Policja

Moderator: Szeregowy_Równoległy

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 06 lut 2007, 23:26

Bastian pisze:No jak nie było, skoro była?
Ale nie na taką skale i dotyczyło to wyższych kadr. Z resztą pewnie pamietasz "Psy" Pasikowskiego. W znacznej większości milicjanci zostali policjantami. Całych kadr nie dało się wymienić, zwłaszcza tych "na dole". Ne było aż takich zmian, żeby zmienić tę służbę.
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
bambi
Posty: 164
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
Lokalizacja: Kabaty // Gocław

Post autor: bambi » 06 lut 2007, 23:32

Sorywas za małe odejście od tematu, ale to chyba powinno iść do tematu "Humor". :grin:

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 06 lut 2007, 23:34

TLG pisze:Całych kadr nie dało się wymienić, zwłaszcza tych "na dole".
No a na kogo, u diabła, byś chciał ich wszystkich wymienić? Jeśli ktoś miał na sumieniu coś pod względem politycznym, to wierchuszka, a nie szeregowi funkcjonariusze.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 06 lut 2007, 23:48

Bastian pisze:Jeśli ktoś miał na sumieniu coś pod względem politycznym, to wierchuszka, a nie szeregowi funkcjonariusze.
Przypomnę Ci niedawną sprawę z Krakowa, gdzie w 1987r funkcjonariusz poza służbą w wydziale kryminalnym po cywilnemu zajmował się tłumieniem manifestacji. I oni to robili nie tylko dlatego, że mieli taki rozkaz, a sami się zgłaszali do tych akcji.
15/12/2005-12/7/2019

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 06 lut 2007, 23:49

Bastian pisze:Jeśli ktoś miał na sumieniu coś pod względem politycznym, to wierchuszka, a nie szeregowi funkcjonariusze.
generałowie nie bili na komendach
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 lut 2007, 0:06

Tylko że to kwestia czegoś nieco innego, niż ustrój. W Stanach nie biją?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 07 lut 2007, 8:49

Bastian pisze:W Stanach nie biją?
murzynów?
Bastian pisze:Tylko że to kwestia czegoś nieco innego, niż ustrój.
to znaczy, że w obecnej Polsce liczba pobić na komendach jest taka sama jak za PRLu? :-k a ja sądziłem, że ścieżki zdrowia to już historia, widocznie sie pomyliłem
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 lut 2007, 10:39

Zdecyduj się. Jeśli uważasz, że wtedy bili, a teraz nie biją, to co się zmieniło? Ustrój, czy mili/policjanci? Bo jeśli zmiana tego pierwszego wystarczyła, to po diabła zmieniać to drugie?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 07 lut 2007, 10:43

Zdecyduj się. Jeśli uważasz, że wtedy bili, a teraz nie biją, to co się zmieniło? Ustrój, czy mili/policjanci? Bo jeśli zmiana tego pierwszego wystarczyła, to po diabła zmieniać to drugie?
czyli tacy oprawcy z milicji nie zasługują na karę, zmienił sie ustrój, gruba kreska i wszystkie winy zapominamy; nie ma , nie było, spadł ze schodów, poparzył sie świeczką, sanitariusze pobili, przemalujemy wilka na biało i od razu będzie owcą
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 lut 2007, 10:47

Oprawcy zawsze zasługują za karę. Jak ich znajdziesz, to pod sąd. Po co tu jakieś rozwiązania systemowe, zwłykły kodeks karny już nie wystarcza? :-s
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 07 lut 2007, 10:49

Bastian pisze:Oprawcy zawsze zasługują za karę. Jak ich znajdziesz, to pod sąd. Po co tu jakieś rozwiązania systemowe, zwłykły kodeks karny już nie wystarcza? :-s
to w takim razie po co była weryfikacja w SB?
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 lut 2007, 10:56

A po co była SB i czym się różni od policji?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 07 lut 2007, 11:03

Bastian pisze:A po co była SB i czym się różni od policji?
w rzeczywistości PRL? głównie brakiem munduru, ale jak widać w rzeczywistości RP różnica jest taka, że na SB potrzeba było rozwiązań systemowych, a nie kodeksu karnego, a na MO/policję odwrotnie
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 lut 2007, 11:07

SB zlikwidowano, o ile dobrze pamiętam. Faktycznie jest to rozwiązanie systemowe, jak by nie patrzeć. Ale po co likwidować policję? :-s
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 07 lut 2007, 15:51

dzidek pisze:jeśli już jesteśmy przy temacie policji to ostatnio szedłem sobie na zajęcia (a byłem już lekko spóźniony) i patrol młodych policjantów (pewnie odrabiających wojsko) postanowił mnie spisać. Chłopaki równo 30 minut czekali aż ktoś w centrali przyjmie od nich moje dane by sprawidzić czy nie jestem poszukiwany ](*,) Przez idiotów nie poszedłem na dodatkowe zajęcia. Myślałem nawet by wystąpić do komendy o jakieś odszkodowanie za brak możliwości uczestniczenia w opłaconych wcześniej zajęciach ale więcej byłoby biegania niż to warte.
(...)
Czy funkcjonariusz, który ciebie spisywał się przedstawił - podał stopień i nazwisko? Czy podał przyczynę wylegitymowania? Mają taki obowiązek, ja bym się czepiał...
Mnie osobiście spisywali dwa razy w życiu do tej pory. Co do stereotypowego podejścia większości userów do Policji to chciałbym obalić mit "powszechnej nienawiści" do tej formacji gdyż mimo wszystko w sondażach wypada w czołówce najwyżej cenionych grup zawodowych. Na odbycie ZSW w Policji trzeba czekać w kolejce - poborowych zachęcają hotelowe wręcz (w porównaniu do WP) warunki zakwaterowania i "żołd" bodajże ponad 400 zł. (173 w WP).

ODPOWIEDZ