Koordynacje rozkładów

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 18 cze 2008, 16:41

No dobra, tylko to żadne wytłumaczenie. Gdyby układać te rozkłady ręcznie to nijak nie dałoby się stworzyć ośmioskładu - wot technika.
I komentarz filmowy:
http://www.grapheine.com/bombaytv/index ... a2dc429b08

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25437
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 18 cze 2008, 16:43

Dałoby, dało. Ręcznie nie sprawdzisz wszystkich koordynacji na wszystkich ciągach, a dalej to już tylko rachunek prawdopodobieństwa.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Rumcajs
Posty: 50
Rejestracja: 24 kwie 2007, 9:41

Post autor: Rumcajs » 18 cze 2008, 16:52

pawcio pisze:19 zaraz wróci na miejsce, za to przesunie się (gdzieś) 35 z racji objazd na Andersa.
Swoją drogą jeżeli 2 się zestadza z 35, to znaczy, że 28 z 35 musi grać idealnie.
Niemal idealnie. Przez większą część dnia w DP 35 jedzie z Bemowa 3 minuty za zapchaną solówką na 28. Tu też się nie dało? To po co ten Busman?
Obrazek

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 18 cze 2008, 16:59

Rumcajs pisze:Niemal idealnie. Przez większą część dnia w DP 35 jedzie z Bemowa 3 minuty za zapchaną solówką na 28. Tu też się nie dało? To po co ten Busman?
Jestem świadkiem tej sytuacji codziennie i aż mnie ściska. Ale żeby bylo naprawde ok, to na Koło powinny jeździć składy - ale komuś to przeszkadzało. Może kiedyś 13 unormuje sytuację...

Awatar użytkownika
Rumcajs
Posty: 50
Rejestracja: 24 kwie 2007, 9:41

Post autor: Rumcajs » 18 cze 2008, 17:06

desert_eag pisze:Jestem świadkiem tej sytuacji codziennie i aż mnie ściska. Ale żeby bylo naprawde ok, to na Koło powinny jeździć składy - ale komuś to przeszkadzało. Może kiedyś 13 unormuje sytuację...
A przecież przy otwarciu tej trasy dało się zrobić ładny takt dla tych trzech linii, jeszcze wcześniej dało się ułożyć rozkłady 22 z 33 (co 8 minut każda), 33 z 16 i 19 (różne częstotliwości). To ja już nie rozumiem, dlaczego teraz wychodzą takie kwiatki....
Obrazek

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25437
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 18 cze 2008, 18:03

Bo teraz każda zmiana jest dosztukowywana do istniejącego układu rozkładów. Stąd problemy. Gdyby stabilność sieci linii była większa, może dałoby radę to wszystko poukładać na spokojnie. Ale do tego trzeba też czasu, którego w ZTM-ie notorycznie nie ma. :D
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 18 cze 2008, 22:35

pawcio pisze:Bo teraz każda zmiana jest dosztukowywana do istniejącego układu rozkładów. Stąd problemy.
Też. Ale przeciez parę miesięcy temu była "niby rewolucja" i co, było lepiej? Wcale, co rewolucja to gorzej:D
A tak w ogóle to da się recznie układac rozkłady i mieć na oku koordynacje w całym mieście. Jak robiłem tak jak byłem mały :P
"A jedenastka to pojedzie w zatrzymanie, bo oni nie mogą tymi nowymi tramwajami po innych torach jeździć"

"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 19 cze 2008, 10:31

pawcio pisze:Bo teraz każda zmiana jest dosztukowywana do istniejącego układu rozkładów. Stąd problemy. Gdyby stabilność sieci linii była większa, może dałoby radę to wszystko poukładać na spokojnie. Ale do tego trzeba też czasu, którego w ZTM-ie notorycznie nie ma. :D
Wszystko rozumiem, tyle, że niestabilność linii w Warszawie nie jest problemem, który zaistniał nagle, po wprowadzeniu Busmana. On ma miejsce od dawna. Przy ręcznym układaniu rozkładów, również trzeba je było dosztukowywać do istniejących, a mimo to aż takich kwiatków jak teraz nie było.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25437
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 19 cze 2008, 18:10

piotram pisze:Też. Ale przeciez parę miesięcy temu była "niby rewolucja" i co, było lepiej? Wcale, co rewolucja to gorzej:D
A tak w ogóle to da się recznie układac rozkłady i mieć na oku koordynacje w całym mieście. Jak robiłem tak jak byłem mały :P
Też tak robiłem. Tylko zajmowało mi to na wykładach 2-3 miesiące.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5310
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 19 cze 2008, 21:45

No to poooszliiii... po najmniejszej linii oporu... obiboki. Zawiesili f-ki zamiast od nowa rozkład ułożyć (ba, nie trzeba układać, wystarczy przywrócić ten sprzed f-ek). No i mamy efekt:
| 7 |[00] [10] [18] [30] 40 [50]
| 7 | 09 [21] 33 45 57
](*,)
Do poprawy!!!
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 19 cze 2008, 23:31

pawcio pisze:
piotram pisze:Też. Ale przeciez parę miesięcy temu była "niby rewolucja" i co, było lepiej? Wcale, co rewolucja to gorzej:D
A tak w ogóle to da się recznie układac rozkłady i mieć na oku koordynacje w całym mieście. Jak robiłem tak jak byłem mały :P
Też tak robiłem. Tylko zajmowało mi to na wykładach 2-3 miesiące.
Bez przesady, nie trzeba całych rozkładów robić ręcznie, wystarczy ustalić takty, reszte dorobić komputerowo.
"A jedenastka to pojedzie w zatrzymanie, bo oni nie mogą tymi nowymi tramwajami po innych torach jeździć"

"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 19 cze 2008, 23:52

Akurat taktów nie trzeba ustalać, bo są założone, a koordynacji komputer ci nie dorobi :P

PS Przypominam: Busman nie myśli. On tylko pozwala robić znacznie łatwiej i szybciej to, co robiło się za pomocą kartki i długopisu. Ułatwi wyłapanie błędów, popełnionych przez człowieka, ale sam ich nie znajdzie.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 20 cze 2008, 0:05

Bastian pisze:Akurat taktów nie trzeba ustalać, bo są założone, a koordynacji komputer ci nie dorobi :P
PS Przypominam: Busman nie myśli. On tylko pozwala robić znacznie łatwiej i szybciej to, co robiło się za pomocą kartki i długopisu. Ułatwi wyłapanie błędów, popełnionych przez człowieka, ale sam ich nie znajdzie.
No to się wydało... Tyle było zachwalania, jak to Busman miał "zlikwidować stada" i to sam :P
To czego w takim razie trzeba, zeby te koordynacje były "w miarę"? Może miłośnicy mają się zebrać i społecznie to zrobić?
"A jedenastka to pojedzie w zatrzymanie, bo oni nie mogą tymi nowymi tramwajami po innych torach jeździć"

"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 20 cze 2008, 0:10

Nie to, żebym się czepiał, ale nic się zmieniło w tej kwestii:
Przystanek: PL.WILSONA 02 w DS.
22| 59
23| 01 29 30 31
114, 116, N44
Rozumiem, że to są niszowe godziny, metro u spodu, ale czy doprawdy się NIE DA?
701 z Marymontu o 22:53...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 cze 2008, 0:39

piotram pisze:To czego w takim razie trzeba, zeby te koordynacje były "w miarę"?
Uprościć sieć, zmniejszając liczbę "uwikłań" w koordynacje, ot co.

[ Dodano: 2008-06-20, 00:40 ]
piotram pisze:Tyle było zachwalania, jak to Busman miał "zlikwidować stada" i to sam :P
Wierz w marketing, daleko nie zajedziesz.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ