Strona 316 z 551

: 07 mar 2013, 22:02
autor: Rosa
Kaczyński teraz powinien nieco przystopowac a uderzyć wtedy gdy PO bedzie na kolanach czyli gdy wejdzie w życie podatek śmieciowy. Srednio 50 zł na gospodarstwo domowe będzie mocno odczuwalne i to gdzieś tak kolo lipca PiS pewnie wskoczy na pierwsze miejsce w sondażach.

: 08 mar 2013, 0:05
autor: Daniel_FCB
Rosa pisze:gdy wejdzie w życie podatek śmieciowy. Srednio 50 zł na gospodarstwo domowe
Żeby tylko. W przypadku mojej rodziny jest znacznie ciekawiej. Oidp we Wrocławiu liczy się metraż a nie liczba osób zamieszkałych w mieszkaniu. Dzięki temu w sumie zapłacimy za 3 mieszkania (wynajem i czynsz w Warszawie, dom oraz nieruchomość w permanentnym remoncie we Wrocławiu). A suma generowanych przez nas śmieci jest constans. :/

: 08 mar 2013, 6:09
autor: Glonojad
JacekM pisze:Ale tak, wiem, faszyzm nadchodzi, trzeba odsunąć PiS od władzy.
Spkojnie, Kaczyński się odezwał, PiSowi znowu spadnie.

[ Dodano: |8 Mar 2013|, 2013 06:10 ]
Daniel_FCB pisze:A suma generowanych przez nas śmieci jest constans. :/
Ale zdajesz sobie sprawę, że sposób rozliczenia opłaty śmieciowej (oraz fakt, czy w ogóle ją wprowadzać) to już sprawa samorządu lokalnego, a nie rządu?

: 08 mar 2013, 7:50
autor: KwZ
Daniel_FCB pisze:
Żeby tylko. W przypadku mojej rodziny jest znacznie ciekawiej. Oidp we Wrocławiu liczy się metraż a nie liczba osób zamieszkałych w mieszkaniu. Dzięki temu w sumie zapłacimy za 3 mieszkania (wynajem i czynsz w Warszawie, dom oraz nieruchomość w permanentnym remoncie we Wrocławiu). A suma generowanych przez nas śmieci jest constans. :/
Podnieś czynsz za wynajem. Jak się to będzie liczyć w Wawie? Od zużytej wody?

: 08 mar 2013, 8:08
autor: Rosa
KwZ pisze:
Daniel_FCB pisze:
Żeby tylko. W przypadku mojej rodziny jest znacznie ciekawiej. Oidp we Wrocławiu liczy się metraż a nie liczba osób zamieszkałych w mieszkaniu. Dzięki temu w sumie zapłacimy za 3 mieszkania (wynajem i czynsz w Warszawie, dom oraz nieruchomość w permanentnym remoncie we Wrocławiu). A suma generowanych przez nas śmieci jest constans. :/
Podnieś czynsz za wynajem. Jak się to będzie liczyć w Wawie? Od zużytej wody?
Od ilości osob w mieszkaniach, w domach jednorodzinnych po prostu od domu .
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 79117.html

: 08 mar 2013, 9:48
autor: a/p TALENT
Debilna opozycja rozbestwia rządzących. Przykład - igraszki ze śmieciami. Przykład nr 1. Obecnie za wywóz śmieci / nie segregowanych / z mojego mieszkania / 3 osoby / płacę 23 zł. miesięcznie. Śmieci wywozi firma miejska MPO. Teraz po zmianach zapłacę 64 zł. / w przypadku śmieci nie segregowanych/. Można stwierdzić, że kalkulował stawki przysłowiowy kelner z PRL-u / znany proceder w minionym okresie, zwłaszcza wobec zapitych klientów /.
Przykład nr 2. Na jednej ulicy gdzie mam tzw. lokal na wynajem znajduje się coś ok. 9 wspólnot i ze 2 spółdzielnie mieszkaniowe / nie liczę lokali użytkowych /, większość z tych podmiotów ma umowę na wywóz z inną firmą śmieciową - po zmianach zamiast całej floty wozów wszystkich obsłuży 1 pojazd. Pytanie, kto zyska na tej konsolidacji?

: 08 mar 2013, 9:56
autor: JacekM
Glonojad pisze:Spkojnie, Kaczyński się odezwał, PiSowi znowu spadnie.
Wczoraj się tak odezwał, że powinno wzrosnąć, ale na pewno zaraz palnie coś takiego że znowu będzie 15% i zgrzytanie zębami.

: 08 mar 2013, 11:02
autor: blinski
JacekM pisze:Wczoraj się tak odezwał, że powinno wzrosnąć, ale na pewno zaraz palnie coś takiego że znowu będzie 15% i zgrzytanie zębami.
Co nowego powiedział, czego wcześniej nie mówił? To przekonywanie tylko na beton przekonanego twardego elektoratu. Mnie jedynie zażenował próbą przywrócenia standardów parlamentarnych panujących za jego rządu (jednym słowem - lepperiady). Choć w sumie nieźle się uśmiałem, internet przez chwilę wyglądał po wystąpieniu Bardzo Technicznego Premiera jakby był rok gdzieś tak 2006 ;)

: 08 mar 2013, 11:03
autor: Bastian
JacekM pisze:Wczoraj się tak odezwał, że powinno wzrosnąć
Dezawuując do reszty własnego kandydata ("kukiełka z tabletu")? No, nie wiem... :-k

: 08 mar 2013, 11:16
autor: Stary Pingwin
Glonojad, do4728 Czy gminy mogą nie zastosować się do ustawy?
Każdy traci-ja z 48 na 89. Nie wyprodukuję 4 koszy 120litrowych miesięcznie.

: 08 mar 2013, 11:35
autor: Rosa
A jeszcze ciekawiej będzie jak faktycznie ktos zacznie pilnowac czy śmieci są posegregowane :) I nagle karnie cały blok czy tez cała spółdzielnia dostaje 40% domiaru.
Ale ważne że będzie można zatrudnic teraz nowych urzednikow na nowe stanowiska. :D

: 08 mar 2013, 11:52
autor: Daniel_FCB
Glonojad pisze: Ale zdajesz sobie sprawę, że sposób rozliczenia opłaty śmieciowej (oraz fakt, czy w ogóle ją wprowadzać) to już sprawa samorządu lokalnego, a nie rządu?
Tak. Ale jakim prawem ustawa w ogóle wymaga od nas płacenia za śmieci, których w danym miejscu nie produkujemy (dom remontowany) lub produkujemy na tyle mało, że dorzucamy do kubła sąsiada (za przyzwoleniem tegoż, oczywiście ;) ). A w miejscu, gdzie faktycznie śmieci generujemy i tak płacimy czynsz, w którym są zawarte koszty wywozu odpadów.

: 08 mar 2013, 12:01
autor: JacekM
blinski pisze:Co nowego powiedział, czego wcześniej nie mówił?
Przez godzinę jechał z głowy, wyliczając 12 punktów. I uwaga - o Smoleńsku odezwał się pod koniec wystąpienia. Oglądałeś? Czy tylko na podstawie agitki red. Sobieniowskiego się wypowiadasz?
blinski pisze: To przekonywanie tylko na beton przekonanego twardego elektoratu.
Ja jestem nieprzekonany i bardziej przemawia do mnie wczorajsze przemówienie JarKacza od emocjonalnego ataku Tuska.
blinski pisze: internet przez chwilę wyglądał po wystąpieniu Bardzo Technicznego Premiera jakby był rok gdzieś tak 2006
Na moim timelinie na twitterze poza posłami PO reakcje były pozytywne.

: 08 mar 2013, 12:04
autor: Rosa
I co z odpowiedzialnoscia zbiorową.
Przypuscmy że widze sąsiada ktory nie segreguje śmieci i przez niego kilkaset innych osób ma zawyżona stawkę. Co wtedy? Mam naslac na niego ukraińców, spalić mu karnie samochód, sortowac za niego. Jasne można zacząc organizowac komitety blokowe złozone z emerytów które będa pilnowały kto wyrzuca ładnie śmieci a kto jest be no ale co potem?

: 08 mar 2013, 12:36
autor: Stary Pingwin
Do zarządów w Ratuszu dojdzie ZGOiŚ z dyrektorem, zastępcami d/s odpadów suchych i mokrych, sekretarkami i rzeszą urzędników. Oczywiście będą delegatury w Dzielnicach, z kierownikami, zastępcami kierowników etc.
Każda próba regulacji urzędowej jakiejś sfery kończy się BIUROKRACJĄ.
Pani płaci, pan płaci, my płacimy.
Żebym miał ze 30 lat mniej, już bym emigrował.