Trasa Toruńska/Armii Krajowej

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 05 lut 2006, 15:42

eeeee... zle zapamietalem Twoj wczesniejszy post na ten temat... (ten do ktorego MeWa sie odwolywal)

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 05 lut 2006, 22:31

MZ pisze:mówili o jakimś planowanym moście Krasińskiego, przeznaczonym dla ruchu lokalnego.
Trasa Krasińskiego jest wpisana "od zawsze" w Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego Warszawy. 2x2 plus tramwaj pośrodku.
Plesim pisze:Chodzi oczywiście o most na Modlińskiej na Kanałem Żerańskim.
Drugi wiadukt nad torami do EC Żerań jest w nielepszym stanie.
bohun pisze:miało być tak: Wybudują Północny + Krasińskiego - zamkną Grota na remon razem z trasą.
Ja raczej słyszałem o remoncie ronda Starzyńskiego i MP - obie inwestycje do 2008 roku. Wtedy także A2 do Konotopy miała być doprowadzona, a łącznik do Powązkowskiej gotowy oraz S2 (POW) do Puławskiej. Według tych przewidywań (2004 rok) przebudowa trasy AK-Toruńskiej miała zacząć się na przełomie 2006/2007 r. Wszystko poza rondem Starzyńskiego jest opóźnione. Niestety wiadukty nie za bardzo chcą opóźniać swoje rozpadanie się.
hafilip84 pisze:zamkniecie lub zawalenie Grota
Most Grota jeszcze przez długi czas wytrzyma bez remontu. Sama przebudowa wyglądałaby tak, że zamykana jest jedna nitka, a druga służy dwóm kierunkom ruchu. Potem otwiera się ją i zamyka drugą (przedsmak był, gdy remontowano nawierzchnię na moście łazienkowskim). Skutek uboczny, to tymczasowy brak możliwości zjazdów/wjazdów od północnej strony (gdy remontowana nitka północna) i południowej (gdy południowa). Ten skutek byłby najdotkliwszy. Dlatego tak ważne jest, aby do czasu przebudowy Grota rondo Strzyńskiego było gotowe i most Północny:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... w=27328432
Karol pisze:Tylko czy autobus da radę przejechać po moście pontonowym?
Da radę, jak już napisano wcześniej.
hafilip84 pisze:most syreny zamiast pojsc na zlom stoi gdzies i sluzy jako czesci zapasowe dla miasta?
Jest zmagazynowany i konserwowany, na ewentualne okazje. Miał służyć nie tylko jako awaryjny. Z jego kawałków chciano zbudować tymczasowe wiadukty, mosty (tam gdzie są i tak planowane) do momentu powstania docelowej konstrukcji (np. nad ul. Poleczki). Problem w tym, że praktycznie nie służy.
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 lut 2006, 11:27

Obrazek
Wali się? Nie pali się - jak Zarząd Dróg Miejskich lekceważy rozsypujące się wiadukty

Krzysztof Śmietana 07-02-2006 , ostatnia aktualizacja 07-02-2006 23:43

Choć wiadukty sypią się jeden za drugim, Zarząd Dróg Miejskich wcale nie spieszy się z ich remontami. W tym roku nie zacznie ratować nawet przejazdu nad torami przy Dworcu Gdańskim i pobliskiego wiaduktu na Powązkowskiej. Oba są w katastrofalnym stanie

Z wiaduktu łączącego ulice Andersa i Mickiewicza na Żoliborzu odpadają kawały betonu i kruszą się barierki. - Czasami boję się pod nim przechodzić - przyznaje Barbara Zawiślak, którą wczoraj spotkaliśmy pod wiaduktem. Chodnik na wiadukcie ZDM zagrodził już dawno temu, żeby nikt nim nie przechodził.

Spierali się o tory

O tym, że przejazd grozi awarią, ZDM sam informował już cztery lata temu! W zeszłym roku Najwyższa Izba Kontroli zarzuciła zaś stołecznym urzędnikom, że zwlekają z remontami najbardziej zniszczonych wiaduktów. Uznała, że przebudowa tego na ul. Mickiewicza jest jedną z najpilniejszych - dalsze zwlekanie z robotami zagraża bezpieczeństwu kierowców. Dyrektor ZDM Marek Mistewicz obiecał wtedy kontrolerom, że ratowanie wiaduktu zacznie jeszcze w 2005 r. Nic z tego nie wyszło. Teraz okazuje się, że prace chce odłożyć o kolejny rok. Dlaczego? - Specjaliści z ratusza długo spierali się, którędy powinny prowadzić tory tramwajowe na wiadukcie - twierdzi Urszula Nelken, rzecznik ZDM. - W końcu stanęło na tym, że po wschodniej strony jezdni, tak jak teraz. Po zachodniej od strony Dworca Gdańskiego zostanie zaś dobudowany kolejny wiadukt dla aut. Teraz zbieramy już dokumentację. Jesienią uzyskamy pozwolenie na budowę. Remont zacznie się na początku przyszłego roku - przewiduje.

Nie dotrzymali obietnicy

Okoliczni mieszkańcy boją się jednak, że do tego czasu wiadukt może się w końcu zawalić. - Ten remont obiecują już tyle lat. A do tego dochodzą drgania, które powoduje metro, tunele są tuż obok - zwraca uwagę Gabriela Podobas, prezes żoliborskiej spółdzielni Ognisko V, której domy sąsiadują z wiaduktem.

Urszula Nelken uspokaja, że kierowcom i pieszym nic nie grozi. - Wiadukt jest w kiepskim stanie, ale nie w takim, żeby się nagle zawalił. Wszystkie takie budowle kontrolujemy raz na tydzień - zapewnia.

Równie wolno przebiegają przygotowania do remontu innych rozsypujących się wiaduktów. Najwcześniej w przyszłym roku zacznie się odbudowa przejazdu nad torami na Powązkowskiej, z którego już cztery lata temu wycofano dłuższe autobusy. W tym roku nie będzie też robót na estakadach Wisłostrady koło Lasu Bielańskiego. Według rzeczniczki ZDM "trzeba opracować koncepcję prac, która nie utrudni ruchu".

Pilnie zajmą się Toruńską

W tym roku ZDM chce się zaś zająć wiaduktami Trasy Toruńskiej na Żeraniu. Zgodnie z najnowszą ekspertyzą Instytutu Badawczego Dróg i Mostów konstrukcja estakady prowadzącej w kierunku centrum jest już tak przeżarta korozją, że powinno się ją rozebrać i zbudować od nowa. Szefowie ZDM zdają sobie jednak sprawę, że zamknięcie nie wchodzi na razie w grę, bo spowodowałoby to paraliż komunikacyjny na Bródnie i Białołęce.

W tym tygodniu Instytut Badawczy Dróg i Mostów ma zaproponować koncepcję ratowania wiaduktu, która nie uderzy w kierowców. Roboty zaczęłyby się w drugiej połowie roku.

Wcześniej, bo wiosną, ZDM zamknie na półtora roku zabytkowy wiadukt Markiewicza na Karowej. Teraz stary ślimak wygląda fatalnie: pękają mury, sypią się rzeźby, odpada tynk.
Które wiadukty udało się wyremontować

śmik 07-02-2006 , ostatnia aktualizacja 07-02-2006 23:43

Remonty stołecznych wiaduktów budowanych w czasach PRL zaczęły się dopiero w 2002 r., gdy rozleciał się ten w Al. Jerozolimskich nad linią WKD. Wcześniej ZDM przez wiele lat zwlekał z jego odnawianiem. Odbudowano go w ciągu kilku miesięcy. Równocześnie powstała czarna lista 13 najbardziej zniszczonych tego typu obiektów. Dotychczas udało się wyremontować tylko trzy z nich: ten nad torami PKP w al. Krakowskiej, na ul. Żelaznej i na Płowieckiej.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 lut 2006, 19:39

To już zaczyna być strach czytać...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 08 lut 2006, 20:52

A kolej się tym nie interesuje :?: W końcu bądź co bądź, jak się zawali np. wiadukt na Powązkowskiej (a bardzo malowniczo pęknięty jest :wink: ) to kolej też to boleśnie odczuje...
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 08 lut 2006, 21:57

Zerwanie trakcji, tak?
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 08 lut 2006, 22:24

+ blokada szlaku

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 08 lut 2006, 22:32

Siecool pisze:A kolej się tym nie interesuje :?: W końcu bądź co bądź, jak się zawali np. wiadukt na Powązkowskiej (a bardzo malowniczo pęknięty jest :wink: ) to kolej też to boleśnie odczuje...
cóż zawsze będzie okazja na horrenadalne odszkodowanie ;)
Ale nikomu źle nie życząc, "Polak głupi przed szkodą, jak i po szkodzie", może gdyby doszło do podobnej akcji jak na Al. Jerozolimskich, to zajęliby się tym porządnie?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 lut 2006, 22:35

Nowe przysłowie Polak sobie kupi,
że i przed szkodą, i pi szkodzie głupi.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 08 lut 2006, 22:37

inż. Glonojad pisze:Nowe przysłowie Polak sobie kupi,
że i przed szkodą, i pi szkodzie głupi.
oj cicho :P trzeba było uwspółcześnić ;)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 lut 2006, 22:48

Tylko nie uwspółcześnij za bardzo na [sam wiesz czym]. :D Sorry za cios poniżej pasa :wink:
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 08 lut 2006, 23:24

ale wersja z PiS-em mi się podoba ;)
Rzeczywiście w pełnej oryginalnej wersji źle by wyglądało :P
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 08 lut 2006, 23:51

Colony pisze:Zerwanie trakcji, tak?
Sieci trakcyjnej. :P
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 09 lut 2006, 9:26

Siecool pisze:A kolej się tym nie interesuje? W końcu bądź co bądź, jak się zawali np. wiadukt na Powązkowskiej (a bardzo malowniczo pęknięty jest) to kolej też to boleśnie odczuje...
:arrow: Kolej może co najwyżej bać się katastrofy budowlanej, ale zrobić niewiele może, bo cały ciężar remontu konstrukcji spoczywa na właścicielu, czyli na Zarządzie Dróg Miejskich.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 09 lut 2006, 19:23

ja nie rozumiem, co robi Nadzór Budowlany. Przecież mogą zabronić użytkownika. Stało się też tak po skandalicznej postawie ZDM-u w sprawie Bonifraterskiej, kiedy to przedstawiciel zapytany o to, kiedy przeprowadzą remont instalacji podziemnych, powiedział "Jak się zawali, to będzie powód"
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ