TVN Warszawa

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 mar 2011, 11:33

Swoją drogą to TVN nie jest bez winy - skoro TVS może być dochodowa to dlaczego działająca na nie małym rynku reklamowym jakim jest Warszawa stacja TVNu padła :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

jgas
Posty: 1401
Rejestracja: 28 gru 2006, 21:05
Lokalizacja: z ukrycia

Post autor: jgas » 27 mar 2011, 12:09

Kiepski produkt => marna oglądalność =>mało reklamodawców
Osobiście chętnie oglądałbym warszawską telewizję lokalną, ale TVN Warszawa szybko mnie zniechęciła i zmęczyła.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 27 mar 2011, 14:17

Ja po częsci podzielam te poglady z forum GW
... Lokalna telewizja powinna być przaśna jak TV Silesia, być blisko ludzi. A tutaj widziałem program z jakąś internacjonalną dziunią , co to "odkrywała" jakieś snobistyczne knajpy i kluby. Dla kogo to ? Jak liczną publikę mają takie miejsca??? Puściliby disco polo, od razu by im oglądalność podskoczyła. W Silesii "Lista śląskich szlagierów" to największy hit stacji!
Ludzie nie mający zielonego pojęcia o Warszawie, nie rozumiejący i nie znający jej. Zblazowane towarzystwo, które jeszcze 2-3 lata temu zasuwało rejsowym PKSem z Koziej Wólki a dzisiaj sili się na światowość. Wszyscy skupieni na byciu pięknym, młodym i wylansowanym. Spikerki wyglądały jak panienki z klubów, które szukają towarzystwa. Faceci - jak panienki. Starość była śmieszna, odpychająca i ją przemilczano. W każdym konflikcie sąsiedzkim stacja całkowicie brała stronę knajpiarzy, inwestora etc. Programy interwencyjne były głównie skupione na atakowaniu mieszkańców i bronieniu ich przeciwników (knajpiarzy, inwetorów etc.). Nie podejmowano nawet najmniejszej próby znalezienia złotego środka. Dlaczego więc mieszkańcy mieli ich oglądać? Przecież takie lokalne programy są przede wszystkim adresowane do pań domu i emertyów. Co ich obchodzą kluby i "wydarzenia" w prowincjonalnym grajdołku? Wystarczy wspomnieć, że kiedy otwierano 5-10-15 to stacja spikerzy brandzlowali się chyba przez tydzień i całkowicie w nosi mieli lokalny konflikt z mieszkańcami. Zapomnieli jednak, że widzami są mieszkańcy Mokotowskiej a nie zblazowana, metroseksualna garstka z klubu. Do tego zamęczano nas problemami przyjezdnych i odnalezienia sie w Warszawie, co niezbyt kogokolwiek interesuje włącznie z nimi samymi...
Program był trochę za bardzo skupiony na pokazywaniu ludzi wyjętych żywcem z reklamowek i serialów a nie zwykłych ludzi.

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 27 mar 2011, 15:11

Rosa pisze:Program był trochę za bardzo skupiony na pokazywaniu ludzi wyjętych żywcem z reklamowek i serialów a nie zwykłych ludzi.
O nieprawda, ja byłem w telewizji i dzięki mnie wyremontowano ulicę, przy której mieszkam :)

[ Dodano: |27 Mar 2011|, 2011 15:12 ]
Kleszczu pisze:Swoją drogą to TVN nie jest bez winy - skoro TVS może być dochodowa to dlaczego działająca na nie małym rynku reklamowym jakim jest Warszawa stacja TVNu padła :-k
A myślisz, że TVN Religia przynosi zyski? :>

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 27 mar 2011, 15:26

Kleszczu pisze:skoro TVS może być dochodowa
Oglądałeś kiedyś TVS? Odnoszę wrażenie, że ta telewizja jest robiona przy minimalnych kosztach produkcji puszczając przede wszystkim teledyski ze śląskim Disco Polo. Wystarczy spojrzeć ramówkę TVN Warszawa produkował całą masę własnych programów i co by nie mówić od TVS był kilka klas wyżej.
15/12/2005-12/7/2019

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 27 mar 2011, 15:53

TLG pisze: TVN Warszawa produkował całą masę własnych programów i co by nie mówić od TVS był kilka klas wyżej.
Był i padł.
Lepiej mieć ulomną lokalną telewizje i w miare wzrostu dochodow ją poprawiac niz nie mieć jej wcale.

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 27 mar 2011, 18:09

Wśród wielu rzeczy które mi w TVN Warszawa nie odpowiadało to przerażająca nieznajomość miasta. Zepsuta sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Towarowej i Grzybowej czy konkurs Rytmu Miasta na najlepsze pączki gdzie ze znanych warszawskich cukierni nie wymienia się ani Gieryszewskiego z Pięknej ani Pracowni Cukierniczej na Górczewskiej. Żenada.
Polityka złym doradcą w pracy!

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 27 mar 2011, 18:53

Rosa pisze:Lepiej mieć ulomną lokalną telewizje i w miare wzrostu dochodow ją poprawiac niz nie mieć jej wcale.
TVS raczej przypomina wegetację niż rozwój, dlatego chciałem pokazać, ze porównywanie jej z TVN Warszawa jest nie trafione, nie ta liga.
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 27 mar 2011, 22:18

TLG pisze:
Rosa pisze:Lepiej mieć ulomną lokalną telewizje i w miare wzrostu dochodow ją poprawiac niz nie mieć jej wcale.
TVS raczej przypomina wegetację niż rozwój, dlatego chciałem pokazać, ze porównywanie jej z TVN Warszawa jest nie trafione, nie ta liga.
"Silesia informacje" też są bez porównania do "Stolicy" TVN Warszawa. Często poruszane są ogólnopolskie wydarzenia, prowadzone są dość "sztywno" podobnie jak w okienkach regionalnych TVP Info. Informacji z dróg czy bieżących informacji choćby w postaci paska nie ma wcale. Muszę dla porównania zacząć oglądać CSB TV. Dla chętnych - informacje są tylko od poniedziałku do piątku o 18 ;-) .

Tego czego bardzo będzie brakować to porannych, bieżących informacji w "Witaj Warszawo". Wystarczyło choćby przeczytać informacje na pasku i już przed wyjściem było wiadomo czy są gdzieś utrudnienia z powodu wypadku, awarii tramwaju, pociągu itp. Były też informacje o korkach. To często pozwalało inaczej zaplanować podróż. Mało kto ma rano czas na szukanie informacji w internecie.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1716
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 28 mar 2011, 9:48

Czerwony pasek z informacjami awaryjnymi był dla mnie hitem stacji tvnwarszawa - kilkanaście razy pozwolił mi, rodzinie i znajomym na uniknięcie komplikacji w podróżach po mieście. Stacja doceniła potencjał tkwiący w takich gremiach jak SISKOM, KMKM, czy też WAWKOM. Starałem się zawsze, aby trafić na bloki tematyczne dot. komunikacji kompetentnie prowadzone przez Igora Sokołowskiego / nieraz nadawał na wizji "wawkomem" :D /.
Resztę produkcji pominę milczeniem.
ZUS fundatorem emigracji

fraktal
Posty: 5500
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 28 mar 2011, 11:32

Trafiłeś w samo sedno. ;-) Skoro już telewizja zakończyła działalność, to dobry moment, żeby ujawnić fragment pewnego maila, którego dostałem już jakiś czas temu. No więc fragmenty:
A co do programów. Mnie jest o tyle niełatwo, że je też jestem fanem komunikacji - ale kolejowej. O miejskiej wiedzę zaczałem zdobywać od początku pracy w TVN Warszawa. Staram się przygotowywać, aby nie gadać głupot, ale w starciu z takimi fachurami jak Pan, czy np. forumowicze z wawkom - nie mam szans. (...) Proszę też pamiętać, że kiedy mówi laik - do laików - na pewno nie można uniknąć pewnych uproszczeń. Jakkolwiek bym się tłumaczył, to i tak pozostaję w nadziei, że udaje mi się na tyle zgłębić temat i nie przekłamywać rzeczywistości, że nie bolą Was zęby, gdy słuchacie moich wywodów :-)
Zawsze jestem jednak gotowy na przyjęcie Waszych krytycznych uwag, albo informacji, które spowodują, że kolejne programy na ten temat będą lepsze. W razie potrzeby - proszę przeprosić kolegów, gdyby strasznie narzekali na moje gadanie :-)
Serdecznie Pana pozdrawiam (...)

is
Może trochę za późno to ujawniam, ale jakoś nie było dobrego momentu do tej pory. ;-)

Aligator
Posty: 927
Rejestracja: 17 wrz 2008, 9:34
Lokalizacja: Warsaw/Higashikurume

Post autor: Aligator » 28 mar 2011, 16:02

A może padła po prostu dlatego że w Wawie ITI ma niespecjalną reputację... ;)
Ten koncern zdążył już poobrażać do siebie większość potencjalnych odbiorców - ja przykładowo nie jestem w stanie tolerować wiadomości w ich wykonaniu (i tu powiem że nie tylko ja).

Druga sprawa, GW raczej nie jest tu obiektywnym spektatorem ;)
"Spóźniony pociąg przyspieszony relacji xyz, przyjedzie z opóźnieniem ok. 25 minut. Opóźnienie może ulec powiększe... zmianie"

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4916
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 28 mar 2011, 18:04

Aligator pisze:A może padła po prostu dlatego że w Wawie ITI ma niespecjalną reputację... ;)
Nie o to chodzi. ITI chcąc stworzyć jak najlepszy kanał, produkowała programy których koszt produkcji był większy niż dochód z tych programów. Jak się zorientowali to ograniczyli produkcję, kupili zagraniczne programy przez co musieli zakodować sygnał, wielu widzów stracili przez co jeszcze mniejsze dochody. Niedawno zapowiadali że dają temu kanałowi czas do końca roku na to by zaczął na siebie zarabiać, ale mimo tego komunikatu zamknęli stację z dnia na dzień. Na niektórych stronach niektórzy wypisują że zaoszczędzone pieniądze wykorzystają na zakup praw do emisji ekstraklasy... W sumie to już od prawie tygodnia powinno być wiadome czy Canal+ czy NSport zdobyło prawa, a tu cisza, rozmowy jeszcze trwają, może rzeczywiście z tym jest coś na rzeczy, a jak nie to tylko bujna wyobraźnia niektórych internautów.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 28 mar 2011, 19:00

Może jeszcze kiedyś stacja się odrodzi choć na razie małe na to szanse. Ciekawe jak długo przetrwa sam portal TVN Warszawa.

Tymczasem śląska TVS ma się całkiem dobrze:
Obrazek

Telewizyjna kuchnia - 3. urodziny TVS!

Od trzech lat TVS gości w państwa domach. Setki osób odwiedziło dziś naszą stację, by zobaczyć jak wygląda 'od kuchni' oraz jak przygotowujemy codzienne serwisy Silesia Informacji. Z poświęceniem i zaangażowaniem śledzimy najważniejsze wydarzenia regionu, dziś chcemy pokazać nieco inną stronę naszej pracy.
http://www.tvs.pl/informacje/34351,tele ... y_tvs.html

Video
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 28 mar 2011, 19:43

A może TVNW mógłby działać jako telewizja niecałodzienna? Zapełnienie całego dnia sensownym programem kanału lokalnego nie jest proste. Może więc miałby sens kanał działający od 6 do 10 i od 17 do 22?

Zresztą chyba tak właśnie było na początku. Z tego, co pamiętam, w międzyszczycie telewizyjnym leciały jakieś plansze albo jeździł tramwaj.

Zablokowany