Poprawa komunikacji na Ochocie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
chruscik
Dysklawiaturzysta
Posty: 1402
Rejestracja: 11 mar 2006, 9:17
Lokalizacja: 411101 - Rakowiec
Kontakt:

Post autor: chruscik » 08 gru 2011, 0:44

Mam rade dla Ciebie tomi! Wez przyklad ze mnie i jezdzij samochodem, bedziesz mial "pospiesznego" w kazdy zakatek miasta :D A wracajac do tematu, po co siac panike, skoro zaden pracownik ZTMu nie zajal OFICJALNEGO stanowiska w tej sprawie.
MOBILIS Ursus

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 08 gru 2011, 20:55

Ostatnio miałem okazję dość często wracać w popołudniowym późnym szczycie 521 z Centrum na Ochotę. Moje wnioski? Pewnie zaskakujące nie będą. Do Centralnego linia zawalona - wręcz często jest ciasno. Dalej w autobusie jadą pojedyncze osoby. Przy czym co ciekawe - najwięcej z nich wysiada... na BW 1920.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 08 gru 2011, 21:28

A mnie to nie dziwi tak bardzo. Jadąc na wcześniejsze przystanki nie opłaca się czekać na 521, a następne za mały ruch generują.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 gru 2011, 21:33

Bo generalnie na BW1920 z każdego środka transportu dużo ludzi wysiada. Także z tramwajów jadących rano do centrum! Jest to bowiem węzeł przesiadkowy.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 08 gru 2011, 21:49

Rozumiem, że reserved zaczyna się przekonywać, że Szczęśliwice nie potrzebują niczego w zamian za skrócenie 521.

Kiedyś nawet przekonywałem, że w 35 po minięciu BW robi się zauważalnie luźniej.
Ja np. byłem pod wrażeniem frekwencji w 172 wjeżdżającej, a nawet ruszającej w kier. DwZ. Na 3,5 przystanku przed pętlą.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 08 gru 2011, 22:03

Glonojad pisze:Bo generalnie na BW1920 z każdego środka transportu dużo ludzi wysiada.
No tak, ale jeśli sporo ludzi wysiada z 521 przy BW jadąc od Centrum to albo wszyscy jadą z Wawra konkretnie tam albo po prostu nie wybrali tramwaju z jakiegoś powodu.
KwZ pisze:Rozumiem, że reserved zaczyna się przekonywać, że Szczęśliwice nie potrzebują niczego w zamian za skrócenie 521.
To już dawno stwierdziłem. Po prostu ostatnio jest to jedyna linia, w której mogę poczuć się wygodnie dlatego ją lubię. ;-) Ale i tak uważam, że w obecnej formie nie ma sensu.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 08 gru 2011, 22:08

reserved pisze:po prostu nie wybrali tramwaju z jakiegoś powodu.
reserved pisze:w której mogę poczuć się wygodnie[,] dlatego ją lubię. ;-)
Może właśnie dlatego? Albo ludzie wierzą w jej czerwoność? Ja w podróży odwrotnej wybieram 521, jeśli widzę właśnie wjeżdżające na przystanek. Ot, minutkę czy dwie do centralnego mogę zyskać. Ale czekać na to? Brrr...
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 08 gru 2011, 22:29

KwZ pisze:Może właśnie dlatego?
Możliwe. Nie wiem. Nie wejdę w ludzi. Ja czasem po prostu lubię nawet chwilę poczekać na 521 i sobie w nim wygodnie usiąść i w ciepełku pognać przez Warszawę.
KwZ pisze: Albo ludzie wierzą w jej czerwoność?
Ależ ona przecież jest czerwona... w praktyce także. Zwłaszcza gdy jedzie spóźniona <3 .
KwZ pisze:Ale czekać na to? Brrr...
Mi przez pewien czas odjeżdżało ciągle sprzed nosa, ostatnio sobie spisałem rozkład i już jakoś nie mam z tym problemu. ;-)

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 08 gru 2011, 22:34

Ja już przyzwyczaiłem się do niepatrzenia na rozkład i sobie to cenię. Niemniej dziwi mnie punktualność 521, zwłaszcza w kontekście tego, czym kiedyś oidp tygrys zarzucił o średnio 30 min opóźnieniach rano w kier Centrum na BW.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 gru 2011, 22:36

Generalnie dojazd ze Szczęśliwic na BW1920 jest taki sobie - 186 słabe poza szczytem i z innego przystanku, niż 414 w szczycie (to akurat podróż powrotna), więc większość pasażerów jedzie tramem do Dickensa i albo podchodzi, albo podjeżdża. Powoduje to jednak dopchanie tramów na tym krytycznym odcinku.

Rozwiązaniem jest oczywiście budowa tramwaju na Szczęśliwice...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 08 gru 2011, 22:38

Glonojad pisze:Rozwiązaniem jest oczywiście budowa tramwaju na Szczęśliwice...
Zaraz się kolega z Jasielskiej odezwie, że o nim zapomniałeś, a w końcu Twoje zdanie jest wiążące. :P

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 08 gru 2011, 22:50

Ja stawiam, że się obraził na nas, że nie dostrzegamy jego problemów i już nie wróci.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 08 gru 2011, 22:51

Albo przywiązał się w ramach protestu do przystanku. ;-)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36667
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 gru 2011, 23:03

Basta! =;
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 gru 2011, 7:01

228, teraz, przekroj: tory w ZP Dickensa, frekwencja ok. 7 osob w jednym kierunku, w kazdym y kierunkow.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ