Moderator: Szeregowy_Równoległy
-
Wolfchen
- (Busmann)
- Posty: 14777
- Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
- Lokalizacja: Warszawa
Post
autor: Wolfchen » 22 maja 2013, 20:49
Os0 pisze:
Korwin Krul!
Podobno Partia Libertariańska się tworzy w Polsce, przynajmniej będę miał na kogo zmarnować swój głos

Korwin to mieszanka liberalizmu gospodarczego i konserwatyzmu światopoglądowego. To już wolałbym nawet i SLD. Konserwa u mnie odpada

Libertarianie? Ten eksperyment w Polsce nie ma szans (i w sumie dobrze, w każdym razie wg mnie). Wychodzi na to, że znowu będzie się szukało na listach kogoś, kogo się zna osobiście.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43
-
Os0
- Posty: 1335
- Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
- Lokalizacja: Nowodwory/Ochota
Post
autor: Os0 » 22 maja 2013, 20:53
Wiem, wiem, komuna zrobiła sieczkę z mózgu ludziom

2 17 211 509 511 516 723 731 N03 N63
1 9 15 128 136 154 157 172 186 208 414 N01 N38 N88
-
bepe
- Posty: 3469
- Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
- Lokalizacja: Gocław
Post
autor: bepe » 22 maja 2013, 20:55
Wolfchen pisze:Korwin to mieszanka liberalizmu gospodarczego i konserwatyzmu światopoglądowego.
Czyli jest klasycznym, podręcznikowym wręcz prawicowcem. Teoretycznie ideał dla takich wyborców, jak ja. Tylko u Korwina wszystko jest przerysowane, karykaturalne. Dlatego nikt nie traktuje go poważnie.
-
Wolfchen
- (Busmann)
- Posty: 14777
- Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
- Lokalizacja: Warszawa
Post
autor: Wolfchen » 22 maja 2013, 21:21
A dla mnie nie ma żadnej partii, nawet nie da się jasno określić poglądów jako konkretną doktrynę.
Bo jak pogodzić gospodarkę rynkową z minimalizacją kapitału państwowego, rozbudowany system transportowy organizowany przez samorządy wszystkich szczebli (+ MI z przewozami kolejowymi z kategorii pośpiesznej), świeckim państwem (a nie obecną karykaturą), silną armią i pielęgnowaniem historii (które jednak nie kręci się wokół klęsk) oraz instytucjami pomocy społecznej (kryteria zaostrzone), publiczną oświatą i służbą zdrowia?
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43
-
MisiekK
- Posty: 7885
- Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
- Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie
Post
autor: MisiekK » 22 maja 2013, 23:15
Os0 pisze:Wiem, wiem, komuna zrobiła sieczkę z mózgu ludziom

Komuna skończyła się 24 lata temu, więc już obecni 40-latkowie nie wiedzą za bardzo czym była, bo tego nie odczuli na własnej skórze za mocno.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.
-
Os0
- Posty: 1335
- Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
- Lokalizacja: Nowodwory/Ochota
Post
autor: Os0 » 22 maja 2013, 23:44
Tyle, że ludzie ciągle mają komunistyczne mniemanie o państwie i jego roli.
2 17 211 509 511 516 723 731 N03 N63
1 9 15 128 136 154 157 172 186 208 414 N01 N38 N88
-
Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36226
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
Post
autor: Bastian » 23 maja 2013, 8:59
Więc może ono nie jest komunistyczne?

Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
-
Os0
- Posty: 1335
- Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
- Lokalizacja: Nowodwory/Ochota
Post
autor: Os0 » 23 maja 2013, 10:54
Przecież nic takiego nie powiedziałem.
2 17 211 509 511 516 723 731 N03 N63
1 9 15 128 136 154 157 172 186 208 414 N01 N38 N88
-
Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36226
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
Post
autor: Bastian » 23 maja 2013, 10:57
Że ja niby nie umiem czytać?
Os0 pisze:ludzie ciągle mają komunistyczne mniemanie
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
-
Poc Vocem
- (volviak)
- Posty: 3481
- Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
- Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej
Post
autor: Poc Vocem » 23 maja 2013, 16:23
Os0 pisze:Tyle, że ludzie ciągle mają komunistyczne mniemanie o państwie i jego roli.
Postawiłbym taką ryzykowną tezę, że to nie są przekonania komunistyczne, lecz właściwe naszemu narodowi i trzeba nauczyć się z nimi żyć.
Zresztą, nie wiem co ty rozumiesz przez komunistyczne myślenie, ale mnie się ten termin kojarzy dość głupio. Otóż komunistyczne myślenie ma oznaczać to samo, co inne słówko z politycznej nowomowy czyli "postawa roszczeniowa". A czymże jest taka postawa? Ano chęcią poprawienia sobie warunków bytowych przez obywatela za sprawą państwa. I teraz pojawia się pytanie, co jest złego w takim myśleniu? Państwo jest dla obywatela czy leming jest dla państwa?
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears
-
mobil one
- Posty: 2027
- Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
- Lokalizacja: właściwa
-
Kontakt:
Post
autor: mobil one » 23 maja 2013, 16:29
Poc Vocem pisze: Państwo jest dla obywatela czy leming jest dla państwa?
Lubię to !

Linia 155: 1966-2011
155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)
WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.
-
Os0
- Posty: 1335
- Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
- Lokalizacja: Nowodwory/Ochota
Post
autor: Os0 » 23 maja 2013, 17:54
Bastian pisze:Że ja niby nie umiem czytać?
Os0 pisze:ludzie ciągle mają komunistyczne mniemanie
Przecież mówiłem, że zwykły obywatel ma takie mniemanie, a nie że tak jest/powinno być.
[ Dodano: Czw 23 Maj, 2013 17:57 ]
Poc Vocem pisze:Os0 pisze:Tyle, że ludzie ciągle mają komunistyczne mniemanie o państwie i jego roli.
Zresztą, nie wiem co ty rozumiesz przez komunistyczne myślenie, ale mnie się ten termin kojarzy dość głupio. Otóż komunistyczne myślenie ma oznaczać to samo, co inne słówko z politycznej nowomowy czyli "postawa roszczeniowa". A czymże jest taka postawa? Ano chęcią poprawienia sobie warunków bytowych przez obywatela za sprawą państwa. I teraz pojawia się pytanie, co jest złego w takim myśleniu? Państwo jest dla obywatela czy leming jest dla państwa?
Mi raczej chodzi o to, że brak jest świadomości ekonomicznej i skąd państwo bierze środki na funkcjonowanie. Bo jeśli polityk komuś coś obiecuje, to musi komuś innemu zabrać, a samemu przy tym też wyjdzie dobrze.
2 17 211 509 511 516 723 731 N03 N63
1 9 15 128 136 154 157 172 186 208 414 N01 N38 N88
-
Poc Vocem
- (volviak)
- Posty: 3481
- Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
- Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej
Post
autor: Poc Vocem » 23 maja 2013, 18:31
Os0 pisze:Mi raczej chodzi o to, że brak jest świadomości ekonomicznej i skąd państwo bierze środki na funkcjonowanie. Bo jeśli polityk komuś coś obiecuje, to musi komuś innemu zabrać, a samemu przy tym też wyjdzie dobrze.
I w tych dwóch zdaniach czai się coś prawdziwie niebezpiecznego - przekonanie, że państwo może czerpać przychody tylko z podatków i prowadzić redystrybucję tychże środków. Tymczasem we wszystkich krajach mających dobrą sytuację ekonomiczną państwo ma także inne źródła utrzymania, np. w Niemczech rząd ma bodajże 49% udziałów w Volkswagenie. A my co? Mieliśmy gaz łupkowy, sprzedaliśmy prawo do wydobycia Amerykanom i nikt nawet łopaty nie wbił w ziemię od tego czasu. Więc to winą państwa, a nie obywatela jest obecna sytuacja ekonomiczna kraju. Winą państwa? Śmiem postawić tezę, że w tym wypadku w kategorii winnych można mówić o konkretnych osobach. Ale to już tak trochę nie na temat...
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears
-
Os0
- Posty: 1335
- Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
- Lokalizacja: Nowodwory/Ochota
Post
autor: Os0 » 23 maja 2013, 18:42
Państwo, szczególnie w takim bagnie politycznym jak w Polsce, powinno mieć jak najmniej spółek, aby nie tworzyć patologicznego kupczenia stanowiskami. Na przykład prywatyzacja Polskich Kolei Linowych poprzez sprzedaż spółce stworzonej przez gminy. Już widzę jak nią zarządzają obywatele...
2 17 211 509 511 516 723 731 N03 N63
1 9 15 128 136 154 157 172 186 208 414 N01 N38 N88
-
Paweł_K
- Taki ligowy Bełchatów
- Posty: 5048
- Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
- Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
-
Kontakt:
Post
autor: Paweł_K » 24 maja 2013, 13:28
Poc Vocem pisze: Mieliśmy gaz łupkowy, sprzedaliśmy prawo do wydobycia Amerykanom i nikt nawet łopaty nie wbił w ziemię od tego czasu
Pewien jesteś że to było "prawo do wydobycia", czy może jednak koncesja na poszukiwanie?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon
Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...