Wyprzedzanie brygad

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 15 cze 2006, 22:48

Bastian pisze:To niech sobie sami za nią płacą.
:-k :-k

Bez przesadyzmu...
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36655
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 cze 2006, 22:50

Póki to ja płacę za komunikację (w formie biletu), to mi zależy na tym, by kierowcy jak najmniej mieli płacone niepotrzebnie. Jeśli ja mam z tego coś mieć (w sensie lepszej komunikacji), to i bardzo proszę, niech mają jak najwięcej. Ale nie na bezdurno.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 15 cze 2006, 22:52

Bastian pisze:nie na bezdurno.
To nie "oni",wymyślili takie a nie inne przepisy.Przepisy,których chcą ( w większości) przestrzegać.I to im się udaje i to chwalę.
Po co mają podpadać,lub wychodzić "przed szereg"?!

[ Dodano: 2006-06-15, 22:56 ]
Bastian pisze:w sensie lepszej
Bastian pisze:komunikacji
Oj,Komunikacja Miejska zmieniła się-i to bardzo (nawet na przestrzeni tak w sumie krótkiego okresu jak dziesięć lat).Głównie mam na myśli tabor oraz całą otoczkę,jak informacja pasażerska etc...
Porównaj sobie rok 1996 z rokiem 2006...że nie wspomnę o "prehistorii" czyli roku 1986.
:mrgreen: ;-)
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36655
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 cze 2006, 23:22

mobil one pisze:
Bastian pisze:nie na bezdurno.
To nie "oni",wymyślili takie a nie inne przepisy.Przepisy,których chcą ( w większości) przestrzegać.I to im się udaje i to chwalę.
Po co mają podpadać,lub wychodzić "przed szereg"?!
Oczywiście, nie przeczę - to nie kierowcy są winni takim, a nie innym regulaminom. Powiedzmy więc, że mechanizm jest widocznie zły.
mobil one pisze:
Bastian pisze:w sensie lepszej
Bastian pisze:komunikacji
Oj,Komunikacja Miejska zmieniła się-i to bardzo (nawet na przestrzeni tak w sumie krótkiego okresu jak dziesięć lat).Głównie mam na myśli tabor oraz całą otoczkę,jak informacja pasażerska etc...
Porównaj sobie rok 1996 z rokiem 2006...że nie wspomnę o "prehistorii" czyli roku 1986.
:mrgreen: ;-)
Wiesz, nic nie jest czarno - białe. W wielu aspektach się poprawiła, nie przeczę. W niektórych jednak nie. Albo inaczej - nie nadążyła ze swą poprawą za rozrastającym się miastem. Np. sukcesywnie pogarsza się komunikacja w centrum poza głównymi ciągami, bo brygady są "wysysane" przez odległe dzielnice. Ergo - za mało tych brygad, by równocześnie zapewnić im odpowiednią obsługę, jak i nie pogarszać jej w innych rejonach. Zresztą spytaj TGM-a, co sądzi o "poprawie" komunikacji na Dolnym Mokotowie. Zaprzeczysz?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 16 cze 2006, 0:56

Bastian pisze:W takim razie to nam się nie opłaca, by kierowca miał dopłacane za to tylko, że jechał opóźniony, nie chcąc wyprzedzać poprzedniej brygady.
:arrow: Jeśli rzeczywiście kierowcom płacą za faktycznie przepracowany czas, to przypuszczam, że powód każdego spóźnionego zjazdu musi być udokumentowany. Jeśli to stało się z powodu awarii lub warunków drogowych, to OK. Ale jeśli kierowca wpisze "bo Heniek jechał wolno i nie chciałem go wyprzedzać" (może nie tak dosłownie), to jest to raczej marny powód. W takim układzie trafiliby się pewnie tacy, którzy dla paru groszy celowo robiliby takie "myki".

Awatar użytkownika
gregory5576
Posty: 1257
Rejestracja: 21 lut 2006, 11:22
Lokalizacja: BIAŁOŁĘKA, TARCHOMIN
Kontakt:

Post autor: gregory5576 » 20 lip 2006, 18:35

Pochwali czy nie pochwalo co za różnica
A taka, że dwa pełne kursy są nie płatne (wadliwe)

[ Dodano: 2006-07-20, 18:45 ]
Santos pisze:Mój kumpel z wozu 2092(pzdr dla kniaźa ) też ma rekord 4 brygad na ''mediolanie'' Tego dnia gdy wyprzedził owe brygady jadąc normalnie z czasem gdy przyjechał na Górczewską ekspedytor podbił karte i nakazał normalnie jechac o czasie Bo po co miał specjalanie czekac na te sieroty i pozniej wracac na Sadybe z dużym opuźnieniem Myślenie mobile ona mija sie z celem
:arrow: I dlatego te rozkłady są takie jakie są.Wszystkie kiermany, pracują na to że by rozklady były życiowe, a z przeproszeniem jeden "baran" papra sprawę. Niszczy robotę innym. :!: 8-[
:arrow: Zabiera pieniądze, zakładowi (jeśli linię obsługuje jeden zakład)

[ Dodano: 2006-07-20, 18:56 ]
jacek2357 pisze:Bardzo słusznie, ale co to ma do rzeczy? zaraz dostaniemy sławny przykład
:arrow: Ma i to bardzo DUZOOOOOOOO, bo jak powtarzają się przyśpieszenia,tylko przyśpieszenia, to pan z.t.m-ek, bierze nożyczki i skraca czas, i to nie tylko na danym odcinku, ale tnie cały rozkład i wtedy jest dopiero ból, a opoźnienia nie są brane pod uwagę. Czyli reasumując kiermani sam s.....ją sobie w papiery, a kto cierpi WSZYSCY

[ Dodano: 2006-07-20, 18:59 ]
MZ pisze:powód każdego spóźnionego zjazdu musi być udokumentowany
:arrow: Tak w podziałe, także z dodatków nie ma co się śpieszyć :idea:

[ Dodano: 2006-07-20, 19:05 ]
MZ pisze:W takim układzie trafiliby się pewnie tacy, którzy dla paru groszy celowo robiliby takie "myki".
:arrow: Taki numwer nie przejdzie. Bo praca tej firmie to tak jak gra piłkę nożną, jest to "gra" zespołowa.Jeżeli cały"zespół" obral pewną taktykę i "grają" według niej to jest wszystko oki, ale jak jeden się wyłamie to szlag trafia wszystko. Ponieli :!:

[ Dodano: 2006-07-20, 19:13 ]
MZ pisze:Pierwsza sprawa: skąd kierowca ma wiedzieć, że minutę przed nim jechała inna brygada tej samej linii, dopóki jej nie dogoni? A jak już dogoni, to przez pół dnia mają jeździć razem, aż wieczorem opóźnienia się wyrównają? A jeśli kierowca dodatku będzie jeździł za poważnie opóźnioną całką, to ma za darmo pracować po godzinach, gdy minie mu pora zjazdu?
_________________
:arrow: Znasz pojęcie SB od tego jest ten pan lub pani na krańcu żeby pilnował coby panowie i panie kierowcy nie jeździli stadami.Jak przyjeżdzają dwa, z czego jeden mocno opóźniony, a drugi przyjezdza pare minut po swoim rozkładowym odjeździe to tego drugiego puszcza po trasie a pierwszego skraca :!:

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 20 lip 2006, 22:57

gregory5576 pisze:pojęcie SB
Dla "niekumatych"-STEROWANIE BEZPOśREDNIE(SB).
Co by się nie odezwali kombatanci i skrzywdzeni przez "komunę".
;-) O-) O-) O-)

[ Dodano: 2006-07-20, 22:58 ]
gregory5576 pisze:jest ten pan lub pani na krańcu żeby pilnował coby panowie i panie kierowcy nie jeździli stadami
Dokładnie.
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

kierowca_nr_222
Posty: 15
Rejestracja: 25 lip 2006, 16:49
Lokalizacja: Wawa

Post autor: kierowca_nr_222 » 05 sie 2006, 18:37

Kolego Gregory5576, używając słowa "baran" zapewne mnie miałeś na myśli, bo to właśnie ja wtedy jeździłem na owym "mediolanie". Tylko nie za bardzo rozumiem, czym spaprałem sprawę, skoro jechałem zgodnie z czasem. Chyba po to jest rozkład, żeby w miarę możliwości się go trzymać, a nie specjalnie opóźniać, jeśli nie ma ku temu powodów. Poperaw mnie, jeśli się mylę. Nie miałem w planie zdublowania tych wszystkich brygad, ale skoro oni jechali z prędkością 20 km/h, to nie widziałem powodu, żeby się pod nich podłączać i przyjechać na kraniec -ileś tam. Szczerze powiedziawszy wolę postać na pętli niż non stop siedzieć w kabinie i latać w kółko.
I nie wydaję mi się, żeby stracił jakieś pieniądzie dla zakładu prawidłowo wykonując półkurs.

Awatar użytkownika
Santos
Zbanowany
Posty: 3448
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:07

Post autor: Santos » 05 sie 2006, 19:02

kierowca_nr_222 pisze:Kolego Gregory5576, używając słowa "baran" zapewne mnie miałeś na myśli, bo to właśnie ja wtedy jeździłem na owym "mediolanie". Tylko nie za bardzo rozumiem, czym spaprałem sprawę, skoro jechałem zgodnie z czasem. Chyba po to jest rozkład, żeby w miarę możliwości się go trzymać, a nie specjalnie opóźniać, jeśli nie ma ku temu powodów. Poperaw mnie, jeśli się mylę. Nie miałem w planie zdublowania tych wszystkich brygad, ale skoro oni jechali z prędkością 20 km/h, to nie widziałem powodu, żeby się pod nich podłączać i przyjechać na kraniec -ileś tam. Szczerze powiedziawszy wolę postać na pętli niż non stop siedzieć w kabinie i latać w kółko.
I nie wydaję mi się, żeby stracił jakieś pieniądzie dla zakładu prawidłowo wykonując półkurs.
=D> =D> =D>

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5299
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 07 sie 2006, 9:22

kierowca_nr_222 pisze:Kolego Gregory5576, używając słowa "baran" zapewne mnie miałeś na myśli, bo to właśnie ja wtedy jeździłem na owym "mediolanie". Tylko nie za bardzo rozumiem, czym spaprałem sprawę, skoro jechałem zgodnie z czasem. Chyba po to jest rozkład, żeby w miarę możliwości się go trzymać, a nie specjalnie opóźniać, jeśli nie ma ku temu powodów. Poperaw mnie, jeśli się mylę. Nie miałem w planie zdublowania tych wszystkich brygad, ale skoro oni jechali z prędkością 20 km/h, to nie widziałem powodu, żeby się pod nich podłączać i przyjechać na kraniec -ileś tam. Szczerze powiedziawszy wolę postać na pętli niż non stop siedzieć w kabinie i latać w kółko.
I nie wydaję mi się, żeby stracił jakieś pieniądzie dla zakładu prawidłowo wykonując półkurs.
To teraz jeszcze wytłumacz to jednemu z użytkowników forum, który twierdzi że wyprzedzanie brygad to rzecz w najwyższym stopniu naganna, nawet jeśli poprzednicy wloką się niemiłosiernie...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 07 sie 2006, 10:17

"Ten użytkownik" będzie nadal tak twierdził i zdania nie zmieni.
Owszem jest to możliwe,lecz NIE SAMOWOLNIE,tylko po WYDANIU ZGODY przez NR,lub w trybie SB wydanym na Ekspedycji.
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 07 sie 2006, 14:16

zebys Ty tak mobil zawsze wiedzial kiedy sie do Ciebie mowi....

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36655
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 sie 2006, 16:05

mobil one pisze:"Ten użytkownik" będzie nadal tak twierdził i zdania nie zmieni.
Owszem jest to możliwe,lecz NIE SAMOWOLNIE,tylko po WYDANIU ZGODY przez NR,lub w trybie SB wydanym na Ekspedycji.
... co jest możliwe, o ile przypadkiem Nadzór lub ekspedycja jedzie obok... :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 07 sie 2006, 21:38

Bastian pisze:co jest możliwe, o ile przypadkiem Nadzór lub ekspedycja jedzie obok...
Ale śmieszne! Aż spadłem z fotela! Ha,ha,ha...
Mam na myśli przytaczane tu już przykłady SB w ekspedycji METRO WILANOWSKA.
A co do Nadzoru,to mają chłopaki urlopy.Racja.
Ale jeszcze trochę jezdzi po mieście czerwonych Matizów,Fabii i Seiciento!
Niech coś robią ,poza ciągłym "przemieszczaniem się" i wożeniem "Krynki" na ekspedycję.

[ Dodano: 2006-08-07, 21:39 ]
hafilip84 pisze:zebys Ty tak mobil zawsze wiedzial
Do usług! Padam do nózek! Nie mam więcej pytań! ;-) :D
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 07 sie 2006, 23:08

mobil one pisze: Niech coś robią ,poza ciągłym "przemieszczaniem się' i wożeniem "Krynki" na ekspedycję.
i cale szczescie , ze oni sie tym zajmuja a nie lapaniem kierowcow w wakacje na +3 min.

ODPOWIEDZ