Komunikacja miejska na Gocławiu i Saskiej Kępie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 3829
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 03 sty 2011, 21:39

MisiekK pisze:
pasażer pisze:A propo Cmentarza Prawosławnego to ten przystanek przy cmentarzu to bardzo dawno powinien być
W obsłudze MPT oczywiście.
=D> Już nieraz widziałem jak nikt nie wchodził i nie wychodził na tym przystanku :-"

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 03 sty 2011, 21:53

primoż pisze: =D> Już nieraz widziałem jak nikt nie wchodził i nie wychodził na tym przystanku :-"
Ba, mało kto widział, żeby ktoś to robił.

Awatar użytkownika
PIRAT
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2011, 0:44
Lokalizacja: Praga

Post autor: PIRAT » 12 sty 2011, 3:24

Czotyk pisze:
Colony pisze:123 mogłoby się sprawdzić na Międzynarodowej.
Dokładnie. Napisałem nawet do ZTM-u kilka miesięcy temu w tej sprawie, a w odpowiedzi przysłali mi, że "nie widzą potrzeby rozdrabniania komunikacji na Saskiej Kępie". To co teraz jest tam to idiotyzm. Blokowisko przy Międzynarodowej nie ma komunkacji autobusowej, ale wg ZTM-u to "strefa dojścia pieszego". #-o To może strefą dojścia pieszego ustanowić jeszcze pętle Wyczółki z przystanków Poloneza i Hołubcowa, albo Tarnogórską i Tużycką z ulicy Radzymińskiej.
Jakoś nie rozumiem tego podejścia ZTM-u, zawsze likwidowali linie z powodu dublowania tras a teraz twierdzi, że nie widzi potrzeby rozdrabniania komunikacji czy oni mają rozdwojenie jaźni czy co? Denerwuje mnie to, że ulica Międzynarodowa przy tak dużym osiedlu nie ma sprawnej komunikacji jedynie na skrawku ulicy przejeżdżają 111 i 123 zamiast chociaż jedną wyprostować wzdłuż całej ulicy co tak bardzo by poprawiło komunikację, obecnie większość linii dubluje na Saskiej...

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 658
Rejestracja: 14 gru 2005, 7:44
Lokalizacja: Gocław

Post autor: Petroniusz » 20 sty 2011, 3:07

Ja od kilku lat słyszałem, że na Międzynarodowej mieszkańcy nie są zbyt przychylni. Cóż, miejsca parkingowe są na wagę złota.

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 20 sty 2011, 11:59

mgr Jarek pisze:A może to przymiarka do potrójnej komasacji: 117+507+E-5. Wtedy Francuską można puścić 111. A Międzynarodową - 151. Uzyskujemy bardzo wysoki poziom "zmarszrutyzowania" sieci, za cenę utraty linii przyspieszonych.
Pozwoliłem sobie tutaj kontynuować ten wątek. Jeżeli dobrze rozumiem, to widziałbyś 111 przez Brukselską, Paryską i Francuską, a 151 przez Brazylijską i Międzynarodową? Jest jedno poważne "ale": odcinasz wtedy Os. Orlik od kładki.

Awatar użytkownika
PIRAT
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2011, 0:44
Lokalizacja: Praga

Post autor: PIRAT » 20 sty 2011, 13:58

Petroniusz pisze:Ja od kilku lat słyszałem, że na Międzynarodowej mieszkańcy nie są zbyt przychylni. Cóż, miejsca parkingowe są na wagę złota.

Ale na pewno nie mieszkańcy największych bloków które stoją w pewnej odległości od ulicy Międzynarodowej nad kanałkiem którzy nie mają sprawnej komunikacji bo do Saskiej mają na prawdę daleko.

Ja bym zrobił taki porządek z komunikacją na Saskiej Kępie:
111 od Międzynarodowej skierować przez Walecznych i Francuską poprawiając komunikację Walecznych tam nawet kiedyś przy skrzyżowaniu z Londyńską zbudowano zatoki przystankowe które do dziś czekają na autobus...
123 wyprostować trasę do Waszyngtona poprawiając znacznie komunikację największego osiedla Saskiej Kępy, uważam że powinien być postawiony nowy przystanek na skrzyżowaniu Międzynarodowej z Brazylijską umożliwiając dojazd z Waszyngtona do szkoły w pobliżu kładki nad Trasą Łazienkowską a na odwrót z okolic kładki dojazd do marketu Mini Europa albo szybką przesiadkę do tramwaju w stronę Gocławka.
151 od Saskiej skierować przez Brazylijską, Międzynarodową i Zwycięzców umożliwiając mieszkańcom osiedla przesiadkę na Francuskiej w autobus do nowego Centrum Kultury na Paryskiej oraz dobry dojazd nad Wisłę
415,502,515,525 dodałbym tym liniom przystanek Międzynarodowa jak nie stały to chociaż na żądanie...

nowy90
Zbanowany
Posty: 220
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:26

Post autor: nowy90 » 20 sty 2011, 14:16

Po co na tym przystanku aż tyle pośpiechów? Mam wrazenie ze ktos tu mieszka w pobliżu przystanku, inaczej tego durnego pomysłu nie wytłumaczę:)

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 20 sty 2011, 14:36

Jak zbudują tramwaj na Międzynarodowej, to wtedy trzeba będzie dodać. Nie wcześniej.

Awatar użytkownika
PIRAT
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2011, 0:44
Lokalizacja: Praga

Post autor: PIRAT » 20 sty 2011, 14:41

nowy90 pisze:Po co na tym przystanku aż tyle pośpiechów? Mam wrazenie ze ktos tu mieszka w pobliżu przystanku, inaczej tego durnego pomysłu nie wytłumaczę:)
Zauważ, że te pośpiechy oprócz 525 kursują rzadko co pół godziny a zresztą trochę to kuriozalne, że część pospiesznych zatrzymuję się, a część nie doprowadza to do pomyłek jak ludzie widzą, że to jest przystanek linii pospiesznych to są przekonani, że wszystkie zatrzymują się i często jestem świadkiem w autobusie jak ludzie wściekają się, że np. 525 nie zatrzymało się...

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 20 sty 2011, 14:51

Jak ktos tam mieszka to doskonale wie co tam się zatrzymuje a biorac pod uwage że jest to czeste 520 i częste 523 to już te 2 pospiechy w zupełności i z nawiazka tam starczają.

Awatar użytkownika
hubik
Posty: 197
Rejestracja: 24 lut 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Gocław
Kontakt:

Post autor: hubik » 20 sty 2011, 15:28

Rosa pisze:Jak ktos tam mieszka to doskonale wie co tam się zatrzymuje a biorac pod uwage że jest to czeste 520 i częste 523 to już te 2 pospiechy w zupełności i z nawiazka tam starczają.
Poza tym oprócz pośpiechów są jeszcze linie zwykłe, nikomu korona z głowy nie spadnie jak w ostateczności podjedzie ten jeden przystanek do Saskiej jeśli potrzebuje któryś z pozostałych pośpiechów.
"I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

Kazik - Cztery pokoje ;)

nowy90
Zbanowany
Posty: 220
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:26

Post autor: nowy90 » 20 sty 2011, 16:11

Jak 520 zamienią na czarny to resztę czerwońców będzie można stamtąd wywalic, właśnie po to żeby się nikomu nie myliło.

Awatar użytkownika
PIRAT
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2011, 0:44
Lokalizacja: Praga

Post autor: PIRAT » 20 sty 2011, 17:45

nowy90 pisze:Jak 520 zamienią na czarny to resztę czerwońców będzie można stamtąd wywalic, właśnie po to żeby się nikomu nie myliło.
To dla kogo w takim razie są linie pospieszne?
Założeniem tych linii było łączenie największych osiedli więc równie dobrze można powiedzieć żeby czerwone wywalić z przystanku Afrykańska...

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 20 sty 2011, 18:37

PIRAT pisze:To dla kogo w takim razie są linie pospieszne?
MIĘDZYNARODOWA to peryferie miasta czy węzeł przesiadkowy?
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
PIRAT
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2011, 0:44
Lokalizacja: Praga

Post autor: PIRAT » 20 sty 2011, 20:38

JotPeCet pisze:MIĘDZYNARODOWA to peryferie miasta czy węzeł przesiadkowy?
A co za różnica czy to peryferie? Nie wiem czy widziałeś to osiedle, ale to jest mega blokowisko a nie zwyczajne domki jakie są na Saskiej Kępie...

ODPOWIEDZ