Sieci komórkowe

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 13 lut 2013, 19:17

Po płatnym sprawdzaniu konta, T-Mobile strzela sobie kolejnego samobója - od 19 marca 2013, usługa przedłużania ważności konta o rok w T-Mobile (i Heyah) będzie płatna 3 zł/miesiąc. :-$
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

esbek
Posty: 582
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 13 lut 2013, 20:26

Wolfchen pisze:Po płatnym sprawdzaniu konta, T-Mobile strzela sobie kolejnego samobója - od 19 marca 2013, usługa przedłużania ważności konta o rok w T-Mobile (i Heyah) będzie płatna 3 zł/miesiąc. :-$
Dlatego moja rodzina ma komórki w Play. Ja i córka rozmawiamy niewiele i doładowanie za 30 pln starcza nam na długo (6-9 miesięcy), a żona za 10 pln wykorzystuje miesiąc nielimitowanych rozmów w Play do swojej siostry.
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 13 lut 2013, 20:34

Mi się kończy w tym roku mix w T-Mobile i się zmywam z tej sieci. Mam nadzieję, że nie mają automatycznie odnawialnych umów (jak całej reszty) :D
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 13 lut 2013, 21:25

Ciekawe, mam jeden numer w Tmobile służacy do odbierania rozmow na ktorym jest suma tak jakoś ok 5-10 groszy. Czy jak włączą tą oplate to zejde na minus i od razu wyłącza numer czy tez zrobią cos innego. A może się uda tak zrobic że bedzie mozna wylączyc na poczatku marca roczna waznosc i jeszcze przez rok numer będzie wazny bez żadnych oplat (bo sami z siebie raczej nie mogą SKRÓCIĆ mi wazności)

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 13 lut 2013, 21:28

Rosa pisze:Czy jak włączą tą oplate to zejde na minus i od razu wyłącza numer czy tez zrobią cos innego.
Nie będzie się po prostu przedłużała ważność konta.
Rosa pisze:A może się uda tak zrobic że bedzie mozna wylączyc na poczatku marca roczna waznosc i jeszcze przez rok numer będzie wazny bez żadnych oplat (bo sami z siebie raczej nie mogą SKRÓCIĆ mi wazności)
Ja planuję co 11 miesiecy włączać (i po paru dniach wyłączać) - wtedy będzie kosztowało mnie to 5 złotych rocznie :P
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 05 mar 2013, 0:54

Zgubiłem telefon i dość pilnie potrzebuję nowego. Prawdopodobnie pozostanę w Orange. Znalazłem ofertę Sony Xperię U za 59 zł, ale jeśli dobrze rozumiem, to jest to jakaś wyprzedaż i "chwilowy brak w sklepie internetowym".

Pytanie: kiedy znowu może się pojawić w sprzedaży? Nigdy? Za kilka dni?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7770
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 05 mar 2013, 1:02

Pójdź do salonu, często korzystają z innych kanałów dystrybucji, niż internet.
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 05 mar 2013, 8:25

Tak, to też (i do konkurencji).
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 18 wrz 2013, 12:05

Czy któryś z poniższych telefonów nadaje się do wybrania? Zaznaczam, że smartfona dotąd nie używałem. Telefon to telefon, więc głównie powinien służyć do rozmów i sms-ów, ale oczekiwałbym również: przyzwoitych (to wystarczy) zdjęć, internetu (forum, FB itp.), gps to też rzecz przydatna. Muzyka na słuchawki oczywiście. Zdaje się można na smartfonach też czytać e-booki? Rzucać o ścianę nie zamierzam, ale trochę wytrzymałości też by się przydało :D

- HTC Desire X
- HTC Windows Phone 8S
- LG Swift L5
- Nokia Lumia 520
- Nokia Lumia 620
- Samsung Galaxy Trend
- Sony Xperia E
- Sony Xperia J.

Na razie lektura różnych opinii wskazuje mi wyższość Okienek nad Androidem :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 18 wrz 2013, 12:17

Mam Xperię J. Nie wiem czy to kwestia mojego egzemplarza, ale mam poważną trudność ze słuchawkami - jeśli podłączy się je do włączonego telefonu, to aparat ich nie widzi i gra przez głośniki. Jeśli podłączy się do wyłączonego i włączy, to owszem, gra przez słuchawki, ale po ich odłączeniu nie działają głośniki. Nie przeszkadza mi to za bardzo, bo słucham i tak przez iPoda... Aparat jest dość średni, niezbyt poręczny i niezbyt radzi sobie w ciemnościach, ale jak chcesz, mogę załączyć jakieś przykładowe zdjęcia (albo możesz sobie zajrzeć do folderu zdjęcia z komórki na moim fb ;) ). E-booki można czytać, ale nie jest to zbyt wygodne. Z zalet mogę wymienić stosunkowo nieźle trzymającą baterię i dobry wyświetlacz, nieźle radzący sobie również w lato (co w mojej poprzedniej X10 nie było regułą) i w deszczu. Korzystanie z internetu jest dosyć wygodne, da się przeglądać forum i pisać niezbyt skomplikowane posty ;)

Jeśli chodzi zaś o kwestię Windows vs Android, to wydaje mi się, że Android jest dużo bardziej intuicyjny i przejrzysty. Jest na niego więcej aplikacji - sporo instytucji tworząc swoje appki olewa użytkowników Windowsa i tworzy tylko na Androida i iOSa. Android ma też swoje wady - możesz się pożegnać z resztkami prywatności.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 18 wrz 2013, 12:22

JacekM pisze:mam poważną trudność ze słuchawkami - jeśli podłączy się je do włączonego telefonu, to aparat ich nie widzi i gra przez głośniki. Jeśli podłączy się do wyłączonego i włączy, to owszem, gra przez słuchawki, ale po ich odłączeniu nie działają głośniki.
O, to istotne, ja się często przełączam.
JacekM pisze:mogę załączyć jakieś przykładowe zdjęcia (albo możesz sobie zajrzeć do folderu zdjęcia z komórki na moim fb ;) )
To wystarczy ;)
JacekM pisze:E-booki można czytać, ale nie jest to zbyt wygodne.
To chyba w ogóle nie ma prawa być zbyt wygodne na takim ekraniku - czy może się mylę i można oczekiwać czegoś więcej? :)
JacekM pisze:wydaje mi się, że Android jest dużo bardziej intuicyjny i przejrzysty. Jest na niego więcej aplikacji - sporo instytucji tworząc swoje appki olewa użytkowników Windowsa i tworzy tylko na Androida i iOSa. Android ma też swoje wady - możesz się pożegnać z resztkami prywatności.
Nie mam obsesji prywatności, tę sferę można olać. Byle mnie nie zasypało jakieś niepotrzebne mi badziewie. Pytanie: czy ja potrzebuję tych wszystkich aplikacji? Co one (przykładowo) potrafią?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
kocur
Posty: 1320
Rejestracja: 09 mar 2006, 10:43
Lokalizacja: Ursynów Północny

Post autor: kocur » 18 wrz 2013, 12:40

Żona posiada HTC Windows Phone 8S i bardzo go sobie chwali. Windows jest o dziwo bardzo stabilny, i chociaż faktycznie nie wszyscy pamiętają o użytkownikach Windowsa, jest zdecydowana poprawa i jest coraz więcej dostępnych aplikacji. Poza tym telefon jest na tyle wytrzymały, że wytrzymuje aktywność 3-letniego dziecka (tu świetną sprawą jest Kącik dziecięcy). Co do przejrzystości Windowsa - patrz wyżej, 3-letnie dziecko sobie radzi. Ze słuchawkami z tego co wiem problemów nie ma.
"Ale ty jesteś mądry, Bonifacy!"

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 18 wrz 2013, 12:58

Co wy z tą prywatnością? Owszem, do pobierania aplikacji ze sklepu trzeba założyć konto, ale primo, u M$ jest tak samo, a secundo, tego konto można do niczego więcej nie używać. Smartfony w dalszym ciągu umieją trzymać spis telefonów i kalendarz w urządzeniu, nie synchronizując z niczym zewnętrznym.

Ja bym brał androida, ale to już co kto lubi. Aplikacje? No miliony przecież... jakdojade, rozkład pkp, gry, przeglądarki internetowe, czytniki książek, programy do transferu plików, gry, prognoza pogody, wiadomości sportowe, gry, wikipedia, czytnik kodów paskowych z wyszukiwarką cen, gry, radio internetowe, program tv, yanosik, fefnaście aplikacji do gpsa, a, byłbym zapomniał, gry.

Teksty na smartfonie czyta się zadziwiająco wygodnie (może zależeć od dioptrii :) ). Oczywiście teksty, nie pdf z ilustracjami.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25408
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 18 wrz 2013, 13:07

kocur pisze:Żona posiada HTC Windows Phone 8S i bardzo go sobie chwali. Windows jest o dziwo bardzo stabilny, i chociaż faktycznie nie wszyscy pamiętają o użytkownikach Windowsa, jest zdecydowana poprawa i jest coraz więcej dostępnych aplikacji. Poza tym telefon jest na tyle wytrzymały, że wytrzymuje aktywność 3-letniego dziecka (tu świetną sprawą jest Kącik dziecięcy). Co do przejrzystości Windowsa - patrz wyżej, 3-letnie dziecko sobie radzi. Ze słuchawkami z tego co wiem problemów nie ma.
Moja żona również taki posiada i też jest zadowolona. Możliwość otwierania załączników office'owych z maila na komórce też jest sympatyczna.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
snooker
Posty: 1460
Rejestracja: 31 maja 2010, 13:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: snooker » 18 wrz 2013, 13:20

Od miesiąca posiadam Lumię 620. Jest to moja piąta Nokia, ale pierwsza z Windowsem. Interfejs faktycznie początkowo jest mniej intuicyjny niż w Androidzie, nie mówiąc już o Symbianie, ale po przyzwyczajeniu i spersonalizowaniu (ustawieniu po swojemu wielkości i układu kafelków) jest naprawdę bardzo przyjemny i łatwy w użytkowaniu i mówię to jako osoba która do tej pory miała klasyczny układ interfejsu (lista), zarówno w zwykłych telefonach, jak i smartfonach. Głośnik w telefone jest dobry, a więc rozmówców słychać naprawdę głośno i wyraźnie. Wszystkie wiadomości SMS pisane z jedną osobą są "zapisane" razem, w postaci chmurek, dzięki czemu mamy zapewnioną ciągłość pisania, nawet kiedy w międzyczasie dostaniemy sms od innej osoby. Aparat jak to w większości tanich smartfonów, robi niezłe zdjęcia przy dobrym oświetleniu i kiepskie w nocy (ziarno). Muzykę słuchałem tylko przez chwilę, słuchawki są tylko po to aby były, bo słuchać w dobrej jakości się nie da (lepsze są podobno w Lumii 520). Przeglądanie internetu jest wygodne i szybkie (przy czym nie można ściągnąć żadnych popularnych przeglądarek, a więc trzeba korzystać z Explorera). Bateria ma tylko 1300mAh, a więc przy intensywnym użytkowaniu rozładowuje się szybko, przy nieco oszczędniejszym korzystaniu trzyma jednak całkiem długo. Zdecydowanie największym plusem tego telefonu jest jego stabilność. Odkąd ją mam, system nie zawiesił się ani razu (a używam telefonu dosyć intensywnie), co więcej niezależnie od aplikacji działa wyjątkowo płynnie. Dla porównania miałem okazję "bawić się" Xperią J kolegi, która działała wyraźnie mniej płynnie, co gorsza w ciągu dwóch godziny zawiesiła się trzykrotnie (być może to wina konkretnego egzemplarza, ale ...). Aplikacji jest mniej niż w Androidzie, ale wszystkie najważniejsze są. No i bonusem są wspomniany kącik dziecięcy, oficjalny Office dla komórek (przegląda się w nim dokumenty/arkusze dużo lepiej aniżeli w ściągniętych, nieoficjalnych aplikacjach), no i w Lumiach, są też bardzo pozytywnie oceniane przez użytkowników aplikacje od Nokii, z moim faworytem czyli Pocztówka.

ODPOWIEDZ