Most Północny - nasze przewidywania

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 12 gru 2011, 15:38

MisiekK pisze:Odległość z Pasłęckiej do Światowida i przystanku Nowodwory jest śmieszna - dowozówek nie trzeba.
Z ciagu ulicy Odkrytej do ciagu ul. Swiatowida jest taka sama odleglosc a 516 smiga i trzeba przyznac, ze ma frekwencje.
Moim zdaniem tu nie odleglosc stanowi kryterium, tylko byc moze gestosc zaludnienia.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 12 gru 2011, 16:30

Imo jest jeszcze inaczej: [w pierwszym przybliżeniu] z jednej strony liczy się liczba (potencjalnych) pasażerów (szacunkowo: gęstość zaludnienia) razy ich czas (dojścia - dowozu), z drugiej - koszty ponoszone przez ZTM. W drugim przybliżeniu można uwzględnić chęć zmniejszania korków, brak kasy w budżecie miasta, odsetek samochodów na danym osiedlu itp. itd.

To że 516 jest pełne, to jeszcze nie znaczy, że solówka co 6 min (a nie przegub co 10) jest optymalną komunikacją.

Nadal nie wiem, dlaczego do E-8 opłaca się dowozić, a do tramwaju nie. Mogę uznać, że 516 ma dowozić do Żerania, a do E-8 to tylko przy okazji, a jak będzie tramwaj na Modlińskiej (ale nie do Mehoffera), to się 516 zwinie.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 12 gru 2011, 21:54

Bastian pisze:Sam dostałem po głowie za zapytanie na wewnętrznym spotkaniu rok temu, czy ZTM jest pewien, że jest jeszcze sens na spotkaniach konsultacyjnych z mieszkańcami podawać nierealną datę zakończenia trasy do Mehoffera na grudzień 2011. I co? Mamy grudzień 2011, do tramwaju dalej, niż wtedy, a dyrektor Ruta mógłby choć w lustro popatrzeć po tych nieprzyjemnościach, które mi w mieście narobił. Ale tak to jest, jak się widzi palec w cudzym oku, a nie widzi główki we własnym...
I pewnie zostałeś posądzony: "Pan to chyba ma coś wspólnego z takim jednym radnym" Huraoptymizm z października zeszłego roku:
http://radny.com.pl/dokumenty/spotkania ... zebieg.pdf (str. 2, pyt. 4 i 5). Mija już 14 m-cy od złożenia wniosku (decyzja na odc. TMP - Mehoffera), a nikt nawet nie widział dobrej dokumentacji i tym samym etap prześwietlania dokumentów przez społeczeństwo przed nami.
KwZ pisze:Imo jest jeszcze inaczej: [w pierwszym przybliżeniu] z jednej strony liczy się liczba (potencjalnych) pasażerów (szacunkowo: gęstość zaludnienia) razy ich czas (dojścia - dowozu), z drugiej - koszty ponoszone przez ZTM. W drugim przybliżeniu można uwzględnić chęć zmniejszania korków, brak kasy w budżecie miasta, odsetek samochodów na danym osiedlu itp. itd.

To że 516 jest pełne, to jeszcze nie znaczy, że solówka co 6 min (a nie przegub co 10) jest optymalną komunikacją.

Nadal nie wiem, dlaczego do E-8 opłaca się dowozić, a do tramwaju nie. Mogę uznać, że 516 ma dowozić do Żerania, a do E-8 to tylko przy okazji, a jak będzie tramwaj na Modlińskiej (ale nie do Mehoffera), to się 516 zwinie.
516 jest konkretnie wykorzystywane na Dzierzgońskiej (aż 1100 m w linii łamanej do pętli, licząc dodatkowe ok. 200 m na dojście do przystanku Dzierzgońska z domu), Barei (900 m w linii łamanej - bo płoty - do pętli licząc dodatkowe ok. 150 m na dojście do przystanku z domu, np. Grzymalitów) i H.Ordonówny (tu już tylko ok. 500 m do Nowodworów01). Dalej, to ludzie idą do Światowida pieszo.
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 gru 2011, 21:59

tarantula01 pisze:
Bastian pisze:Sam dostałem po głowie za zapytanie na wewnętrznym spotkaniu rok temu, czy ZTM jest pewien, że jest jeszcze sens na spotkaniach konsultacyjnych z mieszkańcami podawać nierealną datę zakończenia trasy do Mehoffera na grudzień 2011. I co? Mamy grudzień 2011, do tramwaju dalej, niż wtedy, a dyrektor Ruta mógłby choć w lustro popatrzeć po tych nieprzyjemnościach, które mi w mieście narobił. Ale tak to jest, jak się widzi palec w cudzym oku, a nie widzi główki we własnym...
I pewnie zostałeś posądzony: "Pan to chyba ma coś wspólnego z takim jednym radnym"
Nie, na szczęście nie mam tam żadnej działki =;
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Zablokowany