Strona 19 z 29
: 13 lis 2007, 10:21
autor: Kleszczu
Fikander pisze:Koszulki, koszulki!

ROTFL?
: 13 lis 2007, 18:00
autor: Sadek
marinheiro pisze:... jak też zamiast skręcić w Urzucie przy Europapierze pojechał przez Siestrzeń (swoją drogą myślałem, że z premedytacją z uwagi na łatwiejszy przejazd)...
Myślę że ta linia tak powinna być poprowadzona. W Siestrzeniu po zjeździe z Trasy Katowickiej mógł by być przystanek (zawsze by linia służyła jeszcze większej ilości osób) , a potem przez Rozalińską i Młochowską do przystanku Rozalin. Przystanek Rozalin jest w formie pętelki więc wjazd jest możliwy od Przemysłowej jak i Młochowskiej. Nic nie trzeba by było przebudowywać. Na mapie widzę że Siestrzeń jest już nie w gminie Nadarzyn , tylko w gminie Żabia Wola. Żabki nie chciały się pewnie dołożyć (lub nikt z nimi nie rozmawiał) i dlatego 733 jeździ Przemysłową.
: 13 lis 2007, 20:18
autor: marinheiro
Czy ja wiem, czy Siestrzeni ta linia byłaby w ogóle potrzebna? W sumie mają oni bardzo dobrą komunikację z Warszawą - sporo kursów PKS Żyrardów (kierunki: Żyradów, Mszczonów, Zaręby, Skuły). Dodatkowo zatrzymują się tam autobusy PKS Skierniewice (kierunek: Rawa Mazowiecka) i PKS Tomaszów Mazowiecki. Z Siestrzeni można też dojechać do Grodziska Mazowieckiego pekaesem (PKS Grodzisk Mazowiecki), jak też linią miejską z Grodziska (linia nr 2) i dalej pociągiem KM lub WKD. Po co im 733?
Żabia Wola jest dosyć biedną gminą i na pewno do linii by się nie dokładała, bo i po co? Pasażerów by nie było zbyt wielu.
: 13 lis 2007, 20:41
autor: Sadek
Całej trasy przez gminę Żabia Wola było by 700 - 800 metrów i dodatkowo za ten jeden przystanek , opłata nie była by duża. A po co im tam linia 733? Dla niektórych oznaczało by to konieczność kupienia już tylko biletu ZTM-u , a nie PKS-u i ZTM-u. Zawsze jakaś oszczędność.
: 13 lis 2007, 22:40
autor: Teokryt
Sadek pisze:Dla niektórych oznaczało by to konieczność kupienia już tylko biletu ZTM-u , a nie PKS-u i ZTM-u. Zawsze jakaś oszczędność.
Idąc dalej tym argumentem to można by zrobić linie ZTM do Wrocławia...
W przypadku 733 to była spora liczba osób korzystających z PKS i ZTM a także brak komunikacji wsi oddalonych od Nadarzyna, gdzie znajdują sie wszystkie ważniejsze instytucje a i ograniczenie liczby kursów PKS zmusiło do utworzenia 733. Które jest nieźle obłożone.
: 14 lis 2007, 8:05
autor: marinheiro
Trasa i tak dla kierowców jest mocno pokręcona i tak gdy jadą ne tej trasie po raz pierwszy nie mają pojęcia gdzie jechać.
Wczoraj planowy kurs 17:50 (odjazd z Okęcia coś koło 18 - i zresztą dobrze, bo dzieki temu opóźnieniu załapałem się na autobus, a tak żadną siłą wczoraj bym nie zdążył) trzeba było pilotować. Do Młochowa dojechał na 19, kolejny na 21 (planowo 20:36).
: 14 lis 2007, 10:54
autor: MZ
marinheiro pisze:Wczoraj planowy kurs 17:50 trzeba było pilotować.

Hmmm, przecież nie jest to pierwsze kółko na zmianie B, więc kierowca nie jechał tą trasą po raz pierwszy

.
: 14 lis 2007, 11:17
autor: marinheiro
Ale była zmiana kierowcy. Dlaczego, nie wiem.
: 14 lis 2007, 15:48
autor: Sadek
Ryoga pisze:Idąc dalej tym argumentem to można by zrobić linie ZTM do Wrocławia ...
Bez przesady. Ja mówię o wydłużeniu o 1,5 kilometra a nie o 300.
: 14 lis 2007, 17:30
autor: dzidek
MZ pisze:marinheiro pisze:Wczoraj planowy kurs 17:50 trzeba było pilotować.

Hmmm, przecież nie jest to pierwsze kółko na zmianie B, więc kierowca nie jechał tą trasą po raz pierwszy

.
Nawet jeśli to nie było pierwsze kółko to kierowca mógł nie pamiętać trasy. Poza tym to jest chyba brygada na 3 zmiany (nie pamiętam w tej chwili)?
: 14 lis 2007, 18:43
autor: Mibars
Ciekawe czy jest plan wysłania czegoś dłuższego... Deskorolki odpadają, bo jest ten zakręt z rynku spowrotem w lewo w Sienkiewicza (łącznik Katowicka - rondo w Nadarzynie) i dopóki go nie skasują, to nie idzie tam dać niczego większego. Za to przeegub jak na 703?
: 14 lis 2007, 20:40
autor: Teokryt
Ogólnie dziś to osobliwa zajawka była.
Jechałem z Pl. Poniatowskiego 703 o 7:05 za 4 minuty jest 733 o 7:09.
733 było przed 703 co najmniej 3 minuty wcześniej.
: 14 lis 2007, 21:32
autor: marek1979
Jechałem tą linią dzisiaj z Okęcia o godz. 15 : 30 i oto co zauważyłem :
- brak jakiej kolwiek informacji o zawieszonych przystankach ( kłótnia z pasażerami)
- czas przejazdu bardzo dobry
- pomyłka w trasie : - przejechanie pętli w Starej Wsi
- przejechanie skrzyżowania Wola Krakowiańska / Jastrzębiec / Parole
Moja propozycja : może by tak popchnąć od Woli Krakowiańskiej prosto przez Jastrzębiec, Wole Mrokowską do Złotokłosu?

: 14 lis 2007, 21:42
autor: Teokryt
marek1979 pisze:może by tak popchnąć od Woli Krakowiańskiej prosto przez Jastrzębiec, Wole Mrokowską do Złotokłosu?
propozycja odrzucona.
Sąsiednia gmina nie dopłaci. Brak komunikacji na jednokierunkowym odcinku.
- brak jakiej kolwiek informacji o zawieszonych przystankach ( kłótnia z pasażerami)
Fakt, tu jest problem, tak ciężko naklei stickery lub dać kartkę formatu A3?
- pomyłka w trasie : - przejechanie pętli w Starej Wsi
Bylo już omawiane. Słupki albo nawigacje. reszta jedne kierowca dziś tak powiedział "Ja to znam tylko Warszawę , a co mnie podmiejskie interesują." A potem grzecznie zapytał sie pasażerów czy ktoś jedzie do parol. I wziął mapkę nakreśloną od poprzednika.
- przejechanie skrzyżowania Wola Krakowiańska / Jastrzębiec / Parole
to samo co wyżej o starej wsi.
: 14 lis 2007, 21:53
autor: marek1979
Jeszcze jedno : Ktoś dzisiaj o tej godz. chyba z ZTM-u jeździł z dużą ilością mapek w ręku i coś notował. Czyżby coś jeszcze się miało zmienić na tej linii?