Veturilo - rower miejski

Moderator: Wiliam

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 30 lip 2012, 17:05

blinski pisze:
Glonojad pisze:No tak, najwieksza wada - brak obrazka dla analfabetow i leni nie mogacych wpisac linka z palca... :p
Ile osób kupuje bilet przez komórkę, a ile by mogło, gdyby nie prosta, bo prosta, ale upierdliwa w swojej konieczności rejestracja? Takie drobiazgi potrafią zaważyć o wszystkim. Ludzie nie będą fapać nad możliwością przejazdu publicznym rowerem, przeważać będzie moim zdaniem postawa podobna do tego: 'hm, rower, spoko. Chyba mogę normalnie na niego wsiąść i sobie pojechać? Nie? Trzeba się zarejestrować? Ee.. lipa. No ale dobra, może kiedyś tam. Hm.. co?? Mam odpowiadać za to, jak jakiś debil nie zejdzie mi z drogi i przytrę o ścianę? Albo się wywalę, bo ktoś zajedzie mi drogę? No to jeszcze większa lipa, chyba jednak nie chce mi się.. o, do Powiśla mogę tym podjechać, fajnie. Ale do Planu B już nie? Chujowo, może później skorzystam, jak będzie więcej stacji'. Oczywiście z tymi usterkami roweru to tylko w przypadku, jeśli komuś się będzie chciało doczytać.
Ciekawe, że na Bemowie, przy mniejszym zasięgu nigdy nie można w ciągu dnia dostać roweru, bo wszystkie są wypożyczone.
Mogę się podzielić wrażeniami z Bemowa. Ostatnio przy ratuszu czekałem na rower w kolejce (jako trzeci), aż ktoś zwróci, wprawdzie trwało to tylko 10 minut, ale zawsze. Wypożyczenie po zakodowaniu na WKM jest banalnie proste. Przykładam, wpisuje pin i jazda. Kontrolne hamowanie, regulacja i wiem czego się po rowerze spodziewać. Jak dotąd wypożyczałem 3 razy. Raz na jakieś 6 godzin dla dziewczyny, raz by podjechać do bankomatu i raz między stacjami. Raz rower był tak zjechany, że od razu go oddałem i wypożyczyłem drugi. Płatności mi ściąga bezpośrednio z konta, bo podałem nr karty. Oddawanie tak samo łatwe jak pobieranie. Karta, pin, do bazy linka. Żadnych problemów. No i jak nie ma miejsca można przypiąć do latarni, a w takim Londynie krążyć między stacjami, bo nigdzie w centrum nie ma miejsca. A co do linek, to na Bemowie są porządne i byle obcęgami ich przeciąć nie można.
Jedyne co można byłby zrobić to zamontować mniej rowerów, ale w większej liczbie lokalizacji i ewentualnie zostawić jakieś rezerwy. No i wybór dzielnic pozostawia sporo do życzenia. Wiem, że Ursynów się do tego systemu dorzucił, ale system teraz wygląda tak, że są rowery w centrum, później pusty pierścień z Mokotowa, Woli, Ochoty itd, i rowery w dalszych dzielnicach. Czyli można jeździć na bardzo krótkie odcinki, albo dość długie. Dziwnie
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 30 lip 2012, 17:35

Teokryt pisze:Nie i cos więcej? Obcęgowy podejdzie w nocy albo w odpowiedniej dla siebi chwili. Ba jak ktoś ci wyrwie rower czy coś - też masz przerąbane.
Za rowery na stacjach odpowiada operator. Jeśli rower zwrócisz w sposób zgodny z regulaminem - a więc również z braku innych możliwości przypniesz go do innego roweru - to nic ci się nie stanie, jeśli "przyjdzie obcęgowy".
Poza tym na pewno ktoś będzie bardzo chciał "wyrwać ci rower". Równie dobrze wyrwać ci może twój własny rower.

[ Dodano: |30 Lip 2012|, 2012 17:45 ]
kajo pisze:No i wybór dzielnic pozostawia sporo do życzenia.
Też mnie dziwi brak Mokotowa i przede wszystkim - brak planów rozszerzenia systemu na Mokotów w najbliższym czasie.
Tylko dwie stacje w Wilanowie też trącą biedą.

Popatrzyłem sobie na lokalizacje na Ursynowie.
Mimo wszystko aż za bardzo po macoszemu potraktowano Zielony Ursynów oraz Natolin i Kabaty. Ja wiem, że przy Jagielskiej czy Orlenie nie ma sensu robić stacji, ale przy Bogatki albo Sójki by się przydała.
No i brak stacji w M Natolin i Kabaty to chyba żart.
Brak stacji na Nowoursynowskiej przy SGGW to też błąd.

W Centrum stacje wygląda na w miarę sensownie rozlokowane. Jeśli wziąć pod uwagę, że od marca w Śródmieściu przybędzie jeszcze kilkanaście stacji, to nie jest źle.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 30 lip 2012, 17:49

BJ pisze:Poza tym na pewno ktoś będzie bardzo chciał "wyrwać ci rower". Równie dobrze wyrwać ci może twój własny rower.
Tak, ale jak mi ktoś wyrwie rower, to tracę rower. A tutaj 2000 zł. Nigdy nie miałem takiego drogiego roweru.

Pewnie będę się temu systemowi przyglądał póki co. Tylko nie wiem, czy mam w takim razie kupować sobie nowy rower.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 30 lip 2012, 18:01

I tak złodziejowi nic po takim rowerze bo części nie przełoży...
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
Panna Kajzerka
Posty: 78
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:59
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post autor: Panna Kajzerka » 30 lip 2012, 19:49

KwZ pisze:Tylko nie wiem, czy mam w takim razie kupować sobie nowy rower.
Jak chcesz się tylko poruszać na króciutkich trasach w mieście, albo korzystać sporadycznie to może nie ma co kupować. Ale skoro sam powiedziałeś że
KwZ pisze:jak mi ktoś wyrwie rower, to tracę rower. A tutaj 2000 zł
to choćby dla spokoju ducha sobie kup ten rower ;) Poza tym, własny możesz władować w pociąg, pojechać gdzieś poza Warszawę itp. Veturilo jednak do takich celów nie służy (-X

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26840
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 lip 2012, 21:06

blinski pisze:
Glonojad pisze:No tak, najwieksza wada - brak obrazka dla analfabetow i leni nie mogacych wpisac linka z palca... :p
Ile osób kupuje bilet przez komórkę, a ile by mogło, gdyby nie prosta, bo prosta, ale upierdliwa w swojej konieczności rejestracja?
Nie widzę związku między zamianą kodu tekstowego na pikselowy a rejestracją.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27409
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 30 lip 2012, 23:28

BJ pisze: Brak stacji na Nowoursynowskiej przy SGGW to też błąd.
To mnie bardzo boli, z chęcią bym porzucił 193 na rzecz roweru na ostatnim etapie, ale dalej ganiać przez cały kampus mi się nie chce.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 31 lip 2012, 3:48

Panna Kajzerka pisze:
KwZ pisze:Tylko nie wiem, czy mam w takim razie kupować sobie nowy rower.
Jak chcesz się tylko poruszać na króciutkich trasach w mieście, albo korzystać sporadycznie to może nie ma co kupować. Ale skoro sam powiedziałeś że
KwZ pisze:jak mi ktoś wyrwie rower, to tracę rower. A tutaj 2000 zł
to choćby dla spokoju ducha sobie kup ten rower ;) Poza tym, własny możesz władować w pociąg, pojechać gdzieś poza Warszawę itp. Veturilo jednak do takich celów nie służy (-X
Chcę głównie jeździć dom-uczelnia (<20 min). Z tym 2000 zł to napisałem, że to strasznie dużo i powątpiewam w taką wartość tych rowerów.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2275
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 31 lip 2012, 14:24

fik pisze:
BJ pisze: Brak stacji na Nowoursynowskiej przy SGGW to też błąd.
To mnie bardzo boli, z chęcią bym porzucił 193 na rzecz roweru na ostatnim etapie, ale dalej ganiać przez cały kampus mi się nie chce.
Wcześniej czy później pewnie tam stacja będzie. Może warto gdzieś napisać taką prośbę?

blinski
Posty: 1310
Rejestracja: 25 kwie 2007, 14:08
Lokalizacja: z domu, po kryjomu

Post autor: blinski » 31 lip 2012, 16:08

Glonojad pisze:Nie widzę związku między zamianą kodu tekstowego na pikselowy a rejestracją.
Słowo klucz: upierdliwość. Podkreślam jednak: to MOŻE być upierdliwe, ale nie musi, chętnie sprawdzę w praktyce. Pewne jest jedynie to, że kod QR nie byłby upierdliwy.

mobil one
Posty: 2482
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 31 lip 2012, 16:18

Widziałem dziś te rowery, w stacji na Pl.Krasińskich.Na kolana ten sprzęt nie powala,co do tzw: "złodziejek"-są to zwykłe przypięcia z zamkiem szyfrowym.Piszę tylko to co zdążyłem pobieżnie zauważyć,czekając na przystanku autobusowym.Wnikliwie tego nie oglądałem.
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26840
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 31 lip 2012, 17:23

blinski pisze: Pewne jest jedynie to, że kod QR nie byłby upierdliwy.
Dla mnie akurat byłby.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 31 lip 2012, 18:09

Przecież nie byłby zamiast czegokolwiek.

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 31 lip 2012, 19:29

KwZ pisze: Chcę głównie jeździć dom-uczelnia (<20 min). Z tym 2000 zł to napisałem, że to strasznie dużo i powątpiewam w taką wartość tych rowerów.
Na jakiej zasadzie chcą to karę ściągać? przy rejestracji akceptuje tylko regulamin, ale żadnego podpisu nie składam. Więc w razie czego musieliby mnie podać o zapłatę do sądu, a to dość długa droga w Polsce i dla nich kosztowna.
Ta kara ma po prostu odstraszać prawdziwych złodziei i tyle.

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 31 lip 2012, 21:06

mobil one pisze:Piszę tylko to co zdążyłem pobieżnie zauważyć,
Więc, z łaski swojej, nie pisz.

ODPOWIEDZ