Estetyka autobusĂłw miejskich

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
Emil
Posty: 163
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:13
Lokalizacja: Wawka

Post autor: Emil » 16 wrz 2010, 11:33

Desert pisze:...Albo bez monotela i sterownika Pixela :D
No i grodzio mógłby zadbać o wizerunek kierowców,wczoraj widziałem kierowce-dresa i czym jechał :?: Ba,że grodziową szcanią... :D

Awatar użytkownika
Drivter1234
Posty: 513
Rejestracja: 12 sie 2008, 18:10
Lokalizacja: Wawa Bielany

Post autor: Drivter1234 » 16 wrz 2010, 16:49

Bastian pisze:
Drivter1234 pisze:Tam chyba pracują sami idioci. ](*,)
Daruj sobie takie uwagi wobec instytucji, gdzie pracuje kilkaset osób, nawet jeśli pewne rzeczy budzą dezaprobatę. Tu nie Onet.
Przepraszam ale na takich to chyba już innaczej nie da się opisać. Za te pieniądze można by było kupić kilka foteli do np. Jelczy bo w niektórych to się nie da przejeździć dodatku bo tak kręgosłup boli a oni wydają kolejne pieniądze w błoto na " wizerunek " bo oryginalny znaczek SU i jamnik im się nie podoba... No może następnym krokiem będzie odcień opon i wielkość diody na wyświetlaczu ? Na to co oni wymyślają to ręce opadają. Niech się zabiorą za to co potrzeba a nie szukają prac zastępczych żeby się tylko pokazać. Bo na wakacje to już nie łaska zmienić rozkładów jazdy żeby były mniejsze czasy przejazdu ? ŻENADA.

P.S. A tak w ogóle to po całej operacji proponuję się popytać pasażerów czy zauważyli zmianę. Bo w większości to ludzie nie wiedzą nawet jakiej marki autobusem jadą. Więc po co wyrzucać pieniądze w błoto ?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36681
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 wrz 2010, 17:48

Drivter1234 pisze:oni wydają kolejne pieniądze
A przede wszystkim: kto? ZTM? MZA? ZTM ma kupować fotele? Chyba do gabinetów :bredzisz: :roll:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 16 wrz 2010, 20:53

Drivter1234 pisze:. A poza tym to chyba w żadnym mieście nikt kto użytkuje te autobusy nie wpada na tak głupi pomysł jak nasz " mądry " ZTM
ZKM Gdańsk od razu po przybyciu pojazdu z fabryki zrywa jamnika i nakleja nr taborowy.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Drivter1234
Posty: 513
Rejestracja: 12 sie 2008, 18:10
Lokalizacja: Wawa Bielany

Post autor: Drivter1234 » 17 wrz 2010, 8:33

Bastian pisze:
Drivter1234 pisze:oni wydają kolejne pieniądze
A przede wszystkim: kto? ZTM? MZA? ZTM ma kupować fotele? Chyba do gabinetów :bredzisz: :roll:
Nie ZTM ma kupować ale przepraszam... Za to co sobie ZTM wymaga to kto płaci ? Chyba MZA czy nie prawda ? Bo na 100% ZTM nie wyśle swoich pracowników do tej akcji.

[ Dodano: |17 Wrz 2010|, 2010 08:38 ]
Drivter1234 pisze:
Bastian pisze:
A przede wszystkim: kto? ZTM? MZA? ZTM ma kupować fotele? Chyba do gabinetów :bredzisz: :roll:
Nie ZTM ma kupować ale przepraszam... Za to co sobie ZTM wymaga to kto płaci ? Chyba MZA czy nie prawda ? Bo na 100% ZTM nie wyśle swoich pracowników do tej akcji. Za wydrukowanie nowych nalepek z numerem taborowym ( bo z tym to się wiąże ) to kto zapłaci ? ZTM KARA a MZA jak dobry i potulny " Kali " płacze i płaci bo " Król " jest jeden.

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 20 wrz 2010, 22:34

Obrazek

Z autobusów zniknie logo z sympatycznymi jamnikami

W Miejskich Zakładach Autobusowych akcja psu na budę: sympatyczne zielone jamniki naklejane od lat na niskopodłogowe solarisy muszą ustąpić ckliwemu hasłu "Zakochaj się w Warszawie".


Pracownicy zajezdni przy Ostrobramskiej z mozołem zdzierają właśnie długie ogony i szpiczaste, uśmiechnięte mordy. W pozostałych bazach na razie cisza przed burzą. Prywatna firma Mobilis zdzierać jeszcze nie kazała, choć jej prezes Eugeniusz Szymonik dostał pismo z Zarządu Transportu Miejskiego, by nowe solarisy sprowadzać już bez jamników. - Byłem zaskoczony, bo nie wiedziałem, czym to jest podyktowane, ale dostosujemy się. ZTM ma prawo w każdej chwili naklejać na autobusach, co zechce - przyznaje.

Dziś mamy w Warszawie w sumie ok. 700 solarisów. Gdy we wrześniu 1998 r. na ulice wyruszał ich poprzednik, pierwszy w pełni niskopodłogowy neoplan, "Gazeta" zwróciła uwagę na zielonego jamnika przyklejonego pod przednią szybą. "To pomysł producenta, który uważa, że neoplany jak jamniki są długie i nisko zawieszone nad ziemią" - mówił nam wtedy Andrzej Neuman z zajezdni przy Stalowej. Pasażerowie zrozumieli ten przekaz i szybko polubili logo. Dziennikarze nazywają "jamnikami" także inne marki niskopodłogowców, zwłaszcza przegubowych. Podczas slamu poświęconego Warszawie w 2007 r. zwyciężył niejaki Gil Giling z tekstem: "Na przejście dla pieszych wjeżdża autobus jamnik z klimatyzacją".

Rzecznik MZA Adam Stawicki mówi, że teraz na polecenie ZTM autobusy muszą wozić wyłącznie "ważne" informacje. W miejscu jamników pojawi się więc numer boczny, który znajduje się teraz na przedzie pośrodku. Tam z kolei szykowane jest miejsce pod logo miasta. Albo będzie to po prostu syrenka, albo forsowane przez biuro promocji w ratuszu hasło "Zakochaj się w Warszawie". - Jak to się mówi: wszędzie ta kakadu papuga - słychać złośliwe komentarze u miejskiego przewoźnika. Zajął dopiero dziewiąte miejsce w rankingu Gfk Polonia dla "Rzeczpospolitej" (m.in. za krakowskim, wrocławskim, toruńskim czy malborskim).

Szefowa miejskiej promocji Katarzyna Ratajczyk zapewnia jednak, że hasło "Zakochaj się w Warszawie" rozpoznaje już ponad połowa warszawiaków. Jej zdaniem na autobusach byłoby o wiele lepsze od jamników, które "z Warszawą się nie kojarzą".

Zdzieranie zielonych jamników z solarisów wywołało poruszenie u ich producenta. Rzecznik podpoznańskiej firmy Mateusz Figaszewski podkreśla, że jamniki nie mają żadnych problemów w innych polskich miastach. Jeżdżą też na solarisach w różnych państwach europejskich. Wyjątkiem jest arabski Dubaj - "Bo to jednak inna kultura" - który z jamników zrezygnował od razu.

Rzecznik ZTM Igor Krajnow zapytany o likwidację jamników wydaje się lekko poirytowany. - MZA dostało od nas polecenie i tyle. Wcale nie było to wymierzone w jamniki. Na autobusach są też inne elementy, które nie pasują do wizerunku Warszawy. Np. jakieś ohydne żółto-czarne kratki, które naklejają sobie na szybach kierowcy - stwierdza.

Solaris ma nadzieję, że jamniki uda się jeszcze wybronić. Fabryka jest gotowa przysłać nowe naklejki, by MZA umieściło je w innym miejscu autobusów. ZTM mówi jednak jamnikom kategoryczne "nie"!
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 ... ikami.html[/quote]
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

fluger
Posty: 523
Rejestracja: 01 paź 2008, 20:28

Post autor: fluger » 20 wrz 2010, 22:55

Już ktoś o tym pisał.

Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 521
Rejestracja: 03 paź 2008, 18:41
Lokalizacja: DC
Kontakt:

Post autor: Cypis » 21 wrz 2010, 2:06

Bastian pisze:
Drivter1234 pisze:Tam chyba pracują sami idioci. ](*,)
Daruj sobie takie uwagi wobec instytucji, gdzie pracuje kilkaset osób, nawet jeśli pewne rzeczy budzą dezaprobatę. Tu nie Onet.
Uwaga jest celna, co nie znaczy, że prawdziwa -- co autor zastrzegł wyraźnie słowem "chyba" w zwrocie "chyba sami idioci".

Po przekroczeniu jakiejś granicy absurdu w dowolnej organizacji jej członkami (pracownikami) pozostają tylko albo idioci albo łaknący łatwego zysku (poniekąd - kontratyp idioty), albo najczęściej -- łaknący samej władzy.

Każde forum, więc niniejsze też, jest przykładem organizacji. Czego zaś przykładem jest Twój tekst na czerwono -- odpowiedz sobie sam. Tu nie Onet.
Zapraszam na pokład!

Zawisza Czarny, Tawerna Korsarz
- 3 wachta najlepsza!
Rzeszowiak, Grenlandia 2012 - etap 11


Bez korków, NR, CR, TSB i tym podobnych ZTM-ów : )

Awatar użytkownika
Filip7370
Posty: 517
Rejestracja: 01 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Filip7370 » 26 wrz 2010, 18:21

Bernard pisze:Np. jakieś ohydne żółto-czarne kratki, które naklejają sobie na szybach kierowcy
To już czysta głupota by wiedzieć o tym i nic nie robić...walka z sympatycznym logiem producenta trwa bez problemu, ale żeby walczyć z niekontrolowanym szpeceniem pojazdów nikogo nie obchodzi.
Na zawsze w mojej pamięci Jelcz M180/Volvo B10MA/Steyr SG18 MZA #7370 1993-2009 :rip:
Już każdy powiedział to co wiedział, trzy razy wysłuchał dobrze mnie. Wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest.
Moje życie jest jak beczka, tylko nie wiem czy śmiechu czy prochu.

Awatar użytkownika
Drivter1234
Posty: 513
Rejestracja: 12 sie 2008, 18:10
Lokalizacja: Wawa Bielany

Post autor: Drivter1234 » 27 wrz 2010, 8:45

Filip7370 pisze:
Bernard pisze:Np. jakieś ohydne żółto-czarne kratki, które naklejają sobie na szybach kierowcy
To już czysta głupota by wiedzieć o tym i nic nie robić...walka z sympatycznym logiem producenta trwa bez problemu, ale żeby walczyć z niekontrolowanym szpeceniem pojazdów nikogo nie obchodzi.
No tak po części to się nie zgodzę, już jakiś czas temu ZTM jak i MZA zapowiedziały walkę z wszelakimi próbami " swoich " przeróbek. Tu akurat powiem że się z tym zgadzam bo obwieszanie autobusu wszelkimi dodatkami to nie ładnie się prezentuje. Ale tutaj mam też pytanie... A co z samochodami ZTM ?? Wielokrotnie widziałem że ozdabiają swoje radiowozy ( te czerwone skody fabia ) które często stoją i kontrolują czas. Wielokroć jakieś miśki w środku, jakieś prywatne symbole klubów piłkarskich itp. Czy to też nie powinno być usunięte ? Bo mnie to strasznie irytuje. To nie prywatny folwark więc niech zabierają te swoje dodatki.

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 27 wrz 2010, 9:52

Zobaczywszy takiego odjamniczonego solarisa na żywo muszę swierdzić, że ta żółć na przedzie nie robi dobrego wrażenia. Jak juz odklejają jamnika i przeklejają nr taborowy, to by od razu montowali co tam bądź - najlepiej syrenkę, a jeśli już trzeba to ową kakadupapugę - bo teraz pojazd posiada estetykę rodem z placu postojowego przed lakiernią.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
Filip7370
Posty: 517
Rejestracja: 01 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Filip7370 » 27 wrz 2010, 16:38

drapka, masz rację coś na przód wypadałoby nakleić, ale uważam że trzeba to dopiero wymyślić. Ani tandetne hasło "zakochaj się w Warszawie" ani średnio promujące klasyczne godło warszawy tutaj nie pasuje.
Co do wypowiedzi Drivera, to nie rozumiem jednego. Dlaczego nie zakazać przez ZTM naklejania czegoś takiego w wozach pod groźbą kary, a przewoźnik obciążałby właściciela pojazdów (kierowcę). Dziwi mnie że w takim Londynie już nie raz przeze mnie przywoływanym nie spotkałem żadnego przejawu takich praktyk, czy tam czasem nie ma tak że kierowca ma stały wóz i stałą obsługę?
Na zawsze w mojej pamięci Jelcz M180/Volvo B10MA/Steyr SG18 MZA #7370 1993-2009 :rip:
Już każdy powiedział to co wiedział, trzy razy wysłuchał dobrze mnie. Wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest.
Moje życie jest jak beczka, tylko nie wiem czy śmiechu czy prochu.

fluger
Posty: 523
Rejestracja: 01 paź 2008, 20:28

Post autor: fluger » 27 wrz 2010, 17:50

Tydzień temu widziałem w kabinie SU duży (A4) portret Jana Pawła II. A w innym kabina kierowcy wyglądała na mała mauzoleum klubu legii. Dwie skrajności, ale mała (tylko jedna) maskotka chyba nie powinna nikomu przeszkadzać?

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 27 wrz 2010, 17:52

#8846 jest taki religijny... :neutral:
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

fluger
Posty: 523
Rejestracja: 01 paź 2008, 20:28

Post autor: fluger » 27 wrz 2010, 17:55

Nic w tym złego ale pokazuje to rozmiar różnorodności wśród wystroju.

Zablokowany