Komunikacja miejska na Gocławiu i Saskiej Kępie

Moderator: Wiliam

pg698
Posty: 31
Rejestracja: 15 paź 2009, 22:28

Post autor: pg698 » 09 kwie 2010, 8:59

http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new ... 1874&kat=3


było wczoraj w TVP Info, oczywiście na stronie UM brakuje tego najważniejszego – tragicznego remontu Francuskiej. Po prostu dziadostwo tego miasta i jego władz mnie przeraża, Japończycy czy Chińczycy budują 1 km most w rok my 500 m ulicy w rok nie potrafimy wyremontować. Ta inwestycja winna być zrealizowana w 3 msc w czasie letnich wakacji a nie przez takich niedojdów cały Gocław przeżywa kolejny rok katusze komunikacyjne.
Już nie wspominam o takich inwestycjach jak dokończenie obwodnicy śródmieścia, Aleja Tysiąclecia, tramwaj na Gocław itp.
Oczywiście HGW rżała w obiektywie i zapewniała że Praga dostanie kolejne pomniki, muzea, zabytkowe ruiny bo one są najważniejsze dla życia i rozwoju miasta ….

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 kwie 2010, 9:00

Oczywiście, inwestycję można było zrobić w 3 miesiące, wystarczyło mieszkańców poprosić, by grzecznie sobie wyjechali.

Prowadziłeś kiedyś prace budowlane pod ruchem?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

pg698
Posty: 31
Rejestracja: 15 paź 2009, 22:28

Post autor: pg698 » 09 kwie 2010, 9:10

jakim ruchem ? przecież cała ulica jest zamknięta, wszystko się pcha na Saską albo z mostu pon. na wał m. powodując ogromne korki. Czy ktoś w tym mieście jeszcze czasami myśli ?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 kwie 2010, 9:10

A mieszkańcy to co, nie jeżdżą?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

pg698
Posty: 31
Rejestracja: 15 paź 2009, 22:28

Post autor: pg698 » 09 kwie 2010, 9:14

gdzie jeżdżą ? po placu budowy ? o czym Ty wogóle piszesz, widziałeś na oczy tą inwestycję ?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 kwie 2010, 9:15

No jeżdżą, jeżdżą, w telewizji pokazywali, inwestycję na własne oczy też widziałem.

[ Dodano: |9 Kwi 2010|, 2010 09:18 ]
O proszę, dowód pierwszy z brzegu:

http://www.tvnwarszawa.pl/3,1636539,now ... omosc.html
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

pg698
Posty: 31
Rejestracja: 15 paź 2009, 22:28

Post autor: pg698 » 09 kwie 2010, 9:29

chyba chodzą, cała ulica jest zamknięta na amen a o konieczności innych remontów to już nie pierwszy raz wychodzi że nikt nie uwzględnia/pamięta o takich rzeczach a potem oczywiście urzędas się tłumaczy że coś wyskoczyło. Dla mnie jest to niekompetencja i totalne dziadostwo.
Ciekawe co by powiedzieli mieszkańcy na taką ankietę:
1- prace na 2 lub 3 zmiany przez 3 msc wakacji
2- prace na 1 zmianę przez 1,5 roku (tak tyle teraz wychodzi )
zobaczylibyśmy wynik

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 kwie 2010, 9:33

Do opcji nr 1 dodaj, że oprócz tego remontu nie odbędą się remonty kamienic, nie będzie przebudowy Balatonu itd.

Praca na trzy zmiany kosztuje, a budżet miasta nie jest z gumy.

A ogólnie to PLONK.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

pg698
Posty: 31
Rejestracja: 15 paź 2009, 22:28

Post autor: pg698 » 09 kwie 2010, 9:43

a co ma remont Francuskiej do remontu kamienic czy przebudowy Balatonu?
Żadnych kamienic teraz nikt nie przebudowywuje na Francuskiej (chyba że prywatnie).
A co do kosztów to kiedy wreszcie władza zacznie wliczać koszty zaniechania/społeczne czyli stracony czas/paliwo/zniszczone drogi przez objazdy/dezorganizacja komunikacji/straty dla środowiska przez ogrom samochodów stojących w korkach itp.
Nikt oczywiście nie bierze tego pod uwagę bo jakby to zliczyć to pewno by wyszło że lepiej na 3 zmiany przez te 3 msc popracować nić babrać się 1,5 roku

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 09 kwie 2010, 11:58

Koszty społeczne są poza budżetem fiskalnym.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 kwie 2010, 13:39

Ja, jako podatnik, wolę 60 km remontów w tempie 6 km/miesiąc, niż 30 km remontów w tempie 10 km na miesiąc za te same pieniądze. W Warszawie jest naprawdę sporo zaległości w infrastrukturze, które trzeba wyrównać- na wszystko i tak nie starcza pieniędzy.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

dawidek
Posty: 30
Rejestracja: 25 maja 2006, 16:38

Post autor: dawidek » 09 kwie 2010, 15:04

Czy naprawdę szybsze prowadzenie remontu jest tak znacząco droższe? Jeśli drogi sprzęt budowlany przez większą cześć doby nie jest wykorzystywany, to chyba też kosztuje.
Pomijając bardzo wyśrubowane terminy i pracę wielu ludzi w środku nocy, to szybkie (ale możliwe do uzyskania) tempo nie powinno wychodzić znacznie drożej od rozwlekania na 1,5 roku.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 kwie 2010, 15:08

dawidek pisze:Jeśli drogi sprzęt budowlany przez większą cześć doby nie jest wykorzystywany, to chyba też kosztuje.
Myślisz, że firma wypożycza go na godziny? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 09 kwie 2010, 15:11

Cześć sprzetu ma własnego, a cześć wypożycza na dni, na godziny to się nie opłaca.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

pg698
Posty: 31
Rejestracja: 15 paź 2009, 22:28

Post autor: pg698 » 09 kwie 2010, 15:16

Naprawdę zachodzę w głowę jak ci urzędnicy planują takie remonty. Czy wiele droższe (bo wg. mnie nie) byłby remont np od czerwca do września na dwie zmiany (od 7:00 do np 22:00) ? Czy to że rozgrzebana ulica leży 3 msc bez żadnych robót (bo jest zima) a cały remont trawa 1,5 roku.
Ciekawe czy finansowo było by to aż tak tragiczne, o opinie mieszkańców rozkopanych ulic czy gocławian stojących codziennie w mega korkach przez ten burdel nie wspominam.
A i przypominam to nie budowa metra, tunelu, mostu czy nowej trasy to zwykła rewitalizacji kilkusetmetrowego odcinka drogi - widać w stolycy nie da się.

ODPOWIEDZ