Strona 17 z 29

: 11 lis 2007, 16:02
autor: fik
Frencher pisze:Bo co zrobi np. rano kierowca, który pustym autobusem będzie miał za zadanie dojechać pierwszym kursem z Okęcia do Młochowa.
Ale to jest problem (w tym przypadku) MZA, a nie ZTMu.

: 11 lis 2007, 16:06
autor: MZ
Ryoga pisze:Czy naprawde kierowcy nie umieją czytać map? albo chociaż ich sobie nie narysują?
:arrow: Ten kierowca miał na kartce narysowaną mapkę, prawdopodobnie przez swojego zmiennika ze zmiany A. Był to jednak tylko odręczny schemacik, z którego wynikało, że z trasy katowickiej powinien gdzieś skręcić w lewo w Przemysłową. Skąd jednak po ciemku kierowca ma wiedzieć, która z tych ulic to właśnie Przemysłowa?
Ryoga pisze:Widocznie tylko ja mam jakiś dobry zmysł orientacji.
Ja też mam dobry, ale gdybym wcześniej nie obejrzał zamieszczonej tutaj mapki, to też bym pewnie zabłądził. Na szczęście obejrzałem sobie też zdjęcia satelitarne na Zumi i dzięki temu wiedziałem od razu, jak wygląda zawrotka w Starej Wsi. Niestety, nie każdy kierowca ma możliwość dostępu do takich danych.
urluch pisze:Jechałem tym kursem.
Aha, to już wiem. Jechałeś z mamą, siedziałeś za mną i w drodze powrotnej coraz bardziej irytowałeś mnie tym, że podśpiewywałeś sobie pod nosem "la la la la la" :|.
Frencher pisze:A takich sytuacji będzie o wiele więcej na tej linii, aż do czasu gdy ostatni kierowca na zajezdni nie przejedzie z kilka razy tej trasy.
Wczoraj dwóch przejechało całą trasę, więc skoro kierowca nieświadomie ominął ulicę Przemysłową, to oni pewnie też zrobią kiedyś tak samo.
Frencher pisze:Niech więc skoro w ZTM są tacy inteligentni, to niech biorą dodatkowe dyżury i jeżdżą przez najbliższych kilka tygodni w charakterze pilotów.
Wystarczy umieścić przed skrzyżowaniami takie same strzałki jak w przypadku objazdów. Nawet na stałe. Tak było po wydłużeniu 720 do Glinianki, więc tutaj tym bardziej trasa powinna zostać w ten sposób oznakowana. Ale to jest do nadrobienia w tym tygodniu, wystarczy tylko się postarać ;).

: 11 lis 2007, 16:22
autor: Frencher
MZ pisze: Wystarczy umieścić przed skrzyżowaniami takie same strzałki jak w przypadku objazdów. Nawet na stałe. Tak było po wydłużeniu 720 do Glinianki, więc tutaj tym bardziej trasa powinna zostać w ten sposób oznakowana. Ale to jest do nadrobienia w tym tygodniu, wystarczy tylko się postarać ;).
Niestety, to już chyba wymarły zwyczaj w ZTM (przynajmniej w przypadku linii podmiejskich).
Kiedyś te strzałki były powszechne, nawet gdy przedłużano trasę linii 805 w Markach to ZTM je ustawił w ilości 3 lub 4 sztuk. Ale potem one systematycznie znikały z krajobrazu gdy ZTM uruchamiał nowe linie, aż doszliśmy do tego stanu, że gdy ZTM uruchamia nowe linie podmiejskie, to poza słupkami przystankowymi nie ustawia się nic.

: 11 lis 2007, 16:34
autor: Krzysiek_S
To zawrotka w Starej Wsi jest tuż za ulicą Tarniny? Taki wjazd i zawrotka widoczna na mape satelitarnej.

: 11 lis 2007, 16:35
autor: Kleszczu
Krzysiek pisze:To zawrotka w Starej Wsi jest tuż za ulicą Tarniny? Taki wjazd i zawrotka widoczna na mape satelitarnej.
Owszem.

: 11 lis 2007, 16:43
autor: Bernard
Frencher pisze:Niestety, to już chyba wymarły zwyczaj w ZTM (przynajmniej w przypadku linii podmiejskich).
Kiedyś te strzałki były powszechne, nawet gdy przedłużano trasę linii 805 w Markach to ZTM je ustawił w ilości 3 lub 4 sztuk. Ale potem one systematycznie znikały z krajobrazu gdy ZTM uruchamiał nowe linie, aż doszliśmy do tego stanu, że gdy ZTM uruchamia nowe linie podmiejskie, to poza słupkami przystankowymi nie ustawia się nic.
Po reformie w Legionowie pojawiły się słupki i stoją do tej pory :!:

: 11 lis 2007, 17:56
autor: ness
Koszt pierwszej z brzegu nawigacji to 500 zl.
Wyjdzie o wiele taniej niz wysylanie ekipy rozstawianie slupkow, ich uzupelnianie czy przestawianie w razie jakis zmian trasy.
To chyba nie jest koszt ktory zmienialby rentownosc obslugi tego polaczenia...
Przy okazji wygodniejsze dla kierowcy, bo jadac o czwartej rano gierkowka we mgle (a to norma o tej porze roku) nie musi wypatrywac jakis mikroskopijnych drogowskazow na poboczu.

: 11 lis 2007, 17:56
autor: marinheiro
Frencher pisze: napisał/a:
To jest tylko potwierdzenie mojej teorii, że ZTM nie powinno się bawić w obsługę linii, o naturze ewidentnie wiejskiego PKS-a.
A takich sytuacji będzie o wiele więcej na tej linii, aż do czasu gdy ostatni kierowca na zajezdni nie przejedzie z kilka razy tej trasy.
A właśnie, że powinien się bawić. Dlatego że wcale na tym nie traci, a wręcz przeciwnie, zyskuje i to podwójnie: po pierwsze dzięki dotacji, po drugie z racji tego, że pasażerowie po wyjściu z autobusu na Okęciu muszą przesiąść się na tramwaj i kupić bilet. Dotychczas, jeśli pracowali/ uczyli się na Ochocie/ bliskiej Woli/ we Włochach w ogóle nie musieli korzystać z linii ZTM.
Sam z tej linii skorzystałem wczoraj i zamierzam korzystać w przyszłośći. Mankamentem jest rozkład, generalnie zbyt rzadki i nie zapewniający dojazdu do centrum na ok. 7:30, kurs o 6:50 z Młochowa to dla wielu osób zbyt późno.
A propos niewiedzy kierowców, to w zasadzie gminy Nadarzyn jako finansującego linię niewiele to powinno obchodzić, a wręcz ma prawo do rzetelnego wykonania zakupionej usługi.

: 11 lis 2007, 18:36
autor: Plesim
Anniyah pisze:A ja dzisiaj wysiadałam na przystanku PLATANOWA 01... co z tym przystankiem jest nie w porządku?
A może to:
Obrazek
Anniyah pisze:Muszę przyznać, że liczyłam na autobus niskopodłogowy.
Do czasu zakończenia remontu skrzyżowania w Młochowie nie wypuszczałbym tam niskiej podłogi.

: 11 lis 2007, 18:46
autor: Frencher
ness pisze:Koszt pierwszej z brzegu nawigacji to 500 zl.
Wyjdzie o wiele taniej niz wysylanie ekipy rozstawianie slupkow, ich uzupelnianie czy przestawianie w razie jakis zmian trasy.
To chyba nie jest koszt ktory zmienialby rentownosc obslugi tego polaczenia...
Przy okazji wygodniejsze dla kierowcy, bo jadac o czwartej rano gierkowka we mgle (a to norma o tej porze roku) nie musi wypatrywac jakis mikroskopijnych drogowskazow na poboczu.
Niewątpliwie to o wiele poprawiłoby komfort pracy kierowców.
Ale można pójść i o krok dalej - wyobrażam sobie system, gdzie kierowca tylko wpisuje na początku pracy numer linii, a potem jest przez cały dzień naprowadzany ulica po ulicy (łącznie z uwzględnieniem objazdów, zamkniętych ulic - to mogłoby być aktualizowane przez ZTM) :arrow: a kierowca by z tego korzystał wtedy gdy uważa za stosowne.
A na to pewnie jeszcze przyjdzie nam poczekać z dekadę.

: 11 lis 2007, 19:13
autor: Mibars
O żesz... Żeby znak postawić taki kawał od drogi... Naprawdę nie dało się go ustawić przy drzewach?

: 11 lis 2007, 19:17
autor: Piotrek
Predator pisze:A na to pewnie jeszcze przyjdzie nam poczekać z dekadę.
Albo i więcej. Myslę, że takie cacka w MZA czy u innych przewoźników (choć może to szybciej) to jednak dalekie preludium przyszłości.

: 11 lis 2007, 19:42
autor: Colony
Przede wszystkim to nie jest przystanek, tylko wiata przy trawniku + słupek. Bardzo zabawne zresztą. ;-)

: 11 lis 2007, 19:46
autor: MZ
Anniyah pisze:A ja dzisiaj wysiadałam na przystanku PLATANOWA 01... co z tym przystankiem jest nie w porządku?
:arrow: Przystanek PLATANOWA 01 nie został jeszcze uruchomiony. Przystanek widoczny na zdjęciu to PLATANOWA 02, tuż przed budowanym rondem. Też go wczoraj zauważyłem dopiero po jego minięciu. Aż dziwne, że ZTM (chyba w drodze wyjątku) uruchomił takie coś bez dobrego dojścia.

: 11 lis 2007, 19:46
autor: Plesim
Piotrek pisze:
Plesim pisze:A na to pewnie jeszcze przyjdzie nam poczekać z dekadę.
Albo i więcej. Myslę, że takie cacka w MZA czy u innych przewoźników (choć może to szybciej) to jednak dalekie preludium przyszłości.
Błagam. Popraw cytowanie, bo ja tego nie napisałem.