KM na Bielanach (II)

Moderator: Wiliam

Georg
Posty: 5992
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 11 sie 2012, 20:12

osa pisze:Było pisane: linia 214 do likwidacji, stąd minibus(y) na nową linię dla Żoliborza. Jej przebieg, przynajmniej na początku, jest dla mnie jednak dość dziwny - od płn. wyjścia z metra Dworzec Gdański przez Kokarda, Rydygiera, Matysiakówny, pl. Grunwaldzki, al. JPII do Arkadii. Ta linia moim zdaniem powinna jeździć dalej Rydygiera i Przasnyską (przynajmniej tam). Taki jest plan na przyszłość.
No właśnie się zdziwiłem. Myślałem, że powinien jeździć, tak jak mówisz - Rydygiera, Przasnyska, i albo Duchnicka - Powązkowska, albo Krasińskiego. Przecież tam na miejscu dawnych hal się wybudowały bloki i myślałem o tym, że nowa linia je obsłuży.

Awatar użytkownika
Vilén
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:47
Lokalizacja: z getta pozawarszawskiego

Post autor: Vilén » 11 sie 2012, 20:15

osa pisze:Ta linia moim zdaniem powinna jeździć dalej Rydygiera i Przasnyską (przynajmniej tam)
…Elbląską, Włościańską, i na pętlę :mewa: Marymont. No ale niestety ZTM po pierwsze pewnie nie ma pieniędzy, a po drugie liczą się dla niego tylko nowe osiedla, stare można olać.

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 3480
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 11 sie 2012, 20:19

Tak! Identycznie o Włościańskiej pomyślałem. Cholercia, szkoda, że niedasie. No i szkoda, że częstotliwość byłaby marna i tak (a żeby zapewnić atrakcyjność, to częstotliwość powinna być 208).
wszystkie linie metra na bialoleke!
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 11 sie 2012, 21:25

A ja myślałem nawet o Gdańskiej, Klaudyny, Podleśnej i Gwiaździstej, wtedy 205 do likwidacji. Tyle że ZTM nie ma pewnie aż tylu krótkich busów, żeby obsłużyć tak długą trasę z w miarę porządną częstotliwością. No i remont tunelu na Gdańskiej za pasem.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 11 sie 2012, 22:06

osa pisze:od płn. wyjścia z metra Dworzec Gdański przez Kokarda, Rydygiera, Matysiakówny, pl. Grunwaldzki, al. JPII do Arkadii.
Kto to był Kokard?

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 11 sie 2012, 22:27

osa pisze:A ja myślałem nawet o Gdańskiej, Klaudyny, Podleśnej i Gwiaździstej, wtedy 205 do likwidacji. Tyle że ZTM nie ma pewnie aż tylu krótkich busów, żeby obsłużyć tak długą trasę z w miarę porządną częstotliwością. No i remont tunelu na Gdańskiej za pasem.
Jeśli twój pomysł miałby zastąpić 205, to wozy by się znalazły właśnie z 205. Zawsze mam mieszane uczucia przy takich pomysłach, bo z jednej strony sensowna częstotliwość to coś, co potencjalnych pasażerów przyciągnie, a z drugiej to niemal socjal, czyli nie musi jeździć zbyt często. No i naprawdę Rydygiera i okolice trzeba dowozić do... nie wiadomo czego? Nie wystarczą tramwaje przy Grunwaldzkim i metro przy Gdańskim? Po jasną cholerę wozić ich do Gwiaździstej?
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 11 sie 2012, 22:41

To podobno nie żaden Kokard, tylko kokarda (może od kształtu ulicy?). Stąd ul. Kokarda (mianownik).
Nie chodzi mi o dowożenie ludzi od Dworca Gdańskiego do Gwiaździstej przez Elbląską, tylko zapewnienie lokalnych podjazdów do najważniejszych punktów przesiadkowych typu pl. Grunwaldzki, Broniewskiego i Hala Marymoncka, a przy okazji zrobienie porządku z linią 205, która snuje się dziś niepotrzebnie po Żoliborzu, dublując na długim odcinku 116. Czy wozy z 205 zmieściłyby się na zawrotce przy Dworcu Gdańskim? Byłoby chyba ciężko.
A w ogóle, dlaczego ta dyskusja nt. spraw żoliborskich trwa w wątku pt. "KM na Bielanach (II)" i co to za (II)?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 sie 2012, 22:51

osa pisze:Stąd ul. Kokarda (mianownik).
I mianownik stosuje się wraz z przyimkiem "przez"? :P
osa pisze:co to za (II)?
Czy to doprawdy istotne? :roll:
dlaczego ta dyskusja nt. spraw żoliborskich trwa w wątku pt. "KM na Bielanach (II)"
A to lepsze pytanie. Zamykamy? :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7685
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 11 sie 2012, 23:49

primoż pisze:
MisiekK pisze:Łojesu - ile protestów na hałas zaraz będzie!
Przecież oni tam mają autobusy na 1.11. :>
I 2.11 wplywa ich kilkanascie, a w nastepnych dniach kolejne.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 12 sie 2012, 8:53

Bastian pisze:
osa pisze:co to za (II)?
Czy to doprawdy istotne? :roll:
dlaczego ta dyskusja nt. spraw żoliborskich trwa w wątku pt. "KM na Bielanach (II)"
A to lepsze pytanie. Zamykamy? :P
Zdziwiło mnie to (II), bo jeszcze się z tym chyba na WAWKOM-ie nie spotkałem, stąd pytanie. Może zamiast zamykać dyskusję, proponuję albo dopisać do tytułu wątku Żoliborz, albo założyć nowy wątek tylko dla Żoliborza.

[ Dodano: |12 Sie 2012|, 2012 08:56 ]
Bastian pisze:
osa pisze:Stąd ul. Kokarda (mianownik).
I mianownik stosuje się wraz z przyimkiem "przez"? :P
Trzeba by pogrzebać w zasadach pisowni, ale z tego, co mi świta, takie mianownikowe nazwy nie odmieniają się przy deklinowaniu słowa "ulica". Czyli np. umawiamy się na ulicy Rozbrat, idziemy ulicą Zgoda, no i autobus pojedzie przez ulicę Kokarda.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 12 sie 2012, 9:19

osa pisze:Jej przebieg, przynajmniej na początku, jest dla mnie jednak dość dziwny - od płn. wyjścia z metra Dworzec Gdański przez Kokarda...
Gdzie ty tu wyraz 'ulica' widzisz? Nie pogrążaj się, każdemu się oszybka może przytrafić... :)

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 12 sie 2012, 21:29

W sensie, że to był jakiś Kokard? Też tak myślałem i zwrócono mi uwagę, że jednak nie, że to od kokardy. Dla mnie ta ulica to odkrycie dosłownie sprzed kilku lat, nawet nie zdawałem sobie sprawy z jej istnienia. Wygląda na to, że przybyła nam nowa kłopotliwa (nielogiczna?) w odmianie nazwa. Przypominam sobie teraz, że kiedyś pisałem np., że autobusy nie pojadą Rozbratem, bo tam remont, to korekta zmieniała, że "nie pojadą Rozbrat" (i to nie że "przez Rozbrat" tylko właśnie "Rozbrat"). Albo "107 wróciło na Zgoda", nie "na Zgodę". Obiecuję jutro spytać, jakie tu w końcu zasady obowiązują, bo rzeczywiście trochę się zakałapućkałem.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 sie 2012, 21:44

osa pisze:Albo "107 wróciło na Zgoda", nie "na Zgodę".
To to akurat bzdura jakaś :>

Czym Zgoda gorsza od Tamki? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 12 sie 2012, 22:08

W sensie, że zakpiłem sobie, że napisałeś w formie odpowiedniej dla nazwy od nazwiska, a nie dla nazwy rzeczownikowo-mianownikowej. Jest "na Tamce", nie "na Tamka". Owszem, w wersji formalno-napuszonej można powiedzieć "na ulicy Tamka"...

Aczkolwiek od razu muszę przyznać, że uzus chodzi pokrętnymi ścieżkami i pawilon jest "na Przeskok", nie "na Przeskoku". Za to "na Okólniku", ale "na Okrąg". To ja już nic nie mówię.

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5274
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 13 sie 2012, 13:07

Dlaczego rozbija się kraniec 701 i przystanek 409? Zamiast zrobić porządek z 110/701/409 to robią jeszcze większy burdel :-?

ODPOWIEDZ