Komunikacja miejska w Wilanowie i Powsinie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 11 paź 2008, 12:14

desert_eag pisze:utworzenie linii przyspieszonej 529 na trasie Dw. Centralny - Wilanów co 20/30/30 (koordynacja)
PRECZ!! Nigdy więcej tworzenia linii z dziadowskimi częstotliwościami na trasach podstawowych. Co jeździ, to jeszcze trochę pojeździ, ale żadnych nowych linii-śmieci.
Fikander pisze:To jak udało się pozbyć/zreformować 515, 524, 504, 508 itp?
Każdą linię inaczej. 515 wymusiło życie, 524 zastąpiła czwórka, 504 dostało porządną trasę, 508 wozi zbyt wielkie potoki, by pojechać choćby o pół kilometra na próżno.

Może 519 powinno pojechać do metra Wilanowska, prócz tego uruchomienie nowej linii przyspieszonej na trasie: Wilanów - Centrum? Najlepiej tramwajowej!

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 11 paź 2008, 12:19

Dęboszczak pisze:
desert_eag pisze:To może tak:
1. Przekształcenie 519 w linię zwykłą 219 ze względu na to, że w 3/4 trasy zatrzymuje się na wszystkich napotkanych przystankach.
2. Sciachanie częstotliwości 219 do 20/30/30. W tym samym czasie utworzenie linii przyspieszonej 529 na trasie Dw. Centralny - Wilanów co 20/30/30 (koordynacja)
3. Podciągnięcie częstotliwości 219 :arrow: coś jednak za coś więc puszczenie jej do <M> Wilanowska. Jednocześnie podciągnięcie częstotliwości nowego 529 do wymaganej.

Trzyetapowo. Cóż, jeśli nie da się inaczej. Między 1, 2 i 3 niech będzie dowolny okres czasu, który pozwoli na uniknięcie protestów. Trochę to kosztuje, ale nie ma nic za darmo. Teraz będą same protesty, bo ludność poczuła, że wiele może. A pismaki dają jej pizdolety do rąk.
Czasy dziadostwa 20/30/30 raczej już minęły. Jakoś nie wyobrażam sobie linii z tą częstotliwością jako dowożącej do metra ciąg ul. Sobieskiego
Chyba mnie nie zrozumieliście. Dziadostwo będzie okresem przejściowym koniecznym do uspokojenia nastrojów społecznych. Efekt końcowy (po kilku miesiącach) to pkt. 3. Częstotliwości oczywiście wedle potrzeb np. 219 co 10/15/15.
Fakt, że Nałęczowska i Truskawiecka byłyby biedne w tym okresie przejściowym.

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 11 paź 2008, 12:26

desert_eag pisze:3. Częstotliwości oczywiście wedle potrzeb np. 219 co 10/15/15.
Co Ty wygadujesz? Chcesz wzmacniać komunikację w Powsinie w DS?

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 11 paź 2008, 12:32

PRZYKŁADOWO! NIe bij. Nie wiem jakie są tam potrzeby. Mieszkam na drugim końcu miasta i rzadko bywam w tych rejonach. Ale słyszałem, że silna linia Wilanowską to marzenie co poniektórych. Do Powsina to faktycznie za dużo.
W mojej wypowiedzi chciałem tylko zwrócić uwagę, że są sposoby na wprowadzenie pożądanych zmian, tak aby uniknąć protestów.

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 11 paź 2008, 12:37

desert_eag pisze:W mojej wypowiedzi chciałem tylko zwrócić uwagę, że są sposoby na wprowadzenie pożądanych zmian, tak aby uniknąć protestów.
Jeśli wprowadzenie zmian miałoby się odbyć kosztem zaśmiecenia układu komunikacyjnego liniami-potworkami, to póki co lepiej pozostać przy status quo.

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 11 paź 2008, 12:41

Niby racja. Ale w ten sposób tych zmian się nigdy nie wprowadzi.
Bo Powsin nie da sobie zabrać 519, bo jakaś inna dzielnica nie da sobie zabrać czegoś innego. A plan brygadowy wciąż spada.

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 11 paź 2008, 12:43

desert_eag pisze:Niby racja. Ale w ten sposób tych zmian się nigdy nie wprowadzi.
Bo Powsin nie da sobie zabrać 519, bo jakaś inna dzielnica nie da sobie zabrać czegoś innego. A plan brygadowy wciąż spada.
Uważam, że lepiej wprowadzać zmiany powoli, ale robić to dobrze i budować docelowy układ.

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 11 paź 2008, 13:17

TGM pisze:Miasteczko to wiocha,
Powoli nie taka wiocha...
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 11 paź 2008, 13:18

Ok, Jarku, a jak widzisz układ dla Wilanowa i Powsina z silna linią na Wilanowskiej (jeśli taka jest w opcji)?

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 11 paź 2008, 13:18

desert_eag pisze:Fakt, że Nałęczowska i Truskawiecka byłyby biedne w tym okresie przejściowym.
Ludzie, których przystankiem ''rejonowym'' jest Rabarbarowa/ Os. Arbuzowa, często dochodzą do Truskawieckiej/ Nałęczowskiej.

[ Dodano: Sob 11 Paź, 2008 13:20 ]
Jarek pisze:Chcesz wzmacniać komunikację w Powsinie w DS?
A może by pomyśleć o 700, które jest zapchane w weekend ludźmi jadącymi do Konstancina, a przy okazji pomóc reszcie?

[ Dodano: Sob 11 Paź, 2008 13:22 ]
ja0306 pisze:napchane nie jest.
Od Wilanowskiej napewno jest inaczej do Konstancina. Widzę nie raz...

[ Dodano: Sob 11 Paź, 2008 13:26 ]
Dęboszczak pisze:ul. Sobieskiego
Do Politechniki?

[ Dodano: Sob 11 Paź, 2008 13:27 ]
desert_eag pisze:Ok, Jarku, a jak widzisz układ dla Wilanowa i Powsina z silna linią na Wilanowskiej (jeśli taka jest w opcji)?
Marszrutki są wśród nas...
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 11 paź 2008, 13:43

Pojawił się wątek linii do Miasteczka Wilanów. Jak tam wygląda kwestia ew. krańca dla autobusów :?: Czy coś takiego jest w bliższych/dalszych planach :?: Tramwaju to tam się chyba póki co długo jeszcze nie doczekamy, a nawet jak on będzie to pętla autobusów się przyda...
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5307
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 11 paź 2008, 14:09

Jarek pisze:Może 519 powinno pojechać do metra Wilanowska, prócz tego uruchomienie nowej linii przyspieszonej na trasie: Wilanów - Centrum? Najlepiej tramwajowej!
Obawiam się, że koła tramwajowe za bardzo poharatałyby asfalt na Sobieskiego. No i co te tramwaje miałoby ciągnąć?
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 11 paź 2008, 23:04

R-11 Kleszczowa pisze:Pojawił się wątek linii do Miasteczka Wilanów. Jak tam wygląda kwestia ew. krańca dla autobusów :?: Czy coś takiego jest w bliższych/dalszych planach :?: Tramwaju to tam się chyba póki co długo jeszcze nie doczekamy, a nawet jak on będzie to pętla autobusów się przyda...
A ja myślę, że wszystkie działki do samej Pałacowej są w większości wykupione przez developerów. Jeżdżąc tam często na rowerze, widzę tą samą infrastrukturę. Jest coraz więcej ulcizek, ale małych, nieprzystosowanych kompletnie. Do tego większość miasteczka to dżungla pod względem poruszania się- po prostu wolna amerykanka.
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5307
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 11 paź 2008, 23:57

ziomal pisze:
TGM pisze:Miasteczko to wiocha,
Powoli nie taka wiocha...
Racja. Wiocha na ogół ma jakiś sklep... Czasem szkołę podstawową, knajpę :roll: .
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 12 paź 2008, 11:23

A może by pomyśleć o 700, które jest zapchane w weekend ludźmi jadącymi do Konstancina, a przy okazji pomóc reszcie?
Z samego Centralnego przesadzając tym samym do autobusów ludzi z metra?
desert_eag pisze:Ok, Jarku, a jak widzisz układ dla Wilanowa i Powsina z silna linią na Wilanowskiej (jeśli taka jest w opcji)?
Nie wiem, nie mam dobrego pomysłu.

ODPOWIEDZ