Słomińskiego - objazdy 2010

Moderator: Wiliam

fraktal
Posty: 5505
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 01 mar 2011, 0:04

No i mam nadzieję, że nie skończy, bo ja nią jeździłem z Arkadii do metra plac Wilsona - bezpośrednio windą na peron. A w drugą stronę metro dw. Gdanski + 500 do Basenów Inflancka. Oto jak się omija wysokie tramy i schody. To naprawdę była świetna trasa, żadnych schodów, przejść podziemnych bez wind itp. ;-)

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 01 mar 2011, 0:55

Colony pisze:To dobry pomysł. Taka mieszanka trasy 205 i Z-5 pewnie pomoże tej linii. Pytanie co z Krajewskiego. Nie wiem czy mieszkańcy dadzą sobie zabrać autobusy.
Ja bym to widział tak: 205 GWIAŹDZISTA - ... - Mickiewicza - Zajączka - Felińskiego - Rydygiera - Matysiakówny - Broniewskiego - al. JPII - ... - CH ARKADIA.

Choć w sumie mam też lepszy pomysł - od Broniewskiego: al. JPII - Burakowska (trasą obecnego Z-5) - Słomińskiego - Rondo Radosława - al. JPII - al. Wojska Polskiego - Boguckiego - Rydygiera - Felińskiego - Zajączka - Mickiewicza i dalej obecną trasą.

Odcinek od zjazdu z wiaduktu do Ronda Radosława pokonywany jednokierunkowo, z niewielkim (1-3min) postojem w zatoce przyst. Baseny Inflancka (można byłoby go swobodnie podpiąć pod zespół CH ARKADIA).

Na Krajewskiego jakiś autobus jednak by się przydał - w sumie 157 mogłoby tam pojechać, wiele mu to nie zaszkodzi.
noidea

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8482
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 01 mar 2011, 8:42

Adam G. pisze:Na Krajewskiego jakiś autobus jednak by się przydał
Jeśli naprawdę ma tam coś jeździć (pamiętacie protesty mieszkańców pierwszego dnia kursowania busów?), to niech to będzie dziadowskie Z-5.
157 (jeśli ma przeżyć na Żoliborzu, a nie być skrócone np. do Konwiktorskiej), powinno jechać prosto, by ułatwić tranzyt. Obecny objazd naprawdę spowodował odpływ sporej ilości pasażerów linii 116 i 157.

Poza tym uważam, że Z-5 po otwarciu przejścia podziemnego powinna zostać zniszczona ;)

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 01 mar 2011, 10:24

Ale to jest standard. Masz kilotony protestów przeciwko linii, potem przeciwko przystankom. Aż w końcu ludzie się przyzwyczajają. Remont się kiedyś kończy i oni już się nie pogodzą, że muszą znów łazić kilkaset metrów. A każda opcja jest tu bez sensu. Zarówno utrzymanie Z-5 jak i nie daj Boże zostawienie którejś z obecnej pary.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 01 mar 2011, 12:35

ZTM zostawi jednak 157 na wiadukcie przy Dworcu Gdańskim - padła już taka zapowiedź przy okazji otwarcia przejścia podziemnego pod peronami. Za dużo ważnych osób tam się będzie przesiadać w drodze na Żelazną 61 ;-) Najgorzej byłoby gdyby 157 wróciło też na Gdańską.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 01 mar 2011, 12:41

I wróci 157 co 10 minut? :dance: :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ