Komunikacja miejska na Gocławiu i Saskiej Kępie

Moderator: Wiliam

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 12 gru 2014, 14:11

Cudujecie jak koń pod górkę. 520 też podzielicie w centrum na 2 linie?

Chociaż jak znam życie, to ZTM doda dwie linie na przystanek MP 06 czy 10 i szlus. Tam ostatnio trochę przystanki wydłużono, likwidując miejsca do parkowania.

reserved
Posty: 14638
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 12 gru 2014, 14:12

Czegoś nie rozumiem... 187 wreszcie udaje się skrócić trasę, to wy chcecie znów ją wydłużać?... Zamienił stryjek siekierkę na kijek?

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 12 gru 2014, 14:13

A, bo to tak, miałem na myśli raczej odwrotne kółko, z uwagi na to, że tam by się więcej niż jedną linię przydało wywalić... Nawet może by i uszło, ale pod warunkiem, że nie stałyby tam więcej niż 2 przegubowce jednocześnie, bo długość krawędzi to jakieś 37 metrów.
MichalJ pisze:Cudujecie jak koń pod górkę. 520 też podzielicie w centrum na 2 linie?
Lepiej twoim zdaniem przenosić mityczne opóźnienia z Ursusa (nigdy takowych nie zanotowałem, a jeździłem 187 w godzinach szczytu, ale podobno są) na Gocław?
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25414
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 12 gru 2014, 14:22

Colony pisze:Przy okazji możnaby zabić 311. 135 skierować na Gocław (nawet bez łuku po trasie 148). 168 sru na Olszynkę. Do Promenady i tak będzie nowa linia i 225 na dokładkę, które można podbić w skróconych kursach Gocław-Marsa. Na Witolinie i tak nie ma miejsca dla pięciu linii.
135 jest nie do wyciągnięcia z Olszynki, bo po przeniesieniu na Nowaka końcówka tej linii zdecydowanie odżyła. Może i szkoda, ale nic z tym się nie zrobi.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36662
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 gru 2014, 14:32

pawcio pisze:
Colony pisze:Przy okazji możnaby zabić 311. 135 skierować na Gocław (nawet bez łuku po trasie 148). 168 sru na Olszynkę. Do Promenady i tak będzie nowa linia i 225 na dokładkę, które można podbić w skróconych kursach Gocław-Marsa. Na Witolinie i tak nie ma miejsca dla pięciu linii.
135 jest nie do wyciągnięcia z Olszynki, bo po przeniesieniu na Nowaka końcówka tej linii zdecydowanie odżyła. Może i szkoda, ale nic z tym się nie zrobi.
135 na Rechniewskiego, 151 na Olszynkę...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25414
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 12 gru 2014, 14:41

Nie aż tak.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 12 gru 2014, 14:59

Poc Vocem pisze:
MichalJ pisze:Cudujecie jak koń pod górkę. 520 też podzielicie w centrum na 2 linie?
Lepiej twoim zdaniem przenosić mityczne opóźnienia z Ursusa (nigdy takowych nie zanotowałem, a jeździłem 187 w godzinach szczytu, ale podobno są) na Gocław?
Opóźnienia z (nie)Znanej przenosi się na Marysin i dobrze. Jeśli mamy nie przenosić opóźnień, to wszystkie linie tranzytowe podzielmy na dwie.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 12 gru 2014, 15:08

Jakby nie patrzeć to te kilka lat temu coś takiego miało miejsce. Ostały się uzasadnione wyjątki.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4776
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 12 gru 2014, 16:10

Colony pisze:Ja myślę że to jednak będzie 187. Autobus Czerwony sam nie wiedział czy zmieszczą się tam wozy wielkopojemne, a ZTM deklaruje to wprost. Widać, że nic nie jest do końca zdecydowane. Jakoś nie widzę materiału na przeguby z samego południowego Gocławia i Przyczółka. A jeśli ZTM jednak upiera się przy dwóch liniach to czemu u licha nie zakrańcować 187 na Torwarze. Nawet niech jeździ przez Piękną, ale problem miejsca się rozwiąże.
Wpychanie 12 metrowca na Trasę Ł w szczycie to czysta głupota i zajmowanie slotu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4776
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 12 gru 2014, 23:24

Ja wolałem stare 117 nawet na tym obecnym odcinku. Przynajmniej jeździło jak autobus, a nie jak dorożka :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Czotyk
Posty: 2285
Rejestracja: 02 paź 2010, 23:03
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Czotyk » 13 gru 2014, 6:29

Na Waryńskiego zbudowane jest nowe stanowisko "Metro Politechnika 12", najbardziej wysunięte na północ, na wysokości wejścia do metra więc trochę nowego miejsca stworzyli :D A 187 nie miał krańcować na pl. Konstytucji? Wtedy to jakieś ręce i nogi by miało :P Choć lepiej niby 187 po prostu wydłużyć ale przecież wiadomo, że od dawna ZTM skraca linie jak tylko może. Wg mnie te 151 powinno się wydłużyć, przez Rechniewskiego i na Gocław.
pawcio pisze:135 jest nie do wyciągnięcia z Olszynki, bo po przeniesieniu na Nowaka końcówka tej linii zdecydowanie odżyła. Może i szkoda, ale nic z tym się nie zrobi.
Serio? A myślałem, że ten dodatkowy zawijas tylko odebrał mu pasażerów :P przecież tak pisała opiniotwórcza gazeta :D
Obrazek
^^ widzicie go? On rozpędza się do 300 km/h a pendolino 200 km/ na 80 km...

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25414
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 13 gru 2014, 10:09

Serio serio. Gocław i Przyczółek skorzystały z przypadkowo otrzymanej relacji lokalno-bazarkowej. Sam ostatnio pociągiem pojechałem nie na Wschodni do 123 tylko właśnie do Olszynki do 135.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 13 gru 2014, 17:52

Czotyk pisze:Na Waryńskiego zbudowane jest nowe stanowisko "Metro Politechnika 12", najbardziej wysunięte na północ, na wysokości wejścia do metra więc trochę nowego miejsca stworzyli :D
Wozy się nie mieściły, więc musieli coś wykombinować.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 gru 2014, 17:53

A może by tak urealnienie czasów przejazdu i skrocenie postojów? Ee...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25414
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 13 gru 2014, 18:16

Tam się wozy nie mieszczą a realu nie w rozkładach.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ