Strona 315 z 551

: 07 mar 2013, 14:37
autor: KwZ
Żeby było śmieszniej, nikt temu nie przeczy.
Prof. [Gliński] jest ekspertem, człowiekiem bezstronnym i niezwiązanym z żadną partią - przekonywał [Jarosław Kaczyński].
Niezwiązany z żadną partią? Rotfl!

: 07 mar 2013, 14:38
autor: yavorius
JacekM pisze:Szopką to było niedopuszczenie Glińskiego do głosu - a JarKacz ich doskonale rozegrał. Ciężko będzie teraz ukuć taką narrację, żeby się PO nie dostało.
Tak, doskonale rozegrał i rozwalił. Tusk już sobie pętlę zakłada na szyję :-"

: 07 mar 2013, 15:11
autor: Wolfchen
MeWa pisze:Ponoć przemówienie Glińskiego byłoby niezgodne z regulaminem.
Owszem. Nie jest posłem.
- Zarzutów wobec rządu Donalda Tuska jest tyle, że ich przedstawienie zajęłoby cały dzień - mówił.
No tak, bardzo merytoryczna wypowiedź Kaczyńskiego... :mur:
Kaczyński zarzucił też rządowi, że nie robi nic w sprawie polityki prorodzinnej. Podkreślił, że aby rodziło się więcej dzieci, muszą być mieszkania i opieka lekarska, a przede wszystkim trzeba chronić tradycyjne wartości. Dziś mamy nie politykę prorodzinną, ale antyrodzinną - podsumował Kaczyński.
Żeby rodziło się więcej dzieci, to muszą być mieszkania, służba zdrowia, a przede wszystkim bezpieczeństwo ekonomiczne. W "tradycyjne wartości" nie ubierzesz, ani do garnka ich nie włożysz.
Prezes PiS oświadczył, że rząd podniósł wiek emerytalny bez akceptacji społeczeństwa. W odniesieniu do kobiet jest to, jego zdaniem, okrutne.
Wiek emerytalny moim zdaniem powinien być zrównany do poziomu 65 lat, z tym, że kobieta mogłaby na własne życzenie iść na wcześniejszą emeryturę w wieku lat 60 bądź 62 - rzecz jasna wiązałoby się to z niższą emeryturą.
JacekM pisze:Ciężko będzie teraz ukuć taką narrację, żeby się PO nie dostało.
Daleki jestem od bycia zwolennikiem PO, ale za co miałoby się im dostać? :-s

: 07 mar 2013, 15:39
autor: yavorius
No cóż, Tusk właśnie jeździ walcem po PiSie wte i z powrotem. :boohoo:

: 07 mar 2013, 15:44
autor: mobil one
Chyba za dużo szczawiu i mirabelek zjedliście...

: 07 mar 2013, 15:51
autor: Bastian
Z komentarzy:
To nie premier techniczny tylko avatar, co Kaczyński dzisiejszym wystąpieniem potwierdził.

Ciekawe, czy na posiedzenia rządu przychodziłby jako premier Gliński, czy Kaczyński z tabletem?
:lol:

: 07 mar 2013, 15:56
autor: yavorius
mobil one pisze:Chyba za dużo szczawiu i mirabelek zjedliście...
Au, to zabolało 8-(

: 07 mar 2013, 16:17
autor: reserved
:-)
Obrazek

: 07 mar 2013, 16:19
autor: yavorius
Trzeba powołać komisję :-"

: 07 mar 2013, 17:05
autor: Glonojad
mobil one pisze:Chyba za dużo szczawiu i mirabelek zjedliście...
Możliwe, nie wszyscy mieliśmy wstęp do sklepu z żółtymi zasłonkami dla Równiejszych PRLu.

[ Dodano: |7 Mar 2013|, 2013 17:07 ]
JacekM pisze:Szopką to było niedopuszczenie Glińskiego do głosu - a JarKacz ich doskonale rozegrał. Ciężko będzie teraz ukuć taką narrację, żeby się PO nie dostało.
A czy ja też mógłbym wygłosić wystąpienie, jakby mnie jakiś poseł zaprosił?

: 07 mar 2013, 17:54
autor: reserved
No dobra, ale tak bez emocji. Wniosek o konstruktywne wotum nieufności z tego co wiem chyba powinien być złożony wraz ze wskazaniem kandydata na premiera nowego rządu. Tylko pytanie czy ten kandydat ma prawo głosu czy nie? Drodzy bardziej doświadczeni koledzy, czy ja w dobrą stronę kombinuję?

: 07 mar 2013, 17:59
autor: yavorius
Regulamin Sejmu pisze:Art. 115, pkt 5a: w debacie nad wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności Marszałek Sejmu, poza kolejnością mówców zapisanych do głosu, udziela głosu wyłącznie Prezesowi Rady Ministrów.
Art. 115, pkt 6: Po wyczerpaniu listy mówców głos może zabrać tylko Prezes Rady Ministrów.

Dodatkowo, zgodnie z art. 179 ust. 2 do głosu mogą zapisać się tylko posłowie. Regulamin nie mówi o pozaparlamentarnych kandydatach na premiera. "Posłowie, którzy zamierzają wziąć udział w dyskusji nad określonym punktem porządku dziennego, zapisują się do głosu u sekretarza Sejmu prowadzącego listę mówców".

: 07 mar 2013, 18:03
autor: reserved
Tymczasem internet w dalszym ciągu żyje swoim życiem. :D



Obrazek

: 07 mar 2013, 21:07
autor: JacekM
yavorius pisze:Tak, doskonale rozegrał i rozwalił. Tusk już sobie pętlę zakłada na szyję
Pętli sobie nie założył, ale uciekł w emocje i odszedł od merytoryki. Ale tak, wiem, faszyzm nadchodzi, trzeba odsunąć PiS od władzy.
Glonojad pisze:A czy ja też mógłbym wygłosić wystąpienie, jakby mnie jakiś poseł zaprosił?
Jakbyś był kandydatem na premiera - moim zdaniem powinieneś móc. Zresztą nie tylko ja tak uważam.

: 07 mar 2013, 21:59
autor: Wolfchen
JacekM pisze:Jakbyś był kandydatem na premiera - moim zdaniem powinieneś móc.
Regulamin Sejmu, który został uchwalony w roku 1992 na to nie zezwala. Chciejstwo nie ma nic do tego - natomiast można zmienić regulamin i wtedy nie będzie problemu...