Komunikacja miejska na Gocławiu i Saskiej Kępie

Moderator: Wiliam

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 12 mar 2009, 14:44

Bastian pisze:
pawcio pisze:Mnie się marzy jedna linia 506, która pochłonęłaby jelonkowską końcówkę 506 i E-6
I jechała przez pl. Zawiszy aż do ronda Waszyngtona po trasie 8? :-s
Jeśli nie będzie innej trasy to czemu nie, bemowiacy pewnie chetnie przesiąda się w coś szybszego od 8.
Mam w kazdym razie nadzieję że nie chodza Tobie po głowie jakieś niecne plany likwidacji 507 tuz po tym jak sie ładnie zadomowiła na Goclawiu (likwidacji = skróceniu do Centrum , do Waszyngtona czy innej głupoty)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36666
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 mar 2009, 15:06

Rosa pisze:Mam w kazdym razie nadzieję że nie chodza Tobie po głowie jakieś niecne plany likwidacji 507 tuz po tym jak sie ładnie zadomowiła na Goclawiu (likwidacji = skróceniu do Centrum , do Waszyngtona czy innej głupoty)
Póki na Gocław nie pojedzie tramwaj - raczej nie :]
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 12 mar 2009, 15:23

Bastian pisze:
Rosa pisze:Mam w kazdym razie nadzieję że nie chodza Tobie po głowie jakieś niecne plany likwidacji 507 tuz po tym jak sie ładnie zadomowiła na Goclawiu (likwidacji = skróceniu do Centrum , do Waszyngtona czy innej głupoty)
Póki na Gocław nie pojedzie tramwaj - raczej nie :]
Czyli 507 jest bezpieczna na nastepne dziesięciolecia :)

Ale jeśli nie Al Jerozolimskimi to jak sa wstępnie planowane objazdy (o ile sa planowane bo tak szybko to Prostej nie zamkną)?

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 14 mar 2009, 6:41

pawcio pisze:Mnie się marzy jedna linia 506, która pochłonęłaby jelonkowską końcówkę 506 i E-6 oraz gocławską 507 i E-5.
A ja niekoniecznie widzę 150 jako siekierę, są jednak jakieś granice ;)
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese

pawulon
Posty: 528
Rejestracja: 02 sty 2008, 21:26
Lokalizacja: os Zerzeń

Post autor: pawulon » 15 mar 2009, 0:17

Rosa pisze:No, Francuską to za dlugo nie pojeździmy bo przypominam że w lipcu ma się rozpocząc remont Francuskiej a po 1.5 rocznym remoncie to juz bedzie wąziutka lokalna uliczka
A teraz uwaga: czy to prawda, że remont nie zacznie się w lipcu, tylko zaraz po majówce? Takie dochodzą do mnie informacje. Czy ktoś może się na ten temat wypowiedzieć? :-k Bastianie, czy macie już opracowane objazdy na czas remontu?
the best 147!!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36666
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 mar 2009, 0:18

pawulon pisze:Bastianie, czy macie już opracowane objazdy na czas remontu?
Z pytaniami o zmiany czasowe to do JotPeCeta proszę, ja nie wiem nic :]
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

pawulon
Posty: 528
Rejestracja: 02 sty 2008, 21:26
Lokalizacja: os Zerzeń

Post autor: pawulon » 15 mar 2009, 0:20

A czy znany jest Tobie termin rozpoczęcia remontu?
the best 147!!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36666
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 mar 2009, 0:29

Nie.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 15 mar 2009, 7:30

A ogłoszony już został przetarg na wykonawcę?
Wykonawca stwierdzi jak chce etapować inwestycję - jakie odcinki kolejno będzie chciał zamykać. Nad trasami objazdowymi możemy się zastanawiać, gdy poznamy harmonogram prac.
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
floyd
Posty: 531
Rejestracja: 08 sty 2006, 19:09
Lokalizacja: saska kępa (międzynarodowa)
Kontakt:

Post autor: floyd » 15 mar 2009, 17:24

JotPeCet pisze:Wykonawca stwierdzi jak chce etapować inwestycję - jakie odcinki kolejno będzie chciał zamykać. Nad trasami objazdowymi możemy się zastanawiać, gdy poznamy harmonogram prac.
A jakie to ma znaczenie - raczej Walecznych i Obrońców objazdu autobusów nie puścisz.
Hanoi, Pekin, Hong Kong, Polska: http://pl.youtube.com/65floyd65
Pamiętnik sprzed lat: http://blogsprzedlat.blogspot.com/
Życie na dalekim wschodzie: http://ssm2003.blogspot.com/

Zawodowo :)

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 16 mar 2009, 13:21

A Zwycięzców? ;-)
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
floyd
Posty: 531
Rejestracja: 08 sty 2006, 19:09
Lokalizacja: saska kępa (międzynarodowa)
Kontakt:

Post autor: floyd » 16 mar 2009, 18:11

JotPeCet pisze:A Zwycięzców? ;-)
A zgadnij czemu tej ulicy nie wymieniłem :) To właściwie jedyna którą można poprowadzić objazd.
Hanoi, Pekin, Hong Kong, Polska: http://pl.youtube.com/65floyd65
Pamiętnik sprzed lat: http://blogsprzedlat.blogspot.com/
Życie na dalekim wschodzie: http://ssm2003.blogspot.com/

Zawodowo :)

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 23 mar 2009, 16:14

pawulon pisze:Natomiast rano wydaje mi się, że E-5 bardzo dobrze spełnia swoje zadanie wywożąc ludzi z Gocławia do Centrum, bo na który kurs by nie spojrzeć, to jest naładowany po dach.
Dziś rano, przystanek Bora Komorowskiego :arrow: Centrum, godz. 8:01 odjeżdża 507 (rozkładowo 7:58), godz. 8:02 - odjeżdża E-5 (rozkładowo 8:03). Efekt wiadomy: nabite po dach 507 przy Stacji Krwiodawstwa zostaje wyprzedzone przez ekspress z miejscami do leżenia. Do Muzeum Narodowego tenże 507 dojechał nawet nie minutę po E-5, który go wyprzedził. Najlepsze jest to, że E-5 ma czas przejazdu jedynie o 2 minuty krótszy od 507 natomiast omija aż 3 przystanki tej linii. Może faktycznie lepsze byłoby 407, które bardziej odciążyłoby zatłoczone 507? :-k Strata czasu niewielka a komfort podróży w 507 uległby poprawie zarówno dla mieszkańców Saskiej Kępy jak i dla jadących na Gocław. Teraz zbyt często są duże różnice w zapełnieniu omawianych linii: 507 najczęściej jedzie po dłuższej przerwie i przez to zbiera nie tylko "zmuszonych" do korzystania z niego mieszkańców Saskiej Kępy ale i zniechęconych czekaniem Gocławian.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25425
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 23 mar 2009, 17:28

Lipa pisze:Może faktycznie lepsze byłoby 407, które bardziej odciążyłoby zatłoczone 507?
To po prostu powinna być jedna silna linia. Zmiana E-5 w 407 nie rozwiąże problemu stad.
Lipa pisze:Dziś rano, przystanek Bora Komorowskiego :arrow: Centrum, godz. 8:01 odjeżdża 507 (rozkładowo 7:58)
Ciekawe, skąd w 507 taka tendencja do spóźniania się?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

pawulon
Posty: 528
Rejestracja: 02 sty 2008, 21:26
Lokalizacja: os Zerzeń

Post autor: pawulon » 23 mar 2009, 23:57

Lipa pisze:Dziś rano, przystanek Bora Komorowskiego :arrow: Centrum, godz. 8:01 odjeżdża 507 (rozkładowo 7:58), godz. 8:02 - odjeżdża E-5 (rozkładowo 8:03). Efekt wiadomy: nabite po dach 507 przy Stacji Krwiodawstwa zostaje wyprzedzone przez ekspress z miejscami do leżenia.
Naprawdę dziwne, ja zazwyczaj obserwowałem E-5 w tej godzinie i widziałem jak jeździ nabite, a jak sam zauważyłeś 507 przyjechało spóźnione i stąd częściowo zabrało potok z E-5, te kilka minut na całym ciągu Bora - Komorowskiego w rannym szczycie ma ogromne znaczenie! Natomiast 507 mogły przytrzymać światła przy wyjeździe z pętli, nie mówie że stał tam 4 min, ale nieraz naprawdę kierowcy długo stoją, zanim zmieni się na zielone :-k
the best 147!!

ODPOWIEDZ