Strona 3 z 7
: 07 lut 2006, 16:47
autor: MZ
Szamot pisze:Można zaprojektować w taki sposób przystanek, by była rezerwa za nim na kolejny skład (składy).

Tylko wtedy automatycznie wydłuża się ludziom drogę od przystanku do przejścia dla pieszych i odwrotnie. Tak jest między innymi na BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 (w kierunku centrum), gdzie trzeba pokonać spory kawałek od pasów do końca peronu.
: 07 lut 2006, 17:03
autor: Jožin z bažin
Szamot pisze:A tak na chłopski rozum. Jeżeli umieczczać będziemy przystanki raz przed, a raz za skrzyżowaniem, to co drugi odcinek międzyskrzyżowaniowy tramwaj bedzie w stanie pokonać utrzymując się w koordynacji dla ruchu samochodowego. A na drugim odcinku w czasie jednego cyklu obsłuży dwa przystanki, nie jeden. Przecież to ewidentny zysk. I nie rozumiem, czemu się nowych linii nie projektuje w ten sposób.
Nad tym też się kiedyś zastanawiałem. Zalążek czegoś takiego jest na Jana Pawła II (jadąc tą trasą właśnie o czymś takim myślałem).
: 09 lut 2006, 6:57
autor: Glonojad
Ale po co, skoro tramwaj wzbudza syngalizację? Czas wymiany pasażerów jest, w poszczególnych okresach dnia, przewidywalny.
Co do przystanków, to na razie nie znalazłem żadnego śladu, żeby miały być przesuwane, ale podrążę dalej.
: 09 lut 2006, 21:49
autor: Jožin z bažin
inż. Glonojad pisze:Ale po co, skoro tramwaj wzbudza syngalizację? Czas wymiany pasażerów jest, w poszczególnych okresach dnia, przewidywalny.
Jak dla mnie, to jest całkowicie nieprzewidywalny. Może kiedyś z nudów pojadę na jakiś uczęszczany przystanek i pomierzę czasy. Ale na razie nie mam żadnych dowodów na potwierdzenie mojej tezy.
: 10 sty 2007, 13:25
autor: Szamot
MZ pisze: 
Tramwaje Warszawskie chcą zmienić układ przystanków przy skrzyżowaniu obok Dworca Wileńskiego kosztem pomnika:
GW pisze:Ponowne zakusy na pomnik "czterech śpiących"
Iwona Szpala, Krzysztof Śmietana, ostatnia aktualizacja 2007-01-09 21:34
Czy w miejscu najbardziej znanego praskiego pomnika stanie przystanek tramwajowy? To propozycja specjalistów od komunikacji. - Doskonały pomysł. Dość fałszywych świadectw historii - słyszymy w PiS. Jego radny idzie za ciosem: pomniki radzieckiej chwały powinny też zniknąć z mauzoleum przy al. Żwirki i Wigury.
Małą rewolucję szykują w okolicach Dworca Wileńskiego projektanci z firmy Transeko. Koncepcję zmian zamówiły Tramwaje Warszawskie. Proponują, aby jeden z przystanków stanął w miejscu pomnika Polsko- Radzieckiego Braterstwa Broni. Warszawiacy nazywają go krócej: pomnikiem "czterech śpiących".
: 10 sty 2007, 15:30
autor: Kra
OK, napiszę jeszcze raz.
Jeżeli na tym skrzyżowaniu będzie się robić "porządki" to najpierw IHMO należy ustalić gdzie będą wyjścia ze stacji metra (musi powstać pod skrzyżowaniem a nie jak ostatnio się u nas buduje obok niego), powiązać je ze stacją kolejową i do tego dopasować przystanki busowe i tramwajowe zakładając, że wspólne są dla odjeżdżających w danym kierunku. Z tego wynika prosta konieczność przeniesienia wszystkich tramwajowych (i ruszenie pomnika, który być może będzie musiał byc przesunięty przy budowie stacji). I przy tej okazji wskazane byłoby (Dennis to już pisał poprzednio) wyprostowanie linii tramwajowej w osi ulicy Targowej.
: 10 sty 2007, 22:02
autor: MeWa
Lokalizacja stacji była podawana - o wyjściach na razie na tym etapie jednak trudno mówić. Wiadomo, że przy ustalaniu lokalizacji stacji była mowa, żeby wyjścia były na wszystkie strony skrzyżowań, przy których powstają stacje.
: 10 sty 2007, 23:45
autor: Bastian
Strony - tak. Ale przystanki są pośrodku, więc wymagają specjalnie zbudowanych wyjść. I w tym rzecz, by od razu te wyjścia planować w miejscach, w których powinny być te przystanki.
: 10 sty 2007, 23:47
autor: MeWa
na razie nikt nie projektuje dokładnie układu stacji, więc trudno mówić o wyjściach itp.
: 11 sty 2007, 20:38
autor: JotPeCet
MeWa pisze:Wiadomo, że przy ustalaniu lokalizacji stacji była mowa, żeby wyjścia były na wszystkie strony skrzyżowań, przy których powstają stacje.
Czyli tak jak przy placu Bankowym??

: 12 sty 2007, 9:15
autor: MZ
JotPeCet pisze:Czyli tak jak przy placu Bankowym?

I przy placu Wilsona (choć nie do końca), i przy Świętokrzyskiej...
: 12 sty 2007, 18:53
autor: MeWa
Podziękujcie wspaniałym władzom miasta, które wóczas były wybrane do rządzenia miastem.
: 13 sty 2007, 10:20
autor: Glonojad
Tak się kończą decyzje polityczne zamiast technicznych...
: 08 sie 2013, 15:45
autor: KwZ
Czy mnie się zdaje, czy jednak jednym z głównych zysków z przystanków przed skrzyżowaniem jest to, że taki tramwaj raz hamuje i przyspiesza - a więc zużycie prądu ma mniejsze?
: 08 sie 2013, 18:11
autor: Glonojad
Gdy jest skuteczny priorytet, to wychodzi na to samo.