WOŚP 2011

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 12 sty 2011, 0:43

Flash8222 pisze:A wszystko rozchodzi się o to, że jacyś pseudo miłośnicy nie wsiedli... No naprawdę bardzo straszne.
:arrow: Flash, spokojnie. Patrzysz na to wyłącznie od strony osoby, która była w tym tramwaju. Postaw się jednak w sytuacji tych, którzy nie zamierzali jeździć nim przez pół dnia, tylko chcieli dołączyć na godzinę przed Światełkiem do Nieba. Przecież oni też na pewno wrzuciliby coś do puszek (może nawet byli przygotowani na więcej niż zaskoczeni przypadkowi pasażerowie). Zarówno ja, jak i Ty bylibyśmy zapewne równie wkurzeni, gdyby to któremuś z nas ten tramwaj pojechał inną trasą. Nie bądź zatem aż taki surowy w ocenach, bo wiadomo, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A z racji tego, że też jechałem tą brygadą, nie chcę jednoznacznie opowiadać się za którąś ze stron powyższego konfliktu (bo każdy ma swoje racje). Zresztą w tym tramwaju oświetlenie wnętrza jest tak intensywne, że po ciemku niewiele widać na zewnątrz - po zmianie trasy dopiero gdzieś przy Bliskiej zorientowałem się, że jedziemy inaczej niż było w planie.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 12 sty 2011, 0:46

MisiekK pisze:Że nie zamierzamy napisać czemu było tak, a nie inaczej?
Nie, że wyzywacie tych, którzy pytają o to.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 12 sty 2011, 0:53

MisiekK pisze: Że nie zamierzamy napisać czemu było tak, a nie inaczej? Wyjaśniono tu.
Widzisz Misiek, Problem w tym, że przez dwa dni, jedyną odpowiedzią na uwagę o zmianie trasy było coś w rodzaju "bo tak" i zacietrzewianie się, że wszyscy mają do Klubu pretensje. Owszem, pretensje są. Ale pretensje są nie o organizację, bo tu nie ma się do czego przyczepić, tylko pretensje są o to zacietrzewienie. Dopiero dziś Piotrek wyjaśnił mniej więcej, że powodem mogło być nie wpuszczenie tramwaju w pobliże Światełka. Nie każdy na forum wie, że dwa lata temu jedna (czy dwie?) brygada utknęła na placu Zbawiciela, bo instruktor Nadzoru miał w zasranej dupie, że mamy fyfnaście kwitungów na wjazd pod Pałac. Nie każdy na forum wie, że rok temu spędziłem około 20 minut przy ZP Metro Świętokrzyska na dyskusji z dwoma Policjantami machając stertą papierów z podobnymi zgodami. Bez skutku. Ale wystarczyło to wyjaśnić i byłoby po problemie. Naprawdę. A tu, zamiast takiej odpowiedzi czytamy, że kto nie organizował, niech spieprza na drzewo i się nie odzywa. To może ja też spieprzę na jakąś gałązkę? Bo bez bicia przyznaję się, że do organizacji ręki nie przyłożyłem. Żałuję tego, bo chciałbym, ale niestety czas i inne zajęcia mi na to nie pozwoliły. Mam jedynie nadzieję, że swoim zbieraniem pieniędzy trochę nadrobiłem ten brak udziału w organizacji. Wiem, że beze mnie rekord mógłby nie zostać pobity, podobnie jak bez każdego innego wolontariusza, i bardzo się cieszę, że jednak pomogłem go pobić.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 12 sty 2011, 1:56

MisiekK pisze: bo nie - nie mamy takiego obowiązku, nie musimy się na tym forum z czegokolwiek tłumaczyć.
oczywiście - nie musicie, ale tym bardziej nie musicie udzielać aroganckich odpowiedzi (jak cytowana właśnie).
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
waluś
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:12
Lokalizacja: kobyłkolandia

Post autor: waluś » 12 sty 2011, 10:09

Adam G. pisze:A tak w ogóle, to po co tyle agresji i zacietrzewiania się?
No własnie PO CO? Najlepiej stac z boku i pieprzyc głupoty o zagrożeniu dla pasazerów ,jeździe niesprawnym wozem itd. Wszystkich których temat interesuje zapraszam na strony fachowe o kanstrukcji tramwaju, ich awariach i sposobie prowadzenia oraz warunków ruchu w miescie i wtedy pogadamy , bo wtej chwili to jest na zasadzie ,tłumaczcie się ,a ja i tak swoje wiem. Zapraszam pieniaczy do organizacji nastepnego finału , pojeźdżenie sobie 10 godzin po miescie ,,a nie siedzenia dupskiem w ciepłym domku i robienia ajwaj ok.20.00

[ Komentarz dodany przez: Bastian: |12 Sty 2011|, 2011 10:48 ]
Korekta cytowania.
Possdroofka
Waluś

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 12 sty 2011, 10:33

Zresztą w tym tramwaju oświetlenie wnętrza jest tak intensywne, że po ciemku niewiele widać na zewnątrz - po zmianie trasy dopiero gdzieś przy Bliskiej zorientowałem się, że jedziemy inaczej niż było w planie.
Nie zrozum mnie źle, ale ten fragment świadczy że w ogóle nie znałeś trasy po której miałeś jechać. Różnica jazdy Al. Waszyngtona a Grochowską jest widoczna nawet po ciemku i przy takim oświetleniu wewnątrz tramwaju o jakim piszesz, praktycznie od razu po zmianie trasy.

Co do tematu pt zmiana trasy:
Miałem chęć podobnie jak inni przejechać się na światełko właśnie tą brygadą. Postałem sobie na przystanku trochę, kiedy tramwaju nie było wróciłem się do domu. Mówi się trudno żyje się dalej - szat z tego powodu rozdzierać nie zamierzałem i nie zamierzam.
Powiedzmy że wyjaśnienie Piotra mi wystarczy ( jedyny członek KMKM-u który potrafił na spokojnie wyjaśnić przyczynę zmiany trasy , reszta niech uczy się od niego- przyda się wam), choć nie będę ukrywał że można było pojechać Waszyngtona i nie wjeżdżać w ciąg Alej Jerozolimskich. Było, minęło i nie ma co lamentować.
Co do organizacji - od jakiś 2 lat brakuje mi jeden rzeczy - rozkładów jazdy na przystankach. Mimo posuniętej do przodu informatyzacji społeczeństwa, nie każdy ma internet. Nawet jak ma - to ilu ludzi wie że istnieje strona KMKM-u? Raczej mało.
A coby nie mówić - KMKM słynie w Warszawie z tego że jak uruchamia jakieś linie, to jeździ wozami zabytkowymi ( a właśnie - czemu w tym roku nie było zabytków?)
Wielki dzięki dla organizatorów z KMKM-u o przypomnieniu sobie że istnieje Praga Południe. Sam już nie pamiętam kiedy ostatnio na Pradze Południe pokazał się wóz z logiem WOŚP i KMKM-u ( chyba że coś przegapiłem w ostatnich 5-6 latach ).
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36646
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 sty 2011, 10:54

waluś pisze:
Adam G. pisze:A tak w ogóle, to po co tyle agresji i zacietrzewiania się?
No własnie PO CO? Najlepiej stac z boku i pieprzyc głupoty (...). Zapraszam pieniaczy do (...) nie siedzenia dupskiem (...)
Czy sobie też zadałeś to pytanie? :roll:

Aha, kto tu "pieprzył" o stanie technicznym?
m72 pisze:trasa została zmieniona po konsultacjach z obsługą i motorowym. To działanie było konieczne ze względu na obawę, iż ta brygada jako jedyna nie zdąży na „światełko do nieba” oraz drobnymi problemami technicznymi wagonu
Małryc pisze:Rozważaliśmy zjazd, ponieważ z wagonem nie było najlepiej
Nie mogę więc nie zadać pytania: o co ci właściwie chodzi? :-s
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 12 sty 2011, 11:14

waluś pisze:bo wtej chwili to jest na zasadzie ,tłumaczcie się ,a ja i tak swoje wiem.
Na razie kolego to jest nic nie powiemy, bo nam sie nie chce i nie musimy i mamy wszystkich w dupie bo i tak pobilismy rekord.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1715
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 12 sty 2011, 11:27

KMKM przejął na swoje barki niewdzięczny ciężar firmowania efektu działań bądź zaniechań rozmaitych służb i firm miejskich. Ustawił się w niewdzięcznej sytuacji "chłopca do bicia".
Myślę, że TW powinny bardziej wspomóc wolontariuszy, dbając przy tym o wizerunek swojej firmy. Choćby wyróżniając wygląd zewnętrzny brygadowych wozów tramwajowych WOŚP od innych obsługujących normalne linie/ ach te nieokiełznane wyświetlacze /. Przy okazji - Hipolit vel Ceglorz którym jechałem na brygadzie 1 był w środku odszykowany bez zarzutu.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 12 sty 2011, 12:52

rufio198 pisze:Nie zrozum mnie źle, ale ten fragment świadczy że w ogóle nie znałeś trasy po której miałeś jechać. Różnica jazdy Al. Waszyngtona a Grochowską jest widoczna nawet po ciemku i przy takim oświetleniu wewnątrz tramwaju o jakim piszesz, praktycznie od razu po zmianie trasy.
:arrow: Trasę znałem dobrze, bo wcześniej ją dokładnie prześledziłem.
Ale jak stoi się w przegubie i jest się zajętym rozmową z kimś, to jazda po prostym odcinku nie wzbudza podejrzeń :P.

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 4434
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 12 sty 2011, 15:32

Jako niezależnemu obserwatorowi, z rzadka udzielającemu się w tego typu spędach, po przeczytaniu całej tej szopki o wyjaśnienie przyczyn tajemniczego zniknięcia WOŚPowego tramwaju, nasuwa mi się jeden wniosek.

Co poniektórzy powinni chyba skierować sprawę do prokuratury o popełnienie przestępstwa, (a co najmniej reaktywować TVNowską "Strefę 11"/"Nie do wiary"), drudzy zaś w obawie o ujawnienie poufnych informacji, powinni niezwłocznie zniszczyć wszystkie dostępne dowody mogące ich obciążyć, a uczestników zajścia zmusić do działania w zmowie i bezwzględnego zachowania milczenia.

Jednym słowem cała dyskusja to przerost formy nad treścią i kompletna dziecinada ](*,)
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7680
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 12 sty 2011, 15:38

ZaciszaniN pisze:drudzy zaś w obawie o ujawnienie poufnych informacji, powinni niezwłocznie zniszczyć wszystkie dostępne dowody mogące ich obciążyć,
Masz rację. Czas na kasację lub przenumerowanie wagonu 120Na #3120 :)
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 4434
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 12 sty 2011, 15:57

Skasować, bo dowód, jaki by nie był - nadal pozostaje dowodem :grin:
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 12 sty 2011, 16:18

ZaciszaniN pisze:Skasować, bo dowód, jaki by nie był - nadal pozostaje dowodem :grin:
obsluge tej brygady tez skasowac? :P

ashir
Posty: 27731
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 12 sty 2011, 16:47

PiotrekS pisze:a ja dziękuje tym, którzy byli na linii, pomogli nam swoją obecnością lub datkami:-) Dziękuję też za uwagi powoli je czytam, bo tak jak pisałem nie za często tu zaglądam dlatego nadrabiam zaległości;)
Co do przyszłości nie jest to takie proste (przynajmniej moim zdaniem). Z imprezami organizowanymi co roku jest kłopot taki, że wszelkiego rodzaju wnioski i uwagi wdrażane i jednocześnie sprawdzane są za rok i za znowu za rok. Reagowanie tu jest wolne. Ale ważne by je widzieć i pomyśleć ok listopada jak zrobić kolejną edycję. Nigdy się przecież nie dojdzie do perfekcji a i każdy pasażer ma inne wymagania.
Niech będzie, że uwierze, że baliście się, że rozkraczy się w Al. Jerozolimskich i biedni pasażerowie nie mogliby dojechać na Światełko do nieba (choć zostały jeszcze ok. 1,5 - 2 godziny, a nie wiem jaka to awaria musiałaby być :-$ ). Miłoby było gdyby na przyszłość ktoś poinformował na Wiatracznej, że tramwaj pojedzie inną trasą. Ale to, że tramwaj pojechał tylko na Cm. Wolski zamiast na Os. Górczewska to nie rozumiem. Tak samo jak pojechał Al. Jana Pawła II - Stawki - Andersa - Marszałkowska zamiast Al. Jana Pawła II - Chałubińskiego - Al. Niepodległości - Nowowiejska - Marszałkowska (i potem jeszcze kółko przez Most Śląsko-Dąbrowski i Most Poniatowskiego do Pl. Narutowicza). :-k

ODPOWIEDZ