Trasa i Most Krasińskiego

Moderator: Wiliam

ashir
Posty: 19916
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 03 cze 2016, 15:20

Stary Pingwin pisze:Wielokrotnie, gdy stałem na MRA za przegubem i cieszyłem się, że pojedzie i skręcę na swoje światło, to kierowca( mimo, że się już spakował), wytracał czas i nie jechał na swoje zielone.
Jak nie jechał? Przecież tam żadna linia nie ma co odstawać, bo każda zazwyczaj jest spóźniona, a sukcesem jest bycie idealnie punktualnie. ;)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 cze 2016, 8:15

Skoro nie jechał, to nie jechał, z faktami nie polemizuj.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 cze 2016, 21:55

Poc Vocem pisze:Bo na al. Solidarności jest za duża częstotliwość kursowania. Na pewno nie można tego miejsca traktować jako wyznacznika jakichkolwiek reguł.
Owszem można, zarówno co do szerokości międzytorza jak i konstrukcji nawierzchni. Przekroczenie zakladanego natężenia autobusów obnazylo tylko problem szybciej, dzięki Bogu, bo w okresie gwarancji ;)

Co do przepustowości to IMHO nie ma istotnej różnicy między TTA a torowiskiem wydzielonym jeśli chodzi o łączną liczbę pojazdów - decyduje i tak sygnalizacja w "najwęższym" miejscu. Czy mam rozumieć, że wydzielone torowisko też "wyceniasz" na 40 pojazdów bez względu na ich długość czy długość przystanków?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 04 cze 2016, 22:37

I co, po naprawie gwarancyjnej już się nie będzie psuć?

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3481
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 05 cze 2016, 12:50

Glonojad pisze:Owszem można, zarówno co do szerokości międzytorza jak i konstrukcji nawierzchni. Przekroczenie zakladanego natężenia autobusów obnazylo tylko problem szybciej, dzięki Bogu, bo w okresie gwarancji ;)
Każda nawierzchnia się kiedyś popsuje. Jeśli natężenie autobusów byłoby małe, nawierzchnia wytrzymałaby zakładany (i tak niedługi) okres eksploatacji.
Glonojad pisze:Co do przepustowości to IMHO nie ma istotnej różnicy między TTA a torowiskiem wydzielonym jeśli chodzi o łączną liczbę pojazdów - decyduje i tak sygnalizacja w "najwęższym" miejscu. Czy mam rozumieć, że wydzielone torowisko też "wyceniasz" na 40 pojazdów bez względu na ich długość czy długość przystanków?
Autobus ma dłuższą wymianę pasażerską niż wagon, to raz. Dwa, że autobusy mają na TTA zwiększoną trudność poruszania się, co generuje opóźnienia.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 23 lis 2016, 7:18

Umorzenie postępowania administracyjnego w sprawie zezwolenia na realizacje inwestycji drogowej polegającej na budowie drogi powiatowej - budowie mostu „Krasińskiego”. Biuletyn Informacji Publicznej.

O ile się opóźni? Czy w ogóle to koniec?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24947
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 23 lis 2016, 7:39

Realnie koniec, bo za jakąś chwilę wygaśnie decyzja środowiskowa i całą procedurę trzeba będzie zaczynać od nowa. Czyli most nie wcześniej niż za 10 lat.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

osa
Posty: 2589
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 23 lis 2016, 9:26

Decyzja środowiskowa wygaśnie w 2018 r. Jest to szansa na przygotowanie bardziej racjonalnego, a przy tym mniej kosztownego projektu węższego mostu - z trambuspasem, 1 pasem ruchu w każdym kierunku, 2 chodnikami i 1 drogą rowerową + podobne zwężenie na odcinku trasy mostowej w kierunku Bródna, gdzie planowano aż 3 równoległe wiadukty. Można podejrzewać, że oszczędności wielokrotnie przewyższą kwotę ponad 30 mln utopioną w ciągu blisko dziesięciu lat na przygotowania do tej przeskalowanej i średnio dziś potrzebnej inwestycji.

Awatar użytkownika
Domas
(A408 i A451)
Posty: 4997
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 23 lis 2016, 9:53

osa pisze:średnio dziś potrzebnej inwestycji.
Nie no, jasne, bo most Grota jest o każdej porze dnia i nocy super przejezdny.

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 2865
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 23 lis 2016, 10:11

A jak zbudują tramwaj na Zieloną Białołękę, to po co komu most Krasińskiego, najwyżej na Odrowąża będzie tyle tramwajów, co w szczycie na Al. Jerozolimskich. #-o
2 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12
13 14
15 17

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24947
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 23 lis 2016, 10:32

Pamiętaj, że jak będzie tramwaj na Zieloną Białołękę, to będzie też metro na Bródnie, co pozwoli zredukować linie w stronę Żerania Wschodniego.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 23 lis 2016, 10:39

Jest metro na Pragę, czy jakaś linia tramwajowa znikła z Trasy WZ?
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4908
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 23 lis 2016, 11:21

Kursów chyba jest trochę mniej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Os0
Posty: 1335
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
Lokalizacja: Nowodwory/Ochota

Post autor: Os0 » 23 lis 2016, 13:34

Kiedyś było jeszcze 46.
:mewa: 2 17 211 509 511 516 723 731 N03 N63
1 9 15 128 136 154 157 172 186 208 414 N01 N38 N88

osa
Posty: 2589
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 23 lis 2016, 22:23

Domas pisze:
osa pisze:średnio dziś potrzebnej inwestycji.
Nie no, jasne, bo most Grota jest o każdej porze dnia i nocy super przejezdny.
To trzeba jeszcze poszerzyć. Najlepiej do dziesięciu pasów, ale w każdym kierunku.

ODPOWIEDZ