Biletomaty na przystankach

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 17 paź 2011, 1:03

person pisze:w piatek mialem podobny problem na Muranowskiej - przylozylem karte do Aseca, piknelo ze niby transakcja zaakceptowana, ale nic sie nie ruszylo; nie czekajac dluzej wlozylem karte do czytnika i od razu poszlo dalej. Ciekawe czy podwojnie sciagnelo mi pieniadze z karty...
Sciagnie ale po kilku dniach. Bedziesz mial fajna niespodzianke. Kazde pikniecie , to zaplata, tylko tego nie widzisz na koncie, bo paypasy zwykle nie robia blokad. I ;powiedzmy za tydzien nagle ci sie kasa pobierze z konta, nawet jak bedziesz mial je na zero, wtedy wejdzie w minus i niedozwolony debet :D

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 paź 2011, 10:37

Szczerze mówiąc nie do końca rozumiem ludzi używających "pay passa" i innych tego typu dziwactw, ale może mnie konserwatyzm po trzydziestce napadł. :-"
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 17 paź 2011, 10:39

Gorzej, że teraz wszyscy noszą w kieszeni takie karty, czy chcą, czy nie.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 paź 2011, 10:40

Jak mi mbank przysłał taką, to zadzwoniłem do nich z awanturą i w ramach załatwiania reklamacji przysłali mi normalną.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Websterek
Posty: 628
Rejestracja: 18 gru 2007, 21:02
Lokalizacja: ZP 1145

Post autor: Websterek » 17 paź 2011, 12:11

Inna sprawa, że wiele terminali PayPass jest uszkodzonych, albo moja karta jest taka do bani. Próbowałem przez to zapłacić kilka razy, jak na razie nie udało mi się nigdzie ;p

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 17 paź 2011, 13:41

Ale jest też dobra strona. Jeśli masz paypass dobrego banku, np. Multibanku, możesz kupić nią bilet nie mając środków na koncie, Bo te dobre działają w trybie off-line :D
Dobre, jak np. złapie cie dziura budżetowa, a musisz naładować kartę miejska.
Paypassy z darmowych kont, jak mbank niestety nie mają takich możliwości.

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 17 paź 2011, 15:16

Glonojad pisze:ale może mnie konserwatyzm po trzydziestce napadł. :-"
"Trzydziestka" raczej nie ma z tym nic wspólnego. Ja też jakoś nie ufam płatnościom kartą bez jakiejkolwiek autoryzacji.
Glonojad pisze:Jak mi mbank przysłał taką, to zadzwoniłem do nich z awanturą i w ramach załatwiania reklamacji przysłali mi normalną.
Ja byłem w ciężkim szoku, że WBK przysłał mi kartę niezbliżeniową. Oczywiście nie dzwoniłem z awanturą z tego powodu :D

Nie wiecie, czy naprawiono wreszcie płatność kartą w biletomatach Mennicy? Jak ostatnio kupowałem bilet, to nie dało się zapłacić inaczej niż gotówką.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 paź 2011, 15:17

Ja to się dziwię, że w automatach Mennicy da się zapłacić banknotami, a co dopiero kartą :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 17 paź 2011, 15:27

Ja to ich unikam jak mogę, bo strasznie wolno drukują kolejne bilety, chyba z 8 razy wolniej niż te drugie maszyny.

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 3846
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 17 paź 2011, 20:04

MichalJ pisze:Ja to ich unikam jak mogę, bo strasznie wolno drukują kolejne bilety, chyba z 8 razy wolniej niż te drugie maszyny.
Ja za to specjalnie do nich łażę. Nieraz widziałem kolejki do automatów Asecu, a do automatów Mennicy przeważnie pusto. A i tak najbardziej lubię kupować w kiosku, w moim bloku :P

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4926
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 17 paź 2011, 20:16

Jeżeli muszę skorzystać z biletomatu, to tylko od Asecu. Z tymi od Mennicy są same problemy.
ObrazekObrazek

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 17 paź 2011, 20:19

Ja sam to najczęściej płacę telefonem. Ale kupuję dla rodziny, no i teraz [----] zrobili jednorazowe tańsze od 40-minutowych, więc czasem opłaca się kartonik...
Z kolei w kioskach często nie mieli takich biletów, o jakie pytałem...

ashir
Posty: 27747
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 17 paź 2011, 20:22

Bywalec pisze:Jeżeli muszę skorzystać z biletomatu, to tylko od Asecu. Z tymi od Mennicy są same problemy.
Przesadzasz, prawie zawsze kupuję/ładuję bilet w biletomatach Mennicy i rzadko kiedy jest jakiś problem.

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4926
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 17 paź 2011, 20:28

ashir pisze:
Bywalec pisze:Jeżeli muszę skorzystać z biletomatu, to tylko od Asecu. Z tymi od Mennicy są same problemy.
Przesadzasz, prawie zawsze kupuję/ładuję bilet w biletomatach Mennicy i rzadko kiedy jest jakiś problem.
Wybacz, ale moja przygoda z biletomatami Mennicy, nie wygląda najlepiej. O ile bilet kartonikowy bym jeszcze kupił, to karty bym nie naładował - za dużo do stracenia. 2 razy jednego dnia kiedyś próbowałem naładować w dwóch różnych biletomatach od Mennicy na jednej stacji metra. Efekt - jeden nie chciał pieniędzy, drugi się w trakcie zawiesił (na moje szczęście przed przyjęciem gotówki). Obok był biletomat Asecu, który mnie nie zawiódł i od tamtej pory jeżeli jestem zmuszony korzystać z biletomatu, to tylko w "żółtkach" od Asecu.
ObrazekObrazek

ashir
Posty: 27747
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 17 paź 2011, 20:36

Ja ładuję często WKM w biletomatach Mennicy, bo można dostać żetoniki. Nigdy się nic nie stało, raz trafiłem na zawieszony biletomat (nie można było naładować karty, ale chyba kupić bilet kartonikowy) to poszedłem do drugiego tej samej firmy tu już było wszystko dobrze. Po prostu masz pecha. :razz:

ODPOWIEDZ