Strona 29 z 34

: 03 sie 2011, 23:57
autor: MichalJ
Tam rzadko bywam, ale chyba na Grójeckiej są większe tendencje do dociskania gazu - tu w ścisłym centrum powinno być łatwiej. I ja nie jestem wcale entuzjastyczny, ale co robić...

: 03 sie 2011, 23:58
autor: Glonojad
To nie jest kwestia dociskania, to kwestia niepatrzenia na znaki pionowe i poziome (choć imho informacja o odgięciu toru jazdy jest trochę zbyt daleko, od skrzyżowania).

: 04 sie 2011, 10:56
autor: Łukasz
Glonojad pisze: Choć oczywiście można to było zrobić mądrzej, z jednego z pasów autobusowych można było zrobić zatokę - albo tego na jezdni wschodniej, albo zachodniej. Wówczas lewoskręty byłyby naprzeciw azyli dla pieszych a te - przesunięte względem siebie.
Takie rozwiązania powodują, że jak ktoś kiedyś wymyśli, że lewoskrętu ma nie być, to ktoś inny zamaluje zebrą cały lewy pas. Rozumiem, że jest utrudnienie, ale patrzenie na linie na jezdni powinno być codziennością.

: 04 sie 2011, 11:59
autor: Glonojad
Był ktoś ostatnio na Nowowiejskiej? Podobno po szlifowaniu szyn poziom hałasu spadł zauważalnie "gołym uchem". Aż się pod wieczór przejadę. :-k

: 04 sie 2011, 13:20
autor: MichalJ
Byłem, ale nie było tramwaju. Sprawdzę po pracy.

: 04 sie 2011, 22:19
autor: Glonojad
I jak? Moim zdaniem jest ciszej, ku mojemu szczeremu zaskoczeniu (nie wierzyłem, że szlifowanie da tak wyraźny efekt) zresztą.

: 04 sie 2011, 22:31
autor: MeWa
a co powiecie o wymalowanej ścieżce? Właśnie na czerwono został pomalowany pas na tramwajowym łuku dla linii 35.

: 05 sie 2011, 9:16
autor: MichalJ
No i znowu nie trafiłem na tramwaj. Coś za rzadko jeżdżą.

Natomiast nie rozumiem, dlaczego w innych miastach/krajach torowisko niewydzielone wygląda tak:

asfalt-szyna-asfalt-szyna-asfalt
a u nas
asfalt-krawężnik-asfalt-czarny pasek czegoś(cz.p.)-szyna-cz.p.-asfalt-cz.p.-szyna-cz.p.-asfalt-krawężnik-asfalt
Nie wróżę trwałości takiej konstrukcji jezdni. Ze 3 zimy...

: 05 sie 2011, 9:51
autor: Glonojad
czarny pas czegoś to jest zazwyczaj zalewka i poprawia trwałość konstrukcji (o ile jest prawidłowo wykonana), a tutaj to nie zalewka, tylko otulina w której ułożona jest szyna, z żywic. Na moście Poniatowskiego już trzy zimy przetrzymała.

natomiast krawężnik pomiędzy asfaltami jest rzeczywiście zbędny.

: 05 sie 2011, 9:54
autor: MichalJ
Na moście Poniatowskiego po torach się nie jeździ samochodami.

No i po co w takim razie ten krawężnik?

: 05 sie 2011, 9:59
autor: Glonojad
Nie wiem po co, nie projektowałem tego miejsca. Czasem warto krawężnik zostawić, jeśli pokrywa się z linią malowaną nieprzekraczalną (dodatkowa bariera optyczna) ale tutaj ewidentnie tego przypadku nie ma i krawężnik powinien być przykryty wraz z płytą torowiska.

: 05 sie 2011, 10:32
autor: MichalJ
No właśnie tutaj te krawężniki myląco sugerują krawędź pasa jazdy.

: 05 sie 2011, 10:50
autor: Bastian
Ale rzeczywiście jest ciszej.
MeWa pisze:a co powiecie o wymalowanej ścieżce? Właśnie na czerwono został pomalowany pas na tramwajowym łuku dla linii 35.
Kilka zdjęć:

: 05 sie 2011, 16:45
autor: Szop
Problem z organizacją ruchu na Waryńskiego polega na tym, że na prawych pasach są przystanki. Ruch odbywa się wiec głównie pasem lewym i środkowym. I tego nie uwzględniono projektując nową organizację.

: 06 sie 2011, 0:33
autor: SSSR
Jest trochę dziwne, że tramwaje wpuszczają roerzystów na tory, a potem płaczą, że to zły pomysł. Skoro tak, to można było chyba inaczej zaprojektować DDR?