Strona 15 z 29

: 10 lis 2007, 16:31
autor: Anniyah
Ups... jednak wysiadłam na przystanku MŁOCHÓW 01 :doh: Przystanek PLATANOWA 01 powinien chyba powstać na przeciwko przystanku PLATANOWA 02. Mam jednak wątpliwości, czy jest on w ogóle potrzebny.... ponieważ MŁOCHÓW 01 jest bardzo blisko ul.Platanowej.

: 10 lis 2007, 16:53
autor: Glonojad
Ma ktoś może mapę linii raszyńsko-nadarzyńskich etcc? Bo ja się trochę pogubiłem :]

: 10 lis 2007, 16:55
autor: Kleszczu
MZ donosi, że kurs o 15:50 już trzy raz pomylił trasę :aloha:

: 10 lis 2007, 17:49
autor: Teokryt
Mapki nie mam ale mogę powiedzieć ze :

703, 711, 733 jedzie po Trasie Katowickiej,
721, 728 po trasie Krakowskiej
706 Do Janek i na Falenty.
715 skręca w sportową w Raszynie
a 707 na wysokości hrabskiej drogi.

Przejechałem się dziś 733 i oto moje wnioski.

- Zabrać podjazdy na Pl. Poniatowskiego albo przesunąć dalej przystanek URZĄD GMINY 01 o 200m do przodu, bo w tym miejscu to nie jest urząd gminy tylko monopolowy To chyba rekord jeśli chodzi o odległość przystanków w zespole. 250metrów!.
- nawrotka od ronda przez pl poniatowskiego i znów na rondo trwa 3 minuty. W tym czasie można w ta i z powrotem przejść odcinek miedzy tymi przystankami.

- Panom umieszczającym Rozkłady i informacje ZTM na słupkach... Wyżej nie można było?

- Pętla w Młochowie.. a jaka tam pętla.. autobus staje na środku ulicy.
- Musze zgłosić do UG Nadarzyn, by podcięli gałęzie :)
- trasa jest bez przerw dla kierowcy. W Młochowie nawet nie zatrzymywał sie tylko jechał dalej.

: 10 lis 2007, 18:05
autor: Solaris U10
Mimo że w Młochowie nie ma postojów, to informacja o wariancie przez Parole znajduje się dopiero w Młochowie #-o

: 10 lis 2007, 18:07
autor: Glonojad
Ryoga pisze:Ma o 200m do przodu, bo w tym miejscu to nie jest urząd gminy tylko monopolowy To chyba rekord jeśli chodzi o odległość przystanków w zespole. 250metrów!.
Bodycha?

[ Dodano: 2007-11-10, 18:13 ]
@Ryoga: Tyle to wiem, chodziło mi o szczegóły objazdów bo tych wszystkich wioskach ;)

: 10 lis 2007, 18:17
autor: Teokryt
Tylko zobacz na charakter przystanku Bodycha a urząd gminy. Bodycha Jest przy ulicy Bodycha. I jak by nie było wysiądziesz w dobrym miejscu.

A tu w Nadarzynie wszyscy wiedza gdzie jest Urzad Gminy. I będą mocno rozczarowani kiedy będą na próżno szukać tego przystanku Obok urząd Gminy 02.

Moja propozycja będzie taka by wybudować naprzeciwko Pawilonów w Nadarzynie nowy przystanek i tam go przesunąć. Zwłaszcza ze miedzy Pl. Poniatowskiego a Urzad Gminy 01 jest kawalątek.

Albo zrezygnować z nawrotki, I Pl. Poniatowskiego byłby jednokierunkowy jak dla 711.

[ Dodano: 2007-11-10, 18:19 ]
Szczegóły objazdów po wszystkich wioskach. Echm zrobiłbym to, ale ja nie mam takiego ładnego systemu i mapek jaki ma ZTM ;)

Potrzebuję po prostu duuużej mapy gdzie znajdują się te linie, i dopiero. Tylko jak ma taka mapkę sobie zrobić? z kawałków posklejać z Zumi.pl? to Prędzej ZTM zrobi niż ja posklejam taką gigantyczna mapę bitową.

: 10 lis 2007, 18:22
autor: Glonojad
Ryoga pisze:Tylko zobacz na charakter przystanku Bodycha a urząd gminy. Bodycha Jest przy ulicy Bodycha. I jak by nie było wysiądziesz w dobrym miejscu.
.
Taaak, najwyżej pół kilometra od celu :p

: 10 lis 2007, 18:34
autor: fik
Ryoga pisze:Bodycha Jest przy ulicy Bodycha. I jak by nie było wysiądziesz w dobrym miejscu.
Współczuję ludziom chcącym dojechać np. do sądów, wysiadającym na przystanku Aleja Solidarności ;P

[ Dodano: 2007-11-10, 18:35 ]
A mapkę może jutro posklejam :]

: 10 lis 2007, 19:15
autor: Bernard
Ryoga pisze:Zabrać podjazdy na Pl. Poniatowskiego albo przesunąć dalej przystanek URZĄD GMINY 01
Zgadzam się. Moim zdaniem podjazd na pl. Poniatowskiego zbyt długo trwa. Dodatkowo potem jest ciasny skręt w lewo gdyż samochody stoją w korku do trasy Katowickiej i autobus ma ciężko się wyrobić.
Jechałem kursem 11:50, zapełnienie w miarę dobre. Na początku dużo ludzi, potem od Nadarzyna do Rozalina 4 osoby na pokładzie. Potem w Młochowie wsiadło trochę osób i tak z około 10 osobami pojechaliśmy w stronę Warszawy. Dalej w Raszynie już dużo ludzi sporo stało. Zdecydowana większość kupowała bilety u kierowcy jak w rasowym PKS-ie ;-)
Kierowca trochę sie gubił, co i raz pytał czy to ten skręt czy jeszcze nie i miał chyba jakąś mapkę bo powiesił sobie jakąś kartkę przy przyciskach od drzwi.

: 10 lis 2007, 19:34
autor: Dęboszczak
A czy autobus jechał w miarę płynnie tj. nie wlókł się ani nie szarżował?

: 10 lis 2007, 19:37
autor: Bernard
Mój kurs jechał bardzo płynnie po Katowickiej góra 60. Za to z powrotem ostro dawał od Raszyna do Okęcia ale to przez korek w Nadarzynie przed skrętem do Maximusa.

: 10 lis 2007, 22:37
autor: MZ
Anniyah pisze:Niestety kursowała dzisiaj solówka.
:arrow: I chyba tak pozostanie, bo cokolwiek dłuższego będzie miało problemy z wyjazdem w lewo z placu Poniatowskiego. Ledwo solówką się tam dziś wyrobił.
Ryoga pisze:Zabrać podjazdy na Pl. Poniatowskiego - nawrotka od ronda przez pl poniatowskiego i znów na rondo trwa 3 minuty. W tym czasie można w ta i z powrotem przejść odcinek miedzy tymi przystankami.
No właśnie, robienie kółka w tym kierunku jest zbędne, a w dodatku na placu Poniatowskiego wychodzi zagmatwany rozkład: http://www.ztm.waw.pl/baza/20071110/733/405801.HTM .
Ryoga pisze:Trasa jest bez przerw dla kierowcy. W Młochowie nawet nie zatrzymywał sie tylko jechał dalej.
Rozkładowo nawet w wersji przez Starą Wieś i Parole jest w Młochowie dwuminutowy postój, ale to fikcja. Wyjechałem z Okęcia o 15:50, a z powrotem byłem o 18:00.
R-11 Kleszczowa pisze:MZ donosi, że kurs o 15:50 już trzy razy pomylił trasę.
A o tym za chwilę, bo to dość ciekawa historia. Muszę tylko to sprawdzić na mapie ;).

: 10 lis 2007, 23:04
autor: Teokryt
MZ pisze:I chyba tak pozostanie, bo cokolwiek dłuższego będzie miało problemy z wyjazdem w lewo z placu Poniatowskiego. Ledwo solówką się tam dziś wyrobił.
Tak czy siak, skrzyżowanie to będzie przebudowywane. Ponieważ w sytuacji podniesienia Trasy Katowickiej do Rangi drogie Ekspresowej S8 musi powstać skrzyżowanie bezkolizyjne. i w tym miejscu również sie sporo zmieni.
MZ pisze:No właśnie, robienie kółka w tym kierunku jest zbędne, a w dodatku na placu Poniatowskiego wychodzi zagmatwany rozkład: http://www.ztm.waw.pl/baza/20071110/733/405801.HTM .
Czy taki zagmatwany? nie jest źle, gorzej wyglądają korale.
fakt ze podjazd jest niejako zbędny. Dlatego Pl. Poniatowskiego to powinien być przystanek jednokierunkowy. Tak jak dla 711.
MZ pisze: A o tym za chwilę, bo to dość ciekawa historia. Muszę tylko to sprawdzić na mapie
Pojechał "pod prąd" bo inaczej się nie da.

: 10 lis 2007, 23:35
autor: MZ
Ryoga pisze:Pojechał "pod prąd" bo inaczej się nie da.
:arrow: Wiele rzeczy się da :). Kursem o 15:50 kierowca nie miał problemów do ulicy Mszczonowskiej w Nadarzynie. Dojechał nią do alei Katowickiej i gdy już miał na nią wjeżdżać, ludzie podnieśli alarm, że powinien jechać przez Starą Wieś. Cofnąć się już nie dało, więc kierowca przejechał przez skrzyżowanie prosto, w ulicę Szkolną. Skręcił w lewo w drogę lokalną wzdłuż trasy katowickiej, cofnął w Szkolną i ponownie przeciął aleję Katowicką. Zamiast jednak skręcić w lewo, pognał prosto w Starowiejską (gdyby ktoś umiał wstawić hybrydowy fragment mapy z Zumi, to byłoby łatwiej to zrozumieć). Znów musiał cofać około 100 metrów i dopiero wtedy wjechał we właściwą drogę do Starej Wsi. Tej fajnej okrągłej zawrotki nie przegapił tylko dlatego, że ludzie powiedzieli mu kawałek przed nią, żeby hamował, bo musi skręcić. Trzecia pomyłka miała miejsce między Urzutem i Rozalinem. Z trasy katowickiej powinien skręcić w Przemysłową. Chwilę nad tym myślał, ale stwierdził, że to chyba nie tu i pojechał dalej prosto. Skręcił w Siestrzeniu w ulicę Młochowską i dopiero nią dojechał do przystanku w Rozalinie. Na podjeździe do Paroli nie zgubił się tylko dlatego, że w Młochowie wsiadła młoda ładna blondynka, która powiedziała, że zna trasę i kierowca przed każdym skrzyżowaniem pytał ją o drogę.