Strona 299 z 551

: 17 paź 2012, 15:28
autor: Kleszczu
Poc Vocem pisze:Bo wiem jak blisko było do tego, żeby ze stanu wojennego (tego konkretnego) zrobiła się wojna. Były między innymi przygotowania w głównym kwatermistrzostwie LWP zaawansowane przygotowania do wkroczenia wojsk ZSRR.
Tego nie neguję ale dalej - rzecz jasna oceniając to wszystko z perspektywy dnia dzisiejszego - nie pokazałeś dlaczego stawiać znak równości. Póki co prezentujesz gdybologię :>

: 17 paź 2012, 15:48
autor: Poc Vocem
Stan wojenny był w pewnym sensie motorem zmian w całej Europie komunistycznej, a przy tym mógł przerodzić się w coś makabrycznego, dlatego warto umieścić go wśród ważniejszych wydarzeń politycznych XX wieku.

: 17 paź 2012, 18:53
autor: Kleszczu
Poc Vocem pisze:Stan wojenny był w pewnym sensie motorem zmian w całej Europie komunistycznej, a przy tym mógł przerodzić się w coś makabrycznego, dlatego warto umieścić go wśród ważniejszych wydarzeń politycznych XX wieku.
Owszem - warto umieszczać go wśród ważnych wydarzeń politycznych XX wieku chociaż dyskusyjne jest stwierdzenie, że był on motorem do zmian ustrojowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Tylko trzeba jeszcze (a raczej przede wszystkim) zauważyć, że wydarzenie wydarzeniu nie równe... :>

: 18 paź 2012, 7:54
autor: cns80
Komitet Noblowski wybiórczo patrzy na rzeczywistość. To że w europie nie było wojny to nie znaczy że duża część członków UE uczestniczy w działaniach wojennych na innych kontynentach. Ale tego lepiej nie widzieć ;)

: 18 paź 2012, 7:57
autor: Bastian
cns80 pisze:To że w europie nie było wojny to nie znaczy że duża część członków UE uczestniczy w działaniach wojennych na innych kontynentach.
Dokładnie. Wcale to nie znaczy, że te państwa uczestniczą.

: 20 paź 2012, 3:50
autor: geograf_OSU
http://www.wykop.pl/link/1297269/armia- ... entralnym/

Brak slow, ale przeciez nic sie nie stalo, co mnie to obchodzi, przeciez na to zasluzyli bo tylko tamuja postep w drodze do "standardow europejskich," nalezy im sie.

: 20 paź 2012, 18:08
autor: primoż
geograf_OSU pisze:http://www.wykop.pl/link/1297269/armia- ... entralnym/

Brak slow, ale przeciez nic sie nie stalo, co mnie to obchodzi, przeciez na to zasluzyli bo tylko tamuja postep w drodze do "standardow europejskich," nalezy im sie.
Piłeś, nie pisz. To proste.

: 21 paź 2012, 14:27
autor: Bastian
Ciekawie mówi Mariusz Max Kolonko o polityce i mediach:

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... omosc.html

: 21 paź 2012, 22:33
autor: Wiliam
Troszkę Kolonko wylewa własne żale, bo mu tak średnio wyszło. Miał być następcą Lisa w Waszyngtonie, a sam robił materiały które bardziej śmieszyły niż informowały. W efekcie nikt nie brał go na poważnie.
Natomiast nie twierdzę że nie ma w ogóle racji. Ma i to sporo.

: 22 paź 2012, 0:40
autor: bepe
Mam identyczne odczucia. To, co mówi, to w gruncie rzeczy prawda, tyle że on przy okazji próbuje zupełnie pominąć własną rolę. Wydaje mi się, że sam Mariusz Max Kolonko Boston Massachusetts nie spełnia wymagań, które chce dziennikarzom stawiać.

: 22 paź 2012, 15:57
autor: Wolfchen
Kaczyński znów chce rządzić, przy okazji zapowiadając kolejne marsze. Cóż, bardzo proszę, od tego im elektoratu przybędzie na pewno. Ale negatywnego.

:arrow: Tymczasem zbliża się Święto Niepodległości, zaś prawaki i lewaki szykują swoje marsze i blokady.
Oczywiście - bo nie może być inaczej - ONR & MW zaczyna marsz na rondzie Dmowskiego, jakby on był najważniejszą osobą w II RP i architektem niepodległości... 8-(

: 22 paź 2012, 16:13
autor: Glonojad
Poza tym Maxio pisze (mówi) z tak nieznośnym stylem polonusa-w-pierwszym pokoleniu, że blokada się słuchaczowi automatycznie włącza... amierykiańskie państwo to sprawna, naoliwiąna maszYna, której mekaniźmy czeba dobrze POZnać :D

: 22 paź 2012, 16:36
autor: MeWa
Wolfchen pisze:Kaczyński znów chce rządzić, przy okazji zapowiadając kolejne marsze. Cóż, bardzo proszę, od tego im elektoratu przybędzie na pewno. Ale negatywnego.
Tego nie byłbym taki pewien...

: 22 paź 2012, 18:14
autor: Bastian
Glonojad pisze:Poza tym Maxio pisze (mówi) z tak nieznośnym stylem polonusa-w-pierwszym pokoleniu, że blokada się słuchaczowi automatycznie włącza...
Ja się zawsze staram jednak przyswajać treść, a nie patrzeć na formę (choć i ona nieraz wiele mówi, to inna sprawa).

: 22 paź 2012, 21:58
autor: Os0
Jak patrzę na żółte paski w TVN24, to mi się odechciewa programy "informacyjne" oglądać.