Solbus SM12

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
Kelly
Posty: 984
Rejestracja: 14 lis 2011, 18:29

Post autor: Kelly » 12 lis 2012, 15:10

Ja za to się przejechałem 1204. W miarę ok, zrywny. Na plus nowy sygnał dźwiękowy przy otwieraniu/zamykaniu drzwi. Niestety chyba nawiew (przy silniku) brzmi jak załączenie się wentylatora w Ikarusie automacie. Po prostu chamski hałas. Ciekawi mnie czemu klimatyzator jest przesunięty w tył zamiast nad rzeźnią.

fluger
Posty: 531
Rejestracja: 01 paź 2008, 20:28

Post autor: fluger » 13 lis 2012, 20:06

Widziałem dziś nowego Solbusa na linii 222.

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 4157
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: tenmiasto w tenkraju

Post autor: primoż » 13 lis 2012, 20:48

fluger pisze:Widziałem dziś nowego Solbusa na linii 222.
Robimy jakieś wypisówki? :-s

fluger
Posty: 531
Rejestracja: 01 paź 2008, 20:28

Post autor: fluger » 13 lis 2012, 20:55

Nie porostu już jeżdżą po mieście jakby coś. Są tacy co ciągle się pytają czy nowe wozy ktoś widział czy jeżdżą.

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 13 lis 2012, 21:00

Od wypisówek jest stosowny temat w Obserwacjach Brygadowych. ;-)

SG
Posty: 881
Rejestracja: 25 lis 2010, 12:39
Lokalizacja: ZEA Woronicza

Post autor: SG » 14 lis 2012, 21:57

Po 18:00 widziany na JPII jakiś Solbus z napisem "Jazda próbna" bez taborowych. W kier Dw.Centralnego.

sajbeer
Posty: 714
Rejestracja: 06 maja 2008, 21:06
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: sajbeer » 20 lis 2012, 18:53

Dziś po 18.00 Dwa Solbusy zmierzały JPII do swojego nowego domu. Na wyświetlaczach "Jazda Próbna".
Ostatnia skonsumowana "PARÓWKA"
21.12.2012
366+218 :arrow: 013B/28
Przedostatnia:
7.12.2012
140+685 :arrow: 019B/33 :D :tancze:

mobil one
Posty: 2027
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 21 lis 2012, 13:40

drapka pisze:przedni mógłby być czytelniejszy
Według mnie te wyświetlacze są czytelne, a na pewno czytelniejsze od tych w Małych Solbusikach ;)
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

drapka
Posty: 3502
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 21 lis 2012, 13:47

No to to tak, ale przy solerisach już jest dużo gorzej
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
Mae
(Furniszczur)
Posty: 86
Rejestracja: 03 kwie 2011, 10:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mae » 29 lis 2012, 19:17

Dzisiaj pierwszy raz się przejechałem Solbusem SM12. Wyświetlacze są trochę niewyraźne. Biegnąc nie mogłem z daleka rozpoznać czy to było 147 czy 117. Nie rozumiem dlaczego nie ma poręczy przy pierwszych drzwiach (przymocowanych do kabiny kierowcy). Jest bardzo przydatna - na przykład starszym osobom łatwiej wsiąść i wysiąść z autobusu trzymając się jej. Przycisk NŻ w pierwszych drzwiach jest bardzo nisko zamocowany. Teraz plusy: silnik nie ma natarczywego dźwięku. Jest dość cichy i nie przeszkadza. Autobus jest w miarę zrywny, i nie zamula ruszając. Sterownik kierowcy jest wyraźny i zawiera dużo informacji na pierwszy rzut oka. Jak będzie z informacją pasażerską - zobaczymy w najbliższych tygodniach. Autobus nie jest zły, ale przydałoby się zmienić kilka rzeczy.

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 4157
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: tenmiasto w tenkraju

Post autor: primoż » 29 lis 2012, 21:41

Furniszczur pisze:Teraz plusy: silnik nie ma natarczywego dźwięku. Jest dość cichy i nie przeszkadza. Autobus jest w miarę zrywny, i nie zamula ruszając.
Co? Ten silnik jest o wiele głośniejszy niż w solarisach. Solbusa jeszcze nie widać, ale za to już go słychać ;p

bepe
Posty: 3469
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 29 lis 2012, 22:13

W moim subiektynwym odczuciu jednak silniki w solbusach są cichsze.

Awatar użytkownika
Mae
(Furniszczur)
Posty: 86
Rejestracja: 03 kwie 2011, 10:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mae » 29 lis 2012, 22:17

Możliwe że niedokładnie oceniłem, bo w autobusie był spory, głośny tłumek współpasażerów, a ja jechałem z przodu ;-) . Kiedyś spróbuje go złapać na pętli, i wtedy będę mógł się wsłuchać dokładnie.

fraktal
Posty: 5576
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 29 lis 2012, 23:38

Kelly pisze: Niestety chyba nawiew (przy silniku) brzmi jak załączenie się wentylatora w Ikarusie automacie.
Jeżeli to będzie na stałe, to chyba będę wolał gnioty. ](*,) Tego nie da się wytrzymać....

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 30 lis 2012, 17:59

Nie wiem co wam przeszkadza w samym dźwięku silnika. Mruczy przyjemnie, a jak wchodzi na obroty, a wchodzi bardzo chętnie, to wręcz... przemawia, szepce do ucha :) Odejście to cudo ma świetne, chciałbym zobaczyć starcie Solbusa z Mastero na długiej prostej ze startu zatrzymanego, bo nie jestem przekonany, czy Mastero by dało radę Solbusa dojść ;P
Natomiast irytuje mnie jeden drobiazg: głośniki od zapowiedzi są fabrycznie gówniane, czy 1209 jest wyjątkiem? Głośność zapowiedzi optymalna (moim zdaniem powinny być dość głośne), ale głośniki nie dają rady. Charczą i skrzeczą. Na minus również dźwięk otwierania/zamykania drzwi. Po pierwsze: jest irytujący. Po drugie: po jasną cholerę brzęczy, jak drzwi się otwierają? Nie rozumiem również, czemu ten :bluzg: piszczek piszczy również podczas zamykania? Przed zamknięciem - OK, ale w trakcie? No i po trzecie: zamykanie drzwi trwa znacznie dłużej niż w SU. Pewnie kierowcy się połapią, że to reguluje się tak samo, jak w SU, więc niedługo problem powinien zniknąć. Z punktu widzenia kierowcy to dość istotne, bo do złapania zielonego światła po ruszeniu z przystanku z reguły brakuje pojedynczych sekund, więc szkoda je tracić czekając pół dnia aż drzwi się łaskawie zamkną.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

ODPOWIEDZ