Informacja pasażerska

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

NR
(tygrys)
Posty: 3178
Rejestracja: 03 gru 2007, 8:53
Lokalizacja: Dzielnica Bemowo m. st. Warszawy

Post autor: NR » 16 lis 2009, 23:19

A MZA stawia sobie jakieś ambitne cele co do serii z 2008r ?
Może postanowienia noworoczne ?

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 17 lis 2009, 21:58

BJ pisze:Mówię wyłącznie o wozach od 8880 do 8887 z Woronicza. One przeważnie gadają.
Redutowe najnowsze 18tki nigdy jeszcze do mnie nie przemówiły :P
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

fraktal
Posty: 5503
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 19 lis 2009, 1:16

Za to ostrobramskie przeguby gadają, a przynajmniej jeden, który jeździł dziś na 520. Po raz pierwszy usłyszałem te zapowiedzi w wozach MZA i... są za głośne. Czy nie mogłyby być choć trochę cichsze. Zaskakiwanie głośnym dźwiękiem znienacka nie jest zbyt przyjemne - przynajmniej dla mnie. A przykład metra i problemów z zapowiedziami oraz głównie z sygnałem przed zamknięciem drzwi, które zostały w końcu rozwiązane, pokazuje, że wszystko da się zrobić. Natomiast sygnał poprzedzający zapowiedź nie jest wcale irytujący, tyle tylko, że jest za głośny. Co ciekawe zapowiedź "Następny przystanek... itd" nie była poprzedzona żadnym sygnałem. Sygnał ten pojawiał się tylko przy dojeżdżaniu do przystanku, gdy z głośników płynęła formuła: "Przystanek... itd."

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 19 lis 2009, 1:27

fraktal pisze:Za to ostrobramskie przeguby gadają, a przynajmniej jeden, który jeździł dziś na 520. Po raz pierwszy usłyszałem te zapowiedzi w wozach MZA i... są za głośne. Czy nie mogłyby być choć trochę cichsze. Zaskakiwanie głośnym dźwiękiem znienacka nie jest zbyt przyjemne - przynajmniej dla mnie. A przykład metra i problemów z zapowiedziami oraz głównie z sygnałem przed zamknięciem drzwi, które zostały w końcu rozwiązane, pokazuje, że wszystko da się zrobić. Natomiast sygnał poprzedzający zapowiedź nie jest wcale irytujący, tyle tylko, że jest za głośny. Co ciekawe zapowiedź "Następny przystanek... itd" nie była poprzedzona żadnym sygnałem. Sygnał ten pojawiał się tylko przy dojeżdżaniu do przystanku, gdy z głośników płynęła formuła: "Przystanek... itd."
Ja jechałem jednym 88xx z R10 na 162. Wóz "gadał" ale nie jest wozy ajentów. Była zapowiedź: "Następny przystanek: X", a potem przed wspomnianym przystankiem padało "X". Żadnej zapowiedzi "Przystanek: X" jak u ajentów tylko zwyczajnie "X" Ponadto przy przystankach na żądanie nie było dodatku "Przystanek na żądanie" - wszystkie przystanki zapowiadane wg. tego samego schematu jak powyżej. I w pewnym momencie trasy zapowiadanie się urwało.
Nie wspomnę już że było stanowczo za głośne.

Ale taki PKS Grodzisk na 740 ma zapowiedzi, lecz tam prawie nic nie słychać podczas zwykłej pracy silnika. Ale za to kierowcy mają rozkręcone radio na full.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 19 lis 2009, 10:45

Frencher pisze:Ale taki PKS Grodzisk na 740 ma zapowiedzi, lecz tam prawie nic nie słychać podczas zwykłej pracy silnika. Ale za to kierowcy mają rozkręcone radio na full.
może dlatego, że nad głośnością radia mają kontrolę, zaś głośność zapowiedzi od nich nie zależy? :idea:
noidea

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 19 lis 2009, 11:12

fraktal pisze:Po raz pierwszy usłyszałem te zapowiedzi w wozach MZA i... są za głośne.
O to, to. Wczoraj jadąc 8894 zapowiedzi przystanków skutecznie utrudniały mi słuchanie mojej MP3 a nawet w metrze nie mam z tym problemów. ;-)

prosper5250
Posty: 842
Rejestracja: 11 lip 2007, 20:57
Lokalizacja: Białołęka-Ratusz

Post autor: prosper5250 » 19 lis 2009, 13:32

Naiwnie sądziłem, iż jeśli raz jechałem autobusem (8882) i zapowiedzi były - to tak jest zawsze, ale nie... Kilka dni temu w tym wozie na 382 zapowiedzi nie działały a tydzień temu na 186 jak najbardziej... Od czego to zależy - od kierowcy, który je włączy bądź nie, tak jak klimatyzację, światła czy CG?

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 19 lis 2009, 23:32

Adam G. pisze:
Frencher pisze:Ale taki PKS Grodzisk na 740 ma zapowiedzi, lecz tam prawie nic nie słychać podczas zwykłej pracy silnika. Ale za to kierowcy mają rozkręcone radio na full.
może dlatego, że nad głośnością radia mają kontrolę, zaś głośność zapowiedzi od nich nie zależy? :idea:
Z tą głośnością zapowiedzi w PKS GM bywa różnie. Nawet w wozie A589 (stała obsada 1/740) czasami zapowiedzi są przyzwoicie słyszalne, a innym razem słychać w tle jakieś niewyraźne mruczenie.
Nie wiem czy to przypadek ale zauważyłem że zapowiedzi są najgłośniejsze gdy w tym wozie u kierowcy nie gra radio - czym głośniej gra radio tym ciszej słychać zapowiedzi (i nie ma to nic wspólnego z zagłuszaniem zapowiedzi przez muzykę z radia). Kierowcy chyba mogą jakoś ingerować w głośność zapowiedzi.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 20 lis 2009, 8:23

W ogóle to zawracanie głowy z tymi zapowiedziami. Po co to i na co? Nie lepiej wydać środki na okresowe czyszczenie klimatyzacji? Albo cokolwiek innego? A nie żeby jeździły jelczydła co prawda rozklekotane i z guzikami pozaklejanymi taśmą, ale za to gadające.
Popatrz, jaka franca!

fraktal
Posty: 5503
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 20 lis 2009, 16:54

drapka pisze:W ogóle to zawracanie głowy z tymi zapowiedziami. Po co to i na co? Nie lepiej wydać środki na okresowe czyszczenie klimatyzacji? Albo cokolwiek innego? A nie żeby jeździły jelczydła co prawda rozklekotane i z guzikami pozaklejanymi taśmą, ale za to gadające.
A odkąd to jelczydła gadają? Zapowiedzi nie są prawdopodobnie dla Ciebie, ale to nie znaczy, że nie istnieją osoby, dla których są przydatne. Niewidomi gubią się, jadąc autobusem, zwłaszcza gdy na trasie są przystanki na żądanie. A tak właściwie to po co w ogóle włączać klimatyzację i ją czyścić, wystarczy odblokować okna. Tylko czy naprawdę warto kroczyć taką drogą? A inni pasażerowie, którym zapowiedzi przeszkadzają, mogą sobie posłuchać mp3. Tak samo zresztą kierowcy.

prosper5250
Posty: 842
Rejestracja: 11 lip 2007, 20:57
Lokalizacja: Białołęka-Ratusz

Post autor: prosper5250 » 20 lis 2009, 17:05

100 procent pasażerów po czterdziestce nie wie co to mp3. Ale ja mam na to wyjście: tanie przenośne odtwarzacze CD - komu? :)

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27448
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 20 lis 2009, 18:55

Domino2001 pisze:
Plesim pisze: W dniu dzisiejszym następuje przeprogramowanie wyświetlaczy w Grodziu. Także na 165 w DS. Nie wiem jak u innych przewoźników.
Rozumiem, że 179 też wreszcie doczeka się aktualizacji wyświetlaczy. =D>
Doczekało się. Dzisiaj w przynajmniej trzech wozach trasa przedstawiała się następująco (...) - Płaskowickiej - Cmentarz - Pileckiego - (...). Biorąc pod uwagę, że na tym odcinku trasy znajduje się przystanek Hospicjum Onkologiczne, to komuś udał się bardzo, ale to bardzo niesmaczny żart.
the only thing that closes quicker than our caskets be the factories

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10153
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 20 lis 2009, 22:34

fraktal pisze:A odkąd to jelczydła gadają?
Libera w zamierzeniu miały gadać ;>
mogą sobie posłuchać mp3. Tak samo zresztą kierowcy.
Ja bym jednak wolał, żeby kierowca autobusu, którym jadę, nie jechał ze słuchawkami w uszach...
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 23 lis 2009, 9:08

fraktal pisze:A odkąd to jelczydła gadają?
Odkąd nie gadają. Te małe, najbadziewniejsze ze wszystkich, kiedyś gadały.
fraktal pisze:Zapowiedzi nie są prawdopodobnie dla Ciebie, ale to nie znaczy, że nie istnieją osoby, dla których są przydatne. Niewidomi gubią się, jadąc autobusem, zwłaszcza gdy na trasie są przystanki na żądanie
Na pewno niewidomemu niewiele pomoże, jeżeli usłyszy zapowiedź przystanku, który autobus właśnie przejechał. A tak to niestety, z tego co zaobserwowałem, przeważnie działa. Może ma sens pakowanie pieniędzy w taki system, ale na pewno nie po to, żeby dezinformował. A jeżeli nie da się tego zrobić dobrze, to lepiej w ogóle nie robić. To trochę tak jak system wyświetlaczy w Al. Jerozolimskich: kazdy powie, że teoretycznie potrzebny, tylko jak się zobaczy na własne oczy, że na przystanku niby stoi tramwaj, którego nawet na horyzoncie nie widać, to zadaje się pytanie: po co to?

[ Dodano: |23 Lis 2009|, 2009 09:12 ]
A kiedy MZA wreszcie zrobi porządek z wyświetlaczami na SU12? Żeby wreszcie było OKĘCIE, a nie OKÉCIE czy PL. PIŁSUDSKIEGO, a nie PL. PI¥SUDSKIEGO ? Czy to jest bardzo trudno poprawić?
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
maciej180
Posty: 624
Rejestracja: 22 lis 2009, 11:53
Lokalizacja: Opole / Warszawa
Kontakt:

Post autor: maciej180 » 23 lis 2009, 11:24

Albo WILANúW ](*,) :lol:
Obrazek

ODPOWIEDZ