KM po ukończeniu budowy pierwszej linii Metra

Moderator: Wiliam

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10153
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 20 sty 2009, 22:53

Szkoda że z chęcią odnosisz się do takiego pozamerytorycznego bełkotu, a do merytorycznych uwag już nie...
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36680
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 sty 2009, 22:55

Staram się do jednego i drugiego. Nie odnoszę się, jeśli nie mam odpowiedzi.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10153
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 20 sty 2009, 22:59

Dobra, a czy jest jakakolwiek szansa na to, że cokolwiek ruszy się w materii koordynacji rozkładów tramwajowych? Bo tak jak patrzę, to nic z niczym nie jest zgrane, a na domiar złego przybywa potrujniaków.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36680
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 sty 2009, 23:06

Doskonale wiesz, że to nie do mnie pytanie.

A wszystkie rozkłady będą zmieniane za półtora miesiąca, pozostaje mieć nadzieję, że nie będzie takich baboli...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

adaszko
Posty: 110
Rejestracja: 09 sty 2009, 22:59
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adaszko » 20 sty 2009, 23:28

Fikander pisze:
ZTM pisze:Dodatkowo zlikwidowane zostaną kursy skrócone linii 116, które zostaną zastąpione przez linię 112 na zmienionej trasie.
Jak żyję, nie widziałem na Aspekcie 112. (-X (-(
I zapene nie zobaczysz (-( :dance:

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36680
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 sty 2009, 23:33

Bastian pisze:Staram się do jednego i drugiego. Nie odnoszę się, jeśli nie mam odpowiedzi.
Pozwolę sobie jeszcze rozwinąć tę kwestię.

Przypominam, że jesteśmy na prywatnym forum i prywatnie się wypowiadamy. To pozwala nam snuć dowolne dyskusje teoretyczne. Nie jest jednak uzasadnione traktowanie forum jako "skrzynki skarg i wniosków do ZTM". Często my - pracownicy ZTM - reagujemy na pochodzące z forum sygnały, tym niemniej czynimy to niejako dobrowolnie i z własnej woli. Często jest tak, że nie czujemy się upoważnieni i na siłach by pewne rzeczy uzasadniać, udzielać merytorycznych odpowiedzi. Od tego jest droga formalna - mam wrażenie, że mało kto spośród skarżących się na różne rzeczy z niej korzysta. Spośród korzystających z niej niejeden się przekonał, że nie daje ona żadnej gwarancji sukcesu, ale tym bardziej nie daje jej wylanie żalów tutaj i domaganie się odpowiedzi. My jesteśmy w stanie my co najwyżej opisać i wytłumaczyć niektóre spośród dziejących się rzeczy - ale tylko, jeśli możemy. Nikt nam za to nie płaci.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 20 sty 2009, 23:35

Bastian pisze:
Glonojad pisze:No i po co do jasnej Anielki to Bemowo ma jeździć na te Młociny? Żeby pojechać metrem do Centrum?!
Wyobraź sobie, że nie tylko, że jeżdżą, to jeszcze się to im pod względem czasu i komfortu opłaca ;)
Chyba wyłącznie pod względem komfortu, pod względem czasu to prędzej chyba jednak 406 i metrem z Dworca Gdańskiego. Chociaż nie wiem, ile czasu ponad rozkład zżera obecnie przebudowa S-8 i Powązkowskiej.

Odnośnie Twojego dłuższego wywodu - racja, z zastrzeżeniem, że niezależnie jak daleko się tym metrem jedzie, najszybciej jest jechać przez najbliższą (czasowo) stację metra. Zobaczymy, co będzie po wydzieleniu torowiska na Młynarskiej.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 20 sty 2009, 23:36

Bastian pisze:Od tego jest droga formalna - mam wrażenie, że mało kto spośród skarżących się na różne rzeczy z niej korzysta.
no bo i po co korzystać?
żeby uzyskać odpowiedź w stylu "blogu ZTM", bo tak przecież nakazuje odpowiadać ludziom "góra"?
może po to, żeby nic z tego nie wynikło? no bo co taki jeden pasażer może...
noidea

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36680
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 sty 2009, 23:39

Adam G. pisze:żeby uzyskać odpowiedź w stylu "blogu ZTM", bo tak przecież nakazuje odpowiadać ludziom "góra"?
może po to, żeby nic z tego nie wynikło? no bo co taki jeden pasażer może...
Cóż, pisanie tutaj w tym układzie jest przecież jeszcze mniej skuteczne.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10153
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 20 sty 2009, 23:44

Przypominam, że jesteśmy na prywatnym forum i prywatnie się wypowiadamy. To pozwala nam snuć dowolne dyskusje teoretyczne. Nie jest jednak uzasadnione traktowanie forum jako "skrzynki skarg i wniosków do ZTM". Często my - pracownicy ZTM - reagujemy na pochodzące z forum sygnały, tym niemniej czynimy to niejako dobrowolnie i z własnej woli. Często jest tak, że nie czujemy się upoważnieni i na siłach by pewne rzeczy uzasadniać, udzielać merytorycznych odpowiedzi. Od tego jest droga formalna - mam wrażenie, że mało kto spośród skarżących się na różne rzeczy z niej korzysta. Spośród korzystających z niej niejeden się przekonał, że nie daje ona żadnej gwarancji sukcesu, ale tym bardziej nie daje jej wylanie żalów tutaj i domaganie się odpowiedzi. My jesteśmy w stanie my co najwyżej opisać i wytłumaczyć niektóre spośród dziejących się rzeczy - ale tylko, jeśli możemy. Nikt nam za to nie płaci.
Masz rację, spróbuję jutro coś napisać. Mimo że dużo to nie da, ale zawsze.
Glonojad pisze:Chociaż nie wiem, ile czasu ponad rozkład zżera obecnie przebudowa S-8 i Powązkowskiej.
rano sporo, koło 10-30 minut... znaczy się S8 jest nieodczuwalne z perspektywy 406, gorzej z Powązkowską, ja niestety 406 na rzecz tramwaju musiałem rano porzucić.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 20 sty 2009, 23:56

Bastian pisze:
Adam G. pisze:żeby uzyskać odpowiedź w stylu "blogu ZTM", bo tak przecież nakazuje odpowiadać ludziom "góra"?
może po to, żeby nic z tego nie wynikło? no bo co taki jeden pasażer może...
Cóż, pisanie tutaj w tym układzie jest przecież jeszcze mniej skuteczne.
myślę, że jeśli chodzi o jakieś drobne niedociągnięcia związane z rozkładami itp., więcej uzyskam, pisząc tu. Masz natomiast rację, że jeśli chodzi o tak duży projekt, na tym forum nie uzyskam niczego (podobnie jak nie uzyskam niczego, informując ZTM drogą oficjalną). Włączam się tylko w dyskusje, które są tu prowadzone, bez nadziei, że będzie lepiej. Tę utraciłem już dawno.
noidea

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36680
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 sty 2009, 0:09

Adam G. pisze:jeśli chodzi o jakieś drobne niedociągnięcia związane z rozkładami itp., więcej uzyskam, pisząc tu
Zazwyczaj tak.

Możemy coś poprawić w zakresie, który jest od nas zależny - wykonanie (rozkłady itp.) oraz analizy (nieraz w projektach korzystamy przecież z pomysłów skądinąd, także z forum ;)). Zresztą nie dotyczy to tylko Przewozów, forum czytają (i reagują) także inni - choćby osoba odpowiedzialna za mapkę na stronie.

Co oczywiste, nie jesteśmy w stanie wprost pomóc w sytuacjach, które wymagają rozstrzygnięć wyżej (w tym zmian trasowych) - my tylko możemy podsunąć decydentom pewne rozwiązania, natomiast gorzej często jest z ich przeforsowaniem...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 705
Rejestracja: 13 sty 2006, 18:19
Lokalizacja: z XI RP

Post autor: Nazgul » 21 sty 2009, 7:35

ZTM pisze: Linia 106 zostanie skierowana na trasę zmienioną:
OKĘCIE - ... - Sokratesa - Przy Agorze - Marymoncka - Pułkowa - ... - MŁOCINY-UKSW
Autobusy będą kursowały co 20 min. w szczycie, co 30 min. w międzyszczycie i w święto.
Linia zastąpi 103 na ul. Przy Agorze.
Gratuluję poczucia humoru autorowi tego tekstu :kekeke: 106 zastąpi 103, jak rozumiem w dowozie do metra mieszkańców od strony Przy Agorze, a to ciekawe. Pozostaje jeden problem dla pasażera, do której stacji drałować na piechotę, może dziś do Młocin, a jutro do Wawrzyszewa, bo 106 dokładnie wysadzi go pośrodku. Poza tym tamtejsze okolice tracą najistotniejsze połączenia lokalne na Bielanach: z Wolumenem, kilkoma szkołami, Żeromskiego, itd. Poza tym mamy już linię realizującą połączenie z Przy Agorze do Sokratesa i zwie się 121... Ja wiem, że 106 było dublem 114, ale wciśnięcie go na Przy Agorze i pisanie z hipokryzją, że zastąpi 103 to po prostu nóż się w kieszeni otwiera. Ja wiem, że to polityka w czystym wydaniu, bo z merytoryką to nie ma nic wspólnego, ale nie róbcie z nas - pasażerów komunikacji, idiotów :-?

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 21 sty 2009, 8:52

Bastian pisze: Przypominam, że jesteśmy na prywatnym forum i prywatnie się wypowiadamy. To pozwala nam snuć dowolne dyskusje teoretyczne. Nie jest jednak uzasadnione traktowanie forum jako "skrzynki skarg i wniosków do ZTM". Często my - pracownicy ZTM - reagujemy na pochodzące z forum sygnały, tym niemniej czynimy to niejako dobrowolnie i z własnej woli. Często jest tak, że nie czujemy się upoważnieni i na siłach by pewne rzeczy uzasadniać, udzielać merytorycznych odpowiedzi. Od tego jest droga formalna - mam wrażenie, że mało kto spośród skarżących się na różne rzeczy z niej korzysta. Spośród korzystających z niej niejeden się przekonał, że nie daje ona żadnej gwarancji sukcesu, ale tym bardziej nie daje jej wylanie żalów tutaj i domaganie się odpowiedzi. My jesteśmy w stanie my co najwyżej opisać i wytłumaczyć niektóre spośród dziejących się rzeczy - ale tylko, jeśli możemy. Nikt nam za to nie płaci.
=D> I dobrze, że pewne sprawy przypomniałeś.
Z jedym tylko się nie zgodzę (i to nie personalnie do Ciebie) - droga formalna jest też całkowicie bezsensowna, dostałem sporo odpowiedzi na zapytania drogą oficjalną i ... czułem się potraktowany jak jakiś idiota - schematyczne odpowiedzi (tak, tak dziękujemy za sygnał, zrobimy jak będzie możliwość - to o 35 i 36 i ich "koordynacji"), często nie na temat (sam zresztą to powyżej przyznałeś). Mogę powiedzieć, że pewne uwarunkowania Wasze (pracowników ZTM) znam, mam trochę do czynienia z władzami naszego miasta i ... doświadczenia nazwałbym "ciekawymi". Uważam, że bardzo często tu szczerze o tych różnych "innych" powodach takich a nie innych zmian piszecie (trzeba tylko czasem czytać między wierszami). Dzięki i pozdrawiam.

ps. A tak w ogóle to się zacząłem zastanawiać po co te zmiany od lutego w takim zakresie. Układ, który powstał, może nieco przypadkowo, moim zdaniem sprawdza się, chyba wystarczyłyby drobne korekty (typu 701 do Huty czy skrócenie 121) i reszta by działała w porządku. Jaki jest z tych zmian zysk, nie wiem, skoro nie jest ich intencją "wyciąganie" brygad z Żoliborza i Bielan ?

195
Posty: 517
Rejestracja: 27 maja 2007, 12:47

Post autor: 195 » 21 sty 2009, 9:17

Rosa pisze:Czyli ze 112 ludzie się teraz bedą musieli przesiadać na (wg metra) nieprzesiadkowej stacji Słodowiec.
To się ludzie z Żeromskiego ucieszą z poprawy.
no i dlatego warto by tymczasowo linię 112 w stronę CH.Marki skierować-tak jak wcześnie proponowałem-przez <M> Marymont, czyli Karolin-...-Żeromskiego-Włościańska-Żelazowska-Al.Armii Krajowej-...-CH.Marki ;-) ażeby ułatwić przesiadkę ludziom z Żeromskiego do metra, do czasu kiedy nie zostaną wybudowane przystanki na Kasprowicza przy Słodowcu czy coś takiego ;-)

ODPOWIEDZ