Strona 4 z 22
: 07 paź 2008, 15:42
autor: Kra
levar pisze: i może właśnie wtedy pasażerowie wymusili by na ZTM-ie BUS-pasy, a na drogówce pilnowanie ich przestrzegania

.
Jesteś zbytnim optymistą

Na ZTM pasażerowie nic nie wymuszą w tej sprawie, ZDM bo to on chyba jest raczej adresatem tej kwestii nic nie zrobi bez politycznej decyzji władz miasta a te (jak i poprzednie) swoje zapowiedzi wyborcze mają za nic. Wyżsi urzędnicy U.Mst W-wy boją się swoich wiceprezydentów i też nic nie zrobią. Radni też nic nie zrobią - bo obowiązuje dyscyplina. Taka jest niestety prawda.

: 07 paź 2008, 15:44
autor: Adam G.
nasze drogi są totalnie niedostosowane do autobusów, jak więc ich kierowcy mają trzymać się przepisów?
: 07 paź 2008, 15:49
autor: 5291
Skoro zaś prezydent m. st. W-wy stwierdziła, że korków nie ma, to nie ma. Wszelka dyskusja i kontrargumenty są bezcelowe. W Gdańsku mają gorzej
Mam mieszane odczucia co do tej całej akcji, bo z jednej strony zaliczam się do tych , wg opinii pasażerów Levara, zajexistych kierowców, co to mają różne dziwne strategie, ale zdaję sobie sprawę, że na dłuższą metę to nie popłaca, bo rozkłady podciąga się w górę, właśnie licząc na różne dziwne akrobacje, niż w dół, w stronę przepisowych , "levarovych" sierot. A jednak, z powodu powstrzymywania się od jazdy w stylu przyswojonym, te dwa nadchodzące tygodnie będą dla mnie ciężkim i trudnym wyzwaniem. Dobrze, że już nie mam linii na stałę...
: 07 paź 2008, 15:56
autor: Kra
5291 pisze:Skoro zaś prezydent m. st. W-wy stwierdziła, że korków nie ma, to nie ma. Wszelka dyskusja i kontrargumenty są bezcelowe.
A gdzie udało się jej wygłosić taką idiotyczną myśl
Może powiedziała, że w Warszawie są lokalne utrudnienia

: 07 paź 2008, 18:32
autor: R-1marcint5
Dziś to miałem ubaw, 5/503 7 z minutami odcinek Sobieskiego przed Dolną, stałem już przed Kostrzewskiego, oczywiście buspas zawalony jak zwykle. Przyszła kobieta w okolice kabiny i nawija, [ no gdzie ta policja niech wyłażą i i wyganiają te osobówki ] , ale miałem radochę

: 07 paź 2008, 18:52
autor: gregory5576
Proboszcz pisze:Gdyby ZZ w MZA w końcu się jakimś cudem dogadały to ja proponowałbym strajk włoski - szkoda, że to niemożliwe...

W tym kraju wszystko jest możliwe

: 07 paź 2008, 20:07
autor: MZ
Nazgul pisze:Jak dla mnie cała to akcja to skandal, jakich mało. Za dużo mają ludzi i pieniędzy, żeby marnować te zasoby na coś takiego?

Pomijając ten fakt, to przypuszczam, że być może przy okazji w autobusach będzie nieco bezpieczniej. No chyba, że w razie jakiejś zadymy tajniak się nie ujawni.
: 07 paź 2008, 20:23
autor: Proboszcz
MZ pisze:Pomijając ten fakt, to przypuszczam, że być może przy okazji w autobusach będzie nieco bezpieczniej. No chyba, że w razie jakiejś zadymy tajniak się nie ujawni.
Hm, a czy jest niebezpiecznie? Chyba tylko na ostatnich kursach dziennych i w nocy, chociaż ja mimo tego, że bardzo dużo podróżowałem kiedyś nocnymi to żadnych przejawów agresji nie zauważyłem (przynajmniej w liniach Central - praska strona Wisły - 602, 607, 609, 613).
: 07 paź 2008, 20:24
autor: SławekM
Kra pisze:5291 pisze:Skoro zaś prezydent m. st. W-wy stwierdziła, że korków nie ma, to nie ma. Wszelka dyskusja i kontrargumenty są bezcelowe.
A gdzie udało się jej wygłosić taką idiotyczną myśl
Może powiedziała, że w Warszawie są lokalne utrudnienia

viewtopic.php?p=364350#364350
: 07 paź 2008, 21:48
autor: IndeX148
Strzeżcie się kierowcy autobusów bo prawdopodobnie już od jutra (środy) tajniaki będą wam patrzeć na ręce

: 07 paź 2008, 21:52
autor: BJ
Miejmy nadzieję, że ci tajniacy będą tak samo tajni jak kanarzy

Tzn. są niby tajni, ale jak wchodzą do wozu, to i tak większość osób wie, że to kanary

: 07 paź 2008, 21:55
autor: mozgow
levar pisze:Starszy stażem mówił, że jak wszyscy staną na Mediolanie w tunelu na Dźwigowej, to się dopiero ZTM obudzi z ręką w nocniku.

Chociaż nie jest kierowcą, nie mam nawet prawka, to podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami. Być może wtedy wreszcie znajdzie się ktoś z jajami (nie musi to być facet) i zrobi porządek z tym wszystkim. Zmusi te wszystkie miejskie instytucje aby uprzywilejowały w końcu komunikację miejską.
Po kilku takich dniach, gdy autobusy będą niemiłosiernie długo stać w korkach, ktoś, kto pokaże te "jaja", będzie mógł zyskać całkiem pokaźny elektorat.
: 07 paź 2008, 22:23
autor: Bastian
Kra pisze:levar pisze: i może właśnie wtedy pasażerowie wymusili by na ZTM-ie BUS-pasy, a na drogówce pilnowanie ich przestrzegania

.
Jesteś zbytnim optymistą

Na ZTM pasażerowie nic nie wymuszą w tej sprawie, ZDM bo to on chyba jest raczej adresatem tej kwestii nic nie zrobi bez politycznej decyzji władz miasta
Otóż to. ZTM sam wymusić buspasów nie może, mimo że stara się od dawna i to w wielu miejscach.
A w ogóle to nie przesadzajcie tak z jeżdżeniem po ZTM-ie, bo ja już mam wrażenie, że co złego, to albo Galas, albo ZTM. Mści się brak inwestycji w zbiorkom (zwłaszcza szynowy!) przez długie lata. W infrastrukturę drogową też. ZTM ma do dyspozycji wozów, ile ma, ale wiele więcej nawet by nie zdołał poupychać ani po pętlach autobusowych, ani po torowiskach. W tym mieście wszystkiego brakuje. Może rzeczywiście potrzebna jest taka akcja - niech wszystko stanie i wstrząśnie władzami miasta?

: 07 paź 2008, 22:32
autor: pawcio
Bastian pisze:Może rzeczywiście potrzebna jest taka akcja - niech wszystko stanie i wstrząśnie władzami miasta?

Żebyś się nie zdziwił. Najwyżej parę głów z góry poleci i się skończy jak zwykle.
: 07 paź 2008, 22:38
autor: Bastian
A widzisz jakichś kandydatów? Wojciechowicz musiałby chyba sam siebie zdymisjonować, bo poza tym trudno mi wytypować jakieś "ofiary na pożarcie".