Słomińskiego - objazdy 2010

Moderator: Wiliam

marko80
Posty: 2426
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:10

Post autor: marko80 » 13 wrz 2010, 16:17

Bastian pisze:
marko80 pisze:527 przywrócic na most gdanski a 500 przeniesc na W-Z.
W celu ponieważ bo?
Chodzi o to którą linie zostawic na gdanskim , najlepsze byloby 500 lub 527 w celu szybkiej dowózki do metra przy gdanskim. Mysle ze ZTM przesadza tak samo jak przesadził ze zwezeniem słominskiego, miałbyc gigantyczne korki a ich nie ma 527 mogłoby spokojnie jezdzic przez m.gdanski i słominskiego, jak wystartuje budowa II linii metra na pradze to moim zdaniem ruch samochodów nie bedzie tam az tak bardzo bardzo wielki zeby nie mozna było zostawic ani jednej linii autobusowej. Dlatego słyszałem pare miesiecy temu przedstawicieli ZTM w tym dyr Rute którzy wypowiadali sie na temat tej kwestii ze na moscie gdanskim zostawią jedna linie najprawdopodobniej 170 ( o ile plany sie nie zmieniły od tamtej pory ), lecz wybór 170 byłby chybionym strzałem to powinna byc jakas dowozówka do metra typu 500 czy 527.

Websterek
Posty: 628
Rejestracja: 18 gru 2007, 21:02
Lokalizacja: ZP 1145

Post autor: Websterek » 17 wrz 2010, 1:51

Znów będzie jak ostatnio zamykali W-Z. Na samym moście się tego nie odczuje, pod warunkiem, że przy Gdańskim Słomińskiego będzie miała 2 pasy...Z W-Z dużo samochodów nie korzysta, most jest za wąski, do tego nie wszyscy kierowcy pojadą Gdańskim, więc uważam, że zabieranie 500 z Gdańskiego za zbędne, takie 527 moim skromnym zdaniem lepiej się "spełniało" na Gdańskim. No, co ja szary człowiek, który już przeżył zamknięcie W-Z, "szturm" na Gdański mam do powiedzenia, przy urzędasach, którzy się w ogóle nie znają na tym, co robią, nie mówię tu tylko o ZTMie, bo cholera wie, kto im przygotowuje te wspaniałe analizy.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 17 wrz 2010, 19:53

tyle, że to nie będzie wyłączenie tylko Trasy W-Z...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 wrz 2010, 20:03

Ach, te niewygodne fakty...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Websterek
Posty: 628
Rejestracja: 18 gru 2007, 21:02
Lokalizacja: ZP 1145

Post autor: Websterek » 18 wrz 2010, 8:11

MeWa pisze:tyle, że to nie będzie wyłączenie tylko Trasy W-Z...
Tylko jak narazie, dla mnie osoby jadącej z Bródna będzie tylko wyłączenie W-Z, sytuacja na Prostej mnie nie dotyczy, bo jest za daleko. Jak rozkopią Wileński, Targową, czy co tam mają rozkopać, to lepiej dla mnie, mniej samochód na Gdańskim.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 18 wrz 2010, 10:53

No i? Chyba nie sądzisz, że Trasę W-Z wyłączą z ruchu wcześniej niż zaczną się utrudnienia w centrum?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Websterek
Posty: 628
Rejestracja: 18 gru 2007, 21:02
Lokalizacja: ZP 1145

Post autor: Websterek » 19 wrz 2010, 18:30

Nic nie sądzę, bo nie wiem kiedy zamykają W-Ztkę. Aczkolwiek, dobrze wiem co się działo podczas poprzednej edycji cyrku pt. "zamykamy trasę W-Z", co pozwala mi twierdzić, iż teoria o konieczności zabierania autobusów z Dw. Gdańskiego jest wymysłem kogoś, kto tworząc swoje analizy mija się z rzeczywistością i to mocno. Jeśli ulica Słomińskiego przy dworcu będzie dwupasmowa, jak to było wcześniej, to kierowcy samochodów, ani pasażerowie autobusów nie odczują różnicy w czasie podróży przez most.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 19 wrz 2010, 19:29

Websterek pisze:Nic nie sądzę, bo nie wiem kiedy zamykają W-Ztkę. Aczkolwiek, dobrze wiem co się działo podczas poprzednej edycji cyrku pt. "zamykamy trasę W-Z", co pozwala mi twierdzić, iż teoria o konieczności zabierania autobusów z Dw. Gdańskiego jest wymysłem kogoś, kto tworząc swoje analizy mija się z rzeczywistością i to mocno. Jeśli ulica Słomińskiego przy dworcu będzie dwupasmowa, jak to było wcześniej, to kierowcy samochodów, ani pasażerowie autobusów nie odczują różnicy w czasie podróży przez most.
powtórzę jeszcze raz: czy jesteś świadom, że tym razem to nie będzie tylko "zabranie Trasy W-Z"?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

marko80
Posty: 2426
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:10

Post autor: marko80 » 19 wrz 2010, 19:40

Każdy kto ma inne zdanie niż dyr Ruta i jego świta musi być na tym forum niestety od razu wyśmiany. :grin: Oczywiscie na gdanskim nie moze byc ani jednego autobusu bo pan nieomylny Ruta tak postanowił, tak samo jak postanowił ze 527 musi jezdzic W-Ztką bo na słominskiego beda gigantyczne korki, tymczasem na słominskiego jest pusto i 527 mogłoby spokojnie tamtedy jezdzic.

Websterek
Posty: 628
Rejestracja: 18 gru 2007, 21:02
Lokalizacja: ZP 1145

Post autor: Websterek » 19 wrz 2010, 19:52

MeWa pisze:powtórzę jeszcze raz: czy jesteś świadom, że tym razem to nie będzie tylko "zabranie Trasy W-Z"?
To ja powtórzę, co ma zamknięcie dla komunikacji, przepraszam pozostawienie 1 linii autobusowej na moście Gdańskim, do rozpierduchy w centrum? Będą kopać przy Wileńskim, to też nie wpłynie to tak na Gdański, gdyż ruch samochodowy na trasie WZ można powiedzieć mały i bez problemu zostanie rozłożony na pozostałe mosty. To, że będzie cyrk w centrum nic nie zmienia jeśli chodzi o słuszność zabierania 500 z Gdańskiego.
marko80 pisze:tymczasem na słominskiego jest pusto i 527 mogłoby spokojnie tamtedy jezdzic.
Pusto nie jest, nie kłam. Poza godzinami szczytu można stanąć w kolejce do Gdańskiego przy Międzyparkowej co prawda nie trwa to jakoś specjalnie dłużej, możę minutę, dwie, aczkolwiek jak będą 2 pasy, to będzie jak poprzednio.

marko80
Posty: 2426
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:10

Post autor: marko80 » 19 wrz 2010, 20:00

Websterek pisze:
MeWa pisze:powtórzę jeszcze raz: czy jesteś świadom, że tym razem to nie będzie tylko "zabranie Trasy W-Z"?
To ja powtórzę, co ma zamknięcie dla komunikacji, przepraszam pozostawienie 1 linii autobusowej na moście Gdańskim, do rozpierduchy w centrum? Będą kopać przy Wileńskim, to też nie wpłynie to tak na Gdański, gdyż ruch samochodowy na trasie WZ można powiedzieć mały i bez problemu zostanie rozłożony na pozostałe mosty. To, że będzie cyrk w centrum nic nie zmienia jeśli chodzi o słuszność zabierania 500 z Gdańskiego.
marko80 pisze:tymczasem na słominskiego jest pusto i 527 mogłoby spokojnie tamtedy jezdzic.
Pusto nie jest, nie kłam. Poza godzinami szczytu można stanąć w kolejce do Gdańskiego przy Międzyparkowej co prawda nie trwa to jakoś specjalnie dłużej, możę minutę, dwie, aczkolwiek jak będą 2 pasy, to będzie jak poprzednio.
500 ma max 5-6 minut opóźnienia teraz, ale na krańcu rondo radosława ma jeszcze około 7 minut rezerwy i to w najwiekszych korkach które tam wystepują w godzinach szczytu wiec 527 mogłoby tam spokojnie jeździć.

Paweł D.
Posty: 5338
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 19 wrz 2010, 20:04

Websterek pisze:Pusto nie jest, nie kłam. Poza godzinami szczytu można stanąć w kolejce do Gdańskiego przy Międzyparkowej co prawda nie trwa to jakoś specjalnie dłużej, możę minutę, dwie, aczkolwiek jak będą 2 pasy, to będzie jak poprzednio.
Zapominacie o jednej rzeczy. Przy Międzyparkowej łączy się ruch od strony Arkadii, z Międzyparkowej i od strony Zakroczymskiej. Do tego dochodzi jeszcze potok skręcający w Międzyparkową od strony mostu. W tej chwili korki potrafią sięgać Bonifraterskiej. W przypadku zamknięcia przy Wileńskim to się zwielokrotni. Tak, że z opiniami o pustkach przy Gdańskim jeszcze bym poczekał.

jgas
Posty: 1401
Rejestracja: 28 gru 2006, 21:05
Lokalizacja: z ukrycia

Post autor: jgas » 19 wrz 2010, 20:25

Rano przy Międzyparkowej stoi policjant, sprawnie kieruje ruchem i zmniejsza korek. Ja bym zaczekał do zamknięcia WZtki i jeszcze z tydzień, wtedy przekonamy się, czy obecna trasa 500tki ma sens, czy wymaga korekty.

Websterek
Posty: 628
Rejestracja: 18 gru 2007, 21:02
Lokalizacja: ZP 1145

Post autor: Websterek » 19 wrz 2010, 20:33

marko80 pisze:527 mogłoby tam spokojnie jeździć.
Co do tego, to zgoda.
Paweł D. pisze:W tej chwili korki potrafią sięgać Bonifraterskiej.
Co ma korek na Bonifraterskiej do 500? Z tego, co się orientuje to 500 nie jeździ przez Bonifraterską.
Zresztą, nigdzie o pustkach na Gdańskim nie pisze, jedynie zwracam uwagę, że sytuacja się nie zmieni, więc nie ma sensu zabierać 500.
Po południu w kierunku Bródna bajzel był, jest i będzie, jak się stoi czasem od Arkadii, tak się stać będzie.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 19 wrz 2010, 20:59

Websterek pisze:To ja powtórzę, co ma zamknięcie dla komunikacji, przepraszam pozostawienie 1 linii autobusowej na moście Gdańskim, do rozpierduchy w centrum? Będą kopać przy Wileńskim, to też nie wpłynie to tak na Gdański, gdyż ruch samochodowy na trasie WZ można powiedzieć mały i bez problemu zostanie rozłożony na pozostałe mosty. To, że będzie cyrk w centrum nic nie zmienia jeśli chodzi o słuszność zabierania 500 z Gdańskiego.
Cały ruch z al. "Solidarności" (prowadzący na Targową i most Sląsko-Dąbrowski) skierowany zostanie na Szwedzką. Będzie okres, kiedy poważnie będzie utrudniony przejazd ciągami poprzecznymi, utrudniając tym samym możliwość objazdu. Widocznie włądze komunikacyjne uznały, że autobusy na Trasie W-Z lepiej będą spełniać swoje zadanie niż na Moście Gdańskim.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ