Biletomaty na przystankach

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 17 paź 2011, 21:54

Taaak! Mennica be, Asec cacy! Jeden taki w sobotę zjadł mi cztery dychy (nagle zapomniał o sprawie i życzył miłego dnia, nawet nie dostałem kwitka, że tam byłem) i od dziś mają dwa tygodnie na ich uzbieranie do zwrotu...

Łukasz
Posty: 10711
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 17 paź 2011, 22:48

Glonojad pisze:Szczerze mówiąc nie do końca rozumiem ludzi używających "pay passa" i innych tego typu dziwactw, ale może mnie konserwatyzm po trzydziestce napadł. :-"
To jest w założeniu wygodne. Bo zamiast wyciągać monety/banknoty, przykładasz kartę. W założeniu, bo w praktyce trzeba obejrzeć minę sprzedawcy, który musi wpisać do terminala kwotę (bo kasa tego nie umie), poczekać na połączenie, oderwać świstek, kliknąć w kasie...
Np. zamiast płacić za colę w automacie 1.70, czy tam 3.50 i szukać monet, wolałbym przytknąć kartę, ale to wszystko za długo trwa. No i ma jeszcze jedną wadę: gryzie mi się z WKM jak przytykam portfel :/ (w autobusie mam "tylko jedna karta", w sklepie "nie działa").

Czy bilet trzeba ładować paypassem - chyba tutaj niekoniecznie, ale gdyby WKM było paypassem...
ŁK

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10153
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 18 paź 2011, 1:25

Citibank takiego cuda nie oferuje przypadkiem?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8482
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 18 paź 2011, 6:13

Oferuje.

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1600
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 18 paź 2011, 12:01

Super-hiper urbancard, dzieło życia pana Dutkiewicza Plus też jest paypassem (pay-per-wave). Przy czym tylko prepaidowym.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
elijah
Posty: 440
Rejestracja: 22 mar 2009, 23:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: elijah » 19 paź 2011, 20:04

Ja też realnie ubolewam, że WKM służy jedynie do parkowania, biletowania i gdzieniegdzie do wypożyczania książek. Co to miało nie być... kino, teatr, kupowanie kawy na WKM... ochy i achy. I po 10 latach cisza.

No, w ztm chyba niektóre pokoje 'z wyższych pięter' są jeszcze zbliżeniowe i działają na karty pracowników :)
--
Oko za oko, kwit za dowód.

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 08 gru 2011, 20:19

Obrazek

Gdzie te biletomaty?

Mieszkańcy gminy Jabłonna jeżdżący komunikacją miejską są zbulwersowani faktem, że bilet można kupić jedynie na poczcie - w dodatku tylko w dni robocze. - Kiedy w Jabłonnie pojawią się obiecane biletomaty? - pytają.


- Prawdą jest, że w niektórych autobusach kierowcy sprzedają bilety, ale doliczają sporą marżę. Wielu kierowcom nie chce się sprzedawać biletów, tłumaczą się, że nie mają drobnych na wydawanie reszty. Niektórzy w ogóle nie mają biletów. Dobrym rozwiązaniem byłoby ustawienie biletomatu w okolicy przystanku przy urzędzie - uważa pan Sławomir.

Niestety, monity gminy wysłane w tej sprawie do Zarządu Transportu Miejskiego są bezskuteczne. Co jest tego powodem?

Biletomaty w trzech miejscach

W ciągu półtora miesiąca władze gminy Jabłonna trzykrotnie monitowały do ZTM o ustawienie biletomatów. Wcześniej też były wysyłane w tej sprawie pisma. Bezskutecznie. - Chcieliśmy przyspieszyć ustawienie biletomatów, ale nasze pisemne prośby pozostają bez odpowiedzi. Planowaliśmy ustawienie urządzeń w ważnych punktach przesiadkowych, gdzie z komunikacji korzysta najwięcej pasażerów, czyli w Chotomowie, Jabłonnie koło przystanku Pałac oraz za obwodnicą na ulicy Akademijnej - mówi Michał Smoliński z urzędu gminy Jabłonna.

Procedura biletomatów skomplikowana

ZTM obiecuje, że będzie się starać, aby biletomaty zamontowane zostały w przyszłym roku.

- Planujemy ustawienie dwóch automatów. Jedno z urządzeń stanie w Jabłonnie na przystanku autobusowym Pałac 04, a drugie na przystanku kolejowym w Chotomowie. Montażem zajmie się Mennica Polska. Niemożliwe jest dokładne określenie terminu, procedura jest dość skomplikowana. Montaż może potrwać od kilku miesięcy do roku. Postaramy się jednak, żeby urządzenia zostały zamontowane jak najszybciej - mówi Konrad Klimczak z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Ewelina Kurzak
http://www.gazetaecho.pl/gdzie-te-biletomaty_59208
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
elijah
Posty: 440
Rejestracja: 22 mar 2009, 23:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: elijah » 08 gru 2011, 20:24

- Prawdą jest, że w niektórych autobusach kierowcy sprzedają bilety, ale doliczają sporą marżę.
say wut? a pan to czasem nie pomylił innej komunikacji?
--
Oko za oko, kwit za dowód.

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 08 gru 2011, 20:31

Bernard pisze:tłumaczą się, że nie mają drobnych na wydawanie reszty.
Pasażer powinien przygotować odliczoną kwotę (bez potrzeby wydawania reszty przez prowadzącego pojazd). Wytłuszczenie - celowe. Tak więc albo rybki, albo akwarium. :keke:

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 08 gru 2011, 20:51

Pawel_ pisze:
Bernard pisze:tłumaczą się, że nie mają drobnych na wydawanie reszty.
Pasażer powinien przygotować odliczoną kwotę (bez potrzeby wydawania reszty przez prowadzącego pojazd). Wytłuszczenie - celowe. Tak więc albo rybki, albo akwarium. :keke:
Myślę że chodzi raczej o brak biletów 20-minutowych. Ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że podmiejskie jednorazowe w ogóle istnieją i są w ciężkim szoku po usłyszeniu ceny.
noidea

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 08 gru 2011, 20:52

Ale na tej fajnej naklejce, na drzwiach kabiny, jest taka fajna tabelka, która informuje, jakimi biletami kierowca dysponuje, albo i nie.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 08 gru 2011, 21:01

Pawel_ pisze:Ale na tej fajnej naklejce, na drzwiach kabiny, jest taka fajna tabelka, która informuje, jakimi biletami kierowca dysponuje, albo i nie.
Nikt jej nie czyta.
noidea

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 08 gru 2011, 21:04

Adam G. pisze:Nikt jej nie czyta.
To, to ja wiem. Kiedyś, pewnie Paniusie, narzekały na mnie, bo odmówiłem sprzedaży biletu w momencie, gdy miałem na Podzmaczu -14. "Bez przesady. Ile by mu to zajęło". A na Pl. Konstytucji przyleciał dziadek z mordą, żebym sprzedał tym Paniom bilety. Wszedłem w niepotrzebną dyskusję, pokazałem mu na ową naklejkę i: "Pan przeczyta". "Ja wiem. Ja czytam. Ja to wszystko doskonale wiem, ale niech Pan myśli." No, to tak a propo "czytania" naklejki. ;)

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 08 gru 2011, 21:05

Adam G. pisze:
Pawel_ pisze:Ale na tej fajnej naklejce, na drzwiach kabiny, jest taka fajna tabelka, która informuje, jakimi biletami kierowca dysponuje, albo i nie.
Nikt jej nie czyta.
A to już problem tych, co nie czytają.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 3846
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 08 gru 2011, 21:06

To wszystko powoduje, że jestem zwolennikiem likwidacji sprzedaży biletów w zbiorkomie :ok:

ODPOWIEDZ