Policja przekracza uprawnienia ?!

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27407
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 09 wrz 2006, 21:36

Bastian pisze:Z czymś takim nie spotkałem się w Polsce prawie nigdy
Ja natomiast nigdy [!] nie spotkałem się z nieuzasadnioną interwencją czy 'spisywaniem byle kogo nie wiadomo po co'...
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 wrz 2006, 21:41

Fikander pisze:
Bastian pisze:Z czymś takim nie spotkałem się w Polsce prawie nigdy
Ja natomiast nigdy [!] nie spotkałem się z nieuzasadnioną interwencją czy 'spisywaniem byle kogo nie wiadomo po co'...
A ośmiornicę widziałeś? Czy też będziesz twierdził, że one nie istnieją, choć widzieli je inni? :twisted:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27407
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 09 wrz 2006, 21:44

Bastian pisze:A ośmiornicę widziałeś?
A widziałem! :P
Bastian pisze:Czy też będziesz twierdził, że one nie istnieją, choć widzieli je inni?
Znam takich, co widzieli UFO :>
Problem polega na wiarygodności relacjonującego. Osiemnastoletni kibic Legii, niejednokrotnie wyrażający swój negatywny stosunek do policji jako takiej, nie jest dla mnie źródłem wiarygodnym na przykład.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 wrz 2006, 21:50

Fikander pisze:Problem polega na wiarygodności relacjonującego.
Bastian pisze:Też byłem spisany raz. I też zupełnie bez powodu.
O innych tego typu przypadkach też słyszałem. Jeszcze jakieś pytania? Przecież gdyby tak się nie zdarzało, to ta dyskusja w ogóle by nie miała ani miejsca, ani sensu!
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 09 wrz 2006, 21:51

Fikander pisze:
Bastian pisze:Czy też będziesz twierdził, że one nie istnieją, choć widzieli je inni?
Znam takich, co widzieli UFO :>
Problem polega na wiarygodności relacjonującego. Osiemnastoletni kibic Legii, niejednokrotnie wyrażający swój negatywny stosunek do policji jako takiej, nie jest dla mnie źródłem wiarygodnym na przykład.
ale Ty będziesz podważał wiarygodność każdego, kto ma przeciwne zdanie... Tak samo jak ten artykuł też był mało wiarygodny...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27407
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 09 wrz 2006, 21:53

Bastian pisze:O innych tego typu przypadkach też słyszałem. Jeszcze jakieś pytania?
Co rozumiesz przez 'bez powodu', bo może to mieć dwa różne znaczenia (bez powodu obiektywnego, tj. nic nie zrobiłeś i subiektywnego, czyli nawet cienia podejrzeń mieć nie można było do Ciebie)?
Bastian pisze:Przecież gdyby tak się nie zdarzało, to ta dyskusja w ogóle by nie miała ani miejsca, ani sensu!
Ja sensu nadal nie widzę, i tak nic nie zmieni. ;P

[ Dodano: 2006-09-09, 21:55 ]
MeWa pisze:ale Ty będziesz podważał wiarygodność każdego, kto ma przeciwne zdanie...
Ależ głęboko się mylisz.
MeWa pisze:Tak samo jak ten artykuł też był mało wiarygodny...
Faktycznie, ciężko mówić o wiarygodności w momencie, gdy przedstawiony jest tylko bardzo ogólny zarys faktów i zdarzeń, na dodatek silnie subiektywny (zachowywał się normalnie - czyli jak?).
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14787
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 10 wrz 2006, 9:43

Tm pisze:Kłopot jest taki, że policja ma wiele sposobów na uprzykrzenie życią, a paragraf znajdzie się na każdego, mozna wiec kiepsko wyjść na stawianiu się
Święte słowa! Kiedyś jak mnie chcieli wylegitymować, zażądałem, aby podali swoje stopnie, nazwizka i okazali legitymacje służbowe. Skończyło się na wylegitymowaniu, postraszeniu przechowaniem na komisariacie, rewizji osobistej w suce i mandatem na 20 zł za "złamanie Prawa polskiego".
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 wrz 2006, 10:28

Z ciekawości - jaki paragraf ci wpisali na mandacie? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14787
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 10 wrz 2006, 10:31

Bastian pisze:Z ciekawości - jaki paragraf ci wpisali na mandacie?
Na mandacie widniał wpis: "Za złamanie Prawa polskiego". Nie podali paragrafu...
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 wrz 2006, 10:34

Ech... To im dałeś de facto w łapę, bo nie wierzę, że gdziekolwiek ten mandat zarejestrowali. I to ma być policja... ](*,)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Jožin z bažin
Posty: 1443
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 10 wrz 2006, 10:41

Mnie nikt nigdy nie spisywał. A policja wielokrotnie mi pomagała w różnych sytuacjach.
xxx

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14787
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 10 wrz 2006, 10:42

Niestety na to wyszło. Od tamtej pory ich niezbyt lubię... A oni podobno chcą zatrzeć negatywne postrzeganie Policji w społeczeństwie. Nie mówię, że wszyscy są chamami, bo zdarzają się normalni, ale sprawdza się stara prawda: jeden psuje wizerunek wielu...
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Misiek_Krakow
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2006, 9:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Misiek_Krakow » 10 wrz 2006, 10:58

Busmann pisze:
Bastian pisze:Z ciekawości - jaki paragraf ci wpisali na mandacie?
Na mandacie widniał wpis: "Za złamanie Prawa polskiego". Nie podali paragrafu...
Matko Boska Elektryczna.... Jak coś takiego słyszę, to normalnie mnie coś trafia.
Przecież obowiązkiem znajdującym ustawowe oparcie jest podanie kwalifikacji prawnej czynu! Już z samej definicji wykroczenia z art. 1 §1 kodeksu wykroczeń wynika że jest to czyn "zabroniony przez ustawe" a więc nie może być ot tak sobie złamaniem prawa polskiego a musi być konkretnym czynem, konkretnie podciągniętym pod odpowiedni przepis ustawy!
Miałem kiedyś podobną sytuację z SOKistami. Oświadczyli koledze że popełnił wykroczenie bo robił zdjęcia pociągu. Zainterweniowałem więc żądając podania ich ustawowego uprawnienia do legitymowania, do wystawiania mandatów i podania kwalifikacji prawnej zachowania kolegi. Dość zaskoczony pan SOK odparł, że nie wie jaki to przepis, ale słyszał że taki jest.
Skończyło się na tym, że zebrałem ich nr służbowe, napisałem skargę żądając wyciągnięcia konsekwencji dyscyplinarnych pod groźbą skierowania sprawy do prokuratury celem prowadzenia postępowania o czyn z art. 13§1 w zw. z 231§2 kk (usiłowanie przekroczenia kompetencji na szkodę interesu prywatnego). Panowie dostali po uszach i może się next time nauczą czegoś więcej o swojej pracy.
Z Policją jest o tyle ciekawiej, że w końcu dostają wynagrodzenie z naszych pięniędzy. Wszyscy ich utrzymujemy, więc powinni po pierwsze naprawdę szanować prawo które w założeniu powinni strzec i po drugie pomagać obywatelom a nie straszyć ich.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 wrz 2006, 11:04

Misiek_Krakow pisze:powinni po pierwsze naprawdę szanować prawo które w założeniu powinni strzec i po drugie pomagać obywateli a nie straszyć ich.
O to, to! :)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 10 wrz 2006, 11:51

Fikander pisze:Problem polega na wiarygodności relacjonującego. Osiemnastoletni kibic Legii, niejednokrotnie wyrażający swój negatywny stosunek do policji jako takiej, nie jest dla mnie źródłem wiarygodnym na przykład.
Zapewniam Cię, że wiele osób w Twoim wieku a także troche młodszych od Ciebie poznało życie bardzo dobrze i mogą w wielu kwestiach być bardziej wiarygodnymi źródłami od Ciebie. Może gdybyś spędził trochę więcej czasu poza swoim domem (w dzień i w nocy) to na wiele spraw patrzyłbyś zupełnie inaczej.
Nie wiem co do całej sprawy ma kibicowanie Legii ?? Podobno nie masz nic do kibiców Legii ??
Co do wyrażania swojej opinii o policji to ja mówię co widzę w przeciwieństwie do Ciebie gdyż Ty z tego co na forum pisałeś nigdy nie miałeś "bliższych" spotkań z policją. Jeśli chcesz wiedzieć to mam wujka w policji w innym mieście i nie zmienia to kompletnie moich poglądów o zachowaniu części (bo nie wszystkich) policjantów.
Fikander pisze:
Bastian pisze:Z czymś takim nie spotkałem się w Polsce prawie nigdy
Ja natomiast nigdy [!] nie spotkałem się z nieuzasadnioną interwencją czy 'spisywaniem byle kogo nie wiadomo po co'...
a dla Ciebie prewencyjne spisanie jest powodem ?? Jeśli tak to masz w 100 % rację policja nie spisuje bez powodów !!

ODPOWIEDZ