A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 07 mar 2013, 14:37

Żeby było śmieszniej, nikt temu nie przeczy.
Prof. [Gliński] jest ekspertem, człowiekiem bezstronnym i niezwiązanym z żadną partią - przekonywał [Jarosław Kaczyński].
Niezwiązany z żadną partią? Rotfl!
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2218
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 07 mar 2013, 14:38

JacekM pisze:Szopką to było niedopuszczenie Glińskiego do głosu - a JarKacz ich doskonale rozegrał. Ciężko będzie teraz ukuć taką narrację, żeby się PO nie dostało.
Tak, doskonale rozegrał i rozwalił. Tusk już sobie pętlę zakłada na szyję :-"

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 07 mar 2013, 15:11

MeWa pisze:Ponoć przemówienie Glińskiego byłoby niezgodne z regulaminem.
Owszem. Nie jest posłem.
- Zarzutów wobec rządu Donalda Tuska jest tyle, że ich przedstawienie zajęłoby cały dzień - mówił.
No tak, bardzo merytoryczna wypowiedź Kaczyńskiego... :mur:
Kaczyński zarzucił też rządowi, że nie robi nic w sprawie polityki prorodzinnej. Podkreślił, że aby rodziło się więcej dzieci, muszą być mieszkania i opieka lekarska, a przede wszystkim trzeba chronić tradycyjne wartości. Dziś mamy nie politykę prorodzinną, ale antyrodzinną - podsumował Kaczyński.
Żeby rodziło się więcej dzieci, to muszą być mieszkania, służba zdrowia, a przede wszystkim bezpieczeństwo ekonomiczne. W "tradycyjne wartości" nie ubierzesz, ani do garnka ich nie włożysz.
Prezes PiS oświadczył, że rząd podniósł wiek emerytalny bez akceptacji społeczeństwa. W odniesieniu do kobiet jest to, jego zdaniem, okrutne.
Wiek emerytalny moim zdaniem powinien być zrównany do poziomu 65 lat, z tym, że kobieta mogłaby na własne życzenie iść na wcześniejszą emeryturę w wieku lat 60 bądź 62 - rzecz jasna wiązałoby się to z niższą emeryturą.
JacekM pisze:Ciężko będzie teraz ukuć taką narrację, żeby się PO nie dostało.
Daleki jestem od bycia zwolennikiem PO, ale za co miałoby się im dostać? :-s
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2218
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 07 mar 2013, 15:39

No cóż, Tusk właśnie jeździ walcem po PiSie wte i z powrotem. :boohoo:

mobil one
Posty: 2027
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 07 mar 2013, 15:44

Chyba za dużo szczawiu i mirabelek zjedliście...
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 mar 2013, 15:51

Z komentarzy:
To nie premier techniczny tylko avatar, co Kaczyński dzisiejszym wystąpieniem potwierdził.

Ciekawe, czy na posiedzenia rządu przychodziłby jako premier Gliński, czy Kaczyński z tabletem?
:lol:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2218
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 07 mar 2013, 15:56

mobil one pisze:Chyba za dużo szczawiu i mirabelek zjedliście...
Au, to zabolało 8-(

reserved
Posty: 13912
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 07 mar 2013, 16:17

:-)
Obrazek

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2218
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 07 mar 2013, 16:19

Trzeba powołać komisję :-"

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 mar 2013, 17:05

mobil one pisze:Chyba za dużo szczawiu i mirabelek zjedliście...
Możliwe, nie wszyscy mieliśmy wstęp do sklepu z żółtymi zasłonkami dla Równiejszych PRLu.

[ Dodano: |7 Mar 2013|, 2013 17:07 ]
JacekM pisze:Szopką to było niedopuszczenie Glińskiego do głosu - a JarKacz ich doskonale rozegrał. Ciężko będzie teraz ukuć taką narrację, żeby się PO nie dostało.
A czy ja też mógłbym wygłosić wystąpienie, jakby mnie jakiś poseł zaprosił?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

reserved
Posty: 13912
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 07 mar 2013, 17:54

No dobra, ale tak bez emocji. Wniosek o konstruktywne wotum nieufności z tego co wiem chyba powinien być złożony wraz ze wskazaniem kandydata na premiera nowego rządu. Tylko pytanie czy ten kandydat ma prawo głosu czy nie? Drodzy bardziej doświadczeni koledzy, czy ja w dobrą stronę kombinuję?

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2218
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 07 mar 2013, 17:59

Regulamin Sejmu pisze:Art. 115, pkt 5a: w debacie nad wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności Marszałek Sejmu, poza kolejnością mówców zapisanych do głosu, udziela głosu wyłącznie Prezesowi Rady Ministrów.
Art. 115, pkt 6: Po wyczerpaniu listy mówców głos może zabrać tylko Prezes Rady Ministrów.

Dodatkowo, zgodnie z art. 179 ust. 2 do głosu mogą zapisać się tylko posłowie. Regulamin nie mówi o pozaparlamentarnych kandydatach na premiera. "Posłowie, którzy zamierzają wziąć udział w dyskusji nad określonym punktem porządku dziennego, zapisują się do głosu u sekretarza Sejmu prowadzącego listę mówców".

reserved
Posty: 13912
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 07 mar 2013, 18:03

Tymczasem internet w dalszym ciągu żyje swoim życiem. :D



Obrazek

JacekM
Śnieżynka
Posty: 8858
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 07 mar 2013, 21:07

yavorius pisze:Tak, doskonale rozegrał i rozwalił. Tusk już sobie pętlę zakłada na szyję
Pętli sobie nie założył, ale uciekł w emocje i odszedł od merytoryki. Ale tak, wiem, faszyzm nadchodzi, trzeba odsunąć PiS od władzy.
Glonojad pisze:A czy ja też mógłbym wygłosić wystąpienie, jakby mnie jakiś poseł zaprosił?
Jakbyś był kandydatem na premiera - moim zdaniem powinieneś móc. Zresztą nie tylko ja tak uważam.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 07 mar 2013, 21:59

JacekM pisze:Jakbyś był kandydatem na premiera - moim zdaniem powinieneś móc.
Regulamin Sejmu, który został uchwalony w roku 1992 na to nie zezwala. Chciejstwo nie ma nic do tego - natomiast można zmienić regulamin i wtedy nie będzie problemu...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

ODPOWIEDZ