Bezpieczeństwo na linii do Tłuszcza

Moderator: JacekM

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 04 cze 2015, 14:42

Premo, niestety, chamstwo jest czymś zdecydowanie ponad tego typu podziałami, da się je wytępić tylko napalmem i pałą, osobiście widziałem:
  • - faceta popijącego pyfko w ostatnim członie dwuskładu Flirtów na dojeździe do Łukowa (na jego usprawiedliwienie przemawia fakt, że było to popołudnie w pierwszy dzień świąt i liczbę pasażerów można było policzyć na palcach u jednej ręki),
    - faceta z jednym pyfkiem w garści i drugim czekającym obok na stoliku parę minut przed ruszeniem weekendowego 2xER75 (pociąg był dość pełny) do Siedlec ze stacji W-wa Zach.,
    - pety i ślady hartowania ich na śmietniczce we Flircie do Siedlec, do którego wsiadłem by podjechać 3 stacje z dzieckiem (które ochoczo w te śmieci chciało wsadzić łapki).
Że o użytkownikach e-papierosów nie wspomnę, to już jest chamstwo galopujące, wydaje im się, że mogą ciumkać ten badziew wszędzie (autobus, tramwaj, SKM, praca, winda, czyiś dom bez pytania), niedługo do kościoła zaczną z tym chodzić :dobani:

Na pocieszenie powiem też, że co innego robienie chlewu, a co innego w miarę normalne picie piwa. Jest taki przystanek kolejowy w Warszawie, gdzie po zakończeniu zmiany w okolicznych zakładach na peronie może stać jak na defiladzie nie 3 a 20-30 różnego rodzaju butelek i puszek. Ale nikt nie drze japy, nie zabrudza, szkła nie tłucze, nie obsikuje wiat (czego o okolicznych przygłupodresach powiedzieć nie można). I jest stały "puszkowy dziadek" który sobie przyjeżdża to zbierać.

AAdamq
Posty: 489
Rejestracja: 30 lis 2010, 13:27

Post autor: AAdamq » 04 cze 2015, 16:15

Premo pisze:
AAdamq pisze: BZDURA
Zdjęcia z wczorajszego pociągu do Tłuszcza. Ale podobno próbuje się tylko dowartościowywać
Obrazek
Obrazek

fotki są nie z jednostek eksploatowanych w Tłuszczu
:-D " Nigdy się nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą " - Mark Twain

WojtekE65
Posty: 947
Rejestracja: 15 lis 2012, 19:28
Lokalizacja: Legionowo Przystanek

Post autor: WojtekE65 » 04 cze 2015, 20:37

Premo pisze:Nie spotkałem się jeszcze z tym aby w składach FLIRT albo ELF ktoś po prostu sobie jarał w przedziale. Tak samo jak w AKMach i AL na innych liniach.
No, ale jak często w elfach alarm przeciwpożarowy się w kiblu załącza, to już Loui może potwierdzić.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 05 cze 2015, 8:46

AAdamq pisze:
Premo pisze: Zdjęcia z wczorajszego pociągu do Tłuszcza. Ale podobno próbuje się tylko dowartościowywać
Obrazek
Obrazek

fotki są nie z jednostek eksploatowanych w Tłuszczu
A niby skąd? Jakiś inny zakład obsługuje tą linię? Chcesz mi powiedzieć że te kiepy to z Radomia przyjechały?

Awatar użytkownika
kukuryk12
Posty: 599
Rejestracja: 12 wrz 2010, 16:11
Lokalizacja: Stalowa

Post autor: kukuryk12 » 05 cze 2015, 11:08

Mi osobiście kompletnie nie przeszkadza jeżeli ktoś pije piwo w autobusie/pociągu. Takie coś żadnemu normalnemu człowiekowi raczej niepowinno przeszkadzać ( podkreślam normalnemu :) ). Co do papierosów i aktów wandalizmu to na wschód od wisły problemik rzeczywiście jest, szczególnie w mareckich/wołomińskich okolicach. To nie tyczy się tylko pociągów do Małkini/Tłuszcza. Problemy są również na wieczornych kursach 718/738, a jazda w N61 to bardzo ryzykowna sprawa. Tego nie da się tak łatwo naprawić, tam jest taka dziwna mentalność :)
Ja bym puszczał tam najmniej jak się da i najgorszej jakości składy/ autobusy.
eNki

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 05 cze 2015, 12:39

kukuryk12 pisze:Mi osobiście kompletnie nie przeszkadza jeżeli ktoś pije piwo w autobusie/pociągu. Takie coś żadnemu normalnemu człowiekowi raczej niepowinno przeszkadzać ( podkreślam normalnemu :) ).
Zależy jaką masz definicję normalności, w kraju w którym normę stanowi alkoholizm i wynikający zeń ogólny marazm :wink:

Nie powiem, że sam nie lubię piwa czy wina, ale nie w przemysłowych ilościach i dla smaku. Jeśli ktoś tylko pije (bo równie dobrze może wsiąść do pociągu już nagrzany) to mi to aż tak nie przeszkadza. Szkopuł w tym, że 99% praktykujących taki nawyk w komunikacji robi się zaraz czerwone na ryjku, zaczyna bełkotać, nagle odkrywa w sobie duszę amanta, samca alfa i/lub ogromną chęć zaprzyjaźnienia się ze wszystkimi, tudzież rzyga po siedzeniach, rozprawia się z całym wyrządzonym mu przez cały niesprawiedliwy świat/mamę/tatę/wujka kuku poprzez wandalizm, zostawia po sobie taczające się śmieci lub pilnie szuka WC w SKM, gdzie jej nie ma...

WojtekE65
Posty: 947
Rejestracja: 15 lis 2012, 19:28
Lokalizacja: Legionowo Przystanek

Post autor: WojtekE65 » 05 cze 2015, 13:15

Ja miałem raz sytuację, kiedy jeden Pan wsiadł na Kole i przysiadł się do mnie. Zapytał "czy to panu nie będzie przeszkadzało, jak dopije piwo"? "Prosze bardzo" odpowiedziałem. Dopił i schował puszkę do torby. Czyli jednak można, szkoda, że to tylko wyjątek był...

Awatar użytkownika
kukuryk12
Posty: 599
Rejestracja: 12 wrz 2010, 16:11
Lokalizacja: Stalowa

Post autor: kukuryk12 » 05 cze 2015, 17:00

Masz rację Jacku. Mówiąc, że mi nie przeszkadza jeżeli ktoś pije piwo miałem na myśli kulturalne picie. Nie może być mowy o żadnych awanturach, zostawianiu po sobie puszek itp.
Mówiąc szczerze w miarę często widzę jak ludzie popijają sobie piwko w autobusie i zdecydowanie częściej są to zwykli zmęczeni ludzie po pracy dla których autobus/pociąg może stanowić jedyne miejsce w którym znajdują czas żeby się zrelaksować/ odprężyć.
eNki

AAdamq
Posty: 489
Rejestracja: 30 lis 2010, 13:27

Post autor: AAdamq » 06 cze 2015, 11:33

Premo pisze: A niby skąd? Jakiś inny zakład obsługuje tą linię? Chcesz mi powiedzieć że te kiepy to z Radomia przyjechały?
Kiedy te fotki były wykonane... Seria i Nr taboru... poproszę
:-D " Nigdy się nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą " - Mark Twain

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1599
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 06 cze 2015, 12:31

Jacek Z. pisze:Premo, niestety, chamstwo jest czymś zdecydowanie ponad tego typu podziałami, da się je wytępić tylko napalmem i pałą, osobiście widziałem:
  • - faceta popijącego pyfko w ostatnim członie dwuskładu Flirtów na dojeździe do Łukowa (na jego usprawiedliwienie przemawia fakt, że było to popołudnie w pierwszy dzień świąt i liczbę pasażerów można było policzyć na palcach u jednej ręki),
    - faceta z jednym pyfkiem w garści i drugim czekającym obok na stoliku parę minut przed ruszeniem weekendowego 2xER75 (pociąg był dość pełny) do Siedlec ze stacji W-wa Zach.,
Eee tam, jak ostatnio pendolino jechalem, jakiś jegomość obalił 4 tyskie. Nawet specjalnie się z nimi nie krył przed współpasażerami ;)
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

adner
Posty: 626
Rejestracja: 16 lut 2012, 17:17

Post autor: adner » 06 cze 2015, 14:08

W końcu linie lotnicze same proponują pasażerom drinki z alkoholem. Wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba się przy tym zachowywać kulturalnie...

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 06 cze 2015, 14:19

W samolocie niektórzy piją drina przed startem i lądowaniem ze strachu (mój dalszy znajomy się przy takiej okazji kiedyś tak nabzdryngolił, że nie bardzo pamiętał gdzie był na urlopie...), sugerujecie że podróż koleją jest aż tak niebezpieczna? :D

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 06 cze 2015, 17:11

Gdy ktoś po cichu w drodze do domu wypije piwo to nikomu to nie przeszkadza. Problem zaczyna się gdy ci ludzie spotykają się w kilku głośno przy tym hałasując i paląc.

@AAdamq może jeszcze podać numer buta maszynisty?

AAdamq
Posty: 489
Rejestracja: 30 lis 2010, 13:27

Post autor: AAdamq » 06 cze 2015, 18:00

Premo pisze: @AAdamq może jeszcze podać numer buta maszynisty?
fotki zostały wykonane w pociągu Nr KM 91854 relacji: Siedlce - Warszawa Zachodnia o godz.: 11:44 na przystanku Warszawa Rembertów w dniu 2.06.2015r telefonem komórkowym firmy Samsung
Załączniki
exif1.JPG
dane prezentowanych fotek
exif1.JPG (28.19 KiB) Przejrzano 2468 razy
exif.JPG
dane prezentowanych fotek
exif.JPG (37.9 KiB) Przejrzano 2468 razy
:-D " Nigdy się nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą " - Mark Twain

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 06 cze 2015, 22:54

Rozwaliłeś mnie koleś. Powiedz mi na jakiej podstawie stwierdziłeś ze to pociąg z Siedlec? O ile dobrze pamiętam to na tych pociągach jeżdżą tylko FLIRTy. Ale co ja tam wiem.

Zablokowany