Strona 313 z 551

: 04 lut 2013, 0:12
autor: esbek
Pomnik jak pomnik tylko z tą wielkością przesadzili. Kaczyński 2,5 m. Przynajmniej o metr za dużo. O-)

: 04 lut 2013, 0:24
autor: bepe
Wolfchen pisze: :arrow: Aczkolwiek pozytywnym aspektem w tym całym zamieszaniu jest to, że na ten pomnik nie idzie publiczna kasa.
Nie żebym był entuzjastą stawiania pomnik?w Lechowi Kaczyńskiemu, ale jeśli już stawiać, to właśnie za publiczne pieniądze - w końcu był jednak prezydentem tego kraju...

: 04 lut 2013, 0:31
autor: Wolfchen
Kaczorowski, Wałęsa i Kwaśniewski również.

Co do finansowania pomników z publicznych pieniędzy - jak już, to takie, które upamiętniają wszystkie ofiary tej katastrofy.

: 04 lut 2013, 0:46
autor: MeWa
Wolfchen pisze:Kaczorowski, Wałęsa i Kwaśniewski również.
Żyjącym się pomników nie stawia (z wyjątkami...). Kaczorowski swoich pomników się jeszcze pewnie doczeka.

Ale skoro Narutowicz może mieć swoje place i pomniki, skoro najwyraźniej jego jedyną zasługą na stanowisku prezydenta było to, że go ktoś zastrzelił...

: 04 lut 2013, 12:14
autor: Bastian
MeWa pisze:Ale skoro Narutowicz może mieć swoje place i pomniki, skoro najwyraźniej jego jedyną zasługą na stanowisku prezydenta było to, że go ktoś zastrzelił...
A to się stawia oddzielne pomniki jako prezydentowi, oddzielne jako naukowcowi i oddzielne jako działaczowi niepodległościowemu? Narutowicz wszystko łączył, trochę zasług w życiu miał.

No wiem, Kaczyński ma rolę w filmie, tego Narutowiczowi brakło :P

: 04 lut 2013, 23:12
autor: MeWa
No właśnie problem w tym, że nie ma uniwersalnej miarki, wedle której można byłoby określi komu należy się pomnik.

: 05 lut 2013, 11:37
autor: primoż
grzegorz w temacie religijnym pisze:(...)sprowadza się do nierobienia niczego konkretnego (chyba za to zresztą ogół Polaków kocha Kwaśniewskiego).
OIDP to Kwachu jak odchodził po II kadencji nie był lubianym politykiem w Polsce wg sondaży. Startować nie mógł, bo więcej jak II kadencje na stołku prezydenckim być nie można, więc trochę było mu też wszystko jedno. Nawet SLD w wyborach potem po dupie dostało (w 2005 wybory prezydenckie i parlamentarne zbiegły się w podobnym momencie). Druga (a nawet trzecia, bo druga miłość to raczej była przy wyborach w 2000 r. :term: ) miłość do Olka przyszła w trakcie kadencji Lecha, bo nikt nie spodziewał się, że może być gorszy prezydent.

: 05 lut 2013, 18:41
autor: KwZ
OIDP SLD dostało za afery, jakie miało będąc u władzy. W końcu za to Miller podał się do dymisji.
A Kwaśniewski był może nie kochany, ale poważany. Np. za to, że pozwalał rządzić Buzkowi, który w końcu był z drugiej strony sceny politycznej.

: 05 lut 2013, 21:25
autor: bepe
Polityk zapowiedział, że jeżeli Nowicka nie odejdzie, to RP złoży wniosek o odwołanie wszystkich marszałków, w tym także Ewy Kopacz. - Wanda Nowicka powiedziała, że zrezygnuje ze stanowiska jeśli nie zostanie odwołana. Zobaczymy, czy dotrzyma tych słów - przypomniał Palikot.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/palikot- ... omosc.html
Tego chyba jeszcze nie było - klub stanowczo żąda odwołania swojego wicemarszałka za pierdołę, a inne kluby tegoż wicemarszałka bronią jak niepodległości...

: 05 lut 2013, 22:19
autor: Wiliam
Gdyby u nas były normalne standardy to pani Nowicka wyleciała by za tekst "że wzięła nagrodę bo inaczej by się zmarnowało". Nawet jeśli to prawda (o tym marnotrawstwie) to wydaje mi się że nie powinna tego mówić.

: 08 lut 2013, 22:45
autor: Glonojad
Po tym, jak Sikorski podrasował kurs euro, żeby mu wyszło 302 miliardy nie sądziłem, że w ogóle 300 przeskoczymy. A tu proszę...

: 08 lut 2013, 22:54
autor: esbek
Mi bardzo podobał się tekst Pani Szydło "nam należy się więcej"
Nieodłączna córa Solidarności.

: 09 lut 2013, 9:04
autor: MisiekK
esbek pisze:Mi bardzo podobał się tekst Pani Szydło "nam należy się więcej"
Nieodłączna córa Solidarności.
Apetyt rośnie w miarę jedzenia.

: 09 lut 2013, 10:18
autor: KwZ
Łał, nie mam pojęcia, o czym mówicie z tym Sikorskim i Szydło :)

: 09 lut 2013, 15:48
autor: blinski
Wiliam pisze:Gdyby u nas były normalne standardy to pani Nowicka wyleciała by za tekst "że wzięła nagrodę bo inaczej by się zmarnowało". Nawet jeśli to prawda (o tym marnotrawstwie) to wydaje mi się że nie powinna tego mówić.
Nieuczciwe jest takie formułowanie myśli, bo tak właśnie miało być. Ja bym powiedział raczej: 'gdyby panowały u nas normalne standardy przyzwoitości, nikt nie blokowałby kandydatury na marszałka z powodu jego seksualności, a tym bardziej nie robiłby tego stawiając tę kwestię wyżej niż standardy etyczne marszałka dotychczasowego'.