Komunikacja podmiejska

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
MALIN
Posty: 779
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:20

Post autor: MALIN » 19 kwie 2012, 19:08

700-ka grodziowa była dziś niezabieralna ok. 15
To będzie na tej linii coraz częstsze zjawisko :D
Transport to życie, transport to pasja, transport to miłość, rzecz jasna 8-)

fraktal
Posty: 5503
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 19 kwie 2012, 21:55

chester pisze:Wycieczka tego typu potrafi położyć i przeguba.
Tak? A ja myślałem, że przegub jest po pierwsze dłuższy, po drugie ma więcej zakamarków, w których można walizki ustawić m.in. szerszą rzeźnię przy drugich drzwiach, węższą rzeźnię przy trzecich drzwiach, no i jeszcze trochę miejsca w przegubie. Wobec tego walizki nie musiałyby może stać przy samych drzwiach, jak to miało miejsce i tamować przejście. No tak, ale pewnie znów robię nieuprawnione aprioryczne założenia. :term:
chester pisze:Nic do rzeczy nie ma, że dwunastometrowa scania z PKS zastąpiła dwunastometrowego solarisa z Mobiego.
No może jednak ma, bo być może kierowca Mobilisu znaacy linię zdołałby przemówić uczestnikom do rozsądku i wyprosić ich z 12-metrowca, wiedząc, ze sytuacja była nie do przyjęcia. A raczej na pewno nie zrobi tego ktoś, kto pierwszy raz jedzie tą linią po zmianie i być może nie mówi po polsku. :razz: A no tak, zapomniałem, że miałem takich przypuszczeń nie robić.
MALIN pisze:To będzie na tej linii coraz częstsze zjawisko :D
A poczekajmy jeszcze parę miesięcy a Grodzio zagości być może kolejna BWL-ką na linii 742. :D Jak szaleć, to szaleć. :razz:

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 19 kwie 2012, 22:01

Czyli z powodu tego że raz na kilka dni do autobusu wpadnie wycieczka należy na 700 wysyłać przeguby?

fraktal
Posty: 5503
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 19 kwie 2012, 22:07

Nie, wygonić ich do przegubowego 710 na Metrze Wilanowska wystarczyło, który grzecznie stał sobie na pętli i oczekiwał odjazdu. Albo nie wpuszczać ich do autobusu jak wsiadali - nie chodzi o samą młodzież, która zachowywała się spokojnie jak na grupę ostatnich klas gimnazjum lub pierwszych liceum. Chodziło przede wszystkim o walizki, które były dosłownie wszędzie. Aha - wracać też mają 700-ką, ale pan wychowawca łudził się że w drodze powrotnej będzie dużo luźniej. Co oczywiście nie do końca jest prawdą, bo nawet jakby nikogo innego w autobusie nie było, to solówka będzie wypełniona tylko nimi i ich walizkami w ók. 85-90 proc.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 19 kwie 2012, 22:21

fraktal pisze:Nie, wygonić ich do przegubowego 710
To było ich wygonić mądralo

fraktal
Posty: 5503
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 19 kwie 2012, 22:32

No cóz, skoro kierowca może wyprosić pasażera z labradorem, bo nie ma kagańca, to mógłby też wyprosić tę młodzież. Natomiast ja jako zwykły pasażer nie mam takich uprawnień, o ile mi wiadomo. Ten opis miał przedstawiać całą sytuację w sposób humorystyczny, ale ponieważ pojawiają się wątpliwości co do pierwotnego przesłania mojego postu, to coś moim adwersarzom poradzę - wystarczy poczytać trochę ksiązek i będziecie tak mądrzy jak ja - to w sumie nic wielkiego.

jgas
Posty: 1401
Rejestracja: 28 gru 2006, 21:05
Lokalizacja: z ukrycia

Post autor: jgas » 19 kwie 2012, 23:05

fraktal pisze:No cóz, skoro kierowca może wyprosić pasażera z labradorem, bo nie ma kagańca, to mógłby też wyprosić tę młodzież.
Regulamin przewozów się zmienił?

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 20 kwie 2012, 0:29

fraktal pisze:No może jednak ma, bo być może kierowca Mobilisu znaacy linię zdołałby przemówić uczestnikom do rozsądku i wyprosić ich z 12-metrowca, wiedząc, ze sytuacja była nie do przyjęcia.
:shock:
Powiedz, że to żart?
Jak wyobrażasz sobie taką sytuację? "Przepraszam bardzo, ale proszę wycieczkę o opuszczenie autobusu, bo robicie tłok."?! To by zakrawało o jakąś kompletną paranoję.
noidea

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 20 kwie 2012, 0:59

Adam G. pisze:No to całkiem sensowna zmiana, ale należałoby jednak poprawić przesiadkę do 709 ewentualnym chętnym
Zapraszam na dwa ostatnie kursy 727 z MW do Głoskowa, zwłaszcza w piątek i sobotę.
Zobaczysz, jaka to sensowna zmiana.

fraktal
Posty: 5503
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 20 kwie 2012, 2:09

Adam G. pisze:Powiedz, że to żart?
Jak wyobrażasz sobie taką sytuację? "Przepraszam bardzo, ale proszę wycieczkę o opuszczenie autobusu, bo robicie tłok."?! To by zakrawało o jakąś kompletną paranoję.
Normalnie, kierowca mógłby się powołać na łamanie regulaminu przewozu, a zwłaszcza Rozdziału III o przewozie bagażu, par. 14, pkt. 1 i 2 i par. 15, pkt. 2. W przypadku ich łamania "kierowca może zażądać opuszczenia pojazdu przez pasażera wraz z przewożonym bagażem".

[ Dodano: |20 Kwi 2012|, 2012 02:11 ]
jgas pisze:Regulamin przewozów się zmienił?
No nie, ale jest stosowany wybiórczo.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 20 kwie 2012, 3:18

Fraktal - gdyby zastosować Twoje pomysły w praktyce, to codziennie kierowcy niektórych linii tramwajowych i autobusowych mogliby nie otwierać drzwi na niektórych przystankach w centrum, a zwłaszcza na Dworcu Centralnym w celu walki z tłokiem...
Naprawdę głupotą, a także świetną wizytówką miasta byłoby wyrzucanie ludzi z walizkami z bezpośredniego połączenia, którzy pokonują w dodatku większość trasy. I to najpewniej nieznających miasta (jak mniemam - jechali z Centralnego).

"Można było ich wyrzucić do 710" - a skąd założenie, że mieli bilet okresowy?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 20 kwie 2012, 5:53

fraktal pisze:Natomiast ja jako zwykły pasażer nie mam takich uprawnień, o ile mi wiadomo
No tak. Najłatwiej wszystko zrzucić na kierowcę. Niech on łamie regulamin.
fraktal pisze:może wyprosić pasażera z labradorem
Regulamin wyraźnie mówi o sposobie przewozu psów.
fraktal pisze:Ten opis miał przedstawiać całą sytuację w sposób humorystyczny
Nie widać. Nawet w tym poście sam sobie zaprzeczasz
fraktal pisze:Normalnie, kierowca mógłby się powołać na łamanie regulaminu przewozu
Zabronić pasażerowi z ważnym biletem podróżowania? W którym miejscu pasażer z bagażem łamie regulamin?

Awatar użytkownika
MALIN
Posty: 779
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:20

Post autor: MALIN » 20 kwie 2012, 6:32

fraktal pisze:A poczekajmy jeszcze parę miesięcy a Grodzio zagości być może kolejna BWL-ką na linii 742.
To już dawno powinno zostać prowadzone... 8-(
Transport to życie, transport to pasja, transport to miłość, rzecz jasna 8-)

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 20 kwie 2012, 8:39

Po co się sapiecie?
Fraktal napisał czarno na białym że lepszym wyjściem dla wycieczkowiczów a na pewno wygodniejszym byłoby podróżowanie 710. Co tutaj jest niezrozumiałego? Nawet Ja to zrozumiałem z RANA kiedy zazwyczaj o tej porze nic nie rozumiem ;P
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

grzegorz
Posty: 1364
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 20 kwie 2012, 10:54

Jak tu komuś ,,dobrze doradzić''... ,,Fraktalowi'' pewnie chodziło o to, że fajnie byłoby, gdyby ktoś przekonał towarzystwo, że w 710 byłoby mu o wiele wygodniej. Ma rację, oczywiście.
Jednakże dyskusja jest czysto akademicka (w sam raz na to forum), bo skoro się do tego 700 władowali, to było po zawodach. Dodatkowa przesiadka z grupą gówniarzy w nieznanym mieście? Wolne żarty. Opiekunowie pewnie ,,walczyli o życie'', a nie martwili się jak tu ,,dojechać sobie wygodniej'', bachorom na pewno było wszystko jedno.A każdy postój to potencjalne wołania o odwiedzenie kibla, każdy następny autobus to: potencjalnie inna trasa (kto zagwarantuje, że nie), nieznane godziny kursowania, kwestia biletów (co miasto to inny system).
0,0000000001% szans na sukces. Rozumiem tych, którzy od razu zaczęli szukać prawnych podstaw eksmisji pasażerów (skoro po dobroci się nie da...); bez przesady, kochani, środki prawne w to angażować?!
Miłego dnia!

ODPOWIEDZ