Strona 296 z 551

: 14 paź 2012, 21:07
autor: Glonojad
A na TV Sat trwać się nie da?

: 14 paź 2012, 21:16
autor: Wolfchen
Na Astrze albo Hot Birdzie jest na pewno.

: 15 paź 2012, 1:28
autor: Bernard
Na Astrze.

: 15 paź 2012, 6:36
autor: MisiekK
pawcio pisze:No pewnie. We wrześniu kończysz orkę i do kwietniowych siewów możesz leżeć, pić i oglądać TV.
A zwierzeta poradza sobie same z dostawa żarcia i odwaleniem łajna... :-)

: 15 paź 2012, 7:42
autor: Bastian
Zwierzęta? Na wsi?! :p

Teraz już mało kto ma podobno...

: 15 paź 2012, 15:22
autor: Bastian
Dobry wynik wyborczy Polaków na Litwie:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... _moze.html

Czy spodziewana zmiana władzy przyniesie poprawę stosunków z Polską?


A ja złośliwie dorzucę jeszcze czyjś komentarz z forum:
Podwójne nazewnictwo ulic?! Niedoczekanie! Przecież kiedy Prawdziwy Polak wie, że to DOJENIE PAŃSTWA - przykład dał PiS, parę dni temu:
"Roszczenia Mniejszości Niemieckiej nie powinny doić państwa polskiego - tak Prawo i Sprawiedliwość krytykuje pomysł ustawienia niemieckich tablic na wszystkich dworcach w gminie Chrząstowice. "
"Domaganie się pieniędzy na dwujęzyczne tablice w takim momencie jest haniebne" - grzmiał Arkadiusz Szymański, sekretarz okręgowy PiS.
Przykro mi, drodzy Polacy na Litwie.. PiS wie, co to patriotyzm - to, co wy próbujecie zrobić to zwykłe dojenie państwowej kasy.

: 15 paź 2012, 15:27
autor: Wolfchen
Moralność Kalego. Jak Kali doić to dobrze, ale jak Kalego doić to bardzo niedobrze.

Ale w PiSie mnie to wybitnie nie dziwi.

: 15 paź 2012, 17:15
autor: KwZ
Ciekawe, jak się rozłożą głosy.

: 15 paź 2012, 19:37
autor: blinski
bepe pisze:Na nagrodę Nobla dla Unii patrzyłoby się zupełnie inaczej, gdyby nie było kontekstu wcześniejszych "dokonań" Komitetu Noblowskiego. Zasługi UE dla pokoju w Europie są niepodważalne, ale ów kontekst sprawia, że nagrodę wpisano raczej w lewicowy (jeśli nie wręcz lewacki) kurs Komitetu.
Jeśli stworzymy dychotomię łączyć/dzielić i przypiszemy dążeniu do tego pierwszego konotacje lewicowe, a drugiemu - prawicowe, to tak, wybory Komitetu Noblowskiego mają konotacje lewicowe.

: 15 paź 2012, 20:01
autor: Poc Vocem
W ten sposób, generalnie rzecz biorąc, komitet działa na swoją własną szkodę, gdyż obniża swoją rangę. Komitet Noblowski został powołany, żeby nagradzać wybitnych naukowców i szerzenia pokoju na świecie. Miał być przy tym sam w sobie niezależny światopoglądowo. Tymczasem tutaj tej niezależności zaprzeczył. Bo Unia to wszakże nie tylko organizacja jednocząca państwa Europy, ale i propagująca, a wręcz narzucająca, pewien określony zestaw poglądów.

Widać jednak przypadek Obamy niczego państwa z Komitetu nie nauczył. Gdybym ja miał w chili obecnej przyjąć Pokojową Nagrodę Nobla, odmówiłbym, gdyż wartości przez nią prezentowane nie licują z cechami prawdziwego działacza na rzecz pokoju, a jedynie namawiają do przyjmowania określonego światopoglądu.

Zresztą twierdzenie, że UE zrobiła coś na rzecz pokoju (czy, cytując, "pojednania") w Europie jest mocno naciągana. Tak, u nas nie było przez te parę lat żadnej wojny, ale wystarczy wspomnieć, że po Kongresie Wiedeńskim (1814-1815) też nastał okres stuletniego spokoju w Europie. Tylko jakoś nikt nie wspominał o co i rusz (chociażby 1830, 1846, 1861) walczących o wolność Polakach, tak jak teraz od lat próbuje się zatuszować bajzel na Bałkanach.

: 15 paź 2012, 20:11
autor: fik
Poc Vocem pisze:po Kongresie Wiedeńskim (1814-1815) też nastał okres stuletniego spokoju w Europie.
Co.

: 15 paź 2012, 20:13
autor: Bastian
Poc Vocem pisze:szerzenia pokoju na świecie. Miał być przy tym sam w sobie niezależny światopoglądowo
To bardzo określony światopogląd :>
Poc Vocem pisze:wystarczy wspomnieć, że po Kongresie Wiedeńskim (1814-1815) też nastał okres stuletniego spokoju w Europie
Że co?!! Gdzieś ty się uczył, człowieku... #-o

I nie kilka lat, tylko już 67. To rzeczywiście najdłuższy okres pokoju w Europie w historii nowożytnej. Mówię oczywiście o obszarach UE, pomijając peryferyjną w stosunku do niej Jugosławię.

: 15 paź 2012, 20:22
autor: blinski
Poc Vocem pisze:Tymczasem tutaj tej niezależności zaprzeczył. Bo Unia to wszakże nie tylko organizacja jednocząca państwa Europy, ale i propagująca, a wręcz narzucająca, pewien określony zestaw poglądów.
Nonsens. W ten sposób można zaprzeczyć sensowności istnienia jakiejkolwiek organizacji jako nieneutralnej przez sam fakt, że podejmuje ona jakiekolwiek działania - jako że każdemu działaniu można przypisać określone pobudki światopoglądowe.
Widać jednak przypadek Obamy niczego państwa z Komitetu nie nauczył. Gdybym ja miał w chili obecnej przyjąć Pokojową Nagrodę Nobla, odmówiłbym, gdyż wartości przez nią prezentowane nie licują z cechami prawdziwego działacza na rzecz pokoju, a jedynie namawiają do przyjmowania określonego światopoglądu.
Czy 'prawdziwy działacz na rzecz pokoju' to osobnik o równie konkretnie zdefiniowanych cechach co np. 'prawdziwy Polak'? :-k
Zresztą twierdzenie, że UE zrobiła coś na rzecz pokoju (czy, cytując, "pojednania") w Europie jest mocno naciągana. Tak, u nas nie było przez te parę lat żadnej wojny, ale wystarczy wspomnieć, że po Kongresie Wiedeńskim (1814-1815) też nastał okres stuletniego spokoju w Europie. Tylko jakoś nikt nie wspominał o co i rusz (chociażby 1830, 1846, 1861) walczących o wolność Polakach, tak jak teraz od lat próbuje się zatuszować bajzel na Bałkanach.
Groch z kapustą.

: 15 paź 2012, 20:30
autor: Poc Vocem
Bastian pisze:Że co?!! Gdzieś ty się uczył, człowieku...
To miało być ironiczne, wszakże już zdanie dalej wykazuję błędy takiego rozumowania. Natomiast taki tekst znajduje się, bądź znajdował, w podręcznikach do historii do liceum (zakres podstawowy i rozszerzony) Nowej Ery.
Bastian pisze:I nie kilka lat, tylko już 67. To rzeczywiście najdłuższy okres pokoju w Europie w historii nowożytnej. Mówię oczywiście o obszarach UE, pomijając peryferyjną w stosunku do niej Jugosławię.
No nie bardzo. Po drodze był wszakże jeszcze 1956 na Węgrzech, 1968 w Czechach, nasz stan wojenny i pewnie jeszcze trochę by się znalazło. Tak, wiem, że to nie były obszary UE, ale również nie peryferyjnej Jugosławii.
Bastian pisze:To bardzo określony światopogląd
Nie do końca. Teoretycznie przy takich poglądach można nagrodzić nawet i faszystę, jeśliby jego kraj zapobiegł jakiejś wojnie, albo coś w tym stylu.

[ Dodano: |15 Paź 2012|, 2012 20:34 ]
blinski pisze:Nonsens. W ten sposób można zaprzeczyć sensowności istnienia jakiejkolwiek organizacji jako nieneutralnej przez sam fakt, że podejmuje ona jakiekolwiek działania - jako że każdemu działaniu można przypisać określone pobudki światopoglądowe.
Szwajcaria spełnia jednakowoż te kryteria. Nie potępiła nawet takiego jednego pana, którego inny pan umieścił w swoim prawie do ucinania dyskusji z powodów pozamerytorycznych.

: 15 paź 2012, 21:23
autor: Kleszczu
Poc Vocem pisze:
Bastian pisze:]I nie kilka lat, tylko już 67. To rzeczywiście najdłuższy okres pokoju w Europie w historii nowożytnej. Mówię oczywiście o obszarach UE, pomijając peryferyjną w stosunku do niej Jugosławię.
No nie bardzo. Po drodze był wszakże jeszcze 1956 na Węgrzech, 1968 w Czechach, nasz stan wojenny i pewnie jeszcze trochę by się znalazło. Tak, wiem, że to nie były obszary UE, ale również nie peryferyjnej Jugosławii.
Naprawdę porównujesz sytuację na Bałkanach z lat 90tych z Polską po 13.12 oraz Czechosłowacją i Węgrami :?: :shock: