 2012, 19:19

Nie spotkałem się nigdy z myleniem lotniska z pętlą Okęcie, a tu proszę - w filmie obcokrajowiec jest kierowany na lotnisko linią 7 i 9 (od 3:00).

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8622
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 16 sty 2012, 19:56

Solaris U10 pisze:Nie spotkałem się nigdy z myleniem lotniska z pętlą Okęcie, a tu proszę - w filmie obcokrajowiec jest kierowany na lotnisko linią 7 i 9 (od 3:00).
:arrow: Może i jest w tym trochę prawdy, że kobiet nie powinno pytać się o drogę, bo mają słabszą orientację przestrzenną? Przynajmniej taką opinię kiedyś słyszałem...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 sty 2012, 23:42

MZ pisze:Może i jest w tym trochę prawdy, że kobiet nie powinno pytać się o drogę, bo mają słabszą orientację przestrzenną?
Jest. Za to są lepsze w kolorach ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ