[ZTM] Jest decyzja ś›rodowiskowa dla tramwaju na Tarchomin

Moderator: Wiliam

MarCinek
Posty: 23
Rejestracja: 16 wrz 2006, 9:44
Lokalizacja: Wawa

Post autor: MarCinek » 31 sie 2013, 23:56

winnux8 pisze:
MarCinek pisze:http://tarchomin.naszynach.info/

Kronika budowy trasy tramwajowej na Tarchomin. W działach historia, plany, trasy.
Fajnie że coś takiego robisz, biorę się od pół roku za napisanie artu o tramwaju na Warszawikię żeby opisać wszystko i aktualizować, i jakoś nie mogę się wziąć...
Zapraszam do udziału w powstawaniu strony... im nas więcej, tym lepiej :)

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 04 wrz 2013, 22:07

tarantula01 pisze:A tu trup z szafy, czyli postępowanie środowiskowe dla tramwaju na odcinku TMP - Mehoffera:
http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/836537 ... 5FEFF9.htm

http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotow ... _tramw.htm
choć tak naprawdę nie wiem po co ono jest jeszcze prowadzone i zaraz zacznę pytać ile kosztuje prowadzenie tego postępowania.
Nie wyrobiono się:
http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotow ... _tramw.htm
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
winnux8
Posty: 932
Rejestracja: 07 mar 2013, 16:50
Lokalizacja: Tarchodwory

Post autor: winnux8 » 04 wrz 2013, 22:23

Jak zwykle... ](*,)
126: Nowodwory - Mehoffera - Modlińska - Klasyków - Czołowa - Marywilska!

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 05 wrz 2013, 8:42

winnux8 pisze:Jak zwykle... ](*,)
Skoro decyzja na całość jest to olano staranie się o decyzję na połówkę i tyle.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 03 lis 2013, 23:17

Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

st1545
Posty: 155
Rejestracja: 12 lis 2006, 21:34
Lokalizacja: Wesoła 110

Post autor: st1545 » 04 lis 2013, 9:01

^^ ???
Przysiągłbym, że widziałem _identyczne_ pismo podpisane przez Dyrektora ds. Inwestycji ZTM, że "dysponentem wnioskowanej informacji jest" spółka Tramwaje Warszawskie. Szablon się upowszechnił we wszystkich w urzędach?
Dodam dla potwierdzenia, że w tym, co widziałem, na pewno chodziło o Twoją sprawę.
pozdrawiam, tomek

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 lis 2013, 5:48

No i? To chyba nie jest nielegalne?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

st1545
Posty: 155
Rejestracja: 12 lis 2006, 21:34
Lokalizacja: Wesoła 110

Post autor: st1545 » 05 lis 2013, 12:32

Korzystanie ze wspólnego szablonu dokumentu na pewno jest legalne i nawet wskazane. Pokazuje, że urzędnicy komunikują się pomiędzy sobą.
Szkoda tylko, że w tym przypadku porozumienie skutkuje nieujawnieniem informacji. Ba, pytający nadal nie wie, kto może mu odpowiedzieć i do każdego z kolei musi składać oddzielne pisma. A mieli sami przekazywać pytania do właściwych jednostek.
BDiK stwierdza, że dysponentem wnioskowanej informacji jest ZTM. ZTM stwierdza, że dysponentem wnioskowanej informacji jest TW. Ciekawe, kogo wskażą tramwaje?
W międzyczasie autobusczerwony informuje, że przed wydłużeniem linii do Winnicy wybuduje się drugą jezdnią Światowida na odcinku do Mehoffera. A to miała być tylko przykrywka do ZRiD.
pozdrawiam, tomek

Awatar użytkownika
winnux8
Posty: 932
Rejestracja: 07 mar 2013, 16:50
Lokalizacja: Tarchodwory

Post autor: winnux8 » 05 lis 2013, 19:29

Teraz liczy się M2, z Winnicą i Żeraniem można się pożegnać.
126: Nowodwory - Mehoffera - Modlińska - Klasyków - Czołowa - Marywilska!

mkm101
Posty: 997
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 05 lis 2013, 20:37

st1545 pisze:W międzyczasie autobusczerwony informuje, że przed wydłużeniem linii do Winnicy wybuduje się drugą jezdnią Światowida na odcinku do Mehoffera. A to miała być tylko przykrywka do ZRiD.
Pierwotnie planowano że równocześnie z trasą tramwajową powstaną tylko framenty drugiej jezdni w obrębie skrzyżowań, odcinki pomiędzy nimi miały być zbudowane w późniejszym czasie. Wbrew pozorom informacja z blogu jest dobrą informacją - pierwotny zamysł powodował powstanie kilku dodatkowych przejazdów przez torowisko, czego efektem mogłyby być kolejne, "przyjazne dla tramwaju" sygnalizacje świetlne. W zaproponowanej obecnie wersji liczba przecięć torowiska z jezdnią będzie ograniczona do minimum.

st1545
Posty: 155
Rejestracja: 12 lis 2006, 21:34
Lokalizacja: Wesoła 110

Post autor: st1545 » 06 lis 2013, 9:01

Jakoś nie przyszło mi wcześniej do głowy, że komuś mogło przyjść do głowy, aby w ramach "przystosowania skrzyżowań" wybudować fragmenty drugiej jezdni i połączyć je z jezdnią istniejącą za pomocą dodatkowych przewiązek - przejazdów przez tory. Z sygnalizacją świetlną, obowiązkowo. Jak widać, mogło. Teraz można napisać, że zmiana planów jest korzystna, bo pozwoli uniknąć dodatkowego spowolnienia tramwajów.
Jest już komentarz Zielonego Mazowsza:
http://www.zm.org.pl/?a=tram_tarchomin-13b
a w nim przypomnienie "tymczasowego" zagospodarowania rezerwy pod tramwaj przy dworcu zachodnim - jako prawdopodobny scenariusz dla Białołęki. W sumie może i dobrze, jak ktoś się zdecydował tam zamieszkać, to chyba dlatego, że woli jeździć samochodem a nie tramwajami?
pozdrawiam, tomek

PS winnux8, teraz liczą się drogi: Al. Rzeczpospolitej, Kasprowicza, Lazurowa, Górczewska, Marsa, KEN, Prosta, Wołoska, Trasa Świętokrzyska .. cdn.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 lis 2013, 9:26

Teorie spiskowe ZM nie maja racji bytu. Budowa torow na Tarchominie od dawna nie jest w budzecie Miasta, tj. od czasu uchwaly Rady Miasta rozszerzajacej Umowe Wieloletnia z TW - Uchwała RM, załącznik w excelu

(informacja dla zyczliwych: uchwala Rady Miasta jest jawna i publicznie dostepna w internecie).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 07 lis 2013, 23:35

Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
winnux8
Posty: 932
Rejestracja: 07 mar 2013, 16:50
Lokalizacja: Tarchodwory

Post autor: winnux8 » 07 lis 2013, 23:58

W sumie nic nowego, o etapowaniu także już była mowa (ale że Nowodwory-Winnica?!)...
126: Nowodwory - Mehoffera - Modlińska - Klasyków - Czołowa - Marywilska!

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 20 lis 2013, 20:40

A kiedy KIO coś orzeknie?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Zablokowany