Policja przekracza uprawnienia ?!

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 09 wrz 2006, 21:00

MeWa pisze: co innego za moją zgodą
A jak przypadkiem zauważy, co nosisz ze sobą?
MeWa pisze:Po prostu mogę mieć rzeczy, które nie chcę, by były oglądane przez osoby postronne.
I czego tak się wstydzisz?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 09 wrz 2006, 21:07

Fikander pisze:
MeWa pisze: co innego za moją zgodą
A jak przypadkiem zauważy, co nosisz ze sobą?
przypadkiem nie zobaczy całej zawartości mojej torby, a policja podczas kontroli tak.
Fik pisze:
I czego tak się wstydzisz?
sorry, a na poddanie się kontroli osobistej na komisariacie też mam bez problemu pozwolić, bo w końcu nie mam nic do ukrycia i nie mam czego się wstydzić?
Czemu ma służyć ta kontrola - zaspokojeniu próżności policjanta? Zaprezentowaniu wyższości? Czy też może udowodnieniu, że nie jestem arabskim terrorystą?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 09 wrz 2006, 21:10

MeWa pisze:przypadkiem nie zobaczy całej zawartości mojej torby, a policja podczas kontroli tak.
Nie widzę znaczącej różnicy.
MeWa pisze:Czemu ma służyć ta kontrola - zaspokojeniu próżności policjanta? Zaprezentowaniu wyższości? Czy też może udowodnieniu, że nie jestem arabskim terrorystą?
Nie wiem, ale sądzę, że potencjalnych powodów jest mnóstwo. :>
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 09 wrz 2006, 21:13

Fikander pisze:
MeWa pisze:przypadkiem nie zobaczy całej zawartości mojej torby, a policja podczas kontroli tak.
Nie widzę znaczącej różnicy.
to nie jest argument, który przekonuje mnie do oddania się bezproblemowej kontroli policji... Policja musi mieć UZASADNIONE PODEJRZENIE POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA. A samo posiadanie plecaka i chodzenie z nim takim nie jest...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 09 wrz 2006, 21:16

MeWa pisze:Policja musi mieć UZASADNIONE PODEJRZENIE POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA.
Ależ oczywiście. Problem w tym, że Tobie NAPRAWDĘ CIĘŻKO będzie wykazać, że podejrzenie policji jest nieuzasadnione - przynajmniej na ulicy podczas kontroli. Możemy co najwyżej dyskutować o tym, czy to dobrze, czy źle - z mojej strony sytuacja jest prosta, nie daję policji możliwości podejrzenia mnie o przestępstwo i nikt nic ode mnie nie chce.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 09 wrz 2006, 21:20

no ale chodzi o prozaiczną rzecz - siedzisz długo na peronie metra, co może wzbudzić ciekawość policjantów. A poza tym to chyba oni muszą mi udowodnić, że jestem podejrzany (nie wiem, kadr z monitoringu, pisemny nakaz), a nie ja, że jestem niewinny.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 09 wrz 2006, 21:21

MeWa pisze:no ale chodzi o prozaiczną rzecz - siedzisz długo na peronie metra, co może wzbudzić ciekawość policjantów
Jeszcze nigdy nie wzbudziło :>
MeWa pisze:A poza tym to chyba oni muszą mi udowodnić, że jestem podejrzany (nie wiem, kadr z monitoringu, pisemny nakaz), a nie ja, że jestem niewinny.
Wystarczy, że powiedzą, że jesteś podobny do poszukiwanego. Albo, że ktoś zgłosił, że młody chłopak w okolicy coś demoluje...
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 wrz 2006, 21:21

Fikander pisze:Po co zatem utrudniać, dla czystego warcholstwa i walki o-swoje-prawa?
Dla zasady? By za kolejne dziesięć lat, stojąc w kolejce przypiętych kajdankami do barierki i kolejno sprawdzanych, też nie mówić, że tak trzeba w imię swoiście pojętego bezpieczeństwa? Bo powinno mi być wszystko jedno, czy się boję zbirów, czy policjantów?

Ależ oczywiście, nie mam nic przeciwko legitymowaniu bez powodu, sprawdzaniu, co mam w plecaku, w kieszeniach (swoją drogą: gdzie postawisz granicę? w kieszeniach wolno sprawdzać, w majtkach nie, a co pomiędzy?). Oczywiście nie mam też nic przeciwko czytaniu moich listów. Rzecz jasna zdaję też sobie sprawę, że dla władzy bardzo pożyteczna może być wiedza o tym, z kim się zadaję, i o czym rozmawiam.

Tylko czy wam się ustroje nie popieprzyły? :bredzisz: ](*,)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 09 wrz 2006, 21:23

Bastian pisze:Ależ oczywiście, nie mam nic przeciwko legitymowaniu bez powodu, sprawdzaniu, co mam w plecaku, w kieszeniach (swoją drogą: gdzie postawisz granicę? w kieszeniach wolno sprawdzać, w majtkach nie, a co pomiędzy?).
Pomiędzy są spodnie :>
Bastian pisze:Tylko czy wam się ustroje nie popieprzyły? :bredzisz: ](*,)
Nooo o ile mi wiadomo, demokracja != anarchia :P
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 09 wrz 2006, 21:29

Fikander pisze: Wystarczy, że powiedzą, że jesteś podobny do poszukiwanego. Albo, że ktoś zgłosił, że młody chłopak w okolicy coś demoluje...
no dobra, to ja powiem, zeby zabrali mnie do oficera dyżurującego, który przyjął zgłoszenie i przedstawię mu swoją wersję :)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 09 wrz 2006, 21:31

MeWa pisze:no dobra, to ja powiem, zeby zabrali mnie do oficera dyżurującego, który przyjął zgłoszenie i przedstawię mu swoją wersję :)
Patrz, a podobno nie chciałeś tracić czasu ;>
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
marker
Zbanowany
Posty: 429
Rejestracja: 17 gru 2005, 22:00
Lokalizacja: ZaCiSzAńSkI kLaN - LoŻa SzYdErCóW

Post autor: marker » 09 wrz 2006, 21:32

Fikander pisze:
MeWa pisze:no dobra, to ja powiem, zeby zabrali mnie do oficera dyżurującego, który przyjął zgłoszenie i przedstawię mu swoją wersję :)
Patrz, a podobno nie chciałeś tracić czasu ;>
Jak już straci tyle czasu na tej całej rewizji to następna godzinka nie zrobi mu różnicy.
CHRABĄSZCZ: Bzzzzzzzzzz

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 09 wrz 2006, 21:33

a może odpuszczą, bo nie będzie się im chciało :P kontrolę bagażu uważam za marnotrawstwo czasu, ale nie jest to jedyny powód, dla którego nie zgodziłbym się na jego przeprowadzenie.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 wrz 2006, 21:34

Fikander pisze:Nooo o ile mi wiadomo, demokracja != anarchia :P
A gdzie ja, do diabła, napisałem choć słowo o demokracji? Tu kluczowym pojęciem jest "państwo prawa", a nie żadna "demokracja". To prawo obowiązuje zarówno mnie, jak i "władzę". Nie mam nic przeciwko temu, by policja upominała lub karała kierowców blokujących tory tramwajowe, pieszych (w tym mnie) przechodzących w niedozwolonych miejscach przez jezdnię, czy (to raczej zadanie dla straży miejskiej) osoby śmiecące na ulicy papierkami lub petami. Z czymś takim nie spotkałem się w Polsce prawie nigdy (no, z wyjątkiem tych pieszych na jezdni ;)). A to od takich rzeczy trzeba zacząć, a nie od spisywania byle kogo i nie wiadomo po co. Policja w ten sposób tylko się przyznaje, że nie może poznajdywać swoich poszukiwanych, bo innej korzyści z tego, że "może trafią na kogoś, kogo szukają" nie widzę.

Zawsze będzie tak, że indywidualne zaufanie do policji wzrośnie, gdy się ujrzy policjanta przy uzasadnionej interwencji (choćby tej rangi, co powyżej), zaś spadnie w przypadku nieuzasadnionej (zwłaszcza poczutej na własnej skórze).
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 09 wrz 2006, 21:35

Kłopot jest taki, że policja ma wiele sposobów na uprzykrzenie życią, a paragraf znajdzie się na każdego, mozna wiec kiepsko wyjść na stawianiu się, co nie zmienia faktu, że rewizje to naduzycie władzy.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

ODPOWIEDZ