Strona 4 z 19

: 14 paź 2009, 22:17
autor: Teokryt
MeWa pisze:Można powiedzieć, że ludzie się pilnują.
Bueheh, wyjdź czasem na powierzchnie tegoż metra, syf jest nieziemski - aż prze gośćmi musiałem sie wstydzić. Okolice M. Centrum i M. Świętokrzyska w promieniu 200m i same krakowskie przedmieście są strasznie zasyfione.

: 14 paź 2009, 22:21
autor: MeWa
Teokryt pisze:
MeWa pisze:Można powiedzieć, że ludzie się pilnują.
Bueheh, wyjdź czasem na powierzchnie tegoż metra, syf jest nieziemski - aż prze gośćmi musiałem sie wstydzić. Okolice M. Centrum i M. Świętokrzyska w promieniu 200m i same krakowskie przedmieście są strasznie zasyfione.
Czy Ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Załapaniem kontekstu?

: 14 paź 2009, 23:04
autor: ness
Imo specjalnej rewolucji nie bedzie.

Na pewno nie na waszyngtona.
Tam podaz do centrum zostanie jak obecnie, jesli nawet sie nie zwiekszy. Notowania wiatraka ida w gore.

Na grojeckiej wypadnie cos z trojcy 7/9/25 i bedzie to pewnie siodemka.
Moze 9 z 25 podmieni sie koncowkami.
No i cos mocnego w towarowa sie pojawi. Nie wiem tylko jak z pojemnoscia petli.

Z wzetki cos spadnie, ale tez bez przesady. Jakby spadlo za duzo tramow, znalazloby sie zaraz milion chetnych na sloty na bezposredniego busa typu 160 co chyba ZTM nie w smak bedzie :>

Roszady moga byc na pradze.
Wiecej stricte praskich linii. Wynalazki typu kaweczynska-annopol/fso.
4 do piachu pomimo znacznego fanbase'u ;)
W sensie relacja, bo numer moze gdzies przeszczepia.

Jak z wolska/mlynarska nie mam pojecia, wiec nie bede strzelal.

Szalu nie bedzie.
Rzez bedzie w busach.

: 10 cze 2010, 14:20
autor: patryk148
Odświeżam temat

Założeniem projektu jest skierowanie modelu PESA 120Na na linie silne na co drugi kurs (przede wszystkim 5, 10, 11, 17, 23, 24, 26, a także na normalne 4,7,22,28). Ponadto zakładam, że pozostanie około 80 wagonów 13N, które będa jeździły tylko na wybranych liniach w co drugim kursie poza szczytem (6, 13, 18 i ewent. 15).

1 silna ANNOPOL - ... - Al. Krakowska - OKĘCIE
3 silna ANNOPOL - GOCŁAWEK
4 ANNOPOL - Starzyńskiego - Most Gdański - Andersa - Marszałkowska - Nowowiejska - BANACHA
5 silna TARCHOMIN - M. MŁOCINY
6 M. MŁOCINY - Marymoncka - Most Gdański - Jagiellońska - DW. WSCHODNI
7 BANACHA - BAZYLIKA (mogłaby być silna, ze względu na ciąg Al. Jerozolimskich)
8 silna OS. GÓRCZEWSKA - ... - Grojecka - BANACHA
9 silna OKĘCIE - GOCŁAWEK
10 silna WYŚCIGI - ... - Powstańców Śląskich - M. MŁOCINY (pożądana zmiana numeru na 11)
13 BOERNEROWO - BAZYLIKA
15 POTOK - Marszałkowska - Nowowiejska - Al. Krakowska - OKĘCIE
17 silna TARCHOMIN - WORONICZA
18 silna CZYNSZOWA - Stalowa - Most Śląsko-Dąbrowski - Marszałkowska - ... - SŁUŻEWIEC
19 NOWE BEMOWO - trasa 35 - Marszałkowska - Puławska - WYŚCIGI
21 silna ŻERAŃ FSO - Jagiellońska - Al. Zieleniecka - Waszyngtona - WIATRACZNA (solo)
22 PIASKI - ... - Al. Zieleniecka - Grochowska - WIATRACZNA
23 silna / normalna NOWE BEMOWO - ... - 11 listopada - Rembielińska - ŻERAŃ WSCH.
24 silna NOWE BEMOWO - GOCŁAWEK
26 silna / normalna OS. GORCZEWSKA - WIATRACZNA
27 M. MARYMONT - CM. WOLSKI (solo)
28 OS. GÓRCZEWSKA - Powstańców Śląskich - Broniewskiego - Most Gdańśki - Targowa- WIATRACZNA
33 silna SŁUŻEWIEC - M. MŁOCINY (pożądana zmiana numeru na 12)

: 10 cze 2010, 14:26
autor: pawcio
A jakąś myśl przewodnią i objaśnienia do tego projektu przedstawisz? Będę zobowiązany.

: 10 cze 2010, 15:30
autor: Glonojad
Bzdura na bzdurze i bzdurą pogania, a najbardziej to 80 trzynastek w ruchu...

: 10 cze 2010, 15:50
autor: MisiekK
patryk148 pisze:pozostanie około 80 wagonów 13N
Jaką masz gwarancję, że będą jeździły?

: 10 cze 2010, 19:10
autor: slav
nie no, ta zamiana numeru 10 na 11 to już szczyt (-X

: 14 sie 2010, 12:15
autor: Wolfchen
humptyangel pisze:Odpowiem dyplomatycznie - metro ma być pełne:)
Czyli będzie rzeź... ](*,)
No to można się pożegnać z 2 minutowym oczekiwaniem na tramwaj pomiędzy Zawiszakiem a MWP... =;

: 14 sie 2010, 14:21
autor: ness
a niby dlaczego mozna sie pozegnac?

W alejach duzego ciecia nie bedzie bo czyms trzeba wozic grochowska do centrum, do metra na wileniak nikt nie bedzie tych ludzi wpychal. Do tego jesli chca wyciac 517 to 25 musi zostac mniej wiecej tak jak jest teraz.
Cos z grojeckiej moze odpasc (np 7) i pojechac w towarowa.

Jakis szacher macher to juz bardziej prawdopodobne jest z 10 czy nawet 26 :>

rzez to bedzie w busach.
Centralny odcinek 512 517 nie zdziwilbym sie gdyby 125 tez poszlo do piachu albo podzielilo sie na 2 linie a 102 zmienilo sie z dowozoki do trama na dowzowe do M stadion. 150 nie pozostanie w takiej formie jak dzis (moze cos zmagluja razem z ochocka koncowka 157). Podobnie 160.
Moze 504 poleci prosto towarowa jak 436 kiedys.
174 i 101 nie wroze przyszlosci w centrum i na nowej pradze.
a i 155 jeszcze.
Do tego plejada busow z bemowa jak 501 506 507.

Bedzie sie dzialo :F

: 14 sie 2010, 17:06
autor: Glonojad
ness pisze:, do metra na wileniak nikt nie bedzie tych ludzi wpychal.
Zakładzik? :D

: 14 sie 2010, 17:11
autor: Wolfchen
Hm, chcesz się zakładać w tak ślisko-politycznych sprawach? :P
ness pisze:do metra na wileniak nikt nie bedzie tych ludzi wpychal
Wpychać nie będzie, ale uwalić 4 czy 25 już mogą... Prikaz przyjdzie (bo przecież metro musi być pełne, co z tego, że ogryzek, ludzie dla zdrowia mogą pobiegać po schodkach) i po liniach... 8-(
ness pisze:Cos z grojeckiej moze odpasc (np 7) i pojechac w towarowa.
Tylko dokąd? :-k
ness pisze:Do tego plejada busow z bemowa jak 501 506 507.
506 - możliwe. 501 czy 507, to raczej, jak dociągną metro na Chrzanów i Mory...

: 14 sie 2010, 17:25
autor: ness
Glonojad pisze:
ness pisze:, do metra na wileniak nikt nie bedzie tych ludzi wpychal.
Zakładzik? :D
Z checia sie zaloze.

Nie bedzie tramow z grochowskiej w aleje to pojada ludzie busem przez TL i dopiero bedzie sajgon w gazetach.
Predzej mozna liczyc na wycinek czesci brodnwskich docentrowych moze podbicie 3 na czesty takt.

8mka pewnie pojdzie do wycinki, ale 9 24 nie ma szans.
24 moze nawet dostanie kopa bo przeciez nie zawroca polowy brygad na starynkiewiczu czy oberkiem przez prosta jp i solidarnosci.
wolfchen pisze:Tylko dokąd?
Zamiast 7 np cos w relacji okecie-zawiszy-daszynski-obozowa-bemowo i comeback 15 za 35 :D

: 14 sie 2010, 18:26
autor: osa
Praska końcówka metra (naturalna przesiadka z pociągów podmiejskich) będzie znacznie lepiej wykorzystana niż wolska. Nie ma co robić silnych dowozówek do stacji Rondo Daszyńskiego, bo kto tu się ma przesiadać na 1-2 stację.
Dlatego powinien być dość mocny dojazd tramwajami z Bródna do Dworca Wileńskiego: 3-ka, 4-ka i 23, za to 25 - do likwidacji.
20-ka ze Stalowej na Boernerowo (niestety, chodzą słuchy, że będzie jednak 13: Kawęczyńska - Boernerowo),
21 z Żerania FSO na Kawęczyńską.
Poza tym:
7-ka bez zmian albo skrócona do Banacha,
22 - od ronda Waszyngtona przez al. Zieleniecką, Zamoyskiego, Grochowską do Wiatracznej, supermocna
9-ka z Gocławka (co 3-4 min w szczycie, co 7-8 poza i w święta), wtedy może 24 wystarczyłoby do Wiatracznej.
8-ka (docelowo od Metra-Młociny przez Powst. Śl.) od pl. Zawiszy: Grójecką do pl. Narutowicza albo na Banacha.

: 14 sie 2010, 18:59
autor: marko80
osa pisze:Praska końcówka metra (naturalna przesiadka z pociągów podmiejskich) będzie znacznie lepiej wykorzystana niż wolska. Nie ma co robić silnych dowozówek do stacji Rondo Daszyńskiego, bo kto tu się ma przesiadać na 1-2 stację.
Dlatego powinien być dość mocny dojazd tramwajami z Bródna do Dworca Wileńskiego: 3-ka, 4-ka i 23, za to 25 - do likwidacji.
20-ka ze Stalowej na Boernerowo (niestety, chodzą słuchy, że będzie jednak 13: Kawęczyńska - Boernerowo),
21 z Żerania FSO na Kawęczyńską.
Poza tym:
7-ka bez zmian albo skrócona do Banacha,
22 - od ronda Waszyngtona przez al. Zieleniecką, Zamoyskiego, Grochowską do Wiatracznej, supermocna
9-ka z Gocławka (co 3-4 min w szczycie, co 7-8 poza i w święta), wtedy może 24 wystarczyłoby do Wiatracznej.
8-ka (docelowo od Metra-Młociny przez Powst. Śl.) od pl. Zawiszy: Grójecką do pl. Narutowicza albo na Banacha.
oczywiscie po odpaleniu ogryzka 501 i 507 musza zostac bo odpalenie tegoz ogryzka nic nie załatwia dla bemowa tym bardziej ze jezeli chodzi o linia 501 to nie pokryje sie trasa tego autobusu z ani jedna stacja metra poza rondem daszynskiego a 507 dwie stacje metra rondo daszynskiego i rondo ONZ. I to miałby byc powod do uwalenia tych linii? Na jakiej podstawie. Jezeli juz to nalezy zlikwidowac badz skrócic 125 czy 506 ale odczepic sie od 507 czy 501.