Poprawa komunikacji na Ochocie

Moderator: Wiliam

tomi
Posty: 211
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:10

Post autor: tomi » 03 sty 2012, 18:00

reserved pisze:I druga kwestia - czy ci ludzie wsiedli bo nie mieli alternatywy czy czekali na 128 a podjechało 228?
trasa 228 jest ... taka sobie, ale skoro nikt nie wpadł na pomysł puszczenia linii np. do Metra Wilanowska dawną trasą 186 lub np. do Wilanowa to dobre i to

[ Dodano: |3 Sty 2012|, 2012 18:02 ]
reserved pisze:Ale 190 to nie tylko dojazd do centrów handlowych.
zgadzam się, podobnie jak 228
128 - jedyna linia na Rakowcu Płd + 105,136,138,141,154,172,175,188,191,208,218,306,504

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 03 sty 2012, 19:28

tomi pisze:w zakresie zrównoważenia ilości autobusów w całym mieście skazana jest na tym forum na niepowodzenie
:boje sie: Chcesz nie patrzeć na zapotrzebowanie na komunikację, tylko aby na każdej ulicy była równa liczba autobusów?!
tomi pisze:228 stanowi bardzo marną rekompensatę za zabrane 157,
Za zabrane 157+512 dostałeś silne 128, było ci to już tłumaczone.
tomi pisze:idąc tym tokiem myślenia należałoby zlikwidować 182, przecież jest 523
Bo mają te same końcówki na Pradze...
tomi pisze:Wyględowa od zachodniej strony Woronicza linii 107, 118 i 182 również bez rekompensaty,
Oczywiście, że z rekompensatą: 218. I ile osób z niego korzysta?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 03 sty 2012, 19:29

tomi pisze:przypomnę, że 228 stanowi bardzo marną rekompensatę za zabrane 157,
Czyli 128 stanowi rekompensatę za 512? Sam się teraz w takim razie ośmieszyłeś.
tomi pisze:widzę, że próba przedstawienia argumentów mieszkańców osiedli oraz w zakresie zrównoważenia ilości autobusów w całym mieście skazana jest na tym forum na niepowodzenie
Nie, po prostu nie może być tak, że przez mieszkańców jednego osiedla trzeba przeorganizować całą dzielnicę.
idąc tym tokiem myślenia należałoby zlikwidować 182, przecież jest 523
Ale to nie jest w ogóle ten potok...porównujesz Trasę Łazienkowską do lokalnej uliczki na Rakowcu? ](*,) Miałeś dwie rzadkie spóźniające się linie - masz teraz jedną częstą. Czego chcesz więcej? 228 kiedyś nie było, ludzie sobie radzili. Czy dla tych kilku osób, które chcą podjechać kawałek i naprawdę nie mogą się przesiąść trzeba wypuszczać autobus na calutki dzień, żeby bez potrzeby trzaskał drzwiami? Zresztą.. nawet jeśli już jest ktoś kto naprawdę nie może kawałeczek podejść (z reguły są to starsze osoby, które mają więcej czasu, zwłaszcza, że to jest święto a nie dzień pracy gdzie wszyscy się spieszą), to może podjechać 128 i wsiąść w 172.
Pawel_ pisze:W DS? Tylko. Jeden market. Drugi, trzeci, czwarty, piąty... :D
Tylko, że ja nie wiem czy mam traktować Twoją wypowiedź jako poważną czy kolejny jakiś żarcik. Dlatego się nie ustosunkuję do tego.
tomi pisze:trasa 228 jest ... taka sobie, ale skoro nikt nie wpadł na pomysł puszczenia linii np. do Metra Wilanowska dawną trasą 186 lub np. do Wilanowa to dobre i to
Dobra... czyli tak. Uporządkujmy. Z tego postu wynika, że chciałbyś z powrotem 186 bo chcesz mieć bezpośrednie połączenie ZP Jasielska z np. Mokotowem. Ale skoro nie to dobrze, że chociaż możesz podjechać 228 (mniemam, że do Rakowca, bo tam jest 136). W takim razie czemu nie możesz podjechać 128?
tomi pisze:zgadzam się, podobnie jak 228
Podaj mi chociaż jedno miejsce, gdzie tą linią 228 mogliby dojechać w Trzech Króli i gdzie nie ma żadnej alternatywy. Oczywiście argument w stylu ciocia Jadzia do wujka Gieńka odpada.

bartoni722
Posty: 12142
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 03 sty 2012, 19:32

Tomi, było Ci to już wszystko mówione, po co dalej drążysz temat?

A jak mi zawiesicie kiedyś 512 albo 527, to też narobię rabanu na forum! :P
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 03 sty 2012, 19:34

bartoni722 pisze:A jak mi zawiesicie kiedyś 512 albo 527, to też narobię rabanu na forum! :P
Jeszcze pół roku temu bym się z Tobą zgodził co do pierwszej linii. :P

tomi
Posty: 211
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:10

Post autor: tomi » 03 sty 2012, 19:55

reserved pisze:Dobra... czyli tak. Uporządkujmy. Z tego postu wynika, że chciałbyś z powrotem 186 bo chcesz mieć bezpośrednie połączenie ZP Jasielska z np. Mokotowem. Ale skoro nie to dobrze, że chociaż możesz podjechać 228 (mniemam, że do Rakowca, bo tam jest 136). W takim razie czemu nie możesz podjechać 128?
oczywiście nie można mieć wszystkiego, jednak kilka stron wcześniej zostało dowiedzione, że autobusów jest mniej w porównaniu do sytuacji z przed likwidacji 186, stąd uważam, że wskazane jest dodanie kolejnego połączenia, tak aby zminimalizować liczbę czasochłonnych przesiadek - mocne 228 po linii dawnego 186 podałem jako przykład na poprawę komunikacji,
podobnie jak np. skrócenie 186 do Dw. Zachodniego lub skierowanie do pl. Narutowicza, akurat w na Szczęśliwicach jest spory wybór i 186 nie jest tam niezbędne

dlaczego nie można podjechać 128 planując podróż na Mokotów? - strata czasu na czekanie tylko po to, żeby podjechać jeden przystanek, gdyż na Racławickiej konieczna będzie dalsza przesiadka do 136 lub 172, które jakimś dziwnym trafem są potrzebne łącznie na Pruszkowskiej ...
reserved pisze:Podaj mi chociaż jedno miejsce, gdzie tą linią 228 mogliby dojechać w Trzech Króli i gdzie nie ma żadnej alternatywy. Oczywiście argument w stylu ciocia Jadzia do wujka Gieńka odpada.
już o tym dziś pisałem: np. do 186 w kierunku Woli i Tarchomina, 191,127 - Ursus, Włochy.
reserved pisze:porównujesz Trasę Łazienkowską do lokalnej uliczki na Rakowcu?
oczywiście, że nie ma porównania, również do ilości połączeń i ilości autobusów, jednak chciałem zakwestionować logikę myślenia, że skoro jest 128 to już 228 nie jest potrzebne i można zawiesić, najpierw na święta, później na wakacje, a potem po cichu zlikwidować, jak np. 382
KwZ pisze:Za zabrane 157+512 dostałeś silne 128, było ci to już tłumaczone.
i tutaj się nie zgodzę, 128 = Centrum i dalsze przesiadki w każdym kierunku, zaś plusem zmian jest dobra częstotliwość i niezła punktualność, nie zmieni to jednak faktu, że lepszą opcją byłyby większa liczba linii kursujących rzadziej, ale za to w różnych kierunkach
KwZ pisze:Oczywiście, że z rekompensatą: 218. I ile osób z niego korzysta?
nie do końca na temat Ochoty, ale wydaje mi się, że patrząc na częstotliwość 218 większość i tak jest obecnie zmuszona chodzić do Wołoskiej

[ Dodano: |3 Sty 2012|, 2012 19:59 ]
bartoni722 pisze:Tomi, było Ci to już wszystko mówione, po co dalej drążysz temat?
chciałem tylko zwrócić uwagę na zawieszanie 228 i pozostawienie jedynie 128 :(

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 03 sty 2012, 20:04

tomi pisze:jednak kilka stron wcześniej zostało dowiedzione, że autobusów jest mniej w porównaniu do sytuacji z przed likwidacji 186
Ale tego, że dowiedzione zostało, że do centrum jest więcej autobusów jakoś nie chcesz napisać.
tomi pisze:mocne 228 po linii dawnego 186 podałem jako przykład na poprawę komunikacji,
Jeszcze raz powtórzę - 228 jedzie tam, gdzie 128. A zatem autobusów jest więcej.
Mówisz, że 228 świetnie zastępuje 186? ](*,)
tomi pisze:podobnie jak np. skrócenie 186 do Dw. Zachodniego lub skierowanie do pl. Narutowicza, akurat w na Szczęśliwicach jest spory wybór i 186 nie jest tam niezbędne
Na Szczęśliwicach jest miejsce, DWZ będzie powoli kasowany, poza tym gdyby tam ta linia krańcowa to by nie dowoziła do ważnego punktu przesiadkowego, jakim jest BW1920. A na pl. Narutowicza nie ma miejsca.
tomi pisze:dlaczego nie można podjechać 128 planując podróż na Mokotów? - strata czasu na czekanie tylko po to, żeby podjechać jeden przystanek, gdyż na Racławickiej konieczna będzie dalsza przesiadka do 136 lub 172, które jakimś dziwnym trafem są potrzebne łącznie na Pruszkowskiej ...
To się przejdź te parę metrów do Żwirek. To jest aż taki problem dla Ciebie? Może czas wziąć taksówkę?
tomi pisze:już o tym dziś pisałem: np. do 186 w kierunku Woli i Tarchomina, 191,127 - Ursus, Włochy.
W kierunku Woli i Tarchomina - 136 z Rakowca.
Ursus, Włochy? - 172 z Rakowca do Blue i dalej czymkolwiek.
A jeżeli nie chce Ci się podchodzić na Rakowiec to podjedź sobie jeden przystanek 128. Masz go CO 10 MINUT! Jednoperonowa przesiadka!
tomi pisze:oczywiście, że nie ma porównania, również do ilości połączeń i ilości autobusów, jednak chciałem zakwestionować logikę myślenia, że skoro jest 128 to już 228 nie jest potrzebne i można zawiesić, najpierw na święta, później na wakacje, a potem po cichu zlikwidować, jak np. 382
228 powstała po to, by dowieźć Rakowiec do Blue City i Reduty. Sam ZTM chyba nawet to otwarcie przyznawał przy okazji powstawania linii (tylko niestety nie mogę znaleźć tego komunikatu :/ ).
tomi pisze:że lepszą opcją byłyby większa liczba linii kursujących rzadziej, ale za to w różnych kierunkach
Czyli milion linii co godzinę. Zapraszam do Kielc.

tomi
Posty: 211
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:10

Post autor: tomi » 03 sty 2012, 20:22

reserved pisze:Ale tego, że dowiedzione zostało, że do centrum jest więcej autobusów jakoś nie chcesz napisać.
w zakresie dojazdu do Centrum rzeczywiście liczba autobusów jest większa, ale kosztem bezpośrednich połączeń z Żoliborzem i Pragą Północ oraz przy braku przywrócenia dojazdu na Mokotów
reserved pisze:Jeszcze raz powtórzę - 228 jedzie tam, gdzie 128.
ma identyczną trasę na odcinkach: Szczęśliwice-Rakowiec, Pruszkowska-Szczęśliwice, powtórzę: trasa nie jest idealna, szczególnie, np. że mogłoby zastąpić 186 na relacji Szczęśliwice-Metro Wilanowska, wprawdzie kosztem bezpośredniego połączenia: Jasielska - d. Hotel Vera - Berestecka, byłby to już ogromny krok naprzód
186 miało sporą frekwencję w relacjach Rakowiec-Mokotów, zresztą podobnie jak obecnie 136, szczególnie w godzinach porannych
reserved pisze:A na pl. Narutowicza nie ma miejsca.
zgadzam się, to jest argument, niestety 186 nie wymieściłoby się, szczególnie, że kursuje często
reserved pisze:228 powstała po to, by dowieźć Rakowiec do Blue City i Reduty.
zgadzam się, jest to cel powstania linii wg, ZTM, jednak wiele osób wysiada wcześniej w obu kierunkach

podsumowując, obawiam się, że tendencja zmniejszania liczby osiedlowych linii będzie utrzymana i wcale nie dotyczy to wyłącznie ZP Jasielska
128 - jedyna linia na Rakowcu Płd + 105,136,138,141,154,172,175,188,191,208,218,306,504

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 03 sty 2012, 20:24

tomi pisze:a identyczną trasę na odcinkach: Szczęśliwice-Rakowiec, Pruszkowska-Szczęśliwice
O nie. Ma identyczną trasę na odcinkach: Szczęśliwice-Pruszkowska, Pruszkowska-Szczęśliwice.
zgadzam się, jest to cel powstania linii wg, ZTM, jednak wiele osób wysiada wcześniej w obu kierunkach
I bardzo dobrze. W tym właśnie celu powstało częste 128.

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 04 sty 2012, 0:32

reserved pisze:Tyle lat nie było takiej linii i jakoś ludzie sobie radzili, a teraz będziemy trzymać przez cały dzień muchowoza, żeby tylko tych parę osób mogło sobie podjechać ten mały odcinek.
Dziś ten muchowóz jadący niedługo po 128 między ZP Jasielska a Rakowiec ok. 11 miał wszystkie miejsca siedzące zajęte i kilka osób stało. Frekwencja lepsza niż w jadącym wcześniej 128. I wcale bym nie lekceważył sensu 228 w zespole Jasielska bo właśnie dzięki braku postoju na Rakowcu starsi ludzie chętnie korzystają w drodze na zakupy czy do kościoła. Od dawna chcieli mieć autobus dowożący w kierunku Szczęśliwic bez konieczności maszerowania do Pruszkowskiej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 04 sty 2012, 0:33

tomi pisze:
oczywiście nie można mieć wszystkiego, jednak kilka stron wcześniej zostało dowiedzione, że autobusów jest mniej w porównaniu do sytuacji z przed likwidacji 186
To jest prawda. Pytanie, czy to oznacza, że obecna oferta jest za słaba, czy poprzednia była za mocna.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 04 sty 2012, 0:50

reserved pisze:Ale to nie jest w ogóle ten potok...porównujesz Trasę Łazienkowską do lokalnej uliczki na Rakowcu? ](*,)
Ale bez wypisywania bredni! Jeśli ktoś nazywa Racławicką lokalną uliczką na Rakowcu to gratuluję znajomości tej części miasta :rip:
reserved pisze:Miałeś dwie rzadkie spóźniające się linie - masz teraz jedną częstą. Czego chcesz więcej? 228 kiedyś nie było, ludzie sobie radzili.
Kiedyś to 512 jeździło co 8 min w szczycie a 157 co 10 min ;)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 04 sty 2012, 8:30

dzidek pisze:
reserved pisze:Ale to nie jest w ogóle ten potok...porównujesz Trasę Łazienkowską do lokalnej uliczki na Rakowcu? ](*,)
Ale bez wypisywania bredni! Jeśli ktoś nazywa Racławicką lokalną uliczką na Rakowcu to gratuluję znajomości tej części miasta :rip:
Mimo wszystko to porównywanie tej lokalnej ulicy (jaki tam jest przekrój, jakie natężenie?) z Trasą Łazienkowską jest brednią.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

wojtor
Posty: 665
Rejestracja: 01 cze 2008, 12:01

Post autor: wojtor » 04 sty 2012, 16:53

tomi pisze:
reserved pisze:Ale tego, że dowiedzione zostało, że do centrum jest więcej autobusów jakoś nie chcesz napisać.
w zakresie dojazdu do Centrum rzeczywiście liczba autobusów jest większa, ale kosztem bezpośrednich połączeń z Żoliborzem i Pragą Północ oraz przy braku przywrócenia dojazdu na Mokotów
Reserved z Włodarzewskiej nie ma żadnego autobusu, który opuszczałby Ochotę. Może najpierw powalcz o jakieś międzydzielnicowe połączenie dla południowych Szczęśliwic, a potem postaraj się o kolejną międzydzielnicówkę z Jasielskiej.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 sty 2012, 18:25

Po co? Żeby, jak się stało np. z 201, pociąć naprawdę atrakcyjne 208?!
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ