Komunikacja miejska na Gocławiu i Saskiej Kępie

Moderator: Wiliam

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 06 paź 2008, 13:21

Rosa pisze:Bardzo miło, Gocław będzie miał teraz autobusy z Politechniki w szczycie co 10 min :)
Jeśli nie ucieknie sprzed nosa to będzie sie oplacalo poczekać żeby nie latac po schodkach na kładce.
Przecież już od września tak jest, tu akurat nic się nie zmieniło (i bardzo dobrze) ;-)

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25411
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 06 paź 2008, 13:24

Lipa pisze:Przecież już od wrzesnia tak jest, tu akurat nic się nie zmieniło (i bardzo dobrze) ;-)
Zmieniło. Dotychczas w godzinach szczytu rano przez godzinę było co 10 minut i dalej i co 12. Teraz jest przez chwilę 7,5 (w układzie papierowym 6-9) i dalej co 10.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 06 paź 2008, 16:59

Ale już przyjeżdżają z rana stada 411 niestety. Dziś mi się 2 takie trafiły. Ponadto przeguby tam to chyba przesada. Szczególnie, że z rana 111 jest niezabieralne już od Stacji Krwio często. Tam by się na wszystkie poranne dodatki przeguby przydały.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

pawulon
Posty: 528
Rejestracja: 02 sty 2008, 21:26
Lokalizacja: os Zerzeń

Post autor: pawulon » 06 paź 2008, 17:33

Colony pisze:Ale już przyjeżdżają z rana stada 411 niestety. Dziś mi się 2 takie trafiły. Ponadto przeguby tam to chyba przesada. Szczególnie, że z rana 111 jest niezabieralne już od Stacji Krwio często. Tam by się na wszystkie poranne dodatki przeguby przydały.
Fakt, dzisiaj ok 7:38 w krótkim Jelczu chyba 47XX nie wiele zostało wolnego miejsca, a było to przed przystankiem Abrahama. Na wszystkie dodatki to nie wiem, ale na niektóre brygady (szczególnie poranne) napewno.
the best 147!!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25411
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 06 paź 2008, 21:51

Colony pisze:Ale już przyjeżdżają z rana stada 411 niestety. Dziś mi się 2 takie trafiły.
Będzie to trzeba poprawić, ale do tego trzeba było zrobić coś na czuja, by było co obserwować.
Colony pisze:Szczególnie, że z rana 111 jest niezabieralne już od Stacji Krwio często. Tam by się na wszystkie poranne dodatki przeguby przydały.
Akurat z rana większość kursów, które jeszcze są na Jelcze, to obsługuje Redutowa. Póki co tam z niskimi przegubami krucho w planie.
pawulon pisze:Fakt, dzisiaj ok 7:38 w krótkim Jelczu chyba 47XX nie wiele zostało wolnego miejsca, a było to przed przystankiem Abrahama. Na wszystkie dodatki to nie wiem, ale na niektóre brygady (szczególnie poranne) napewno.
Bo 111 znacznie bardziej niż Gocław zapycha Saska Kępa.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
floyd
Posty: 531
Rejestracja: 08 sty 2006, 19:09
Lokalizacja: saska kępa (międzynarodowa)
Kontakt:

Post autor: floyd » 06 paź 2008, 22:14

pawcio pisze:
Colony pisze:Szczególnie, że z rana 111 jest niezabieralne już od Stacji Krwio często. Tam by się na wszystkie poranne dodatki przeguby przydały.
Akurat z rana większość kursów, które jeszcze są na Jelcze, to obsługuje Redutowa. Póki co tam z niskimi przegubami krucho w planie.
To chociaż niech Redutowa wysyła U12 - rzeźnia przynajmniej większa.
Hanoi, Pekin, Hong Kong, Polska: http://pl.youtube.com/65floyd65
Pamiętnik sprzed lat: http://blogsprzedlat.blogspot.com/
Życie na dalekim wschodzie: http://ssm2003.blogspot.com/

Zawodowo :)

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 06 paź 2008, 22:15

pawcio pisze:Będzie to trzeba poprawić, ale do tego trzeba było zrobić coś na czuja, by było co obserwować.
Myślę, że paradoksalnie wyrównanie rozkładu z rana, by pomogło. I należy pomyśleć czy deskorolki tu po prostu nie wystarczą. Lepsze w 411 niż powiedzmy 148.
pawcio pisze:Akurat z rana większość kursów, które jeszcze są na Jelcze, to obsługuje Redutowa. Póki co tam z niskimi przegubami krucho w planie.
To niedobrze, ale liczę, że w trakcie dojazdów solarek na Redutową, znalazłoby się miejsce na 1,2 w porannym szczycie na 111.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25411
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 07 paź 2008, 6:44

Colony pisze:Myślę, że paradoksalnie wyrównanie rozkładu z rana, by pomogło. I należy pomyśleć czy deskorolki tu po prostu nie wystarczą. Lepsze w 411 niż powiedzmy 148.
Na 411 właśnie powinny się pojawiać deskorolki. Ale że MZA nie rozróżnia brygad na deskorolki i SU18 jeżeli tylko nie ma zakazu, to na 411 pojawia się sporo wielbłądów.
Colony pisze:To niedobrze, ale liczę, że w trakcie dojazdów solarek na Redutową, znalazłoby się miejsce na 1,2 w porannym szczycie na 111.
Ja też.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

pasażer
Posty: 885
Rejestracja: 25 lip 2007, 10:19
Lokalizacja: Warszawa- Praga Południe

Post autor: pasażer » 07 paź 2008, 13:39

NARESZCIE Colony, Pawulon i Pawcio zobaczyli , że 111 nie jest tylko dla Gocławia ale i Saskiej Kępy . Byliście u okulisty? Pisałem tu już coś takiego ,że osiedla
(dzielnice ) pomiędzy krańcami też muszą jakoś dojeżdzać poludzku. I napisalem obrazoburczo o zakrańcowaniu linii które nie są obciążone na Gocławiu na Zwycięzców I co cztalem tam niema miejsca. Doświadzczenie 501 ,120, pokazują ,że można skracać częsciowo kursy.

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 07 paź 2008, 13:57

Z tymże wiesz. Jakie kursy chciałbyś skracać? 111? Gocław i tak je zapełnia, więc ścinanie jest bez sensu. 123 się do tego chyba nie nadaje.
pawcio pisze:Na 411 właśnie powinny się pojawiać deskorolki. Ale że MZA nie rozróżnia brygad na deskorolki i SU18 jeżeli tylko nie ma zakazu, to na 411 pojawia się sporo wielbłądów.
No nie pomyślałem o tym prawda. Ale dziś na szczęście same deskorolki. Poczekamy na rozwój sytuacji.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

pasażer
Posty: 885
Rejestracja: 25 lip 2007, 10:19
Lokalizacja: Warszawa- Praga Południe

Post autor: pasażer » 07 paź 2008, 16:45

Colony pisze:Z tymże wiesz. Jakie kursy chciałbyś skracać? 111? Gocław i tak je zapełnia, więc ścinanie jest bez sensu. 123 się do tego chyba nie nadaje.
Wiesz, niechciałbym nic skracać , ale kiedyś byla dyskusja o zmianie trasy 111 ( na obecną) przez Abrahama i pewnik wyrażony w dyskusji - gnioty w zupełności wystarczą. Tak zgadzam się ,że na Gocławiu napewno,. Nikt niebrał pod uwagę dalszej trasy i pasażerów ,którzy chcieli by wsiąść do autobusu na następnych przystankach i jechać w miarę przyzwoitych warunkach a nie na dachu. Zabranie wszystkich SU18 to była wielka przesada. Teraz już jeżdzi jeden i dwa Su15.

[ Komentarz dodany przez: Bastian: 2008-10-07, 22:32 ]
Korekta tagów.

pawulon
Posty: 528
Rejestracja: 02 sty 2008, 21:26
Lokalizacja: os Zerzeń

Post autor: pawulon » 07 paź 2008, 17:00

Colony pisze:Z tymże wiesz. Jakie kursy chciałbyś skracać? 111? Gocław i tak je zapełnia, więc ścinanie jest bez sensu. 123 się do tego chyba nie nadaje.
A czy nie wydaje się wam, że przed wakacjami 111 jeździło częściej (przynajmniej w szczycie porannym) :>

Skrócone kursy chyba nie będą miały racji bytu na tej linii.
the best 147!!

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 07 paź 2008, 18:43

pasażer pisze:Wiesz, niechciałbym nic skracać , ale kiedyś byla dyskusja o zmianie trasy 111 ( na obecną) przez Abrahama i pewnik wyrażony w dyskusji - gnioty w zupełności wystarczą. Tak zgadzam się ,że na Gocławiu napewno,.
Osobiście nigdy nie byłem zwolennikiem solówek na 111 nawet po podniesieniu częstotliwości. Choćby właśnie ze względu na was. I dlatego jestem zwolennikiem powrotu przegubów w takich ilościach w jakich dopuszcza to nasz "za krótki kocyk".
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

pasażer
Posty: 885
Rejestracja: 25 lip 2007, 10:19
Lokalizacja: Warszawa- Praga Południe

Post autor: pasażer » 07 paź 2008, 19:38

Pawulonie wydaje się to mało powiedziane. Colony ja też, ale coś mało nas albo za cicho o tym mówimy.
Wybaczcie ,że nie wstawiłem cytatów aby się odnieść . Powiedzcie mi jak wstawić kilka do jednego komentarza. Zapomniałem.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25411
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 07 paź 2008, 20:31

Właśnie w szczycie porannym częściej nie było. Częściej było tylko po południu. Mam nadzieję, że niedługo uda się powiększyć wszystkie brygady na 111 z Ostrobramskiej. Na Redutowej na to w najbliższym czasie nie ma szans.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ