Siedzenia a wygoda pasaĹźerĂłw

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Szop
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2011, 16:18

Post autor: Szop » 03 sty 2011, 13:22

Następna wada rurek: słabsza osoba nie może przysiąść bokiem, a potem obrócić się o 90 stopni - trzeba pokonać stopień.
Cześć.

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 03 sty 2011, 13:37

fraktal pisze:W każdym kursie? Na pewno nie. Poza tym z siedzeń z piktogramów wyprasza się zazwyczaj osoby sprawniejsze.
Pewnie nie w każdym, ale co to zmienia, i tak jest ich wystraczająco dużo w porównaniu z ilością tych miejsc. Nie mówię wyłącznie o totalnie niedołężnych. A wyrzuca się raczej osoby młode, a już na pewno nie jeśli są wolne miejsca "wyższe", przynajmniej bardzo rzadko.

fraktal
Posty: 5481
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 03 sty 2011, 13:43

Można zawsze zastosować rozwiązanie skandynawskie - to znaczy iść tylko do siedzeń oznaczonych piktogramem, nawet jeśli są inne wolne.Ale fakt - wszystko zależy od konkretnej sytuacji, osób itp.

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 03 sty 2011, 14:00

drapka pisze: Ale usiaść na trzecim miejscku przy oknie w ostatnim rzędzie scanii jeśli się ma więcej niz 160 cm? Tu już nawet widok nie pomoże, nawet gdyby jakikolwiek tam był poza widokiem bazgrołów na tyłach siedzeń
Ja. To moja ulubiona miejscówka w scanii. Fakt faktem nogi ma się na oparciu poprzedzającego siedzenia ale zawsze można sobie o nie oprzeć kolana albo położyć nogę na grzejniku i jest wygodnie. Przynajmniej nikt stamtąd nie będzie chciał Cię eksmitować. Ogromnym plusem tego miejsca jest też możliwość otwarcia sobie okna co przy ilości otwieranych okien w scanii jest rzadkością i latem jest najlepszy przewiew. To samo tyczy się jelczy 49xx (choć mają dużą liczbę otwieranych okien). A już najlepszą opcją są miejscówki na końcu w neoplanach 67xx. Takiej prywatności w czasie jazdy nie zapewnia chyba żaden autobus. Można tam jeść, spać, grzebać w laptopie itp. Tylko z wysiadaniem gorzej :D . Ogólnie najlepsze miejsca są na końcu jak się widzi cały autobus. Dla mnie w solarisach i neoplanach TD nie ma gdzie siedzieć ;-) . Te miejsca na końcu przy silniku to totalna porażka. Ciasnota, nic nie widać a te przy ostatnich drzwiach to już w ogóle dla liliputów, nie możliwości zmieszczenia się tam albo te bokiem do kierunku jazdy w SU18 przy przegubie jak wszyscy depczą po butach.
Denerwujące są miejsca przy przesuwanych oknach w jelczach 49xx i lionsach. Czarne, grube paski wypadają akurat na wysokości oczu i kompletnie nic z boku nie widać (albo niebo albo asfalt).
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 03 sty 2011, 14:11

Bernard pisze: A już najlepszą opcją są miejscówki na końcu w neoplanach 67xx. Takiej prywatności w czasie jazdy nie zapewnia chyba żaden autobus. Można tam jeść, spać, grzebać w laptopie itp. Tylko z wysiadaniem gorzej :D .
Och tak, jak juz sie tam usiadło to byl luksus na cała trasę, wspaniałe miejscówki, bardzo je lubilem :D

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26836
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 sty 2011, 14:44

piotram pisze: W kwestii samego siedzenia - jest, i to zdecydowanie. W praktycznie wszystkich niskopodłogowcach dostęp do większości siedzeń dla osób mniej sprawnych jest tragiczny.
Dodajmy dla porządku, że opinia ta dotyczy autobusów, bo w eksploatowanych w Warszawie tramwajach niskopodłogowych problemu takiego praktycznie nie ma.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 03 sty 2011, 14:59

Bernard pisze:A już najlepszą opcją są miejscówki na końcu w neoplanach 67xx. Takiej prywatności w czasie jazdy nie zapewnia chyba żaden autobus. Można [...] grzebać w laptopie itp.
Gorzej jak wtedy dosiądzie się do Ciebie trzech młodzieńców z paskami na dresie ;-)

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6932
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 03 sty 2011, 19:09

desert_eag pisze:
Bernard pisze:A już najlepszą opcją są miejscówki na końcu w neoplanach 67xx. Takiej prywatności w czasie jazdy nie zapewnia chyba żaden autobus. Można [...] grzebać w laptopie itp.
Gorzej jak wtedy dosiądzie się do Ciebie trzech młodzieńców z paskami na dresie ;-)
Wtedy trzeba jechać z nimi na pętlę albo poczęstować każdego szlugiem :D

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 03 sty 2011, 20:04

desert_eag pisze:
Bernard pisze:A już najlepszą opcją są miejscówki na końcu w neoplanach 67xx. Takiej prywatności w czasie jazdy nie zapewnia chyba żaden autobus. Można [...] grzebać w laptopie itp.
Gorzej jak wtedy dosiądzie się do Ciebie trzech młodzieńców z paskami na dresie ;-)
Ja raz tam siedziałem w prawie pustym ostatnim 414 w stronę Bródna. Obok mnie usiadło dwóch typów w dresach i była gadka w stylu 'jarasz skuna? bo my byśmy sobie przypalili lufkę'. Pełna kultura :D

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 03 sty 2011, 21:40

Bernard pisze:
drapka pisze: Ale usiaść na trzecim miejscku przy oknie w ostatnim rzędzie scanii jeśli się ma więcej niz 160 cm? Tu już nawet widok nie pomoże, nawet gdyby jakikolwiek tam był poza widokiem bazgrołów na tyłach siedzeń
Ja. To moja ulubiona miejscówka w scanii. Fakt faktem nogi ma się na oparciu poprzedzającego siedzenia ale zawsze można sobie o nie oprzeć kolana albo położyć nogę na grzejniku i jest wygodnie. Przynajmniej nikt stamtąd nie będzie chciał Cię eksmitować. Ogromnym plusem tego miejsca jest też możliwość otwarcia sobie okna co przy ilości otwieranych okien w scanii jest rzadkością i latem jest najlepszy przewiew.
Ta, pod warunkiem, że to drugi rzut szczanii. Do 554 można okno z futryną najwyżej otworzyć.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 sty 2011, 1:02

Szop pisze:Następna wada rurek: słabsza osoba nie może przysiąść bokiem, a potem obrócić się o 90 stopni - trzeba pokonać stopień.
ja tam sobie cenię rurki - przynajmniej nie wypada się na zakrętach.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 05 sty 2011, 10:20

MeWa pisze:ja tam sobie cenię rurki - przynajmniej nie wypada się na zakrętach.
Za to pewnie lubisz, jak przytula się jakaś "półtusza" :)

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 sty 2011, 17:20

nie doświadczyłem.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Michalk001
Posty: 1219
Rejestracja: 26 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Michalk001 » 17 lut 2011, 20:58

Nie wiem kto dostarcza te śmieszne siedzenia dla Solbusa, lecz wczoraj miałem okazję jechać na takim w Zawierciu. Okazuje się że coś co wygląda dziwnie może być wyjątkowo wygodne. Są doskonale wyprofilowane i dość miękkie przez co siedzenia Neoplanów tracą pierwszeństwo. W kontekście możliwej wygranej Solbusa w 10 metrowcach możemy mieć nowego lidera wygody.
Obrazek

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 17 lut 2011, 21:07

O, to są te co Modertrans stosuje. Bardzo fajne, jakiś ster albo astromal, któryś z dwojga.

ODPOWIEDZ