Policja

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 06 lut 2007, 17:34

jacek pisze:
Fikander pisze:No akurat negatywną opinię mam o każdej subkulturze i wynika to z jej definicji... :roll:
O wiekszości miłosników wypowiadających się na tym forum, też mozna napisać że to subkultura, a nawet bym się posunał do sekty :-k
A ja pod grupę społeczną. I byłoby to najwłaściwsze określenie IMO.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 06 lut 2007, 17:34

jacek pisze:O wiekszości miłosników wypowiadających się na tym forum, też mozna napisać że to subkultura, a nawet bym się posunał do sekty :-k
Czy bycie MKMem jest równoznaczne z kontestowaniem ogólnie przyjętych zasad społecznych?

[ Dodano: 2007-02-06, 17:35 ]
R-11 Kleszczowa pisze:I byłoby to najwłaściwsze określenie IMO.
No, to jest sprawa dyskusyjna, bo chyba jest tyle definicji grupy społecznej, ilu jest socjologów... ;)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Santos
Zbanowany
Posty: 3448
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:07

Post autor: Santos » 06 lut 2007, 17:37

Fikander pisze:no właśnie. To, że obracasz się w kręgu ludzi, którzy mają silnie negatywną opinię o policji, nie oznacza jeszcze, że tę opinię podziela całe społeczeństwo.
no proste,że nie,ale patrząc na to co wyrabia Policja w Polsce to można zaryzykować stwierdzenie,że Polacy ogólnie mają negatywny stosunek do Policji...

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 06 lut 2007, 17:38

Fikander pisze:Czy bycie MKMem jest równoznaczne z kontestowaniem ogólnie przyjętych zasad społecznych?
Nie, ale jak poczytałem dokładnie temat "Opinie o MKM-ach", to miałem dwuznaczne zdanie.
Zreszta nie ukrywajmy tego, że dla części forumowiczów Komunikacja to nie "sposób na nudę", ale "sposób na zycie" =;

Awatar użytkownika
Santos
Zbanowany
Posty: 3448
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:07

Post autor: Santos » 06 lut 2007, 17:39

R-11 Kleszczowa pisze:A ja pod grupę społeczną. I byłoby to najwłaściwsze określenie IMO.
jak dla mnie to zaintersowanie się KM w Warszawie jest tylko i wyłącznie hobby tak jak piłka nożna,muzyka,siłownia itp :P

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 06 lut 2007, 17:40

Santos pisze:można zaryzykować stwierdzenie,że Polacy ogólnie mają negatywny stosunek do Policji...
I to stwierdzenie jest niczym nieuzasadnione. Bo na ten przykład ja się częściej spotykam z opiniami negatywnymi o pracy polskich sądów i prokuratury (na zasadzie: policja łapie bandytów, a sądy ich wypuszczają, bo niska szkodliwość społeczna itepe itede). Bez dokładnych badań nie jesteś tego w stanie stwierdzić.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 06 lut 2007, 17:42

Santos pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:A ja pod grupę społeczną. I byłoby to najwłaściwsze określenie IMO.
jak dla mnie to zaintersowanie się KM w Warszawie jest tylko i wyłącznie hobby tak jak piłka nożna,muzyka,siłownia itp :P
Pisujesz na forum :> Więc mimo wolnie jesteś członkiem pewnej grupy społecznej, którą tworzą użytkownicy Wawkomu. Proste O-)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Santos
Zbanowany
Posty: 3448
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:07

Post autor: Santos » 06 lut 2007, 17:42

Fikander pisze:Bez dokładnych badań nie jesteś tego w stanie stwierdzić.
zapewne masz racje :P poza tym tylko przypuszczam :P

[ Dodano: 2007-02-06, 17:43 ]
R-11 Kleszczowa pisze:
Santos pisze: jak dla mnie to zaintersowanie się KM w Warszawie jest tylko i wyłącznie hobby tak jak piłka nożna,muzyka,siłownia itp :P
Pisujesz na forum :> Więc mimo wolnie jesteś członkiem pewnej grupy społecznej, którą tworzą użytkownicy Wawkomu. Proste O-)
no i się tego nie wstydzę :D pozatym to internetowa grupa społeczna :P

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 06 lut 2007, 17:43

Fikander pisze:
R-11 Kleszczowa pisze: Społeczeństwo≠ grupa społeczna.
no właśnie. To, że obracasz się w kręgu ludzi, którzy mają silnie negatywną opinię o policji, nie oznacza jeszcze, że tę opinię podziela całe społeczeństwo.
niestety coraz więcej Polaków mówi o policji " jaki kraj taka policja". Coś w tym jest :idea: I żeby nie było takie zdanie ma wiele osób w różnym wieku i wcale nie należą do żadnych grup przeciwników policji !!!

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 06 lut 2007, 17:44

Santos pisze:
Fikander pisze:Bez dokładnych badań nie jesteś tego w stanie stwierdzić.
zapewne masz racje :P poza tym tylko przypuszczam :P
A ja Ci mogę powiedzieć, że wg. badań Polacy ufają policji jako instytucji.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 06 lut 2007, 17:51

jeśli już jesteśmy przy temacie policji to ostatnio szedłem sobie na zajęcia (a byłem już lekko spóźniony) i patrol młodych policjantów (pewnie odrabiających wojsko) postanowił mnie spisać. Chłopaki równo 30 minut czekali aż ktoś w centrali przyjmie od nich moje dane by sprawidzić czy nie jestem poszukiwany ](*,) Przez idiotów nie poszedłem na dodatkowe zajęcia. Myślałem nawet by wystąpić do komendy o jakieś odszkodowanie za brak możliwości uczestniczenia w opłaconych wcześniej zajęciach ale więcej byłoby biegania niż to warte.

[ Dodano: 2007-02-06, 17:53 ]
Ciekawe czy gdyby Fikander był na moim miejscu to nadal darzyłby policję tak wielkim szacunkiem :-?

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 06 lut 2007, 18:01

Wyrazy współczucia ](*,) ...Jejku...
Polska policja czasami umie się zgrać,ale ogólnie szczerze mówiąc,zwykłe patrole i prewencja są DO KITU!
Nie raz się przekonałem,że patrolują bezpieczną okolicę,gdy obok są te niebezpieczne tereny.Dresiarzów się po prostu boją,gdy ich jest 2,a dresów ok. 10.A gdy wczoraj byłem na centralniaku po prostu mnie wmurowało... ](*,) :-? :sick: #-o
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
Santos
Zbanowany
Posty: 3448
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:07

Post autor: Santos » 06 lut 2007, 18:04

ziomal pisze:zwykłe patrole i prewencja są DO KITU!
zwykłe krawężniki ;-)
ziomal pisze:Dresiarzów się po prostu boją,gdy ich jest 2,a dresów ok. 10
chyba kpisz :D 2 dobrze przypakowanych typów i 2 krawęzników obiera jak naszybciej kierunek komendy itp :D przy 10 dresach to przedstawiciele służb Policji nawet nie odważą się spojrzeć w ich strone :grin:

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 06 lut 2007, 18:17

Czytam sobie i czytam tę dyskusję i chciałbym nawiązać do niechęci do policji. Niechęć do policji to nie jest cecha "blokersów i hiphopowców" tylko społeczeństwa polskiego w ogóle. I nie z powodu spisywania za picie pod klatką tylko jako do instytucji, która jest kontynuacją Milicji Obywatelskiej, która z wielu powodów była znienawidzona. Tym bardziej, że w milicji nie było weryfikacji tak, jak odbyło się to w przypadku SB i jednego dnia funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej PRL, czynni i aktywni obrońcy znienawidzonej komuny stawali się na następny dzień policjantami, służącymi III Rzeczpospolitej. Dla przykładu wśród górali człowiek, który szedł służyć w milicji był wyklęty. Wiadomo - każdy nie chce, by do jego drzwi zapukał dzielnicowy. Bo jak to ktoś zobaczy to zaraz pojawi się opinia, że to do mnie policja przychodzi. Ludzie nie lubią kontaktów z policją, najczęściej także z winy samych policjantów (poza mandatami za spożycie zdarzyło mi się składać na komendzie raz zawiadomienie o przestępstwie, niespecjalnie spodobał mi się stosunek opryskliwego dyżurnego do interesanta)
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 06 lut 2007, 22:57

TLG pisze:w milicji nie było weryfikacji tak, jak odbyło się to w przypadku SB
No jak nie było, skoro była? :-s
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ