Most Północny - nasze przewidywania

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 11 gru 2011, 12:49

Częstotliwość gorsza, ale dalej niezła. Np. 4 min zamiast 2 min (2,7k miejsc/h zamiast 5,4). NB. znaczna część Nowodworów (np. Odkryta) będzie obsługiwana przez to 45.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7770
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 11 gru 2011, 12:49

sprokett pisze: PS. Poza tym Winnica, to tylko 4ZP dalej niz Mehoffera, wiec o co kaman?
Oszczędność brygad/wozokm?
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 11 gru 2011, 12:51

sprokett pisze:Poza tym Winnica, to tylko 4ZP dalej niz Mehoffera, wiec o co kaman?
To daje 2 tramy :-k
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 11 gru 2011, 12:55

KwZ pisze:znaczna część Nowodworów (np. Odkryta) będzie obsługiwana przez to 45.
oj nie nie. 45 (jesli chodzi o Nowodwory) to obsluzy co najwyzej kilka blokow ul. Nowodworskiej. Odrkyta to ZP Stefanika i d.ZP Ordonowny

[ Dodano: |11 Gru 2011|, 2011 12:58 ]
R-9 Chełmska pisze:PS. Poza tym Winnica, to tylko 4ZP dalej niz Mehoffera, wiec o co kaman?

Oszczędność brygad/wozokm?
Powolutku Panowie... zapominacie chyba, ze po oddaniu kranca Winnica, to wlasnie tam bedzie sie przesiadala Dabrowka Wislana i pasazerowie z 7xx, wiec z tymi oszczednosciami bylbym jednak nieco bardziej ostrozny.
Dlatego 45 do Mehoffera widzialbym tylko i wylacznie w przypadku gdyby okazalo sie, ze Tarchomin do 5-tki sie nie miesci (w co trudno mi uwierzyc).

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 11 gru 2011, 13:07

sprokett pisze:oj nie nie. 45 obsluzy co najwyzej kilka blokow ul. Nowodworskiej. Odrkyta to ZP Stefanika i d.ZP Ordonowny
Zaraz, a czemu Odkryta po oddaniu Winnicy też nie miałaby być dowożona do Mehoffera? To jakieś większe marnotrawstwo autobusów niż dzisiejsze 516?

Poza tym ta pętla miała być pierwotnie wcześniej. Może być tak, że Bastian (i oficjalne plany) po prostu przeniosły dzielenie linii, które teraz ma mniej sensu.

[ Dodano: |11 Gru 2011|, 2011 13:15 ]
MichalJ pisze:Na trasie WZ jest ponad 60 autobusów na godzinę.
jam pisze:Z drugiej strony 30 autobusów/h na takim 101 to jeszcze nie tragedia, nawet, jeśli doliczyć te jadące na Żerań.
Doliczyłem się 80 autobusów na Mehoffera 01 w godzinę szczytu (6.26-7.25). Co prawda w jedną stronę i tylko rano, ale... 8-(
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 11 gru 2011, 13:28

KwZ pisze:Zaraz, a czemu Odkryta po oddaniu Winnicy też nie miałaby być dowożona do Mehoffera? To jakieś większe marnotrawstwo autobusów niż dzisiejsze 516?
Duza czesc blokow znajduje sie pomiedzy Swiatowida a Odkryta. Ci mieszkancy dochodza pieszo do ciagu Swiatowida.
Gdyby nie fakt ze przy Nowodworskiej wybudowali kilka blokow, to 516 z pewnoscia zostaloby na starej trasie tj na Odkrytej, Stefanika i Swiatowida.
Nie przeceniajmy znaczenia l.516 na ul. Nowodworskiej, gdyż ludzie i tak glownie dochodza pieszo do ZP Mehoffera.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 11 gru 2011, 13:32

sprokett pisze:Gdyby nie fakt ze przy Nowodworskiej wybudowali kilka blokow, to 516 z pewnoscia zostaloby na starej trasie tj na Odkrytej, Stefanika i Swiatowida.
To 516 przez Stefanika rzeczywiście przeoczyłem.
sprokett pisze:Nie przeceniajmy znaczenia l.516 na ul. Nowodworskiej, gdyż ludzie i tak glownie dochodza pieszo do ZP Mehoffera.
Kiedy nie ma znaczenia, czy ci ludzie dochodzą, czy dojeżdżają. Ważne, że do hipotetycznej 45+5, a nie tylko 5.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 gru 2011, 13:39

W zwiazku z tym z jakiego powodu na Tarchomonie czestotliwosc ma być wieksza niz na Winnicodworach? Czyzby chodzilo Ci o miejsca siedzace? :D
Nie częstotliwość, tylko podaż. To chyba logiczne. Inaczej Tarchomin mógłby nie mieć gdzie wsiąść.

[ Dodano: |11 Gru 2011|, 2011 13:39 ]
sprokett pisze:zapominacie chyba, ze po oddaniu kranca Winnica, to wlasnie tam bedzie sie przesiadala Dabrowka Wislana i pasazerowie z 7xx
Jaki kraniec Winnica, jacy pasażerowie z 7XX... :roll:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 11 gru 2011, 13:49

Bastian pisze:Nie częstotliwość, tylko podaż. To chyba logiczne. Inaczej Tarchomin mógłby nie mieć gdzie wsiąść.
Po doprowadzeniu tramwaju do Winnicy nie wiemy z jaka rzeczywista podaza tramwaj przyjedzie na Tarchomin. Jesli okaze sie, ze rzeczywista przy tak duzej czestotliwosci kursowania podaz jest niewystarczajaca (w co watpie), wowczas uzasadnia to uruchomienie proponowanej przez Ciebie linii 45 do Mehoffera (o czym piszemy juz tu od jakiegos czasu).

[ Dodano: |11 Gru 2011|, 2011 13:52 ]
Bastian pisze:Jaki kraniec Winnica, jacy pasażerowie z 7XX...
A czy docelowo to nie wlasnie w okolicach ul. Modlinskiej ma powstac petla tramwajowa umozliwiajaca przesiadki z 7xx?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 gru 2011, 13:57

sprokett pisze:Po doprowadzeniu tramwaju do Winnicy nie wiemy z jaka rzeczywista podaza tramwaj przyjedzie na Tarchomin.
Jedni nie wiedzą, inni robili różne studia wykonalności i analizy i coś tam wiedzą.
sprokett pisze:uruchomienie proponowanej przez Ciebie linii 45 do Mehoffera
Nie przeze mnie bynajmniej. Widzę, że wolisz metodę "doświadczenie i intuicja" - coś się puści, a potem będziemy obserwować. Sorry, znów pewnie weźmiesz to do siebie, ale jakoś trudno mi brać tę dyskusję na poważnie...
sprokett pisze:A czy docelowo to nie wlasnie w okolicach ul. Modlinskiej ma powstac petla tramwajowa umozliwiajaca przesiadki z 7xx?
Skoro powołujesz się chętnie na wiedzę wyniesioną z ZTM-u, to powinieneś doskonale wiedzieć, gdzie powstanie ta pętla (o ile w ogóle, w co ja osobiście coraz bardziej wątpię), jakie będzie miała połączenie z Modlińską, i jakie są szanse na przesadzenie tam kogoś z 7XX (notabene akurat ciętych). Jeśli tego jednak nie wiesz, polecam wiedzę jak najszybciej uzupełnić. Można np. na stronie SISKOM-u...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 11 gru 2011, 14:11

Bastian pisze:Jedni nie wiedzą, inni robili różne studia wykonalności i analizy i coś tam wiedzą.
Skoro zmienila sie rzeczywistosc, bo spartolono temat tramwaju i sam nie wierzysz w realizacje pierwotnego projektu, to coz sa teraz warte owczesne analizy?
Bastian pisze:Widzę, że wolisz metodę "doświadczenie i intuicja" - coś się puści, a potem będziemy obserwować. Sorry, znów pewnie weźmiesz to do siebie, ale jakoś trudno mi brać tę dyskusję na poważnie...
Bastian - niestety mowie powaznie. To nie ja wole te metode, tylko poprostu taki trend na dzien dzisiejszy obowiazuje (tez nad tym ubolewam) a to dlatego, ze ostatnio NIC nie jest wprowadzane od samego poczatku poprawnie. Co chwila powstaja aneksy do aneksow przy zdecydowanie mniejszych projektach. Chyba zatem sam nie wierzysz, ze akurat w tym przypadku bedzie inaczej?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 gru 2011, 15:26

sprokett pisze:Skoro zmienila sie rzeczywistosc, bo spartolono temat tramwaju
Tak, decyzja środowiskowa padła zimnym trupem, wobec czego od nowa trzeba określić ilu mieszkańców gdzie mieszka i gdzie wsiada. No zastanów się...

Ja mówię o danych. Trochę ich jest. Oczywiście analizy trzeba będzie zaktualizować. Tym niemniej na razie ja mówię "analizy przewidywały silny tramwaj z Winnicy (może będzie z Nowodworów) i szczytowe zasilenie wolnymi miejscami na Tarchominie", ty zaś "to jest bzdura, bo mi się nie podoba". Twoje argumenty erystyczne mnie na razie nie przekonują, a twardych z twej strony nie widzę. No to co mam powiedzieć?
Chyba zatem sam nie wierzysz, ze akurat w tym przypadku bedzie inaczej?
Oczywiście, że nie, ale co to ma do rzeczy? Sam dostałem po głowie za zapytanie na wewnętrznym spotkaniu rok temu, czy ZTM jest pewien, że jest jeszcze sens na spotkaniach konsultacyjnych z mieszkańcami podawać nierealną datę zakończenia trasy do Mehoffera na grudzień 2011. I co? Mamy grudzień 2011, do tramwaju dalej, niż wtedy, a dyrektor Ruta mógłby choć w lustro popatrzeć po tych nieprzyjemnościach, które mi w mieście narobił. Ale tak to jest, jak się widzi palec w cudzym oku, a nie widzi główki we własnym...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 11 gru 2011, 15:59

Bastian pisze:Tym niemniej na razie ja mówię "analizy przewidywały silny tramwaj z Winnicy (może będzie z Nowodworów) i szczytowe zasilenie wolnymi miejscami na Tarchominie", ty zaś "to jest bzdura, bo mi się nie podoba".
Przeciwnie! Nie mowie, ze to bzdura! Prywatnie mi sie podoba, bo tam mieszkam i chetnie wsiade sobie do pustego 45 na Mehoffera.
Jednakze w moich argumentach (bynajmniej nie erystycznych) uwzglednialem dobro "szerszej publicznosci"
Bastian pisze:"analizy przewidywały silny tramwaj z Winnicy (może będzie z Nowodworów
skoro bedzie z Nowodworow, to moje argumenty staja sie jeszcze mocniejsze, gdyz korzysci ze skrocenia do Mehoffera czesci kursow 5-tki bede jeszcze mniejsze.
Bastian pisze:Sam dostałem po głowie za zapytanie na wewnętrznym spotkaniu rok temu, czy ZTM jest pewien, że jest jeszcze sens na spotkaniach konsultacyjnych z mieszkańcami podawać nierealną datę zakończenia trasy do Mehoffera na grudzień 2011. I co? Mamy grudzień 2011, do tramwaju dalej, niż wtedy, a dyrektor Ruta mógłby choć w lustro popatrzeć po tych nieprzyjemnościach, które mi w mieście narobił. Ale tak to jest, jak się widzi palec w cudzym oku, a nie widzi główki we własnym...
Szacun za powyzszy wpis.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 12 gru 2011, 0:09

sprokett pisze:W takim razie jaka widzisz potrzebe?
Odległość z Pasłęckiej do Światowida i przystanku Nowodwory jest śmieszna - dowozówek nie trzeba.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 12 gru 2011, 11:06

Dla fanatyków podjeżdżania (700m ?) i tak pewnie zostanie 211.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Zablokowany